Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kad komsije otkinu parcelu...

elitemadzone.org :: MadZone :: Kad komsije otkinu parcelu...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13973 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.40.*



+7 Profil

icon Re: Kad komsije otkinu parcelu...21.04.2009. u 07:27 - pre 183 meseci
Imaš na sajtu skupštine,čini mi se,sve zakone,ali ako uspeš u toj papazjaniji da se bez po muke snađeš,SVAKA TI ČAST!

Postoji sajt i arhiva Službenog glasnika,ali tu nema ništa za džabaka,plaća se pristup arhivi.

Ne znam tačno na koji je zakon mislio @Darko Nedeljković,valjda će se javiti....
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kad komsije otkinu parcelu...21.04.2009. u 08:43 - pre 183 meseci
e vidis,hvala ti :)
nisam znao da tamo ima
[ako jos nekog zanima,evo link,valjda su tu svi zakoni]

ma znam za sluzbeni list,zaradjuju na onom sto bi trebalo da bude javno dostupno...nemam reci,ne znam zasta se onda placa porez i ostalo [drugo je ako neko zeli da naruci sve na optickom mediju,ili u stampanom izdanju,ali file po file ...]
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Kad komsije otkinu parcelu...22.04.2009. u 14:00 - pre 183 meseci
Pa ja kupio plac a posto imam neke highlandere ispod koji se zanimaju kukuruzom ( gradska zona !! ) koji se bunili tada ( pre 10 god ) da nije medja tu de geometar kaze vec "tu" ....ja poludim i pola metra u svoje zabodem kolac i ogradim zicanom ogradom.
U medjuvremenu bilo avionsko snimanje i sada bih da se ogradim ljudski..parapet i zidana ograda. Odem i raspitam se kod geometra i u katastru kako sada ide...i dozivim stres -)
Naime , ako samo skinem postojecu,po istoj liniji mogu da uradim novu ogradu .Ali ako cu da ogradim po realnom stanju,znaci po liniji koja je moja i koju sam kupio tada ,a recimo komsije se ne slazu..onda moram da trazim neki povrcaj u prethodno stanje ili tako nesto.I onda ide sudski...ko parnica skoro,sto znaci da moze da se zavrsi za xx godina. Loodilo .
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Kad komsije otkinu parcelu...22.04.2009. u 14:08 - pre 183 meseci
Pa nemoj bas tako.
Najpametniji nacin ti je da ti udaris ogradu tamo gdje bi trebala biti (tacno po medji), pa ako nekom smeta nek se on ganja po sudu, a sumnjam da ce neko od komsija imati prigovora i potezati sud kad zna da je ograda tamo gdje i treba biti, jer nema nikakve sanse da na sudu ista promjeni.

Najveca greska u Srbiji je poceti neki posao po slovu zakona. Bolje ti uradi sta si naumio, pa nek se zakonom bavi onaj ko misli da moze nesto time postici.

 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Kad komsije otkinu parcelu...23.04.2009. u 01:18 - pre 183 meseci
Citat:
Odin D.
Najveca greska u Srbiji je poceti neki posao po slovu zakona. Bolje ti uradi sta si naumio, pa nek se zakonom bavi onaj ko misli da moze nesto time postici.


Zato i postoje ovakvi slucajevi.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.69.*



+7 Profil

icon Re: Kad komsije otkinu parcelu...23.04.2009. u 07:00 - pre 183 meseci
Citat:
Ali ako cu da ogradim po realnom stanju,znaci po liniji koja je moja i koju sam kupio tada ,a recimo komsije se ne slazu..onda moram da trazim neki povrcaj u prethodno stanje ili tako nesto.I onda ide sudski...ko parnica skoro,sto znaci da moze da se zavrsi za xx godina. Loodilo .

Još jedan od bezbrojnih primera da kod nas u kontinuitetu važe propisi jednog prokazanog sistema,gde je privatna svojina bila anatemisana,za koji smo opravdano "5.oktobra"očekivali da će postati deo istorijske arhivske građe.

Međutim,očigledno da se to nije desilo,a za pažljive posmatrače i analitičare tadašnjih događaja jasno je bilo da je to samo želja,koja nije realizovana ni do dana današnjeg.

Decenijama "negovan" boljševički mentalitet nije ni jednostavno promeniti.

Malignitet komunizma prisutan je najviše upravo u zakonodavnoj delatnosti....

iz čega sledi logičan zaključak da pravosuđe mora da deluje u tim okvirima...

Kod takvog stanja stvari primena principa "klin se klinom izbija" ima i svoje opravdane razloge,sve zarad stvaranja kritične mase događaja,koji će aktuelni politički marketing uskladiti sa novim pravnim noramama u nedvosmislenom definisanju privatne svojine.

U svetu kome težimo pravo na privatnu svojinu je neprikosnoveno...
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Kad komsije otkinu parcelu...23.04.2009. u 21:19 - pre 183 meseci
I najbolji su oni uslovi prilikom zidanje ograde ...do 1,5 moze zidana neprozirna a ako hoces 2 m zidanu ogradu..nece da moze bez saglasnosti komsija . Ili mozes da kalemis do 1,5 m zidanu a do 2m da okrpis kovanim gvozdjem i tako ... mislim smesno ***ote,koju privatnost mozes da imas na svom posedu sa ogradom od 1,5 m ?!
Ako ce neko da se smeje ...mislim lako je kad su ti komsije ok, ali kad imas neke ljaljane koji su poneli selo sa sobom kad su se forwardovali u grad...zna da bude pain in the ass .
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kad komsije otkinu parcelu...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13973 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.