Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako pronaci DVB-T signal

[es] :: Digitalna Televizija :: Kako pronaci DVB-T signal
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 68481 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anacorn
mirko galic
nema
sam svoj gazda
NS

Član broj: 327935
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal19.02.2015. u 16:20 - pre 111 meseci
Citat:
gilopile:
Citat:
anacorn:
Evo normalizovalo se od sinoć! Do jutra oko 09h sam hvatao mux sa Čota + sve hrvate, i gomilu skremblovanih mađara, ali sada je ostao samo odličan signal sa Čota. Verovatno da nešto guši hrvate kojih je bilo celu noć.


Ne gusi se tu nista, vec jednostavno antena/ pojacalo ne radi svoj posao. Sliku si dobio jer se potrefila vlaznost vazduha, odnosno idealni vremensku uslovi za prijem...Cot je ostao jer je signal najjaci sa njega.

Kupi onu kockastu/ mrezastu kinesku ( oko 700RSD je sa sve pojacalom i ispravljavem ), lepo usmeri izmedju Hrvata i Cota i hvataces sve, cak je mozes usmeriti vise ka Hrvatima pa ces ih odlicno hvatati, a sa Cota posto ide jak signal, blizu si, isto neces imati problema oko prijema.

100% ti ta antena pravi problem.

P.S. Te kockaste, jbg, nisu bas kvalitetne, ali 2 - 3 godine ce raditi bez problema. Posle toga vec pocinje da zeza, tj. raspada se :D Mada i ona moze da se remontuje, dotegne, ociste kontakti....
P.S>S. na ovu mislim : https://www.kupindo.com/Za-DVD-Video-TV/18152441_antena-mrezasta

P.s.s2 Evo i jedan tip sto se tih mrezastih antena tice... Kada montiras plocicu/ pojacalo, pre nego zatvoris poklopac, zguzvas jednu obicnu kesu i ubacis unutra i zatvoris. Ovim ces donekle spreciti da je staticki elektricitet sprzi kada seva i grmi. Zvuci bez veze, ali je u praksi tako. Proverio na desetine koje sam montirao i ne crkavaju bas tako lako.


Evo ovako, kupio sam antenu sa pojačalom sa tog linka, jeste da nije crna nego je crvena ali to ne bi trebalo da srozava signal. Rezultat testiranja je sledeći. Antena je NULA!!! Signal sa Čota mi je oko 74-75%, hrvata nema ni od korova. Sve u svemu izgleda mi se najbolje pokazala roto antena sa pijace. Jeste da sad sa roto antenom nema hrvata, ali je signal sa Čota stalan i bez padanja na 99% Jačine signala i 98% Kvalitet signala E, sad... ovo je slika kako sam ja povezao onu mrežastu antenu pa molim odgovor da li je to dobro, i ako nije kako treba da se poveže jer je to sad već malo konfuzno.

Hvala.



I am who I am!
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal19.02.2015. u 16:55 - pre 111 meseci
Nije ovo dobro povezano! Za antenu uvek koristiš konektor levo (antena in), gde si povezao ovaj crni sa adapterom. Ne spajaš antenu nikada na loop (ant. out), to je izlaz, prolaz... Uopšte nema smisla ovako spajanje, tako da ti trenutno antena uopšte i ne funkcioniše.

Dakle, postoje dve varijente.

1) Zakači kabal koji ide od antene za crni muški konektor sa adapterom i to uključi u risiver i struju. Antena mora dobijati napajanje da bi funkcionisala!

Dakle antena---->crni konektor sa adapterom--->risiver (ant. in)

2) Eliminiši crni adapter, namesti običan muški konektor i uključi gde ti je sada ukljčen crni. Aktiviraj "napajanje antene u risiveru". Ovo nekad daje bolje rezultate, tada antena dobija +5v iz risivera.

antena--->obični muški (nikako ženski) konektor ---> risiver (ant. in) uz uključivanje opcije napajanje antene



Javi rezultate.

[Ovu poruku je menjao Miladinovic dana 19.02.2015. u 18:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Miladinovic dana 19.02.2015. u 18:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anacorn
mirko galic
nema
sam svoj gazda
NS

Član broj: 327935
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal19.02.2015. u 17:38 - pre 111 meseci
Uf!!! Ajde ovako...

U DVDT2 uređaju ako se ne vidi radi mutne slike. Levo je ženski ulaz (sa rupicom) i piše ANT IN, desno je muški (sa pipom) i piše ANT OUT- gde šta da uključim?


I am who I am!
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal19.02.2015. u 17:43 - pre 111 meseci
U ANT IN samo uključuješ, ništa ne treba biti uključeno u ANT OUT!

p.s. da li ti je tv priključen skartom ili hdmi?

[Ovu poruku je menjao Miladinovic dana 19.02.2015. u 22:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal19.02.2015. u 23:17 - pre 111 meseci
LEvo ukljucis antenu ( taj originalni dzek koji si dobio sa antenom ), ukljucis ispravljac u struju i to je to. Obrati paznju da lepo spojis kabel u antenu i u taj crni dzek. Ne sme biti kratkog spoja ( crci ce ti ispravljac )...Dakle, lepo izblankiraj kabel i spoji i mora da radi.

Sto kaze Miladinovic, ako ne koristis taj originalni crni dzek sa ispravljacem, onda stavi najobicniji muski dzek, ali omda moras u podesavanjima uredjaja da okljucis opciju antena power ili kako se vec zove. Na taj nacin ce uredjaj poslati kroz kabel +5V za napajanje pojacala u anteni.

Desni komektor je `loop` koji vise nece imati nikakvu funkciju kada ugase analogne kanale, jer nece imati sta za loop-uje na TV. Jedino ako ces da koristis 2 DVB T2 pa da u drugi dovedes antenski signal preko loop....
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anacorn
mirko galic
nema
sam svoj gazda
NS

Član broj: 327935
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal21.02.2015. u 10:43 - pre 111 meseci
Da nisam video da se kabal uključuje i u džeksnu koja ide u Strong, sad sve radi kako treba... ustvari ne radi i ova antena sa pojaćalom je loša varijanta! E, sad... sinoć sam uvatio signal sa Čota, hrvatski mux1,2 i 3, mađare u testiranju + free to air nekih 10-12 kanala... Celu noć mi je tv bio uključen i bio mi je CMC (hrvatski muzički kanal) uključen, ali oko 11h ujutro SVE je nestalo, svi hrvatski mux-ovi i mađari. Sad opet ima samo Čot. Da li je ipak moguće da nešto guši ove strane mux-ove? Inače sam u Novom Sadu.
I am who I am!
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal21.02.2015. u 12:59 - pre 111 meseci
Jesi li pokušao da našteluješ antenu? Očito da si na granici prijema. Da li postoji mogućnost da postaviš antenu na krov zgrade? Možda od nekog da pozajmiš neki drugi risiver da isprobaš kako bi on radio, pogledaj ovaj video i očitu razliku između prijema Stronga i Synapsa.

CH 59 (Besna kobila, prijem u Sofiji)

Synaps


Strong (ništa na istom kanalu!)


Video


p.s. kada sam rekao kvalitetniju antenu, mislio sam ovako nešto. :(



[Ovu poruku je menjao Miladinovic dana 21.02.2015. u 14:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anacorn
mirko galic
nema
sam svoj gazda
NS

Član broj: 327935
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal21.02.2015. u 15:29 - pre 111 meseci
Da sve sam probao. Da li sa synapsom mogu da hvatam i DVBT standard? Koji mi synaps preporučuješ, gde ima da se kupi i koja mu je cena?
I am who I am!
 
Odgovor na temu

anacorn
mirko galic
nema
sam svoj gazda
NS

Član broj: 327935
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal21.02.2015. u 16:36 - pre 111 meseci
Molim za pomoć ko zna. Da li bih ako kupim Amiko combo i satelitsku sa 2 lnb-a i dajsek motorom za 100€ koliko mi se nudi, imao sve naše i hrvatske digitalne kanale?

HVALA! :)
I am who I am!
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal21.02.2015. u 16:52 - pre 111 meseci
Pitanje je dosta uopšteno, ima puno hrvatskih kanala, uglavnom lokalnih koji nisu na satelitu. Šta se može naći možeš videti na http://sc.kingofsat.net/ Uglavnom combo varijanta je uglavnom isplativa. Ukoliko želiš gledati kanale koji su prisutni na zemaljskoj mreži, za njih uglavnom treba pretplata, sa amikom uglavnom samo ona ilegalna ili polulegalna, kakogod :)

Citat:
anacorn:
Da li sa synapsom mogu da hvatam i DVBT standard? Koji mi synaps preporučuješ, gde ima da se kupi i koja mu je cena?


Svi DVB-T2 prijemnici su unazad kompatiblni sa T1 standardom, jer je T1 podstandard T2 tako da tu nema brige. Ja ti lično ne mogu preporučiti, ali prema ovim snimcima Synaps Bit2 se bolje pokazao i od Stronga i Amika na T2 polju. Cena mu je oko 3k dinara, koliko sam video po oglasima.
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal25.02.2015. u 22:21 - pre 111 meseci
Još jedan uporedni test. Opet Synaps bit2 nešto bolji.
 
Odgovor na temu

buzzo
nezaposlen
xxxxxxxxxxxx

Član broj: 316481
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal12.04.2015. u 16:07 - pre 109 meseci
Pozdrav svima na forumu.

Antena Iskra-DTX 92f i pojačalo sa sopstvenim napajanjem Iskra DIGI_YAGI 18U
Jeste Synaps BiT2 je dobar i osetljiv risiver, ali samo dok je dobar i dok traje.Izgleda da ima problema sa
delom za napajanje unutar uređaja, posle kamikaza reklamacije dobijate još gori uređaj koji je kratko prespojensamo da bi radio.

Moj savet i dosadašnje iskustvo sa Synapsom je bolje čekati nešto vrednije, nije kvalitet.Glasine koje se šire netom o njemu važi
samo u slučaju "ganc novog uređaja" posle bilo kakve reklamacije ako nije zamenjen na "NOV" nego je popravljan zaboravite
dobar prijem i osetljivost tunera jer postaje budžotina na naš balkanski način.

Možda neki imaju sreću sa njihovim primercima ali evo moj primer je risiver star dva i pol meseca drugi put na reklamaciji iz gore
navedenih razloga i ako opet bude popravka slobodno mogu s njim bukvalno u kantu.Mogu da zaboravim daleke signale,boju,kvalitet
slike,pregreva se do te mere da peče,sporo reaguje na komande čitava večnost dok prebaci i da ne nabrajam dalje.Sve to se može
videti kada ga kupite upeite halogenu lampu od pozadi i sa svih strana je providan pa se vidi izrada i uradite to posle ne daj bože
reklamacije videćete drastičnu razliku pola štampne ploće zaobiđeno ogromnim diodama hladnjak sa procesora dopola skliznut od
pregrevanja... pa vi sad razmislite da li je najbolja kupovina za daleke predajnike susednih nam država.

Zašto je to tako? ne znam ali posle jedne takve intervencije risiver se nenormalno greje počinje blaga pikselizacija i na kraju sve je
u roza boji konstantno.Od osetljivosti tunera koji je bio na početku kupovine ni traga.Tako je barem kod mene i u mom slučaju u
Vojvodini i sa našim zvaničnim zastupnikom u Subotici.Mislim da svi znaju o kome je reć jer ne bi želeo da ih reklamiram, bilo kakvo
spominjanje imena je dobro došla reklama.
Za upučene na Googlu se mogu lako pronaći.Inaće marka Synaps je Mađarski brend inače moji sunarodnjaci ali im proizvod nije
kvalitetan pa džaba bili moji.
 
Odgovor na temu

brankoivic
Serbia

Član broj: 134403
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal05.05.2015. u 16:36 - pre 109 meseci
DVB T paketi iz Hrvatske se na teritoriji Sremske Mitrovice mogu pratiti na UHF kanalima 21,36 i 44.
U zavisnosti od vrste antene i visine na kojoj se nalazi,naravno,zavisi i kvalitet prijema.U konkretnom slučaju sa običnom "mrežastom"češkom antenom sa pojačivačem najbolji prijem je u vremenu od 19 h do 8,8.30 ujutro.Tokom dana signala praktično nema.Visina na kojoj se antena nalazi je negde oko 2,5 do 3m na samom temenu krova prizemne kuće.
Pri tom ( iako je antena okrenuta prema Hrvatskoj ) prijem sa Čota je odličan.
Risiver - Xwave Digital One.
Pretpostavljam da bi se ovaj problem rešio sa odgovarajućom UHF antenom ( Iskra Triplex npr. ) koju planiram da isprobam.
 
Odgovor na temu

zilenk
King 2005
Vojvodina

Član broj: 38150
Poruke: 2063
*.dynamic.stcable.net.



+132 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal05.05.2015. u 20:33 - pre 109 meseci
Osim bolje antene puno bi ti značilo još nekoliko metara u visini.
 
Odgovor na temu

brankoivic
Serbia

Član broj: 134403
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal06.05.2015. u 07:52 - pre 109 meseci
Pretpostavljam da je i to u pitanju.Ono što je veoma čudno je činjenica da je od 19.30 do negde oko 8,8.30 narednog dana prijem hrvatskih kanala besprekoran a onda signala jednostavno nema i to se dešava uvek.Cela stvar izgleda kao da neko od tog vremena jednostavno "preseče" signal !

Postoji li neko objašnjenje za ovo ?

[Ovu poruku je menjao brankoivic dana 06.05.2015. u 11:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anacorn
mirko galic
nema
sam svoj gazda
NS

Član broj: 327935
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal06.05.2015. u 08:39 - pre 109 meseci
Da li neko može da napiše kakva je ovo antena i da li bih konačno mogao hvatati hrvate u Novom Sadu sa njome? Jel je probao neko ovu antenu od vas ili vaše mišljenje? Jako je skupa pa rekoh da bi morala biti vrh.

https://www.kupujemprodajem.co...-PROMO-cena-17856399-oglas.htm
I am who I am!
 
Odgovor na temu

brankoivic
Serbia

Član broj: 134403
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal06.05.2015. u 10:16 - pre 109 meseci
Dotična antena se može kupiti kod "Gigatrona" po ceni od 3.290 dinara.

http://www.gigatronshop.com/an...jasnja_antena_srt_ant_45-49653

Ne vidim razlog da se za nju plati 3.600 ili 4.000 dinara za koliko je prodaju likovi na "Kupujem prodajem" !

Razmišljao sam i o njoj,međutim dok od nekoga kome verujem ne čujem kako radi ne pada mi na pamet da to uradim.Za taj novac se mogu kupiti i druge antene za koje verujem da mogu da odrade posao možda i bolje od ove.

Pretpostavljam da je u Novom Sadu najbliži odašiljač za Hrvate onaj u Iloku...mislim da ćeš to uhvatiti i sa nekom drugom antenom,mnogo jetinijom od ove...

A kada je već reč o ceni - ova antena je trenutno najskuplja na tržištu : http://www.emmi.rs/oprema-za-t...-dvb-t.11.html?productId=48972


Našao sam je i ovde,ali po znatno nižoj ceni : http://www.directaline.rs/one-...v-9351-spoljna-antena-163.html

[Ovu poruku je menjao brankoivic dana 06.05.2015. u 11:29 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao brankoivic dana 06.05.2015. u 11:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anacorn
mirko galic
nema
sam svoj gazda
NS

Član broj: 327935
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal06.05.2015. u 12:11 - pre 109 meseci
Da to je sve ok što se tiče antena ali ja ne mogu da je stavljam na krov, imam mogućnost samo da je stavim na terasu koja je okrenuta prema zapadu.
I am who I am!
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal06.05.2015. u 14:17 - pre 109 meseci
U svakom slucaju mislim da bi "ceska" antena sa buvljaka dala bolje rezultate od ove strognove. Sto se tice one druge male antenice za krov, pa ovo je papreno za tako mali komad metala. Evo ima ovde antene po porudzbini i jeftinije su http://www.dual.rs/DVB-T2-antena-oprema
 
Odgovor na temu

brankoivic
Serbia

Član broj: 134403
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Kako pronaci DVB-T signal06.05.2015. u 16:13 - pre 109 meseci
"Češka" antena,kao što sam već naveo,daje odlične rezultate,ali ne u toku celog dana kada su u pitanju TV kanali iz Hrvatske,a ovde je upravo o tome reč.
Ja imam odličan položaj kada je u pitanju prijem sa Crvenog Čota,Avale i Cera i praktično sa antenom usmerenom u nekom "međupoložaju" odlično primam signal sa sva tri odašiljača.
Nažalost,izbor programa domaćih kanala je očajan i samo iz tog razloga me zanimaju TV kanali iz Hrvatske.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Kako pronaci DVB-T signal
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 68481 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.