Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim za pomoc!!! Dvd Rw

[es] :: Storage :: Molim za pomoc!!! Dvd Rw

[ Pregleda: 2658 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stefan tasic
stefan tasic

Član broj: 86730
Poruke: 27
212.200.181.*



Profil

icon Molim za pomoc!!! Dvd Rw03.10.2007. u 00:04 - pre 201 meseci
Postovanje...
Moj problem se sastoji u sledecem:
Imam Dvd rw SONY DVD RW AW-G170A i sve bude ok i add i poruka da je narezivanje proslo ok i sve je ok dok ne pokusam da vidim sta sam narezao,tada dobijem prozor sa sledecom porukom:" DISK IS NOT FORMATED" "windows cannot read from this disc. The disc might be corrupted, or it could be using a format that is not compatible with windows" Sve narezujem na manje brzine, tako da mislim da nije u tome problem..Citanje dvd diskova sa tog drive-a je ok. Ako neko moze da pomogne bio bih mu veoma zahvalan!!
 
Odgovor na temu

koko75
kosta simbov
Makedonija

Član broj: 23729
Poruke: 167
79.125.225.*



Profil

icon Re: Molim za pomoc!!! Dvd Rw04.10.2007. u 01:25 - pre 201 meseci
Pokusaj prvo da napravis full erase cjelom disku.To traje nekih 20,25 minuta na 4x.Izbegavaj quick erase.Zatim probaj ponovo snimiti disk i ako ponovo kaze da nije formatiran probaj disk u drugi snimac.Ukoliko i na drugi snimac nema promene onda slobodno baci disk.
kosta
 
Odgovor na temu

stefan tasic
stefan tasic

Član broj: 86730
Poruke: 27
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Molim za pomoc!!! Dvd Rw04.10.2007. u 08:12 - pre 201 meseci
Koko 75 hvala na trudu da mi pomognes ali me ocigledno nisi dobro shvatio. Ja imam na kompu DvD uredjaj odnosno drajv Dvd rw SONY DVD RW AW-G170A. U njega stavim prazan dvd disk za rezanje Verbatim dvd-r,odaberem sta cu da narezem,sve ide ok, odaberem brzinu snimanja, uvek idem na 4x, pravi image fajl, i dalje sve ok, pocne narezivanje, sve ok, na kraju poruka da je narezivanje zavrseno uspesno. Izvadim dvd i opet ga vratim na citanje da vidim kako je narezano i imam sta da vidim, onu poruku koju sam napisao u predhodnom postu. Izvadim disk i stavim na drugi dvd citac i ista se stvar dogadja,posle toga taj disk je neupotrebljiv,tako da sam vec tri bacio,znaci ne treba nikakvo formatiranje, posto ubacujem blanko dvd-r diskove a ne dvd-rw , znaci samo trazim da mi nareze dvd-r disk na novom dvd drajvu pomenute marke i tipa.

HVALA UNAPRED NA POMOCI !!!
Svaka ideja je dobrodosla!!!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Molim za pomoc!!! Dvd Rw04.10.2007. u 10:24 - pre 201 meseci
Za početak ipak nabavi neki DVD+RW da ne bi pravio troškove dok probaš. ;) Da li si probao te pokvarene diskove na drugom DVD čitaču? Da li je pre njega na istom kompu normalno radio neki drugi DVD rezač? Pošto je rezač nov, nije nemoguće da je jednostavno neispravan, ovde su neki modeli rezača došli na loš glas zbog nekoliko neispravnih komada.
Zašto praviš imidž fajl pre rezanja? Da nije neka greška u proceduri snimanja?
 
Odgovor na temu

koko75
kosta simbov
Makedonija

Član broj: 23729
Poruke: 167
79.125.250.*



Profil

icon Re: Molim za pomoc!!! Dvd Rw04.10.2007. u 23:18 - pre 201 meseci
Kojim programom snimas diskove?Ako imas Nero 7 odmah brisi i stavi Nero 6.Ja bih pokusao sa upgrade novog firmwera.Moras probati sve varijante.
kosta
 
Odgovor na temu

orpheus01

Član broj: 152625
Poruke: 6
212.24.171.*



Profil

icon Re: Molim za pomoc!!! Dvd Rw11.11.2007. u 12:20 - pre 200 meseci
Imam i ja pomenuti rezac sa istim problemom, naime, nece da procita tek narezane DVD-e. Posto je pod garancijom (ima 2 godine garanciju), da li se preporucuje upgrade novog firmwera? Ako se to uradi, i ne sljaka i dalje, da li se prilikom reklamacije moze izgubiti garancija zbog malopre pomenutog upgradea? Na koji nacin se skida novi i vraca stari firmware (da oni ne primete da je prckano nesto)?
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Molim za pomoc!!! Dvd Rw

[ Pregleda: 2658 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.