Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prosljeđivanje logina prema SQL report serveru i problem sa osvježavanjem kod izbora parametara

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Prosljeđivanje logina prema SQL report serveru i problem sa osvježavanjem kod izbora parametara

[ Pregleda: 1304 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

adopilot
Admir Hodžić
It menager
Sarajevo BiH

Član broj: 123492
Poruke: 134
217.199.135.*

Sajt: nemam ja to


Profil

icon Prosljeđivanje logina prema SQL report serveru i problem sa osvježavanjem kod izbora parametara22.03.2009. u 18:44 - pre 182 meseci
Poštovani !
Sql Report Server 2008 više ne podržava anonymously login (kao njegovi pedhotnici SRS2005).
Tu i počinju moje muke, Jer sam ja reporte koje sam postavio na report server pozivao jednostavnim
WEB browserom kroz aplikaciju, sada je to malo naparno kada korisnici nakon što su logovani u aplikaciju moraju
se ponovo logirati na report server kada trebaju pogledati neki report te im moram otvarati nove USERE koji su
vezani zasebno za SRS jer apikacija ima svoj login sistem nevezan ni za SQL ni za Server.
Proći će dugo vremena dok dogradimo aplikaciju da ima WEB presistnse prema SQL report serveru i da tako kod
logovanja napravi i login na SQL report server, ( to ću vas pitaiti u zasebnom postu da probamo skupa pogledati servis
koji radi HTTP login i zašto tako ne mogu da prođem).
Da bi riješio problem u najbržem vremenu mislio sam urediti slijedeće, Podići zasebnu WEB Stranicu na serveru koji mi drži i
Report server te koristeći ReportViewer Componentu i prosljeđivanje fiksnih cerdinalsa napraviti otvoren login do reports.
Dio koda u prilogu sam pođonio ( copy/paste ) sa interneta pa i ne znam a li to dobro posloženo
Na main formu sam iz tool boxa doinu reportvewer controlu koja ima ime ReportViewer1.

Ovo prilično dobro radi i Login prođe prema report serveru kako sam i očekivao
ali problm nastaje kada počnem da na reportu biram parametre, ili iste da popunjavam
Stranica se svaki put osviježi tako da ne mogu da kliknem na View Report dugme sa ispunjenim parametrima.
Ukoliko gađani raport ima podrazumjevanje vrijednosti stranica će prikazati report
ali necu moći izmijeniti niti jedan parametar a da ReportViewer kontrola zapamti odabrane vrijednosti prije nego
što kliknem dugme View Report.

U ranijim postovima sam naveo da sam tek ušao u svijet C# pa vas molim za pomoć i razumjevanje,
ukoliko neko može da nabrzinu pogleda priloženi kod i vidi da slučajno nema negdije neka glupos
koja bi mogla da zabrani ovaj refreš reporta svaki put kod odabira parmetara.
Ili eventualno da posta neki bolji način prosljeđivanja "Report Server Credentials " prema SRSS2008
Unaprijed zahvalan
Admir


Code:

using System;
using System.Configuration;
using System.Data;
using System.Linq;
using System.Web;
using System.Web.Security;
using System.Web.UI;
using System.Web.UI.HtmlControls;
using System.Web.UI.WebControls;
using System.Web.UI.WebControls.WebParts;
using System.Xml.Linq;
using System.Net;

public partial class _Default : System.Web.UI.Page 
{
    protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
    
        {
            ReportViewer1.Width = 800;
            ReportViewer1.Height = 600;
            ReportViewer1.ProcessingMode = Microsoft.Reporting.WebForms.ProcessingMode.Remote;
            Microsoft.Reporting.WebForms.IReportServerCredentials irsc =
                new CustomReportCredentials("MojKorisnik", "MojPasword", "DomenaNaKojoStojiReportServer");
            ReportViewer1.ServerReport.ReportServerCredentials = irsc;
            ReportViewer1.ServerReport.ReportServerUrl = new Uri("http://reportserver/ReportServer/");
            ReportViewer1.ServerReport.ReportPath = "/autonarudzba/listanarudzbi";
            ReportViewer1.ServerReport.Refresh();  //ovu sam liniju pokušavao komentirati ali bi imao isti problem
        }
    
}
public class CustomReportCredentials : Microsoft.Reporting.WebForms.IReportServerCredentials
{
    // From: http://community.discountasp.net/default.aspx?f=14&m=15967
    // local variable for network credential.
    private string _UserName;
    private string _PassWord;
    private string _DomainName;
    public CustomReportCredentials(string UserName, string PassWord, string DomainName)
    {
        _UserName = UserName;
        _PassWord = PassWord;
        _DomainName = DomainName;
    }
    public System.Security.Principal.WindowsIdentity ImpersonationUser
    {
        get
        {
            return null;  // not use ImpersonationUser
        }
    } 
    public ICredentials NetworkCredentials
    {
        get
        {
            // use NetworkCredentials
            return new NetworkCredential(_UserName, _PassWord, _DomainName);
        }
    }
    public bool GetFormsCredentials(out Cookie authCookie, out string user,
        out string password, out string authority)
    {

        // not use FormsCredentials unless you have implements a custom autentication.
        authCookie = null;
        user = password = authority = null;
        return false;
    }
}



[Ovu poruku je menjao adopilot dana 22.03.2009. u 20:01 GMT+1]
S poštovanjem
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
82.117.195.*

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Prosljeđivanje logina prema SQL report serveru i problem sa osvježavanjem kod izbora parametara25.03.2009. u 06:48 - pre 182 meseci
"Ovo prilično dobro radi i Login prođe prema report serveru kako sam i očekivao
ali problm nastaje kada počnem da na reportu biram parametre, ili iste da popunjavam
Stranica se svaki put osviježi tako da ne mogu da kliknem na View Report dugme sa ispunjenim parametrima.
Ukoliko gađani raport ima podrazumjevanje vrijednosti stranica će prikazati report
ali necu moći izmijeniti niti jedan parametar a da ReportViewer kontrola zapamti odabrane vrijednosti prije nego
što kliknem dugme View Report."

Posto sam sa dba sklopio dogovor da on "samo" pravi tabele i relacije, a mi sve ostalo ne bih bas mogao da ti kazem nacine za logovanje na SQL Raporting ali cu da probam da razlozim tvoj prethodni navod..

Znaci, kazes da kad pozoves raport sa podrazumevanim parametrima sve je ok ali kad pocnes da BIRAS nastaje problem pa sam iz toga zakljucio da prerano izazovesh postback što je posledica verovatno izbora parametara iz dropdownlist ili listview, u svakom slucaju iskljuci auto postback i nabaci dugme koje ce da poziva odredjeni raport npr. ili na jednoj strani definisi parametre pa ih prosledi na sledecu stranu kao podrazumevane, ok?

Happy coding





To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Prosljeđivanje logina prema SQL report serveru i problem sa osvježavanjem kod izbora parametara

[ Pregleda: 1304 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.