Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

print preview iz vb za excel fajl

[es] :: Visual Basic 6 :: print preview iz vb za excel fajl

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8094 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
93.87.243.*



+5 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl07.08.2009. u 17:01 - pre 179 meseci
Nismo, meni je bilo glupo da se javim :D opet sa pricom "e a kako ono,kako ovo...".Ja sam onaj kod iskopirao u sve forme medjutim po gasenju programa on i dalje ostaje u memoriji.Taj kod jedino nisam postavio u prvu login formu ali sam zato postavio unload me kada se klikne na odredjeno dugme.Imam i jos jednu formu koja odbrojava 5 sec i kada dodje do nule korisnik klikom na "ok" unloduje takodje na unload me i tu formu!?
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.223.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl07.08.2009. u 17:39 - pre 179 meseci
Pa ne stavljaš to u svakoj formi, nego staviš u Unload eventu forme koja gasi aplikaciju, tj. glavnoj formi aplikacije ili kako si već konstruisao aplikaciju. Ako to ne pomaže, onda ne znam, imaš nešto u aplikaciji što ne dozvoljava da se zatvori aplikacija, a to može biti tajmer, petlja, otvorena baza podataka, otvoren neki objekat i slično. Tako da, šta znam, napravi onu proceduru za gašenje aplikacije, a pre toga se osiguraj da si izašao iz svih petlji, stopirao tajmere i slično. Nema tu neke mudrosti.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
79.101.209.*



+5 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl07.08.2009. u 18:47 - pre 179 meseci
Druze nasao sam gresku prateci task na sledeci nacin:
Imam "login" formu koja zapravo nije logovanje vec forma gde radnik izabere svoje ime i ime pomocnika, smenu, i vreme smene odnosno kada je smena pocela i kada se zavrsava.Dakle to je pocetak a radno vreme sam definisao preko Option1 odnosno onih radiobutton-a na sledeci nacin:

Code:

Private Sub Option1_Click()
masina1.Radno_vreme = login.Option1.Caption
masina2.Radno_vreme = login.Option1.Caption
masina3.Radno_vreme = login.Option1.Caption
masina4.Radno_vreme = login.Option1.Caption
End Sub

Private Sub Option2_Click()
masina1.Radno_vreme = login.Option2.Caption
masina2.Radno_vreme = login.Option2.Caption
masina3.Radno_vreme = login.Option2.Caption
masina4.Radno_vreme = login.Option2.Caption
End Sub

Private Sub Option3_Click()
masina1.Radno_vreme = login.Option3.Caption
masina2.Radno_vreme = login.Option3.Caption
masina3.Radno_vreme = login.Option3.Caption
masina4.Radno_vreme = login.Option3.Caption
End Sub


masina1 je forma br.2 u koju se podaci koji su izabrani iz forme login prosledjuju i pojavljuju na toj formi
problem ne znam u cemu je, znam samo da kada u login formi izaberem sve opcije koje se nude (Radnik,Pomocnik,Smena) osim Radnog vremena (radiobutton-a koje ostavim prazne) forma se na X iz taska ugasi.
Ako probam da pored svih opcija i radno vreme definisem klikom na radiobutton-e onda se program (npr. forma masina1 posto ih imam 4) nece ugasiti sto znaci da je problem login forma i option1,option2 i option3 sa kodom koji sam okacio!?

E sad kako to resiti, predpostavljam da na nekki drugi nacin trebam prosledjivati te podatke a ne na ovaj iz primera
Hvala

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl07.08.2009. u 19:14 - pre 179 meseci
Da, koristi varijable. Na taj način koji ti koristiš, ti zapravo stalno bespotrebno otvaraš login formu. Dodupe, onaj kod koji si dobio bi trebalo da reši taj problem, ali svakako pređi na varijable.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
93.86.147.*



+5 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl11.08.2009. u 19:25 - pre 179 meseci
Delimicno sam resio problem sa ovim ali mi to sada nije glavni problem, naime da li je moguce kreirati jedan excel fajl u kojem ce se smestati neki podaci svaki put u novi red, recimo sada kucam ovaj tekst pa na "save", on napravi fajl, sacuva onde gde ja hocu (uz pomoc onog sablona) i ugasim,sutra opet nesto kucam a on novi tekst ubaci u novi red t.j. prvu praznu kolonu recimo...
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl11.08.2009. u 23:33 - pre 179 meseci
A sto lepo ne predjesh na baze podataka, pa tamo lepo cuvas podatke...

Mnogo ih je jednostavnije ucitavati, pretrazivati, ukrstati.....(kada malo naucish sa bazama, ako vec nisi, a to obicno kad se uigrash ti predje u rutinu), pa posle samo kada ti treba Excell fajl to exportujesh, ovako kako sada radish sa Excel fajlovima?

Ovo sto ti sada radish je, sto bi nas narod rekao: "Pravljenje pite od g**ana"

Nije tesko,
najobicnije .mdb baze (access), mogu mnoooooooooooogo da ti olaksaju zivot, ako ne znas kako, ja cu ti rado pomoci da naucish, i to ovde, a steta je da se mucish ovako....

Uzgred, samo nastavi da ucish, i ja sam sve zivo probavao dok sam ucio, a i sad to radim!

Pozdrav!


 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
93.86.151.*



+5 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl12.08.2009. u 21:02 - pre 179 meseci
hehe dobar si, a jbga sta cu, mucim se ali kapiram i ucim, cak sam to sto si napisao shvatio jos dok sam pisao ovo predhodno pa tako naidjoh na jedan jako koristan primer vb-a sa accesom koji mogu da iskoristim ali eto odmah na pocetku problem...ali da najpre kazem sta mi treba-sta hocu:

1.Imam excel fajl sa 11000 imena koji se treba prelistati u narednih 3-4meseca i svakom (imenu) dodeliti status DA,NE ili MOZDA,tako da se u svakom trenutnku moze prikazivati relano - trenutno stanje statusa (koliko sa DA, sa NE ili MOZDA)

To sam najpre zamislio tako sto bih iz vb-a citao excel i prikazivao imena u textbox-ima (import) a zatim ih nanovo sejvovao u novi excel i dodeljivao im statuse :D ludo zar ne heeh.
Trazim ja tako i naidjem na ovo (attach) i provalim da acces moze da u sebe importuje excel (a ne da rucno kuskam 11000) :) i preko grid-a (ako se ne varam) prikazem sva ta imena a u textbox neki recimo,pored,dodajem status i sve tako zajedno sacuvam u bazu (acces) a iz acces-a u exce;

2.Kada god pozelim, zeleo bih imati dugme koji sve to moze da izveze u excel na onu foru koriscenja templates-a

PROBLEM:
kako da u okviru grid-a dodam nesto nalik "input text" i da tu unosom statusa (DA,NE,MOZDA) isti se definisi za to ime i cuva se u bazu?Pokusavam da u acces-u nadjem nesto ali...
p.s.koristim office 2007

[Ovu poruku je menjao miki987 dana 12.08.2009. u 22:15 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao miki987 dana 12.08.2009. u 22:15 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl14.08.2009. u 09:52 - pre 178 meseci
Aj pogledacu ovo sto si poslao pa cu ti javiti
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
93.86.37.*



+5 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl14.08.2009. u 16:01 - pre 178 meseci
da malo olaksam posto sam zbrljao :D

to je gotov primer acces-a i vb-a kojeg sam skinuo sa es-a, koristan je i u skoro da razumem ceo kod u njemu (bilo bi dobro da za pocetnike postoji posebna tema gde bi ljudi mogli ostavljati slicne primere) ali ono sto zelim da uradim je sledece

- Da osim tih stavki koje se nalaze u gridu postoji i jedna nalik combo-u ili input text gde mogu izabrati/uneti tekst i da se isti sejvuje u acces

- Primer poseduje unos i cuvanje text-a ali preko text input-a, dok meni treba da je u sklopu grid-a, precesljao sam int.medjutim nigde ne mogu da nadjem primer/objasnjenje kako u grid-u integrisati combo/input text

Sta sam radio:

u acces-u sam u design view/general i lookup pokusavao menjati neke od parametara, u lookup stavljao combo medjutim nista...

-Sto se tice izvoza u excel verujem da mi onaj primer od ranije moze pomoci, ali najpre da stignem do njega :D pa cu se sam snaci


I jos jedna stvar, koju sam vec pisao/pitao ranije, da li je moguce u ovom slucaju acces (u predhodnom excel) isti zakljucati kako da malo vestiji korisnik ne bi mao pristupa bazi
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl14.08.2009. u 16:49 - pre 178 meseci
Sve moze da se zakljuca, ali "malo vestiji" sve mogu da otkljucaju....

Napisacu ti ja primer za to sto ti treba, sa sve komentarima pa okaciti ovde.
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl14.08.2009. u 19:06 - pre 178 meseci
E ajde da ti ne pisem ovako napamet, zipuj i okaci ovde bazu.
Ne moras sa tvojim podacima u njoj, neka bude struktura te baze kakva jeste, a u tabelama(Tables), neka ti vrednosti polja budu neke nasumicne (Tipa: Marko Markovic, Petar Petrovic, Fred Kremenko, itd...) pa da ti napisem jedan mali primer kako to treba da radi na tvojoj konkretnoj bazi.

Isto tako mi navedi gde ti se baza nalazi u Odnosu na App.Path.

Postuj pa da ti napisem. Necu ovako naslepo da pisem kood, nece ti nicemu sluziti, a ako cu vec nesto da piskaram, makar da ti radi poso.
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
93.86.37.*



+5 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl14.08.2009. u 19:52 - pre 178 meseci
ako si otvorio attach to je to, ja to imam i planiram njega da iskoristim, baza je prevelika a i ... pa ti je necu slati, evo primera kako to treba da izgleda ("izmnjeno")

znaci sve sto mi treba je da u takozvanom gridu imam dozvolu da kada kliknem na "status" mogu da izaberem preko combo-a jednu od ponudjenih opcija.excel imena (bazu) importujem preko excel-a, kao sto vidis svako ime ima jedinstveni broj po kojem bih ga trazio, kad ga nadjem kliknem na "status" odaberem ponudjeno-zeljeno i na "save" sacuvam u bazu radi kasnijeg exportovanja
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
79.101.211.*



+5 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl15.08.2009. u 19:55 - pre 178 meseci
Dzigilibonglica uspeo sam napraviti combo u acces-u ali ga vb ne vidi.\
Kad bi uspeo prikazati combo u vb-u, kasnije bih taj odabrani tekst mogao pokupiti i zajedno sa ostalim tekstom,a kome inace trebam dodeliti status preko tog combo-a,sacuvati u acces bazu.Dakle problem sada je sto ne umem prikazati combo u vb sa tekstom DA,NE,MOZDA a kojeg sam defiisao u acces-u!?
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl18.08.2009. u 10:43 - pre 178 meseci
ComboBox ne pravish u Access-u , osim ako u njemu ne pravish aplikaciju, vec ga stavljash u svom programu. U VB-u postoji ADO objektni model za rad sa bazama podataka, a sa njim mozes pristupiti gotovo svakom tipu baze podataka sa kojom radish pa tako i sa Accessom.

Imas i instant resenja u VB-u, kao sto je na primer Data kontrola ali to ti ne bih preporucio da koristish, kasnije(a mozda i vec sada) ce ti trebati vishe od toga.

Elem, da ti malo pojasnim:
U ADO objektnom modelu su ti najvaznija 3 objekta:

1)Connection
2)Recordset
3)Command


1) Connection, samo ime kaze je veza sa nekom bazom podataka, u prevodu sama baza. Posto je ovo ADO, connection moze da radi sa raznim bazama i to ti dodje kao neki TopLevel objekat u ADO-u. U njemu se definishe i sam tip baze, drajver, putanje, vrsta konekcije sa bazom, itd...

2) Recordset (Skup zapisa), on moze baratati celim tabelama, ili vracati u sebe rezultate neke pretrage...itd, menjati vrednosti, brisati, dodavati....ali najvaznije je da on prestavlja neki skup zapisa

3) Command, je neka naredba bazi podataka. Tipa: bazo, uradi to i to, napravi to i to, izbrisi nesto vamo, dodaj nesto tamo....itd.

Za pocetak, dovoljno je da naucish da koristish connection objekat, odnosno da definishesh bazu na koju se kacas, i uzimash i menjash vrednosti pomocu recordsetova....

Za sve ovo jako je bitan SQL, jezik koji baze podataka razumeju, i koji sluzi u ovom slucaju kao posrednik izmdju VB-a I neke baze, a komuniciraju preko ADO objekata(Conn,Recordset, Command).


Da bi razumeo sta cu sada da ti okacim, moraz da razumesh makar osnove SQL-a, a sve ostalo je cisti VB i ADO za komunikaciju sa bazom.


Attachujem ceo primer. Primetices da je baza malo izmenjena, a program je pravljen na srpskoj latinici, tako da podesi prvo u Windowsu serbian latin for non-unicode programs, da bi sve adilo kako treba
Pozdrav!


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
93.86.152.*



+5 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl18.08.2009. u 13:21 - pre 178 meseci
ok, ja sam u medjuvremenu nesto radio, tebi hvala na primeru posluzice mi itekako ali:

ovo je datagrid a ja radim sa listview-om = pitanje, da li to znacajno menja stvari i da li je moguce u listview-u otvoriti dvoklikom polje radi upisa statusa ako bar ne moze da se u listview integrise combobox

posto sam dosta razvio ovo mojei poznajem sve sta sam radio imam utisak da cu se bolje snaci, naravno uz vasu-tvoju pomoc,a do resenja problema deli me nekoliko koraka. okacicu kod

Code:
'

Public conn As New ADODB.Connection
Public rs As ADODB.Recordset

'// sadrzi index kliknutog objekta u listi
Public j As Integer

'// sadrzi vrednost kliknutog objekta
Public k As String

Dim strQuery As String

'//////////////////////////////////////////////////

Private Sub Otvori1_Click()
Dim sql As String

openconn
sql = "SELECT * FROM baza1 ORDER BY redni_broj DESC;"
Set rs = conn.Execute(sql)

If rs.EOF Then
    MsgBox "U bazi ne postoji ni jedan zapis!", vbExclamation, "Access"
    closeconn
    Exit Sub
End If

ListView1.ListItems.Clear
Do Until rs.EOF
    ListView1.ListItems.Add 1, , rs("redni_broj")
    ListView1.ListItems(1).SubItems(1) = rs("broj_dostavnice")
    ListView1.ListItems(1).SubItems(2) = rs("broj_resenja")
    ListView1.ListItems(1).SubItems(3) = rs("ime_i_prezime")
    rs.MoveNext
Loop
closeconn
End Sub

'//////////////////////////////////////////////

Private Sub Otvori2_Click()
Dim sql As String

openconn
sql = "SELECT * FROM baza2 ORDER BY redni_broj DESC;"
Set rs = conn.Execute(sql)

If rs.EOF Then
    MsgBox "U bazi ne postoji ni jedan zapis!", vbExclamation, "Access"
    closeconn
    Exit Sub
End If

ListView1.ListItems.Clear
Do Until rs.EOF
    ListView1.ListItems.Add 1, , rs("redni_broj")
    ListView1.ListItems(1).SubItems(1) = rs("broj_dostavnice")
    ListView1.ListItems(1).SubItems(2) = rs("broj_resenja")
    ListView1.ListItems(1).SubItems(3) = rs("ime_i_prezime")
    rs.MoveNext
Loop
closeconn
End Sub

'///////////////////////////////////////////

Public Sub openconn()
conn.ConnectionString = "DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)}; DBQ=" & App.Path & "\baza.mdb" & ";"
conn.Open
End Sub

'///////////////////////////////////////////

Public Sub closeconn()
conn.Close
End Sub

'///////////////////////////////////////////

Private Sub ListView1_Click()
If ListView1.ListItems.Count = 0 Then
    Exit Sub
End If

'///////////////////////////////////////////

'// index selektovanog Item-a
j = ListView1.SelectedItem.Index

'// vrednost selektovanog Item-a
k = ListView1.ListItems(j).Text
End Sub

'///////////////////////////////////////////

Private Sub Form_Load()
    strQuery = "select * from baza1 where broj_dostavnice like '%" & Text1 & "%'"
End Sub

'///////////////////////////////////////////


Public Sub Text1_Change()
    conn.Open "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\baza.mdb" & ";Jet OLEDB:Database Password=MyDbPassword;"
    strQuery = "select * from baza1 where broj_dostavnice like '%" & Text1 & "%'"
    If rs.State = 1 Then rs.Close
    rs.Open strQuery, conn
    
    Do While Not rs.EOF
    ListView1.ListItems(1).SubItems(1) = rs("broj_dostavnice")
    ListView1.ListItems(1).SubItems(2) = rs("broj_resenja")
    ListView1.ListItems(1).SubItems(3) = rs("ime_i_prezime")
        ' Ovde napisi kod kojim popunjavas odredjeni red tabele
        rs.MoveNext

    Loop

End Sub


Private Sub Izlaz_Click()
Unload prva
End Sub
Private Sub Izadji_Click()
Unload prva
End Sub


kaos to vidis ja sam uspeo povezati bazu sa vb-om
zbog velikw kolicine popdataka moj vb-exe se ucitava dugo, pa sam napravio 2 table (baza1 i baza2)
sada to ucitava brze i tu nema problema (osim cirilice koja se i posle promene u control panelu ne menja, vidim samo "????")

status-e i datum_izmene sam izbacio iz upotrebe za sada jer mi predstavlja problem prilikom ucitavanja jer je vrednost 0, dok kasnije planiram nekako to da zaobidjem.datum izmene klasicnim automatskim unosom datuma a status ...(ne znam ni ja koje je najlakse resenje)

najtezi problem je search, kojeg pokusavam resiti na nacin iz koda. ne znam gde gresim, odnosno predpostavljam da je problem u
Code:
conn.Open "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\baza.mdb" & ";Jet OLEDB:Database Password=MyDbPassword;"


jer dva puta otvaram isti fajl ali nemam predstavu kako da to resim.

zamislio sam da to sve radi ovako.
kada se baza ucita u listview, unesem neki broj ili ime i on mi u listview-u pronadje-osenci taj red.onda kliknem na field datum, unesem datum a zatim na field status odaberem-unesem da,ne,mozda
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
79.101.145.*



+5 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl04.10.2009. u 20:51 - pre 177 meseci
dzigilibonglica mozes li mi reci da li je i kako moguce zaobici replace msg koji se javlja kada u jedan isti dokument (excel) zelim dopisati nesto!?
Situacija je sledeca, imam kod koji otvara Template excela (vizuelno resen na zeljeni nacin) ubacuje podatke u njega i kreira novi dokument sa novim nazivom.E sad, taj isti novo kreirani EXCEL kasnije zelim izmeniti na taj nacin sto cu dopisati-upisati nove stvari,uspem da ga otvorim i usnimim podakte ali se javlja ono za replace (posto je isto ime) i stare mi podatke izbrise

Dakle,sta dodati da mi svaki novi unos podataka unese - dopise a da stare podatke zadrzi pod ovim imenom xls-a (OVO_JE_ZELJENI_EXCEL_FAJL.xls)

A evo i koda:

Code:


Public Sub pozivanjeexcela()

On Error Resume Next
Dim aplikacija As Excel.Application
Dim wBook As Workbook
Dim wSheet As Worksheet 
Dim ime_fajla As String


Set aplikacija = CreateObject("Excel.Application")
Set wBook = aplikacija.Workbooks.Add(App.Path & "\Templates\Template.xlsb") 
Set wSheet = aplikacija.Sheets(1)

'+++++++++++++++++++++++++++++

'++++++++++++++++++++++++++++++

wSheet.Cells(12, 2).Value = Text2.Text 
wSheet.Cells(12, 3).Value = Text3.Text 
wSheet.Cells(12, 4).Value = Text4.Text 
wSheet.Cells(12, 5).Value = T1.Text 
wSheet.Cells(12, 6).Value = Te1.Text 
wSheet.Cells(12, 7).Value = Text5.Text
wSheet.Cells(12, 8).Value = Text1.Text 
wSheet.Cells(12, 9).Value = Ukupno
wSheet.Cells(12, 10).Value = Combo17 
wSheet.Cells(12, 11).Value = I1 
wSheet.Cells(12, 12).Value = I2
wSheet.Cells(12, 13).Value = I3 
wSheet.Cells(12, 14).Value = window
wSheet.Cells(12, 15).Value = window2


ime_fajla = App.Path & "\Excel\Ukupno\OVO_JE_ZELJENI_EXCEL_FAJL.xls"
wBook.SaveAs (ime_fajla)

aplikacija.Columns("A:AY").EntireColumn.AutoFit
aplikacija.True = True
aplikacija.ShowMe 
Set wSheet = Nothing
wBook.Close False
Set wBook = Nothing
aplikacija.Quit
Set aplikacija = Nothing
Err.Clear
End Sub
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
77.46.216.*



+5 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl06.10.2009. u 17:21 - pre 177 meseci
ajde da probam da skratim i preformulisem pitanje
dakle, treba mi resenje za kod koji ce dodati tekst u vec postojeci fajl xls i u kojem vec postoje podaci a da ih ne izbrise sa tim unosom odnosno da ne uradi replace vec nesto kao edit>ubaci podatke>save
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl08.10.2009. u 07:40 - pre 177 meseci
Prvo proveriš koji je poslednji red, pa upišeš u sledeći
Code:
Dim lLastRow As Long
lLastRow = wSheet.Range("A1").End(xlDown).Row

wSheet.Cells(lLastRow + 1, 2).Value = Text2.Text 
wSheet.Cells(lLastRow + 1, 3).Value = Text3.Text 
wSheet.Cells(lLastRow + 1, 4).Value = Text4.Text 
wSheet.Cells(lLastRow + 1, 5).Value = T1.Text 
wSheet.Cells(lLastRow + 1, 6).Value = Te1.Text 
wSheet.Cells(lLastRow + 1, 7).Value = Text5.Text
wSheet.Cells(lLastRow + 1, 8).Value = Text1.Text 
wSheet.Cells(lLastRow + 1, 9).Value = Ukupno
wSheet.Cells(lLastRow + 1, 10).Value = Combo17 
wSheet.Cells(lLastRow + 1, 11).Value = I1 
wSheet.Cells(lLastRow + 1, 12).Value = I2
wSheet.Cells(lLastRow + 1, 13).Value = I3 
wSheet.Cells(lLastRow + 1, 14).Value = window
wSheet.Cells(lLastRow + 1, 15).Value = window2


Ovo će da upisuje u prvi slobodan red.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
77.46.240.*



+5 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl08.10.2009. u 20:08 - pre 177 meseci
Milane Hvala na pomoci ali ovo mi ne moze pomoci.Evo ovako:

Imam 4 forme i one su potpuno identicne u kodovima osim u opciji koja se odnosi na cuvanje unesenih podataka sa forme u excel fajl
Razlika je samo u sledecem npr.:


FORMA1 ima ovaj kod, tako da tekst koji se unese u Text2.Text cuva se u xls na mestu celije ...Cells(2, 2)
Code:
wSheet.Cells(2, 2).Value = Text2.Text 



FORMA2 ima ovaj kod, tako da tekst koji se unese u Text2.Text cuva se u xls na mestu celije ...Cells(12, 2)
Code:
wSheet.Cells(12, 2).Value = Text2.Text 


sve to se cuva uz pomoc sledeceg koda:

Code:
ime_fajla = App.Path & "\Excel\Ukupno\OVO_JE_ZELJENI_EXCEL_FAJL.xls"
wBook.SaveAs (ime_fajla)


problem je:

kada popunim FORMA1, podaci se uredno ubace u xls na mestu ...Cells(2, 2)
ALI kada otvorim FORMA2 i podatke zelim da ubacim na mestu ..Cells(12, 2) sa te forme, on odradi unos ali tako da onaj predhodni izbrise jer me odmah nakon akcije pita "Da li zelim da dokument sa te i te putanje "Replace""

Probao sam logicnim redosledom pokusaja da
Code:
wBook.[b]SaveAs[/b] (ime_fajla)
menjam u Save, pa sam ga onda otvarao, cuvao u onaj sablon pa nanovo otvarao ali sve uzlaudno

Zelja mi je da znaci unose iz 4 formi "kokam" u jedan te isti dokument,sa istim imenom i koji se nalazi na istoj lokaciji u C:/blablabla.xls
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: print preview iz vb za excel fajl08.10.2009. u 21:12 - pre 177 meseci
Pa onda napravi globalni objekat kojem ćeš pristupati sa sve 4 forme, pa snimi tek kad završiš sa svim unosima.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: print preview iz vb za excel fajl

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8094 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.