Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa System.Managment namespace-om

[es] :: .NET :: Problem sa System.Managment namespace-om

[ Pregleda: 1526 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Problem sa System.Managment namespace-om17.01.2009. u 22:32 - pre 185 meseci
Potrebna mi je informacija o brzini cpu-a, potrazih malo na netu i na msdnu i videh da se to radi pomocu WMI-a (necu da citam tu informaciju iz registrija, nesto mi se ne cini pouzdanom i preciznom...) tacnije pomocu ManagmentObject-a iz System.Managment nejmspejsa.

e sad, problem je sto ja nemam tu klasu (?!?!!) vidim je lepo u object browser-u (public class ManagementObject : System.Management.ManagementBaseObject Member of System.Management) ali niti je dobijam preko intelisensa niti uspevam da kompajliram kod (kompajler ne moze da pronadje klasu)...

stavljao sam i uses System.Managment (gde bi i trebala da se nalazi klasa) i uses System.Managment.Instrumentation ali nista...

kod:
Code:

using System;
using System.Management;

namespace Termometar {

    static class WMI {

        public static uint getCPUSpeed() {

            ManagementObject mo = new ManagementObject("Win32_Processor.DeviceID='CPU0'");
            uint speed = (uint)(mo["CurrentClockSpeed"]);
            mo.Dispose();

            return speed;
        }
    }
}


menjao sam i verziju frejmvorka (3.5, 3.0 i 2.0) ali ne vredi...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Problem sa System.Managment namespace-om18.01.2009. u 00:02 - pre 185 meseci
jesi dodao asembli u references?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Problem sa System.Managment namespace-om18.01.2009. u 09:27 - pre 185 meseci
dooooobro... sada se osecam prilicno glupo :/

zar ne bi trebao uses automatski da doda referencu? pff...

u svakom slucaju, hvala i izvinjavam se na glupom pitanju :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Problem sa System.Managment namespace-om18.01.2009. u 09:41 - pre 185 meseci
Nije, asembli se automatski dodaje samo kroz designer kad iz toolbar-a ubacis neku kontrolu koja jos nije referencirana, a i to radi samo zato sto se pri registraciji toolbar-a VS-u kaze koji asembliji su neophodni.

uses ne moze automatski da doda referencu iz par razloga:

1. Ne zna u kom asembliju se nalazi taj namespace
2. Cak iako izindeksira sve klase u GAC-u, mozda asembli nije tamo
3. Cak i kad bi znao gde su svi asembliji i svi namespaceovi, sanse su da mozda neki namespace postoji u dva ili vise asemblija, pa postaje diskutabilno koji bi trebalo ukljuciti ;)

zato to ni ne rade. Problem je sto su ljudi navikli da im je sve iz System.* spaceova vec u startu referencirano, sto vise nije slucaj.



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Problem sa System.Managment namespace-om18.01.2009. u 10:33 - pre 185 meseci
Citat:
mmix: Problem je sto su ljudi navikli da im je sve iz System.* spaceova vec u startu referencirano, sto vise nije slucaj.

egzakli :)

mada, mene buni sto mi intelisense posle System. daje Managment u listi, po nekoj logici to bi znacilo da je vec referencirano (kad dodam referencu dobijem i opciju da koristim namespace definisan u tom asembliju) ali dobro, sad je to nebitno... hvala jos jednom :)
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Problem sa System.Managment namespace-om

[ Pregleda: 1526 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.