Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako pronaci DVB-T signal

[es] :: Digitalna Televizija :: Kako pronaci DVB-T signal
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 68432 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.ms012.net.



+29 Profil

icon Kako pronaci DVB-T signal08.05.2009. u 21:22 - pre 181 meseci
Imam lcd tv samsung LE46"S8 serije i ima u sebi dvb-t tuner,e tu me sada buni nesto.Ja sam udaljen od avale jedno stotinak kilometara i kada prebacim tv u dtv mod stalno mi stoji kanal nije pronadjen i nema signala.A nemogu nikako pokrenuti pretragu kanala jer nemam signala i ne dobijam opciju za pretragu digitalnih zemaljskih kanala.Da li uopste mogu sa ove razdaljine hvatati digitalne zemaljske kanale sa avale ili da sacekam dok se pojacaju signal.Inace sam iz okoline Pozarevca.
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal09.05.2009. u 12:09 - pre 181 meseci
Ono što je problem jeste da je signal usmeren prema Vojvovodini. Kada je krenulo testno emitovanje, ja sam ispobao i uhvatio signal koji je bio dovoljan za prikazivanje slike u Majilovcu, (izmedju Požarevca i Velikog Gradišta), udaljavajući se dalje signal je bio nedovoljan, a postojale su i fizičke prepreke. Testove sam isprobao sa usmerenom antenom prema Avali i kanalnim pojačivačem na kanalu 27. UHF. Ono što nisam očekivao, a to je da sam uspeo uhvatiti i signal bez nekog pojačanja sa UHF 21. kanala, na kome su se tada emitovale 2 stanice iz Zemuna, TV Stankom i RTV5 Niš, danas njih više nema!
Napiši tačnu lokaciju da pa vidimo, da li se nešto može uhvatiti?!?
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.ms012.net.



+29 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal09.05.2009. u 12:52 - pre 181 meseci
Eto vidis ja sam na drugoj strani prema svilajncu,Aleksandrovac,mislim da smo ite razdaljine do avale tako da cu danas probati pa da vidim sta cu uraditi,a reci mi kad si trazio signal sta ti se pojavilo na tv-u?Kod mene sada na opciji dtv stoji nema signala i kanal nije pronadjen,tako da nemam mogucnosti trazenje istog.Probam dans pa vam javljam!
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

sp1974
zambija,beograd

Član broj: 177297
Poruke: 5
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal09.05.2009. u 13:24 - pre 181 meseci
Teško da ćeš naći dok ne postave nove predajnike, kod mene isti slučaj u Beogradu, nema šanse RTSova DVB t frekvencije da se uhvati, a probao razne antene i pojačivače. Hvatam neki signal mislim da ide sa nekog solitera iz Zemuna, gde su nekad puštali Stankom i Tv 5, ali nema slike .... ako uspeš javi koja antena i pojačivač ..... Ovo mu otprilike dođe kao da hvataš signal za mobilni, ako nema mreže, možeš da se slikaš, ali nadamo se da će uskoro krenuti .....

 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.ms012.net.



+29 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal09.05.2009. u 16:36 - pre 181 meseci
E dobro je sto si mi rekao oko antene,ja sam planirao da kupim drugu bolju antenu ali eto ne bih nista uradio.Sada imam obicnu mrezastu antenu ali nista od signala.Sada sam se mucio 2 sata,pentrao sam se na krovu ali nista i dalje nema signala.Upravu si kada ti nemozes iz BG-a da hvatas sta ja onda trazim 100km odatle.Cekamo dok ne pojacaju signal.
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal09.05.2009. u 19:43 - pre 181 meseci
Ja sam sa risiverom dobio signal, no izgleda da taj odašiljač ne radi istom snagaom kada sam ja merio
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.ms012.net.



+29 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal09.05.2009. u 19:49 - pre 181 meseci
Moguce da dvb-t risiveri imaju jaci prijem neko dvb-t tuner koji su ugradjen u tv-u.
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
79.101.94.*



+89 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal13.05.2009. u 10:51 - pre 181 meseci
Polako pa imate gresaka,pojacivaci iz ceske turski ili bilo koji "analogni" ne rade na digitalnoj televiziji.Treba vam digitalni pojacivac,ako nemate pojacivac koji podrzava digital tv,vi uzmite recimo sto duzu logu i usmerite prema izvoru,u Bg-u mora da radi,vi koji ste dallje ako je uopste moguce moracete antenu napolje visoko preko prepreka ukoliko je moguce,dok ne postave mrezu .E kad rese mrezu onda ce biti lakse.
YU1OTW
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.ms012.net.



+29 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal13.05.2009. u 11:06 - pre 181 meseci
Pa vidis,ja imam obicnu mrezastu antenu sa njenim pojacivacem ali sam jedno stotinak km od avale udaljen,a i nije mi antena bas na krovu vec na terasi tako da nista od dvb-t signala.Planiram da uskoro uzmem jednu kvalitetnu antenu za dvb-t sa pojacivacem,sta mi preporucujete?
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

sp1974
zambija,beograd

Član broj: 177297
Poruke: 5
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal13.05.2009. u 12:52 - pre 181 meseci
Ako sa njom ne hvataš nikakav signal, veruj mi ni jedna antena ti neće pomoći, neka druga sa pojačivačem bi ti, eventualno samo pojačala signal. Dok ne krenu sa novim predajnicima ili sa postojećih da puštaju digitalni signal, mrka kapa. E problem u Beogradu je sto većina nema optičku vidljivost sa Avalom i analogne signale primaju preko nekoliko predajnika... tako da ni tu nema pomoći, jer nije dovoljna jačina ....
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.ms012.net.



+29 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal13.05.2009. u 20:53 - pre 181 meseci
Vidis,ja vecinu kanala primam sa crnog vrha,e kada bi tu ubacili neki od digitalnih predajnika bilo bi odlicno.Da li ti imas nesto od digitalnih kanala?
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.ms012.net.



+29 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal05.06.2009. u 20:20 - pre 180 meseci
Resen problem oko dvb-t signala.Problem je bio u tv-u jer ima dvb-t tuner ali nisam znao kako se ulazi u opciju za pronalazenje kanala kada je tv u digitalnom modu.Bas su ovi iz samsunga zakomplikovali stvari oko s8 serije lcd-a.Cudnovatna stvar da kada se udje u dtv za dvb-t onda se mora na tv-u stisnuti dugme menu da bi izbacio sve opcije za dvb-t.Tako da sa mrezastom antenom hvatam odlicno signal i to na preko 100km od avale.Znaci nemojte kupovati nokakve specijalne antene za dvb-t i bacati pare dzabe,sve to i vise nego dobro odradjuje mrezasta obicna antena i to sam testirao i televesovu antenu sa pjacivacima koju sam platio 50e i isto radi kao obicna mrezasta antena.

F.C Barcelona
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stef4n
Student
Subotica,Srbija

Član broj: 224805
Poruke: 38
93.87.187.*

Sajt: igk.edu.rs


Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal18.06.2009. u 18:55 - pre 180 meseci
Izvinjavam se na off topicu , ali ne zelim da otvaram novu temu . Imam slicno pitanje . Imam 32LG3000 sa DVB-T tuner-om .E sada , da li meni treba jos neki dodatni uredjaj ili je dosta samo tuner u tv-u?
Ako neko zna neki dobar potpis , nek mi posalje privatnu poruku ;)
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
195.178.51.*



+11 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal18.06.2009. u 19:38 - pre 180 meseci
Treba ti još samo antena.. Ako ti TV ima DVB-T tuner onda je to to, možeš da gledaš RTS Digital ako uspeš da "uhvatiš" signal...
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.ms012.net.



+29 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal19.06.2009. u 11:39 - pre 180 meseci
Provereno je kod mene.Udji u digitalni mod na tv-u,uperi antenu ka avali ili gde je vec digitalni predajnik i ako nemas opciju za pretragu kanala na daljincu stisni menu na tv i trazi dig.kanale,a za sada ovo sto se nudi na dvb-t ovo je stvarno smesno i bruka za rts!!!
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

subotind
radnik
srbija, zrenjanin

Član broj: 236766
Poruke: 209
*.zrlocal.net.



+3 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal19.11.2009. u 15:56 - pre 175 meseci
Ajde evo pitanja . Mogu li se uhvatiti digitalni signali sa iriskog venca ? imam hibridnu tv karticu Leadtek dtv 2000H i nikako ne uspevam da regoistrujem nijedan signal . nalazim se 40m kilometara od novog sada- u Zrenjaninu. kakvih antena jos ima osim obicnih , mogu li ce naci neki posebni pojacivaci za digitalni signal ? ili postoji neki drugi problem .
Rodjen da filozofira , nateran da radi ...
 
Odgovor na temu

markodon
Marko Kraljevic
Transilvanija

Član broj: 111204
Poruke: 72
79.101.204.*



+3 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal19.11.2009. u 20:54 - pre 175 meseci
Evo i ja da nesto upitam, na nekom forumu cuo sam vest da tv5 iz Nisa pocela sa digitalno emitovanje. Signalom pokrivaju juznu Srbiju i deo Sumadije, u paket su pustili i FOX i TV Kopernikus. Zna li neko nesto o tome???
 
Odgovor na temu

subotind
radnik
srbija, zrenjanin

Član broj: 236766
Poruke: 209
62.193.158.*



+3 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal19.11.2009. u 22:23 - pre 175 meseci
Evo malo da se pohvalim . Veceras sam ponovo skenirao predajnik sa Iriskog venca i - gle cuda pronadjoh sva cetiri kanala
koja emituje rts . ali ne nalaze se na 27 kanalu {kao -cini mi se kanali sa avale } nego na 31 kanalu. slika relativno dobra za digitalni prijem , i cini mi se da to bas i nije pun "HD" , ali "moze da prodje " . mozda bi se mogao dobiti jos neki signal ali verovatno je potrebno pomerati antenu . Da li neko zna mogu li se kod nas "dohvatiti" recimo rumunski ili hrvatski digitalni kanali ?
Dakle da rezimiram : Imam hibridnu pc-tvkarticu "LEADTEK WINFAST DTV2000H" , intelov procesor od mrsavih 1,8 ghz, ali ipored toga lepo radi i koristi oko dvadesetak procenata snage za digitalni prijem tv signala . usput mogu komotno da ukljucim i satelitsku karticu SKYSTAR 2 , i procesor i dalje lepo nosi oba signala , bez stucanja i zastajkivanja slike.
Negde sam na nekom forumu citao da je za zemaljski prijem digitalnog signala potrebno dignuti antenu sto vislje , a moja antena je prilicno visoko nekih 9 - 10 metara od zemlje . imam utisak da je potrebno jos malo visine {sa obzirom na kuce i objekte koji se nalaze na putu signala , jer ponekad na trenutak se malo prekine slika , ali nije strasno . sve u svenmu sam zadovoljan .
Kada sve stavimo na papir , ispada da je pc kartica daleko jeftinije resenje za gledanje digitalnih tv kanala od kupovine skupih televizora - pod uslovom da vec imamo relativno dobar racunar i monitor . to je barem moje vidjenje stvari .
Rodjen da filozofira , nateran da radi ...
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.ms012.net.



+29 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal20.11.2009. u 21:12 - pre 175 meseci
Pa posto primas sa iriskog venca onda ide sa 31 kanala,a sa avale verovatno ne mozes ni imati signal?
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

subotind
radnik
srbija, zrenjanin

Član broj: 236766
Poruke: 209
62.193.158.*



+3 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal20.11.2009. u 21:43 - pre 175 meseci
Da da - u pravu si , nisam ni pokusavao da okrenem antenu prema beogradu . imam obicnu antenu i sasvim lepo radi i to bas na 31 kanalu preko iriskog venca . pitam se dokle ce se emitovati signal jer sam cuo da neko iz inostranstva trazi da se prekine sa emitovanjem . inace to i nije ful HD , barem kako se meni cini .
Rodjen da filozofira , nateran da radi ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Kako pronaci DVB-T signal
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 68432 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.