Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Msi K9N NEO V2 CNQ problem

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Msi K9N NEO V2 CNQ problem

[ Pregleda: 2204 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

serpent
Win Admin
Beograd

Član broj: 77703
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.mojsajt.co.uk


Profil

icon Msi K9N NEO V2 CNQ problem27.12.2008. u 11:31 - pre 186 meseci
Imam gore pomenutu plocu (K9N Neo-F V2)
Imam problema sa CNQ, ne mogu da ga ISKLJUCIM.
Podesavanje tj iskljucivanje u biosu nista ne resava, i dalje u windows-u radi smanjivanje mnozioca na 5 (def. 11)
Ja sam uspeo da zakljucam mnozioc sa programom 'AMD64 Clock Utility 1.1' ali mi je to glupo, pogotovo kada uzmem u obzir da sam probao i linux disto-e da stavim i kod njih nema takav SF.
Sad tu ima jos jedna zackoljica, CNQ bi trebao da podigne mnozioc na max (11) kada je CPU pod loadom, medjutim on to ne cini, tj podigne pa posle par sekundi spusti i td, pa mi u igricama non stop pada i skace fps sa 30-80 zbog toga, a i u samom OS-u kada nesto radim, kada ga spusti na 5 (900mhz) radi ocajno :(.
Menjao sam biose (nisam samo probao da flesujem sa ultrinim), sve rucno podesavao u biosu, menjao OS, probao sa i bez AMD drivera, ista stvar uvek.
Da li neko zna sta moze da bude, tj da li je moguce da bude do proca ili je 100% maticna?

Hvala unapred.
--
Kind Regards,
Serpent
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-4.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Msi K9N NEO V2 CNQ problem30.12.2008. u 12:26 - pre 186 meseci
Ako si sve probao kao sto kazes problem je ili do procesora (pregrejavanje) ili do ploce (falican primerak, mada bi trebalo probati jos sa flashovanjem BIOS-a sa AFUDOS-om jer se desava da se BOIS nekad ne "nakalemi" kako treba i naravno koristiti floppy disk pri postupku). Opet ponavljam, ako si probao sve sto si naveo u pocetnom postu. K9N Neo serija ploca ATX formata (6 rupica) sa crvenom stampom je poznata po mnogo falicnih primeraka. Do duse ima medju njima ploca koje izuzetno dobro i pouzdano rade i tad pretstavljaju jako dobru i isplativu kupovinu...
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Msi K9N NEO V2 CNQ problem

[ Pregleda: 2204 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.