Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako proslijediti sa URLom parametar korisnika i sifre prem report serveru

[es] :: MS SQL :: Kako proslijediti sa URLom parametar korisnika i sifre prem report serveru

[ Pregleda: 2322 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

adopilot
Admir Hodžić
It menager
Sarajevo BiH

Član broj: 123492
Poruke: 134
217.199.133.*

Sajt: nemam ja to


Profil

icon Kako proslijediti sa URLom parametar korisnika i sifre prem report serveru10.02.2009. u 09:28 - pre 184 meseci
Poštovani !

Da slučajno neko nema uzorak kako se prema MS Sql report serveru kada se poziva report preko web acessa i URLom
može integrisati sigurnosni parametri. Tako da korisnik kada otvori taj link ne dobiva upit za unos onih nesretni cerdinala.
Ili možda postoji neki jednostavniji način da se isključi zahtjev za autorizaciju na report serveru.
Kada se istom pristupa putem web browsera.

Unaprijed zahvalan
Admir
S poštovanjem
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.ptt.yu.



+395 Profil

icon Re: Kako proslijediti sa URLom parametar korisnika i sifre prem report serveru10.02.2009. u 14:01 - pre 184 meseci
Ne razumem te bas ..
hoces da iskljucis skroz prompt for username i pass (no Credentials i Window Authentication)
ili samo da user i pass prosledjujes kroz URL (eventualno kao sakrivene parametre) ?

EDIT :
Ako hoces da prosledjujes parametre(user i pass) kroz URL probaj ovako :
Code:

[b]http://ReportServerName/ReportFolder/ImeReporta&dsu:ImeDataSourca=tvoj_username&dsp:ImeDataSourca=tvoj_password[/b]


Za postavljanje user name-a i passworda dovoljan ti je prefix dsu: pa ime data-sourca
definisanog u report service projektu u kome se nalazi konekcioni string i credentials za bazu .
Ova opcija radi samo ako je u Credential tabu DataSourca podeseno na prompt .
Ovaj metod i nije bas najbezbedniji jer se user i pass prosledjuju kao clear-text
osim ako aplikacija ne radi preko SSL-protokola .









[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 10.02.2009. u 15:39 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 10.02.2009. u 15:39 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 10.02.2009. u 15:40 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 10.02.2009. u 15:40 GMT+1]
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

adopilot
Admir Hodžić
It menager
Sarajevo BiH

Član broj: 123492
Poruke: 134
217.199.133.*

Sajt: nemam ja to


Profil

icon Re: Kako proslijediti sa URLom parametar korisnika i sifre prem report serveru10.02.2009. u 15:35 - pre 184 meseci

Ukoliko je izvodljivo najdraže bi mi odgovarala varijanta
da iskljucim skroz prompt for username i pass (no Credentials i Window Authentication);

Ali ovako ću probati da uradim sa vašim prijedlogom-

Mada mi je skroz ne jasno kada se šta koristi
jer ja kada radim report i koristim data source onda koristim login za SQL

a kada publiciram report i istom pristupam putem windows autorizacije

Šta je sada starije
S poštovanjem
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.ptt.yu.



+395 Profil

icon Re: Kako proslijediti sa URLom parametar korisnika i sifre prem report serveru10.02.2009. u 15:46 - pre 184 meseci
Citat:

Ukoliko je izvodljivo najdraže bi mi odgovarala varijanta
da iskljucim skroz prompt for username i pass (no Credentials i Window Authentication);


Pa onda podesi u VIsual Studiu u Shared Data Sources folderu za rds (report data source) fajl opciju u tab-u credentials :
1.) Use Windows Authenitacation (integrated security) ili
2.) No Credentials

Ako nemas taj report projekat tj. ako ga je neko drugi pravio
ne mozes promeniti prava pristupa kroz URL ..



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

adopilot
Admir Hodžić
It menager
Sarajevo BiH

Član broj: 123492
Poruke: 134
217.199.133.*

Sajt: nemam ja to


Profil

icon Re: Kako proslijediti sa URLom parametar korisnika i sifre prem report serveru12.02.2009. u 13:04 - pre 184 meseci
Kada smo već načeli temu da probamo skupa naći neko noramlno riješenje.

Prvo hvala na odgovoru i izvinjenje na šturom pitanju mislio sam lako preći preko problema li ispade da nije tako.

Situacija je slijedeća.

Prije otprilike 2 godine smo uveli novi ERP u firmu koji je radio na SQL-u i uopšte se nije koristio Report Serverom.
Svi izvještaji su rađeni u nekom Delfijevom report Bilderu.
Onako radi zafrkancije ja sam postavio Report Server koji je bio uz SQL i lagano počeo praviti izvještaje sa svojim šturim
zananjem, Jer sam ja po prirodi posla Administrator a ne devloper i programer.
Kako je vrijeme odmicalo tako su moji izvještaji postajali sve zanimljiviji i upotrebljiviji, a i ja sam dosta toga savladao.
Nažalost oblasti u kojim sam napredavao najviše su Report Dizajn , TSql skrip kao i sam dizajn baze koja nosi podatke.
Sada imam oko 100 reporta koji su "dobri" ali su rastrikani po raznim web folderima kao i neprstupačni široj publici u firmi
jer se baš svi ne snalaze sa internet explorerom Te i same security postavke su na skroz slabom nivo jer.
Reporte nisam razvrstavao po rolama pa je trenutno velika šansa da neki korisnici mogu pristupiti i podatcima za koje nemaju
ovlasti.
Da bi ovo riješio u dogovru sa programerima koji rade kompletan ERP dobio sam komponentu internt explorera ugrađenu u sam program
Tako da sada mogu dodavati zasebne izvještaje koji se otvaraju kao IE u pod masci samog programa (novi tab) i kojim mogu odrediti fiksnu
direktnu WEB adresu koju će izvještaj gađati kada se pozove. Sada ću biti u stanju dodjeljivati svakoj roli u programu određenje izvještaje i
malo to posložiti po nekoj logici stvari. KOji izvještaj pripada kojem dijelu programa.
Oni o inbenturi u tree inventurre oni za veleprodaju u veleprodaji i sve ostalo.

Nadam se da je sada situacija malo jasnija iz moje perspektive.
Moje neduomcie su slijedeće:

1.) Kako izbjeći da korisnici kada iz programa povlače report ne dobivaju upit za novi login na report server.
To je ona stvar sa CARDINALINA i SQL loginima. Ja kada na DATA SOURCE-u kažem da ne koristi cardinale on se onda na sql pokušava zakačiti Windows Autentifikacijom
Da li se sam report server portal može naštimati da ne traži cardinale ili se oni moraju svaki put proslijeđivati.

2.) Kakvo je vaše iskustvo sa Report Serverom kada se isti koristi kroz WEB komponentu kao report alatom. Isplati li se ulagati vrijeme u to.

3.) Da li su Reporti koji su rađeni u Visual Studio 2005 kontabilni sa SQL 2008 report serverom i da li se isti mogu proslijediti na SQL2008.
Jer sam reporte mislio migrirati na drugi server, Strah me preformansi kada se reporti i generišu i publiciraju na istom SQL-u

4.) Gdije bi mogao uključiti dugme BACK u report tool baru.
Kada radim report u visual studio Report Preeview ima BACK dugme ako se radi o linkanim reportima.
Kada isti report pošaljem na server i pregledam ga kroz IE u report tool bar-u nemam dugmeta back.
Sada imam problem kada otvorim linkani report kroz svoju IE komponentu ne nemam ie dugme BACK a sam tool bar nema isto.
Jedini način da se vratim nazad je dugme BACKSPACE ali sa ovolikim brojem korisnika to je teško prenjeti svima.

5.) Na koji način ću naj elegantnije riještiti problem datuma kod parametara. Problem je u tome da Ie uzima neke svoje postavke datuma kako mu se zaželi.
Ja sam na report propertisima stavljao i Bosnian i Croatian i Austrian ali nisam dobvio neke ekstra rezltate. Jer opet bi on uzimao postavke datuma onakve
kakave su propisane u IE a ne kroz sam report.
Postoji li šansa da se samo polje parametra MASKIRA na DD-MM-YYYY pa makar on i proslijeđivao string nazad u report ja cu ga parsirati i praviti datum od istog.

6.) Kako vi riješavate problem sa printanjem i printer kontrolom kako je izašla ova nova zakrpa za windovse KILL BITS.
Ja istu desinstaliram i nemam problema sa klijentom ali to nije neko riješenje.
Na webu sam se sertao sa preporukama da updatiram server i da mijenjam WEB config ali nisam smije dirati te postavke da ne bi srušio i ovo što imam.

7.) I još jedno pitanje: Kakav je trend sada sa takozvanim THIN (web browser) klijentima da li se to razvija.
Da li je suludo pokušavati praviti forme za unos podataka u baze kod trgovački kuča koristeći ASP.NET i da li je to pogrešan smijer.
Jer sada kada imam WEB komponentu u samom programu pomišljam zašto ne bi i uradio pojedine forme za unos tamo gidje mi zafali podtaka.
Nisam se sretao sa knjigovostvenim programima koji rade na WEB vezi da li je to sporo previše ektai da se svaki put osvježi stranica i ostalo.
Isplati li se ići u tom smijeu.

Svi odgovori će mi dobro doći

Unaprijed zahavalan
Admir









S poštovanjem
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.ptt.yu.



+395 Profil

icon Re: Kako proslijediti sa URLom parametar korisnika i sifre prem report serveru12.02.2009. u 14:55 - pre 184 meseci
Citat:

1.) Kako izbjeći da korisnici kada iz programa povlače report ne dobivaju upit za novi login na report server.
To je ona stvar sa CARDINALINA i SQL loginima. Ja kada na DATA SOURCE-u kažem da ne koristi cardinale on se onda na sql pokušava zakačiti Windows Autentifikacijom
Da li se sam report server portal može naštimati da ne traži cardinale ili se oni moraju svaki put proslijeđivati.

pogledaj tvoj Report rds fajl u kome si podesio parametre za bazu (connection string) i credentials .

Citat:

2.) Kakvo je vaše iskustvo sa Report Serverom kada se isti koristi kroz WEB komponentu kao report alatom. Isplati li se ulagati vrijeme u to.

Pa sve zavisi od realnih potreba ..
Nisam ga nikad koristio kao web-komponentu , vec samo generisem izvestaj koji mi report service
vrati kao excel pdf , ili html i dobijem nazad (download) kao fajl koji posle otvorim sa odgovarajucim programom .
pa nek korisnik stampa edituje ili sta vec iz tog programa .
Po meni ovo je mnogo jeftinije resenje nego embedovanje reporta u aplikaciju .

Citat:

4.) Gdije bi mogao uključiti dugme BACK u report tool baru.
Kada radim report u visual studio Report Preeview ima BACK dugme ako se radi o linkanim reportima.
Kada isti report pošaljem na server i pregledam ga kroz IE u report tool bar-u nemam dugmeta back.
Sada imam problem kada otvorim linkani report kroz svoju IE komponentu ne nemam ie dugme BACK a sam tool bar nema isto.
Jedini način da se vratim nazad je dugme BACKSPACE ali sa ovolikim brojem korisnika to je teško prenjeti svima.

pogledaj ovde za setovanje opcija u sekciji Report Viewer Web Part Commands
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms152835.aspx


Citat:

5.) Na koji način ću naj elegantnije riještiti problem datuma kod parametara. Problem je u tome da Ie uzima neke svoje postavke datuma kako mu se zaželi.
Ja sam na report propertisima stavljao i Bosnian i Croatian i Austrian ali nisam dobvio neke ekstra rezltate. Jer opet bi on uzimao postavke datuma onakve
kakave su propisane u IE a ne kroz sam report.
Postoji li šansa da se samo polje parametra MASKIRA na DD-MM-YYYY pa makar on i proslijeđivao string nazad u report ja cu ga parsirati i praviti datum od istog.

Nemas potrebe za tim setovanje regional setingsa za datum .
Sve sto treba da uradis je da kad napravis polje u dizajneru koje treba
da sadrzi datum uradis sledece kad odes na Field expression:

Code:

=Format(Fields!TvojDatumIzBaze,"dd-MM-yyyy")

ilii da konvertujes datum kroz TSQL sa funkcijom CONVERT


Citat:

7.) I još jedno pitanje: Kakav je trend sada sa takozvanim THIN (web browser) klijentima da li se to razvija.
Da li je suludo pokušavati praviti forme za unos podataka u baze kod trgovački kuča koristeći ASP.NET i da li je to pogrešan smijer.
Jer sada kada imam WEB komponentu u samom programu pomišljam zašto ne bi i uradio pojedine forme za unos tamo gidje mi zafali podtaka.
Nisam se sretao sa knjigovostvenim programima koji rade na WEB vezi da li je to sporo previše ektai da se svaki put osvježi stranica i ostalo.
Isplati li se ići u tom smijeu.

Pa uopsteno govoreci postoji trend da se neke poslovne aplikacije sele na web (asp/php) .
Zadnjih par aplikacija koje sam radio po narudzbini klijenata zahtevano je da budu u web-browseru .
U principu sve zavisi od konkretnih klijentskih zahteva i samog projekta .
Desktop programi su mnogo funkcionalniji od web- aplikacija
ali korisnicima je izgleda lakse da barataju sa web-stranama nego sa desktop formama
i odrzavanje web aplikacija je mnogo lakse usled stalnih izmena jer im je mesto centralizovano (web-server) .
umesto desktop koji zahtevaju stalno novu instalaciju kad je u pitanju nova verzija .
Ovo dosta zavisi od arhitekture mreze i administriranja i security polisa
u firmi za koji razvijas program i naravno broj korisnika koji koristi aplikaciju .

Sto se tice osvezavanja stranica ne bi trebalo da bude toliko sporo pogotovu ako radi u LAN okruzenju ,
pa cak i da nije ..propusni opseg internet linkova se svaki dan povecava, tako da mislim
da nemas puno razloga za brigu .









Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Kako proslijediti sa URLom parametar korisnika i sifre prem report serveru

[ Pregleda: 2322 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.