Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XP SP3 startup problem

[es] :: Zaštita :: XP SP3 startup problem

[ Pregleda: 2014 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

safmaverick
safmaverick
Sombor

Član broj: 171556
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon XP SP3 startup problem12.03.2009. u 06:43 - pre 184 meseci
Upao mi je neki virus verovatno, znaci pretrazivao sam nesto na netu i dole mi se pored sata pojavio crveni krug sa belim x... Uglavnom kada kliknem otvara mi browser i trazi neki security antivirus q**c-palac sta vec ne znam, nije ni bitno...posle trazi neki download install avg.... ja skinem, nece da pokrene instalaciju... da se ne zezam dalje, reko mozda prodje, pa ga restartujem, e tu nastaje problem! Kada bootuje sve je ok, ali kada udje u mod za biranje Usera, znaci ostaje mi da ukucam sifru, koju naravno ukucam, i otvori desktop (samo pozadinu bez ikona ili bilo cega drugog), i automatski se logofuje i vrati na mesto za biranje usera, i tako u krug.... kako da resim to njesra, inace imam jos jedan win na drugom hardu, mislim ovaj sa kog ovo pisem...
nadam se da postoji resenje, jer me stvarno mrzi da obaram sistem...

Edit: Krenuo sam da obaram sistem, ali kada sam ubacio instalacioni cd, dao mi je opciju System Recovery. E sad, kada izaberem tu opciju, odvede me u MS-DOS. Sta dalje?
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.81.*



+21 Profil

icon Re: XP SP3 startup problem12.03.2009. u 07:47 - pre 184 meseci
Za pocetak, dok si u Command Promptu Recovery Console otkucaj:

fixboot
y
(za potvrdu)

... pa posle toga i:

fixmbr
y
(za potvrdu)

ovim ces da ocistis boot sector i master boot record hard diska, za slucaj da se gamad nastanila tamo...

Iz "MS-DOS-a" restartujes sistem komandom:
exit

Navedeni problem, verovatno neces resiti time pa ce biti potrebne i dodatne intervencije, kao npr. skeniranje sistema sa nekog AV butabilnog diska...
Mozes da probas ovaj: Avira AntiVir Rescue System
Ili prosto sa tog drugog zdravog Windowsa, sa drugog harda, pokreni svez AV program i detaljno skeniraj problematicni disk...

Probaj potom da podignes zarazeni Windows u safe modu i pokreni msconfig, pa poiskljucuj sve sumnjive procese koji se startuju sa podizanjem Windowsa, iskljuci System Restore, pa probaj da restartujes normalno...

Pogledaj malo i deo foruma Zaštita gde bi cela ova tema trebala i da se premesti...


 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.eunet.yu.



+553 Profil

icon Re: XP SP3 startup problem12.03.2009. u 10:10 - pre 184 meseci
Imas recept za popravku u drugoj temi: http://www.elitesecurity.org/p2223145 pa mozes da probas i tu varijantu - meni je svaki put uspelo.
 
Odgovor na temu

safmaverick
safmaverick
Sombor

Član broj: 171556
Poruke: 17
91.150.127.*



Profil

icon Re: XP SP3 startup problem12.03.2009. u 11:16 - pre 184 meseci
I to sve sa drugog wina da odradim?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.eunet.yu.



+553 Profil

icon Re: XP SP3 startup problem12.03.2009. u 12:04 - pre 184 meseci
Treba ti drugi Win da skines BartPE i napravis bootabilni disk (za ovo ti treba i instalacioni disk za WinXP SP3). Onda ubacis taj bootabilni BartPE u ovaj racunar gde ti je ovaj Win sto ti ne da da se logujes, sacekas da se podigne BartPE, i u njemu odradis to sto je opisano, restartujes racunar, i naravno - izvadis BartPE disk da se ne bi opet bootovao sa njega, i loguj se u svoj nalog.
 
Odgovor na temu

safmaverick
safmaverick
Sombor

Član broj: 171556
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: XP SP3 startup problem12.03.2009. u 14:11 - pre 184 meseci
Nikako mi ne da da napravim ISO i da narezem butabilan PE...????
trazi neki setupldr.bin a to ne postoji...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.eunet.yu.



+553 Profil

icon Re: XP SP3 startup problem12.03.2009. u 15:03 - pre 184 meseci
Postoji - na instalacionom disku WinXP u i386 folderu. Ocigledno nisi pazljivo procitao uputstvo. Kada ti to trazi, znaci da je vreme da u drajv ubacis instalacioni CD i odvedes ga do i386 foldera na CD-u (ili ako imas kopiju i386 foldera na hard disku, mozes da mu kazes da tamo trazi). On ce onda sa instalacionog CDa skinuti fajlove koji su mu potrebni da napravi bootabilni operativni sistem na bazi XP-a, i napravice ISO image koji ces ti onda da narezes.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: XP SP3 startup problem

[ Pregleda: 2014 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.