Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa narezivanjem DvD diskova

[es] :: Storage :: Problem sa narezivanjem DvD diskova

[ Pregleda: 2442 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marshallhendrix
profesor
Gradiska

Član broj: 208292
Poruke: 8
*.teol.net.



Profil

icon Problem sa narezivanjem DvD diskova13.01.2009. u 18:29 - pre 186 meseci
Presao sam sve ovdje postavljene teme, a i one koje mi je ponudio google ali nisam nasao nista adekvatno sto bi moglo biti rjesenje.

Naime, kada narezujem Dvd disk nece da ga nareze... Nero stane na 1% i nece dalje. Moze tako da vrti dvd 100 godina. Tu operaciju mogu jedino da prekinem restartom.
Poslije toga disk bude neupotrebljiv. CD nareze bez problema.
Da bih rijesio ovaj problem poduzeo sam sljedece:

1. Probao drugu vrstu medija (verbatim, princo, maxell)
2. Probao sa 3 razlicita programa pored nera
3. Promijenio dvd rezac i stavio nov na isto mjesto

Posljednji program Ahsapmoo Burning Studio 6 koji sam probao je izbacio samo ovu gresku 6:55:58 PM: Recording DVD failed. I kao preporuku mi dao da probam sve ono sto sam do sada i probavao...

Nista od navedenog nije dalo nikakve rezultate. Stvarno mi nije jasno sta da radim. Da nisu neki drajveri problem? Ne znam ni kako se zovu ti drajveri da bih guglao.
 
Odgovor na temu

severac7

Član broj: 193415
Poruke: 68
91.150.109.*



Profil

icon Re: Problem sa narezivanjem DvD diskova13.01.2009. u 19:01 - pre 186 meseci
Probaj da zamenis ide kabal to je onaj siroki obicno sive boje pozdrav
 
Odgovor na temu

marshallhendrix
profesor
Gradiska

Član broj: 208292
Poruke: 8
*.teol.net.



Profil

icon Re: Problem sa narezivanjem DvD diskova13.01.2009. u 19:13 - pre 186 meseci
MOram da kupim novi taj kabal? Na njemu su dva ta id prikljucka...
 
Odgovor na temu

severac7

Član broj: 193415
Poruke: 68
91.150.109.*



Profil

icon Re: Problem sa narezivanjem DvD diskova13.01.2009. u 19:33 - pre 186 meseci
Da bas tako,Pozajmi prvo od nekog ili ako imas kojim slucajem dva komada takvih ti zameni sa onim drugim,koj povezuje hard disk ili ih spoj na jedan kabal.
 
Odgovor na temu

marshallhendrix
profesor
Gradiska

Član broj: 208292
Poruke: 8
*.teol.net.



Profil

icon Re: Problem sa narezivanjem DvD diskova13.01.2009. u 19:40 - pre 186 meseci
Pa je li se moze na isti kabal gdje na kojem je hard da se prikljuci i ovaj ROM. Kako onda master i slave da se podesi?
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2777
*.ptt.rs.



+335 Profil

icon Re: Problem sa narezivanjem DvD diskova13.01.2009. u 19:42 - pre 186 meseci
HDD podesis kao master,a drajv kao slave.Raspored dzampera je obicno nacrtan na komponentama.
 
Odgovor na temu

marshallhendrix
profesor
Gradiska

Član broj: 208292
Poruke: 8
*.teol.net.



Profil

icon Re: Problem sa narezivanjem DvD diskova14.01.2009. u 01:39 - pre 186 meseci
Hehehe, bice da je do toga. Sada kada sam prikljucio novi rom nece ni cd da nareze... Vjerovatno je neki kontakt na kablu kao sto vi pretpostavljate.

Sutra cu da probam taj vas preporuceni recept pa javljam kako je i sta je.

Hvala vam mnogo.
 
Odgovor na temu

marshallhendrix
profesor
Gradiska

Član broj: 208292
Poruke: 8
*.teol.net.



Profil

icon Re: Problem sa narezivanjem DvD diskova14.01.2009. u 13:32 - pre 186 meseci
Probao sam i ovu kombinaciju da spojim preko kabla od hard diska i to nije dalo rezultate... Spojio sam i oba rom jedan kao master drugi slejv ali ni to ne daje nikakve rezultate. Sada nece da narezuje niti cd diskove... Ocitava najnormalnije, ali nece da narezuje... Vise ne znam sta da radim... Sve sam kombinacije isprobao...

Zaboravih da spomenem mozda je i to znacajna informacija

- ne puni uopste bafer level kada narezujem dvd
- kada narezujem cd napuni 9% i blokira

Pomagajte drugovi hocu da ga razbijem :D
 
Odgovor na temu

marshallhendrix
profesor
Gradiska

Član broj: 208292
Poruke: 8
*.teol.net.



Profil

icon Re: Problem sa narezivanjem DvD diskova14.01.2009. u 17:17 - pre 186 meseci
Evo sada sam probao i sa Alkoholom i to ne radi... Napravio sam image i pokusao tako da narezem ali nece... Kao da nema povratne informacije sa hard diska na rezac... Na alkoholu je PS usage 0%
 
Odgovor na temu

marshallhendrix
profesor
Gradiska

Član broj: 208292
Poruke: 8
*.teol.net.



Profil

icon Re: Problem sa narezivanjem DvD diskova14.01.2009. u 18:05 - pre 186 meseci
Evo jos jedna svjeza informacija.

Kao sto sam vec pisao sada sam prikljucio oba na jedan kabal stari kao master i novi kao slave... Preko hard diska nijedan nije htio da radi... Novi nece da narezuje nikako ni u kakvoj varijanti. Stari hoce samo cd da nareze dvd nikako... Ovo je stavrno da poludim...

Izvinite svi sto gnjavim ali jako mi je stalo da to napravim jer nista sto mi je na hard disku ne mogu da sacuvam da bih uradio reinstalaciju windowsa.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2777
*.ptt.rs.



+335 Profil

icon Re: Problem sa narezivanjem DvD diskova14.01.2009. u 20:25 - pre 186 meseci
Deinstaliraj taj rezac iz divajs menadzera pa restartuj komp kako bi se drajveri za njega ponovo instalirali.Mozda i da probas apdejt firmware-a.
 
Odgovor na temu

Konstantin2
Konstantin Bosnjakovic
Valjevo

Član broj: 203525
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa narezivanjem DvD diskova19.01.2009. u 11:48 - pre 186 meseci
A zadovoljava li napajanje potrosnju uredjaja u konfiguraciji?
Ja sam imao slucaj da DVD RW nece da reze zbog loseg napajanja i to samo DVD diskove, bas kao kod tebe.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Problem sa narezivanjem DvD diskova

[ Pregleda: 2442 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.