Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konekcija na access bazu preko interneta

[es] :: Access :: Konekcija na access bazu preko interneta

[ Pregleda: 2869 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

banera30

Član broj: 206094
Poruke: 28
*.eunet.yu.



Profil

icon Konekcija na access bazu preko interneta28.03.2009. u 14:32 - pre 183 meseci
Radim na projektu u kome je jedna od procedura sinhronizaciju podataka između dve baze postavljene na dva računara koja nisu u lan-u ali imaju pristup internetu. Znam statičku ip adresu jednog računara. Da li je moguća konekcija iz jedne access baze na drugu. Druga baza se nalazi na računaru koji ima statičku ip adresu. Kako je to izvodljivo kroz kod.
Hvala
 
Odgovor na temu

tihomirpopovic
Tihomir Popovic
Cacak

Član broj: 55156
Poruke: 24
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: Konekcija na access bazu preko interneta31.03.2009. u 21:25 - pre 183 meseci
EH, da moguce je...
Ali skoro moguce, sve zavisi od kvaliteta i brzine konekcije kao i velicine baze.
Potrebno je napraviti VPN konekciju na neki nacin izmedju ta dva PC. Razne su mogucnosti...
Pokusaj sa TeamViewer-om. Pored VPN konekcije ima i remote pristup.
I sve to kad uradis i uspes da vidis drugu bazu onda okini replikaciju i ...

Na postojecim brzinama ADSL-a (1024/128) na oba racunara kod istog provajdera (sto nije zanemarljivo) baze od 100MB NECE da se repliciraju.

Hajdemo dalje...
 
Odgovor na temu

Miro35
Miroslav Čondrić
BiH

Član broj: 63672
Poruke: 122
*.tel.net.ba.

Sajt: Tel.net.ba


+3 Profil

icon Re: Konekcija na access bazu preko interneta01.04.2009. u 08:01 - pre 183 meseci
I mene zanima ovaj VPN,može li neko pojasnit kako treba napravit VPN konekciju?
miro
 
Odgovor na temu

banera30

Član broj: 206094
Poruke: 28
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Konekcija na access bazu preko interneta03.04.2009. u 22:24 - pre 183 meseci
Ne mislim na online rad, nego na sinhronizaciju podataka izmedju tabela. Jednostavna procedura u izvršnoj verziji accessa koja usaglašava podatke u istoj tabeli ali se svaka nalazi u drugoj bazi. (na dva različita računara koja nisu u lan-u). Mislim da sam negde čitao da je za takav vid procedure dovoljan pristup internetu i statička ip adresa jednog računara.
 
Odgovor na temu

tihomirpopovic
Tihomir Popovic
Cacak

Član broj: 55156
Poruke: 24
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Konekcija na access bazu preko interneta03.07.2009. u 07:35 - pre 180 meseci
Pa da !
Receno je da moze. Ali realno u nasim uslovioma nije izvodljivo.
Primer:
Radio sam sa bazom koja ima 20 MB. Potreba je da se radi na dva mesta istovremeno pa da se baze dnevno (dvo, tro sedmodnevno) sinhronizuju. Replikacija je "podigla" kompletnu bazu sa 20-ak tabela na 100MB. Rad na bazi ih podigne na 110-130MB. Ovakvu "silu" nijaden VPN (naravno besplatan) ne moze da podrzi u nasim uslovima interneta.
Sledece sto samo pokusao je kopiranje ZIP baze sa jednog na drugi racunar, pa sinhronizacija na jednom racunaru, a posle uspesne sinhronizacije, "vracanje" sinhronizopvane ZIP baze na drugi racunar i nastavak rada. I to je puklo ako je period sinhronizacije duzi a postoji veliki broj razlicitih ulaza na obe strane.

Sve u svemu...
 
Odgovor na temu

banera30

Član broj: 206094
Poruke: 28
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Konekcija na access bazu preko interneta04.07.2009. u 13:19 - pre 180 meseci
Nisam mislio na sinhronizaciju ugradjenu u accesu nego na pravljenje konekcije i recordseta podataka koristeci ADO kroz VBA kod i to pravljenje recordset podataka nad jednom tabelom sto u svakom slucaju smanjeje kolicinu podataka. Mislim da je to moguce uz pomoc nekog od remote parametara prilikom definisanja ado konekcije ali ne znam tacno kako, pa ako neko ima kod, pmoglo bi

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Konekcija na access bazu preko interneta

[ Pregleda: 2869 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.