Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kradja motora i kako ih zastititi?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kradja motora i kako ih zastititi?
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 17050 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
89.110.203.*



Profil

icon Kradja motora i kako ih zastititi?14.04.2008. u 09:36 - pre 194 meseci
Kakva je situacija sa kradjom motora kod nas I kako se zastititi? (nemam garazu i zivim u zgradi)

Motori su prilicno lagani, pogotovo skuteri i verujem da ga trojica lako mogu ubaciti u prikolicu ili kombi. Takodje verujem da se sajle lako preseku a brave verovatno obiju lakse nego one u kolima. Kakva su vasa iskustva? Unapred hvala na odgovorima.
Pozdrav, Saša
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
79.101.247.*



+6455 Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?14.04.2008. u 09:49 - pre 194 meseci
Pošto u Srbiji niko neće kasko da osigura motor, zaštita ne postoji...

Da mu staviš alarm, to može da posluži eventualno da ti se klinci ne pentraju po motoru... Da ga vežeš lancem, blokiraš disk, točak, to ti ništa ne vredi jer ga oni ubace u kombi, a lanac kojim je eventualno pričvršćen za banderu iseku onim velikim kleštima za armaturu bez problema...

 
0

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
89.110.203.*



Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?14.04.2008. u 10:50 - pre 194 meseci
Citat:
Pošto u Srbiji niko neće kasko da osigura motor, zaštita ne postoji...
To mi je juce rekao drugar koji je kupio Beverly 250. Dao je valjda 4500 za nov motor koji nigde nije mogao da osigura.

Citat:
Da mu staviš alarm, to može da posluži eventualno da ti se klinci ne pentraju po motoru...
Mislio sam eventualno da sam napravim alarm za dojavu na SMS. Sigurnije mi deluje nego da se uzdam u to da ce se "klinci" oterati samom sirenom. Verujem da cu uvek biti u mogucnosti da otrcim do motora dovoljno brzo.

Citat:
Da ga vežeš lancem, blokiraš disk, točak, to ti ništa ne vredi jer ga oni ubace u kombi, a lanac kojim je eventualno pričvršćen za banderu iseku onim velikim kleštima za armaturu bez problema...
Znaci ako bas hoce da ga ukradu, ukrasce ga. :/
A kradu li se i sta se desava s njima? Idu u delove?
Ne planiram da kupim neki skup motor... neki skuter ispod 2000EUR max, pa se pitam dali se isplati da kradu nesto tako za delove. Nisam primetio da postoje moto otpadi gde bi to eventualno mogli da "utope"

Pozdrav, Saša
 
0

zoxy
Novi Sad

Član broj: 3781
Poruke: 176
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?14.04.2008. u 17:49 - pre 194 meseci
Ja bash nisam primetio ni da ljudi svuda ostavljaju motore, mnogo vishe brinu o njima nego o automobilima.
wireless je tuga golema puche veza a rezerve nema.....
 
0

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
89.110.203.*



Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?15.04.2008. u 07:27 - pre 194 meseci
Pa, sigurno da vise brinu kad su motori ranjiviji od automobila. Verujem da po danu nije problem zavezati motor za banderu negde gde ima ljudi ali noc je kriticna. npr. moj kraj je slabo prometan i ulice imaju drvored i dosta zelenila koje dodatno otezava stvar. Verujem da je bas idealno za kradju. Komsija drzi neki skuter u ulazu zgrade (koja se ne zakljucava). Zavezao je za drveni rukohvat sto je smesno jer moze lako da se odvali ili cak otsrafi. :) Jedino sto tu vazi ono... daleko od ociju daleko i od srca. Jedina dobra stvar je sto je "garaziran" ali mislim da je ipak bezbedniji na ulici nego u mracnom ulazu.

Dobro, jeli neko imao iskustva sa kradjom motora ili zna za takve slucajeve?
Cudi me da se niko nije javio. Ne verujem da se ne kradu.
Pozdrav, Saša
 
0

zzz
Beograd

Član broj: 10371
Poruke: 189
*.cekos.com.



+3 Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?15.04.2008. u 08:34 - pre 194 meseci
Kradu se motori poprilicno, uglavnom ubace u kombi, pa moze alarm da svira koliko hoce...

Skoro sam cuo za primer kradje iz dvorista u Beogradu, a desavalo se da ljudima nestane motor i iz garaze.

Ono sto mozes da uradis je da kupis kvalitetan lanac (xena, abys...) koji nije tako lako iseci, dobar katanac (iste firme) i da vezujes za banderu. Uz takvu zastitu opet je moguce da motor nestane, ali je velika verovatnoca da ce se lopovi ipak odluciti za neki slabije zasticen.
 
0

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
89.110.203.*



Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?15.04.2008. u 09:01 - pre 194 meseci
Da, za kvalitetan lanac ne traba zaliti pare.
Nego sta je sa zadnjim tockom skutera? Zar se on ne skida bas lako?
Pozdrav, Saša
 
0

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?15.04.2008. u 13:33 - pre 194 meseci
ja svoj skuter drzim ispred komsijinog prozora. ispod moje terase je i malo je uvucen tako da ga stiti od vetra i kise, a ispred je kao neko zbunje tako da i ne bode oci prolaznicima.
zabušio sam zid i napravio kao neki krug kroz koji sam provukao lanac i tako vezujem zadnji točak, ali kapiram da to nije nikakvo obezbedjenje, već ako dodje neka budala da ga nosi da vidi da je vezan pa da se smori :) pa ga možda i ne ukrade. kada sam ga uzeo, štrecao sam se noću na svaku buku, ali sad spavam ko top i ne zanima me :) ako neko reši da ga odnese odneće ga.
a danju dok vozim, ostavljam ga gde stignem i nikad problem nisam imao. samo ga zaključam i teram.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-233-22.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?15.04.2008. u 13:55 - pre 194 meseci
predlog:ubacite alarm i gps ,pa kad se alarm aktivira salje sms i lepo pratis gps-om poziciju i odes u policiju [mada kontam mala vajda] ili skupis ortake i batine i krenes u vracanje motora
 
0

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
89.110.203.*



Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?15.04.2008. u 14:03 - pre 194 meseci
Citat:
neca: ... kada sam ga uzeo, štrecao sam se noću na svaku buku, ali sad spavam ko top i ne zanima me :) ako neko reši da ga odnese odneće ga...

Normalno je da se covek vremenom opusti i prestane da brine samo zato sto se nije nista desilo. Potsvest to pocne kapirati u fazonu... ma nece bas mene da strefi. Da ti ga neko mazne bajk, siguran sam da bi ubuduce bio jos obazriviji i jos nemirniji nocu nego kad si taj prvi put kupio.
Mom stricu su ukrali nov Mercedesov kombi koji mu je leba donosio, i da vidis u sta se covek pretvorio... koja je to paranoja nakon sto je ponovo kupio mnogo losiji kombi. Drzi ga uvek na oku kad nije kuci, cak covek spava u kombiju dok muzicari ne zavrse svirku i dok se svi ne iznapijaju iako ima gde da ode. Cak je instalirao i DVD da se ne smara kad mu se ne spava. Bez veze trip. Dosta nam je stresa i bez toga.
Jebiga, nemozemo svi da si priustimo gubitak i nabavku novog motora. Ja recimo mogu da uzmem nesto samo na kredit, nikako na kesh iako pricamo o ciframa ispod 2000EUR. Nebih mogao da podnesem da godinama svakog meseca otplacujem motor koji nemam. Ovako, kad treba da das pare se uvek setis da ti masina znaci i lakse ti padaju te rate po suludim kamatama. Mislim da je bolje na hladno duvati da ne bude vruce. Pokrenuo sam ovu diskusiju bas nebih li saznao kakva je situacija kod nas po pitanju kradje, i sta to drugi vlasnici rade kako bi se zastitili.
Pozdrav, Saša
 
0

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
89.110.203.*



Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?15.04.2008. u 14:09 - pre 194 meseci
Citat:
Horvat: predlog:ubacite alarm i gps ,pa kad se alarm aktivira salje sms i lepo pratis gps-om poziciju i odes u policiju [mada kontam mala vajda] ili skupis ortake i batine i krenes u vracanje motora

Bas iz tog razloga planiram da napravim ovaj sjajan besplatan projekat komsija Bosanaca: http://www.elektronika.ba/proj...kc=daj_projekt&idprojekt=6
Nedostaju detalji o samom GPS modulu, ali vredi pokusati. Ovo veoma ima smisla a siguran sam da ovakva fabricka resenja kostaju koliko i sam skuter, ali zato nije skupo da se napravi.
Za start sam mislio prvo da probam sa ovim... http://www.elektronika.ba/proj...kc=daj_projekt&idprojekt=5
cisto da malo experimentisem i vidim kako to radi pa posle da napravim ovaj gore sa GPS modulom.
Pozdrav, Saša
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-233-22.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?15.04.2008. u 14:12 - pre 194 meseci
samo jos da resis i gps [racunaj nekoliko stotina eura] ,samo sto moras naci adekvatno mesto za ovo ,da ne kisne,da se ne vidi da ima napajnje i tako to ,malo mi preveliko izgleda ,ali dobro
 
0

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?15.04.2008. u 14:16 - pre 194 meseci
Almax * ili slican lanac i neko fino sidro... taman je dovoljno da nateras lopove da potraze laksi plen

* moz ga preseci jedino motornom brusilicom... sto ne spada u osnovnu opremu kradljivaca motora

--

GPS + GSM modula imate za cca 100 eur, ali GPS ne radi u garazi... u kojoj ce motor verovatno zavrsiti... mada ko zna, mozda nije losa ideja...
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-233-22.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?15.04.2008. u 14:23 - pre 194 meseci
pa nece valjda u garazi na 2 m od kradje da ga stavee :D

pratis ga do garaze
 
0

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?15.04.2008. u 14:28 - pre 194 meseci
Sta znaci stavices GPS GSM modul koji ce svakih recimo 10 sec da posalje SMS sa lokacijom vozila?

Hmm.... puno puta puno... izadje 3,153,600 poruka za godinu dana

Jedino da ga aktiviras na SMS... pa da se nadas da ce ga lopovi isterati iz garaze, pre nego ga rastave a i motor ima nekoliko svega nekoliko lokacija gde takav uredjaj mozes sakriti... maska i ispod sedista... sve u svemu nije ti neki genijalan plan
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-233-22.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?15.04.2008. u 14:35 - pre 194 meseci
rekao sam da kad se aktivira alarm da posalje sms i da se ukljuci gps
znaci do aktivacije nikom nista
ako je u 2 provere lokacija ista,obustavi slanje sms-a do sledeceg uklj. alarma,ako je razlicita ,salje ucestalije ili jednostavno pratis preko kompa ili neceg lokaciju
 
0

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?15.04.2008. u 14:59 - pre 194 meseci
Pa dobro, nije nemoguce, ali nije bas prakticno, niti pouzdano:

- oblacan dan
- motor ubacen u kombi
- lopov se seti da otvori sediste i iskljuci alarm... jer sigurno nece voziti dok mu pisti sirena od 100db ispod du**** - uopste je tesko sakriti uredjaj na tako malom vozilu

Takav uredjaj u autu, pa cak i jeftinijem, vredi... na motoru...?? pa ne bih rekao...
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?15.04.2008. u 15:40 - pre 194 meseci
Najbolji savet koji mozes da dobijes u vezi zastite motora je da kupis kineza i NIKAKO ne skidas oznake, cak jos dodaj da se vidi iz svemira da je kinez. Zasto ti to kazem? Pa kinez se polovan veoma tesko prodaje (tacnije bi bilo receno poklanja) tako da ako ga nece za pare, sigurno nece ni da ga ukradu jer ne mogu da ga preprodaju. Mogu da ga ukradu da se posluze i ostave ga ili ako nekome zatreba za delove, ali to je vec mnogo redji slucaj.
 
0

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
77.46.230.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?15.04.2008. u 15:46 - pre 194 meseci
ubaciš telefon i uključiš ortak lokator
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
0

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
89.216.99.*



Profil

icon Re: Kradja motora i kako ih zastititi?15.04.2008. u 16:19 - pre 194 meseci
Citat:
Horvat: samo jos da resis i gps [racunaj nekoliko stotina eura] ,samo sto moras naci adekvatno mesto za ovo ,da ne kisne,da se ne vidi da ima napajnje i tako to ,malo mi preveliko izgleda ,ali dobro

Ovo nije tacno. Telefoni ne moraju da budu symbian sa velikim touch screen-om nego ultra jeftini i mali, cak moze da se ogoli i ostavi samo stampana ploca, cak i bez display-a i tipki, sto moze da bude ultra tanko. GPRS moduli takodje nisu GPRS prijemnici za brod sa velikim ekranom u boji vec mali, goli moduli koji su takodje dosta jefini.


Citat:
hecky: Almax * ili slican lanac i neko fino sidro... taman je dovoljno da nateras lopove da potraze laksi plen ;)

* moz ga preseci jedino motornom brusilicom... sto ne spada u osnovnu opremu kradljivaca motora

Slazem se da je ovo najjeftinije i najlakse resenje.

Citat:
hecky: Sta znaci stavices GPS GSM modul koji ce svakih recimo 10 sec da posalje SMS sa lokacijom vozila?

Hmm.... puno puta puno... izadje 3,153,600 poruka za godinu dana :D

Pa, naravno da nece stalno da salje SMS sa koordinatama. To bi bilo besmisleno.

Citat:
Jedino da ga aktiviras na SMS... pa da se nadas da ce ga lopovi isterati iz garaze, pre nego ga rastave :D a i motor ima nekoliko svega nekoliko lokacija gde takav uredjaj mozes sakriti... maska i ispod sedista... sve u svemu nije ti neki genijalan plan :)

Nemoj da pocenjujes tudje znanje i sposobnosti ako sam nemas dovoljno znanja o nekoj materiji. Tacno je da kod skutera nema previse slobodnog mesta sa sakrivanje kojecega, ali ima vise nego dovoljno za ovako nesto, cak i da se ne radi na minijaturizaciji vec samo spoji zicama. Konkretno TwoWayThing projekat omogucava komunikaciju u oba pravca, pa je moguce upravljanje do 4 releja koja mogu da aktiviraju bilo sta. Ukljuci malo mastu.

Citat:
HoT_Steppa: Najbolji savet koji mozes da dobijes u vezi zastite motora je da kupis kineza i NIKAKO ne skidas oznake, cak jos dodaj da se vidi iz svemira da je kinez. Zasto ti to kazem? Pa kinez se polovan veoma tesko prodaje (tacnije bi bilo receno poklanja) tako da ako ga nece za pare, sigurno nece ni da ga ukradu jer ne mogu da ga preprodaju. Mogu da ga ukradu da se posluze i ostave ga ili ako nekome zatreba za delove, ali to je vec mnogo redji slucaj.

Pretpostavicu da je ovo sala iako si mi fino objasnio razlog pa mi se cini da si bio ozbiljan.
Ali ako se nisi zezao pitacu te... zasto bi neko kupovao nesto na losem glasu samo da nebi bilo ukradeno? Ne razumem takav rezon bas najbolje.
Pozdrav, Saša
 
0

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kradja motora i kako ih zastititi?
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 17050 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.