Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje liste klasa iz odredjenog namespace-a

[es] :: .NET :: Dobijanje liste klasa iz odredjenog namespace-a

[ Pregleda: 1986 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sulja
Dejan Stojanovic
Pozarevac

Član broj: 1140
Poruke: 91
212.200.27.*

Sajt: www.anthill.co.rs


Profil

icon Dobijanje liste klasa iz odredjenog namespace-a09.03.2007. u 10:18 - pre 208 meseci
Da li moze nekako da se dobije lista klasa iz odradjenog namespace-a ?
Konkretno imam u aplikaciji namespace gde stavljam svoje kontrole koje se koriste u aplikaciji, pa mi je sad potrebno da izlistam sve te kontrole koje su smestene u jednom namespace-u.
DEJ@N
 
Odgovor na temu

IDeveloper
Beograd

Član broj: 136606
Poruke: 25
*.informatika.com.



Profil

icon Re: Dobijanje liste klasa iz odredjenog namespace-a14.03.2007. u 08:24 - pre 208 meseci
Za listu klasa u namespacu ....
Moze nesto ovako:
Code:


System.Collections.Generic.List<string> ImenaKlasa = new System.Collections.Generic.List<string>();
System.Reflection.Assembly assembly = System.Reflection.Assembly.GetExecutingAssembly();
Type[] tipovi = assembly.GetTypes();

foreach (Type Tip in tipovi)
{
      if (Tip.IsClass)
      {
         ImenaKlasa.Add(Tip.Name);
      }
}

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao mmwc dana 15.03.2007. u 09:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Dobijanje liste klasa iz odredjenog namespace-a14.03.2007. u 11:29 - pre 208 meseci
Citat:
IDeveloper: Za listu klasa u namespacu ....
Moze nesto ovako:


Ovo je lista klasa iz asemblija, ne iz namespace-a.

Citat:
sulja: Da li moze nekako da se dobije lista klasa iz odradjenog namespace-a ?
Konkretno imam u aplikaciji namespace gde stavljam svoje kontrole koje se koriste u aplikaciji, pa mi je sad potrebno da izlistam sve te kontrole koje su smestene u jednom namespace-u.


Namespace je 'virtuelni' koncept koji vise znaci programeru i kompajleru nego samom .NET-u. Sam .NET radi iskljucivo sa FQN imenima tipova koji u sebi sadrze puno ime klase. Dakle namespace je deo imena, ne kontejner gde klasa stoji. Ono sto ti hoces moze mnogo elegantnije da se uradi, napravi svoj atribut i nalepi ga na klase svojih kontrola, onda iskoristi varijaciju koda koji je IDeveloper okacio da lociras tipove koji imaju tvoj atribut i eto ti liste.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

IDeveloper
Beograd

Član broj: 136606
Poruke: 25
*.informatika.com.



Profil

icon Re: Dobijanje liste klasa iz odredjenog namespace-a14.03.2007. u 11:39 - pre 208 meseci
@mmix Hvala na ispravci!!!
Ipak ovako treba! Zaboravio sam jeda uslov!

Code:

System.Collections.Generic.List<string> ImenaKlasa = new System.Collections.Generic.List<string>();
           System.Reflection.Assembly assembly = System.Reflection.Assembly.GetExecutingAssembly();
           Type[] tipovi = assembly.GetTypes();

           foreach (Type Tip in tipovi)
           {
               if (Tip.IsClass && Tip.Namespace == "TvojNameSpace") // Ovde treba uslov
               {
                   ImenaKlasa.Add(Tip.Name);
               }
           }

Pozdrav!!!

[Ovu poruku je menjao mmwc dana 15.03.2007. u 09:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

IDeveloper
Beograd

Član broj: 136606
Poruke: 25
*.informatika.com.



Profil

icon Re: Dobijanje liste klasa iz odredjenog namespace-a14.03.2007. u 11:42 - pre 208 meseci
Naravno ako ne zelis da trazis po tekucem Assembly-ju vec po nekom drugom mozes da izvrsis male varijacije po kodu!
Tipa umesto GetExecutingAssembly() mozes sa LoadFrom() ili tako nesto!!!

[Ovu poruku je menjao mmwc dana 15.03.2007. u 09:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Dobijanje liste klasa iz odredjenog namespace-a

[ Pregleda: 1986 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.