Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9781 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.130.*



+7 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?19.03.2009. u 09:12 - pre 185 meseci
@barakuda111,sinko,ne zameri što ti se ovako obraćam,ali razlika u godinama mi,nekako omogućava to pravo,AKO SMO MI MATORCI U BILO ČEMU NA OVOME SVETU U PRAVU!

Pročitavši sve što si napisao,znaš šta sam zaključio?

Tvoji roditelji,TVOJ OTAC PRVENSTVENO,su apsolutno zreli za neuropsijatrijsko posmatranje i lečenje!!!

E,sad,A KO NIJE,pogotovu od nas matoraca...

Slušaj ovako,ako već u vašem odnosu nema neke normalne,porodične ljubavi i uzajmnog poštovanja,to nikako ne znači da si ti u toj zajednici amnestiran od nekih,po zakonu,pripadajućih prava,a normalno i obaveza.

Znaj jedno,APSOLUTNO SI U PRAVU sa svojim minimalnim zahtevom.

Tvoj otac DEFINITIVNO nije,pa bio po sto puta vlasnik onoga čime ti trlja nos.

I ti si SIGURNO dao svoj doprinos u sticanju tog imetka,ako ničim drugim,onda trpeći njegovu TORTURU,što se nikako ne može zanemariti.

Šta sam ovime hteo da kažem?

Jedino pravo i dugoročno rešenje ti je da napraviš VELIKU FRKU!

Vreme ti je da u toj zajednici PREUZMEŠ ULOGU "alfa mužjaka".

Tvoj otac,svesno ili ne,svojim ponašanjem upravo to PROVOCIRA KOD TEBE.

To mu je i prirodnim zakonima nametnuta uloga,da ti "OŠTRI ZUBE".

Izabrao si interesantan NICK,barakuda111...

Ja ga tumačim ovako:borac,prvi,prvi,prvi...

"Tinja" u tebi "nešto" tu nema dileme...

Samo se oslobodi STRAHA...i iznenadićeš se rezultatom...

Koja ćeš "sredstva" da primeniš,obezbeđujući svoje mesto pod suncem,je na tebi...

Ali,recimo,upitaj oca,OČEKUJE LI da ga ti jednog dana(a to je veoma blizu) vodaš sa njegovim smrdljivim,trulim plućima po raznim lekarima...

I konačno,nikada nije dobra opcija "zvlačenja glave u pesak" pod plaštom PVC stolarija,klima itd.

Oprosti na grubim rečima,ali dirnuo si me svojom pričom...
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.197.*



+7 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?19.03.2009. u 12:55 - pre 185 meseci
@barakuda111

Chini mi se da si dobio mnogo dobar savet od Kosuth-a.
Chitaj - MUSHKI savet.

Moja muka je u tome shto moj otac ne pushi kao parnjacha,
vetj zapali ponekad, ali zato loche (pije) kao smuk.
I sve mu manje i manje treba da se nalize..
Dok ja to ne stavljam u usta.

Dodushe, chasha crnog vina uz dobar ruchak,
ponekad, je neshto sasvim drugo.

Toliko je jednom prilikom bio pijan da me je uhvatio za jabuchicu rukom,
ono, da me davi, da me 'prevaspita'...
hehe, choveka od 28 godina...

Shta se desilo 3 milisekunde kasnije?

Nabio sam ga u tjoshe, ne pesnicama,
vetj prostim zahvatom, nakon chega se smirio, zachas otreznio,
i legao u krevet.

Moz' misliti kakva je to shit atmosfera bila
nakon tog 'dogadjaja' u kutji?

Sve se to sredilo, mada morao je neko da povuche mnogo zajeban potez.
Poshto nije bilo drugih svedoka kada se to izdeshavalo,
majka je naravno pochela da sumnja u mene da sam ja skochio na njega,
te je pochela da izigrava nekog nadzornika,
a ima obichaj da pricha:
"ako ti se ne svidja, ti izadji iz ove kutje! bla, bla, bla....."

Pochele su da joj smetaju sve moje ideje, razmeshtaj po mojoj sobi,
koji nije po njenom... Mislim, samo da se smejesh od nebuloza...

A ja tada imao neki posao koji se radi od kutje, da ne detaljishem sada,
i to njima nije bilo jasno..
Sedi chovek u sobi, ne dira nikog,
(ako ne rachunamo Zealote na ES Advocacy forumu )
ali svima smeta...

Oni nisu imali opcije da rade iz vlastitog doma, nego morali da idu na posao...
+ sukob generacija.

Pukne meni film i 'poslusham' kevu, te izadjem iz kutje....
Kao shto rekoh, chuo sam od nje pre toga jedno 400 puta,
"ti izadji ako ti se ne svidja!"

Trebalo im je 2 meseca da ukapiraju da nisu bili u pravu.
A ja sam morao, u septembru/oktobru da trazim stan....
U zimskom periodu, selidba nije dobra stvar, dodushe nije bilo snega,
ali bilo je 'zanimljivo'.

Na svu sretju, nadjem ja sve shto treba za 1 dan.
I preselim se sutradan odmah.

Kao solo podstanar, ja sam 'izlazio' na kraj sa nekih 20 hiljada od plate,
i plus josh 10 koje su se pribavljale u medjuvremenu...

Znachi, sa 30 hiljada, za tebe kao samca hmmm,
mozesh da PREZIVISH, shto nije zivot.
Ne zaboravi.
Ti sada nadji tvoju matematiku u svemu tome...

Sa 14.000 samo Hudini bi krpio kraj sa krajem..
U duetu je sasvim druga pricha.
I ako ipak pikirash selidbu, probaj shto mirnijim putem.

Razlog zbog kojeg sam se vratio, jeste shto nam je gajba velika,
i zaista ima mesta za sve i to bez meshanja u tudj zivot..
Zashto da platjam kiriju nekom drugom, u ovo ludo vreme,
kada taj novac mogu da ulozim u svoje i da polako prepravljam na bolje?

Inache,
sada vishe nema nadzornika.

Sada je sve drugachije i ja i otac ponovo 'zborimo'...
kada je trezan, dodushe...


[Ovu poruku je menjao musicmaster dana 19.03.2009. u 14:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
93.86.190.*



+32 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?19.03.2009. u 22:38 - pre 185 meseci
@musicmaster

Heh, tvoja i moja keva su skoro pa iste. Sto se tice premestanja namestaja... ma bilo cega, pa i najmanjeg ona je protiv. Ona je protiv bilo kakve promene. Sto se tice rasporeda u kuci to mora da bude sve kako njoj odgovara pa makar to bilo nelogicno do bola. Zamisli, pre jedno godinu dana je usla u moju sobu i pocela da lepi neke postere koji se njoj svidjaju, valjda. Lepo sam je bez nerviranja pitao sta to radi, a ona, nista, lepi postere. Doziveo sam to kao direktan attack na moju privatnost, i na sebe kao individuu, svoju licnost.
Opet sam joj rekao da mi se uopste nesvidja sta radi, nesto u fazonu da prestane, ali ona samo nastavila da lepi te postere. Samo izasao iz sobe, otisao napolje i kad sam se vratio, znao sam da rasprava nece voditi nikuda, jer joj razum tada nije bio jaca strana, samo sam iscepao i bacio sve do jednog postera iz sobe. Kad me je posle nekog vremena pitala gde su posteri, samo sam kazao skinuo sam ih. "A gde si ih stavio", vise nisu ovde. Nije rekla nista, samo otisla. Mislim da je od tada pocela mnogo vise da ceni moju privatnost i mogucnost da sam donosim odluke, ni sada nije savrseno ali sa njom je mnogo bolje.
Samo ovo "Seli se ako ti neodgovara ovde" je vise moto mog caleta.

Ova tema sada bas ide u offtopic :)

@Kosuth

Neznam kako ovo da opisem, ali osecam se... nekako bas dobro posle tvog posta. Mislim da se niko nikad nije tako slagao samnom. Pogotovo ovaj savet da ne zavlacim glavu u pesak. Ceo zivot, su mi svi govorili obrnuto tipa da netalasam vodu, sto se tice svake situacije sa kojom sam se susrecao do sada. Iako sam uvek video ociglednu nelogicnost u takvim postupcima uvek sam manje vise radio sta mi se kaze, ali uz vidno neslaganje. Mnogo stvari uopste koju ljudi rade mi deluje jako nelogicno. O well... hvala ti u svakom slucaju na odgovoru.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
77.46.197.*



+7 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?20.03.2009. u 10:35 - pre 185 meseci
Tako i treba da se osećaš i to čitavog života,DOBRO,koliko god je to moguće i tome da ti lično budeš uzrok,a ne moje pisanje ili bilo čiji stav,mišljenje,postupak...

Tvoji roditelji očigledno nemaju pojma kakvo dete imaju i gde su granice njihovog "roditeljevanja"...(mada-manje više to je,nažalost,poprilično uvrežen"standard")

U ovim mojim godinama ne pretstavlja mi problem da uočim dozu iskrenosti kojom ispunjavaš svoje postove ovde,to je danas veoma redak ljudski resurs.

Matorci će uvek biti pri stavu:"ne talasaj"...

ali uglavnom iz zavisti,jer su omašili svoje vreme za"talasanje",slušajući svoje matorce.

No,ne treba ih zbog toga osuđivati,paradoksalno je,ALI ONI BOLJE NE MOGU i NE UMEJU,a ubeđeni su u dobrobit svojih stavova i postupaka.

SVAKI SAVET ČUJ,SVOJ IZVRŠUJ!

Ne zanemaruj poruke tvog"srca",pusti ga neka te vodi,koliko god da to nekome ne odgovara ili se tebi u datom trenutku ne čini"logičnim","racionalnim"(nije u skladu sa naučenim,a pogrešnim)

Jedino je važno da tebi odgovara i da te ispunjava,daje smisao tvom biću...

Savladaj STRAH...

I da,DEFINITIVNO ništa ovde nije "van teme"(off topic),sve je u okvirima tvoje želje da više ne truješ svoja pluća duvanskim dimom...

jedino što je život mnogo složenija pojava nego što se to na prvi pogled da zaključiti...

[Ovu poruku je menjao Kosuth dana 20.03.2009. u 11:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?20.03.2009. u 12:33 - pre 185 meseci
Paaa problem je sto netalasanjem neces nista resiti.
Ta situacija je dosta cesta kod nas, gde roditelji smatraju da im deca trace zivot, time sto se nisu vencali u 17-oj, nali posao u 15-oj ...
Moja prijateljica je nekih 11 godina trpela torturu "... ili se vencaj do juna (obicno period od 2-3 meseca) ili se seli odavde!" i iz nekog razloga su obozavali da joj to govore pred njenim drustvom ... , taklo da pretpostavljama da ni tvoji nece da se smire tako lako. Naravno premlacivanje nije izlaz :)
Kao sto Kosuth kaze, to njima verovatno deluje dobronamerno. Sta ces, nije lako posmatrati stvari iz tudjeg ugla, pogotovo kas su u pitanju deca.



"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

xiaqinghua1989

Član broj: 267223
66.79.163.*



Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?30.08.2010. u 02:24 - pre 167 meseci
Heh, tvoja i moja keva su skoro pa iste. Sto se tice premestanja namestaja... ma bilo cega, pa i najmanjeg ona je protiv. Ona je protiv bilo kakve promene. Sto se tice rasporeda u kuci to mora da bude sve kako njoj odgovara pa makar to bilo nelogicno do bola. Zamisli, pre jedno godinu dana je usla u moju sobu i pocela da lepi neke postere koji se njoj svidjaju, valjda. Lepo sam je bez nerviranja pitao sta to radi, a ona, nista, lepi postere. Doziveo sam to kao direktan attack na moju privatnost, i na sebe kao individuu, svoju licnost.
Opet sam joj rekao da mi se uopste nesvidja sta radi, nesto u fazonu da prestane, ali ona samo nastavila da lepi te postere. Samo izasao iz sobe, otisao napolje i kad sam se vratio, znao sam da rasprava nece voditi nikuda, jer joj razum tada nije bio jaca strana, samo sam iscepao i bacio sve do jednog postera iz sobe. Kad me je posle nekog vremena pitala gde su posteri, samo sam kazao skinuo sam ih. "A gde si ih stavio", vise nisu ovde. Nije rekla nista, samo otisla. Mislim da je od tada pocela mnogo vise da ceni moju privatnost i mogucnost da sam donosim odluke, ni sada nije savrseno ali sa njom je mnogo bolje.
Samo ovo "Seli se ako ti neodgovara ovde" je vise moto mog caleta.


edit:uklonjene reklame
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9781 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.