Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SolidWorks problemi !!!!! Pomagajte

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: SolidWorks problemi !!!!! Pomagajte

[ Pregleda: 2793 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

draganing
Dragan Petrovic
Sevojno

Član broj: 200929
Poruke: 112
217.24.21.*



+2 Profil

icon SolidWorks problemi !!!!! Pomagajte01.02.2009. u 22:10 - pre 185 meseci
Pozdrav svima,

Imam problem sa SolidWorks2009 pri izradi zavarenih spojeva !!!

Zelim da uradim zavareni spoj, imam dva ne standardna masinska dela(standardne profile znam da radim).
Problem nastaje sto kod drugih programa zavareni spoj se radi u assembly(kod SolidEdge je tako).
Ja da bih napravio zavarene spojeve u partu moram da napravim vise tih delova(kod mene dva) iako su oni fizicki zasebni.
Sada kada liniju spajanja zelim da "pretvorim" u zavareni spoj kod mene to ne moze.
Probao sam u assembly da napravim zavareni spoj ali ne ide...... "mislim" da solidworks radi zavarene spojeve u partu.

Ako uspem da postavim sliku videce te plavu liniju koju zelim da pretvorim u zavareni spoj.

Pomagajte !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

draganing
Dragan Petrovic
Sevojno

Član broj: 200929
Poruke: 112
217.24.21.*



+2 Profil

icon Re: SolidWorks problemi !!!!! Pomagajte03.02.2009. u 13:32 - pre 185 meseci
Bas niko nema odgovor na moje pitanje?

Bicu zahvalan ako mi neko odgovori. Hvala
 
Odgovor na temu

ture27

Član broj: 78936
Poruke: 242
93.86.88.*



+2 Profil

icon Re: SolidWorks problemi !!!!! Pomagajte03.02.2009. u 17:49 - pre 185 meseci
pre nego što klikneš OK kada radiš Extrude (npr. ovog vertikalnog dela) odkači funkciju Merge result.
Ako to ne odradiš onda ti je to što si sada napravio jedan Body, kao da si ga dobio livenjem ili napravio na glodalici.
Kada isključiš tu opciju onda se taj deo tretira kao da je iz dva dela ražem, dva body-a, što je i cilj, pa ćeš tada moći da odradiš Weld.
Trebalo bi da je to u pitanju.
javi kako je prošlo
POZZ
 
Odgovor na temu

draganing
Dragan Petrovic
Sevojno

Član broj: 200929
Poruke: 112
217.24.21.*



+2 Profil

icon Re: SolidWorks problemi !!!!! Pomagajte03.02.2009. u 18:24 - pre 185 meseci
Hvala za prethodni savet nisam znao za ovu opciju. Hvala ! Hvala ! Hvala !

Inace ja sam uspeo da resim ovaj problem na drugaciji nacin. Tako sto sam jedan feature napravio standardnim postupkom a drugi feature sam napravio na kartici WELDMENTS i izabrao opciju EXTRUDED BOSS/BASE.

U svakom slucaju Hvala !!!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: SolidWorks problemi !!!!! Pomagajte

[ Pregleda: 2793 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.