Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Log on locally, log on interactively?

[es] :: Windows mreže :: Log on locally, log on interactively?

[ Pregleda: 1639 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pljosko
Net admin
Bosnia

Član broj: 196698
Poruke: 3
..ro.806589-130.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Log on locally, log on interactively?10.02.2009. u 11:21 - pre 185 meseci
Pozdrav

Polako ulazim u administriranje Windows servera, i mnoge stvari su mi jasne, osim jedne "log on locally".
Sta u stvari to predstavlja?
Kada uclanim XP masinu u domen, taj comp acc se nalazi u Computers, i obican domain user se moze logovat, premjestim li taj comp acc u novi OU, niko se ne moze logovat osim administratora: "Local policy does not permit you to log on interactively", ovo rijesim tako sto dodam domain usera kao lokalnog usera, ili da u GPO za taj OU dodam usera u "allow log on locally".
Nadam se da nisam ovo previse laicki opisao, mozda i zvuci malo smijesno ali stvarno mi je potrebna pomoc jer polako gubim strpljenje!!!

Unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Log on locally, log on interactively?11.02.2009. u 08:03 - pre 185 meseci
pa to znaci upravo to sto si napisao....

ta polisa odredjuje ko se moze logovati lokalna na server ili radnu stanicui ona se najcesce primjenjuje na servere i na domen kontrolere, kako se korisnici nebi mogli logovati tamo gdje im nije mjesto. Sta tebi konkretno nije jasno?
Bojan
 
Odgovor na temu

Pljosko
Net admin
Bosnia

Član broj: 196698
Poruke: 3
..ro.806589-130.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Log on locally, log on interactively?11.02.2009. u 08:21 - pre 185 meseci
Prije svega hvala na odgovoru!
Ono sto meni nije jasno, jeste to, da u mojoj sadasnjoj firmi administrator je postavio da niko od usera ne moze "log on locally", nego kada uclanjujem radne stanice u domen moram praviti lokalni acc koji je ustvari i domain user.
Iz ovoga mi se namece pitanje, sta je bolje, dopustiti da domain useri mogu se logovati na svaku masinu u domeni (cime olaksavam sebi posao) ili da idem gore opisanim nacinom.
Nadam se da me mozete shvatiti :)
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Log on locally, log on interactively?13.02.2009. u 10:23 - pre 184 meseci
Nista te razumio nisam...

Kako korisnici uopste rade kad ne mogu da se loguju na masine?

A to sta ti vise treba, sve zavisi sve od toga za sta koristis domen. Snaga AD-a i jeste u tome da ne zavisis od jedne radne stanice ili od sevrera, nego da mozes sve da koristis kad i gdje ti treba...
Bojan
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Log on locally, log on interactively?

[ Pregleda: 1639 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.