Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kompjuter pali 'na gurku' - da nije napajanje ?

[es] :: PC Konfiguracije :: Kompjuter pali 'na gurku' - da nije napajanje ?

[ Pregleda: 1874 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
93.86.226.*



+85 Profil

icon Kompjuter pali 'na gurku' - da nije napajanje ?09.03.2009. u 21:50 - pre 184 meseci
Pao mi je pod ruku jedan racunar sa problemom
Prema recima vlasnika, u pocetku se desavalo sledece: pritiskom na dugme za ukljucenje kompjuter upali zelenu lampicu, zavrte se kuleri, cuje se HDD, ali graficka ne izbaca nikakav signal na monitor, tj. on ostaje u stand by modu. Na sledece ukljucenje kompjuter proradi normalno.
Juce se desilo da nije hteo da se ukljuci uopste pa sam ga uzeo da ga pogledam.

Evo sta se desava:
1. sa tom grafickom (ATI radeon 9600/256MB) nece ni da opepeli.
2. kad izvadim graficku i pokusam da ga ukljucim, na kratak pritisak dugmeta za ukljucenje kuleri se zavrte i posle par trenutaka stanu.
3. sa izvadjenom grafickom - kad zadrzim taster za ukljucenje par sekundi (zato kazem 'na gurku') kuleri se zavrte, cuje se HDD, ukljuci se zelena lampica i tako moze dugo da radi
4. kad se izvadi graficka cuje se onaj jedan beep, kao da se normalno dize sistem, nema onih bipova greske.
5. kad stavim graficku GeForce/64 MB isto se desava kao 2. i 4.

Nemam pri ruci nijedno napajanje da vidim da li moze sa njim da sljaka - ali na sta vi tipujete ?

Konf:
napajanje: pise 'Ultra power' 350W
ploca: K7N2
procesor: neki AMD na oko 2 GHz
512 RAM
graficka vec pomenuta
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kompjuter pali 'na gurku' - da nije napajanje ?09.03.2009. u 23:24 - pre 184 meseci
Meni to liči na ploču, da nije neki elektrolit na ploči malo naduven? Naročito oni pored konektora za napajanje.
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
93.86.226.*



+85 Profil

icon Re: Kompjuter pali \'na gurku\' - da nije napajanje ?10.03.2009. u 12:54 - pre 184 meseci
Upravo stigoh s posla, bocnuo sam ga i on se ukljuci kao da je sve OK (sa ovom GeForce 64M grafikom)... javim sta se dalje desava.
Elektroliti su svi ravni, nema naduvenih.

edit: Moja radost je trajala par minuta - do prvog restarta racunara. Sve je po starom
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
93.86.226.*



+85 Profil

icon Re: Kompjuter pali 'na gurku' - da nije napajanje ?10.03.2009. u 20:49 - pre 184 meseci
Primetio sam jos par stvari:

Kad se kompjuter (napajanje) ukljuci u struju upali se zelena dioda na ploci kao sto treba.
Pritiskom na dugme za ukljucenje racunara i dok se dugme drzi ta dioda titra (pali/gasi) rekao bih u ritmu gradske mreze.
Takodje dok se to desava jedva se cuje neko pucketanje (cak-cak-cak...) za koje ne mogu da odredim da li dolazi iz napajanja ili iz nekog dela ploce, takodje prema slobodnoj proceni od oko 50 Hz.
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
93.86.66.*



+85 Profil

icon Re: Kompjuter pali 'na gurku' - da nije napajanje ?17.03.2009. u 15:58 - pre 184 meseci
Resio sam problem jos pre neki dan pa ostadoh duzan da odgovorim i ovde - zamenjeno napajanje i sve radi kako valja...


--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Kompjuter pali 'na gurku' - da nije napajanje ?

[ Pregleda: 1874 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.