Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje aplikacija putem Internet-a

[es] :: Visual Basic 6 :: Povezivanje aplikacija putem Internet-a

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 15054 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Povezivanje aplikacija putem Internet-a28.11.2008. u 18:10 - pre 187 meseci
Ne znam nista o datoj temi. Moze li mi neko objasniti kako to uraditi?
Npr u aplikaciji 1 imam dugme posalji
Code:

private sub command1_click()

'poslati string "Nevena"
end sub


Aplikacija2 prima string

Code:

private sub command2()
      text1.text=primljeni_string
end sub
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.rs.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 09:04 - pre 187 meseci
Kod za povezivanje na odredjeni IP

Code:
Private Sub Command1_Click()
Winsock1.RemoteHost = Text1.Text
Winsock1.RemotePort = 1100
Winsock1.Connect
End Sub



Kod za slanje teksta iz textboxa gde je Text2 taj textbox
Code:
Private Sub Command2_Click()
Winsock1.SendData Text2.Text
End Sub


Ukoliko je konektovanje uspelo, izbaci MsgBox sa tekstom "You're Connected"

Code:
Private Sub Winsock1_Connect()
MsgBox "You're Connected", vbInformation, "Connected"
End Sub


Otvaranje porta, tako da drugi mogu da se konektuju na vas

Code:
Private Sub Command3_Click()
W1.LocalPort = 1100
W1.Listen
End Sub


Ukoliko se neko konektuje na vas, program prihvata

Code:
Private Sub W1_ConnectionRequest(ByVal requestID As Long)
If W1.State <> sckClosed Then W1.Close
W1.Accept requestID
End Sub


Pri dolasku podataka sa drugog racunara, program "hvata" tekst i salje u textbox pod imenom Text3

Code:
Private Sub W1_DataArrival(ByVal bytesTotal As Long)
Dim str As String
W1.GetData str
Text3.Text = str
End Sub


Da napomenem da je potrebno da se ubaci kompnenta Winsock
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 10:52 - pre 187 meseci
Jako lepo objasnjeno, bolje nije moglo. Hvala puno! Sada cu probati samo mi jedno nije jasno.Sta tacno od svega toga treba da sadrzi aplikacija koja salje a sta aplikacija koja prima? Pretpostavljam da neke stvari kao sto je otvaranje portova i slicno trebaju da imaju obe aplikacije pa se samo razlikuje onaj deo sto jedna prima a druga salje. Nesto cu pokusati ali mi svakako odgovori jer verovatno necu uspeti. I mogu li to isprobati na istom racunaru? Znaci da pokrenem u isto vreme da rade program za slanje i primanje i onda preko iste veze jedan posalje a drugi primi? I kako on uopste zna od koga da primi podatke jer u kodu ne vidim nigde neki odredjeni IP ili nesto preko cega bi on znao da mu bas moja aplikacija salje a ne necija druga?
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 10:59 - pre 187 meseci
Znas sta bi bilo najbolje, kopiraj ovaj kod u VB pa mi uploaduj taj projekat, to ti je brzo, ok? Jer tako sigurno vidimo da radi a ja ovako ne znam da li gresim ili ne radi. Vec u prvoj liniji sto si mi napisao dobijem gresku Run-Time error 424
Object required! Moguce je da i ja nesto bitno preskacem a mozda je i sitan propust u kodu. Inace ubacila sam kontrolu Microsoft Winsock Control 6.0 (cisto da znas, mozda treba nesto drugo)


Ps. zanemari ovu poruku o gresci, zaboravila sam staviti winsock i na formu :) samo sam je ukljucila u projekat :) Hm... u svakom slucaju ne dobijam poruku da je konekcija uspostavljena iako sam ubacila citav kod i u jedan i u drugi program. Heeeeeeelp!

Ceeeekaj, text1.text tu treba upisati odredjenu IP adresu? Kako ja da znam koja mi je IP adresa? Znam da imaju neki sajtovi za to ali sta kada ima promenjivu IP, nece valjda korisnik svaki put morati proveravati svoju addesu pa je upisivati pa onda da program radi? U svakom slucaju cak i da tako mora volela bih da mi i ovo objasnis ovako, cisto da skontam kako radi to povezivanje preko Interneta. Pisem sve u jednom postu da ne otvaram nove i ne pravim zbrku.

M-m nece.... upisala sam tamo IP adresu koju sam videla na sajtu whatismyip.org ali i dalje ne dobijam informaciju da su se 2 programa connectovala. Znaci startujem 1 program i pritisnem command1 i sto uradim i sa drugim i oboje rade, nema izvestaja o gresci niti o uspostavljanju konekcije. Kako se pise IP adresa? Sa 0 ili bez nje? Npr pise 77.105.48.... e sad da li se pise tako ili 077.105.048...? Ne vredi mi. Sacekacu da mi uploadujes project ako zelis, a zamolila bih te. Pozdrav!
I ne prepoznaje sta je W1?Pretpostavljam winsock1 ali i kada tako stavim izbacuje mi Invalid operation at current state cim je prvi put pozove ko command 3 za otvaranje porta da se konektuju na mene


[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 29.11.2008. u 12:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 29.11.2008. u 12:24 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 29.11.2008. u 12:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 29.11.2008. u 12:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 12:53 - pre 187 meseci
Prijatelju nije potrebno. Sada kada si mi rekao da se koristi winsock trazila sam kod oko njega po Internetu i uz pomoc koda i tvojih komentara za cega koji deo programa sluzi sve sam shvatila. Sada radi. Jedino mi mozes odgovoriti kako se resava problem oko unosa IP adrese? Npr neka firma ima programe koji rade u razlicitim gradovima i koriste istu bazu. Da li taj racunar koji je server mora imati nepromenjivu IP adresu ili se to moze drugacije resiti? Jos jednom puno hvala za pomoc! Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 14:14 - pre 187 meseci
Uspela sam i to, potrebno je samo upisati
Code:

Winsock1.RemoteHost = Winsock1.LocalIP


Nije ni cudo kakve dobre ucitelje imam :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.rs.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 14:55 - pre 187 meseci
time se konektujes na svoj racunar. Ukoliko zelis da napravis nesto kao chat izmedju 2 racunara, onda ti ne trebaju 2 programa vec 1 koji sadrzi sve ovo, samo treba da iskombinujes kako tebi odgovara. W1 = Winsock1 ne znam da li si ukljucila komponentu Winsock?
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 15:06 - pre 187 meseci
Cekaj sekund. Time se konektujem na svoj racunar, to sam shvatila jer uzima moj IP. I napravila sam tako chat cisto da vidim da li prenos funkcionise i on radi ali radi samo izmedju 2 racunara. Kada program koji prima podatke umnozim tj imam 2 programa idem na konekciju i kaze konekcija ostvarena. Ja kazem ok. Onda kliknem u drugom programu koli prima podatke na konekciju i konekcija se uspostavi MEDJUTIM imam konekciju samo prema drugom programu a sa onim sa kojim sam se prvo konektovala nemam. Kako to da resim? Helim da ono sto posaljem prime OBA programa koja primaju.
I uopste mi nije jasno kako to zapravo radi. Jedan program upise svoj IP. Ok to je da se zna sa kim ce da se kaci. Onda program koji prima ima onu komandu liste i tu nadje taj ip i valjda tako znaju koji ce program sa kojim da komunicira. Ali sta se desava ako ja napravim neki drugi program ne vezan za tu tematiku koji takodje ima istu IP posto je na istom racunaru. Kako ce onda aplikacija znati da ne treba da ima vezu sa tim programom (npr chatom) nego da treba da ima vezu sa nekim knjigovodstvenim programom npr. Evo okacicu kod da ga vidis da ga mozes ispraviti. Znaci treba da imam vezu sa svim programima.

Startujes program, kliknes prvo na LISTA pa onda na KONEKTUJ. Ne moras upisivati IP stavila sam da uzme tvoj onom naredbom. I nije mi jasno zasto mora tim redosledom, prvo na liste pa onda na konektuj zasto ne moze obrnuto? E sad ti da bi video kako bi radilo sa 3 aplikacije, posto su tu 2 ti napravi jos jednu formu, kopiraj sve sa forme 2 u tu novu formu i kod i izgled i odmah si je napravio, kao da imas 2 aplikacije koje primaju i jednu koja salje. I probaj , uvek imam vezu samo izmedju 2. E da i dodaj u form1 load da pokaze i formu 3. To je sve.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 15:20 - pre 187 meseci
Posto te nema dosta dugo mozda nisam bila najjasnija oko pitanja IP pa da pojasnim da ne gubimo vreme.
Aplikacija jedan otvara vezu i kaze da se otvori preko nekog IP
Code:

'povezivanje na IP
    Winsock1.Close 'ovo upises da mozes vise puta pokusati da se konektujes ako ne uspe a da n izbacuje gresku
    Winsock1.RemoteHost = Winsock1.LocalIP 'ovako sam cita moju IP
    Winsock1.RemotePort = 12345 'ovaj broj mora biti isti u obe aplikacije
    Winsock1.Connect


to ok, e sad aplikacija koja prima ima ovak kod
Code:

'uspostavlja vezu
    Winsock1.Close
    Winsock1.LocalPort = 12345 'ovaj broj mora biti isti u obe aplikacije
    Winsock1.Listen


Ovde se ne nalazi nikakva IP adresa pa kako onda da zna na koga da se prikaci???? I kako ne zaluta u neku drugu aplikaciju sto je pisao neki drugi programer i povezuje svoje programe ako razumes sta pitam?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.rs.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 15:33 - pre 187 meseci
Evo prepravio sam tvoj projekat, u principu, tvoja ideja sa 2 Winsock kontrole je nepotrebna a i po meni nije bas dobro resenje, ja sam ti sve spakovao na 1 formu i preko 1 Winsock-a.

Ako ima nesto nejasno pitaj...

Sto se tice toga kako da zna na koga da se prikaci, jedina mogucnost je da znas njegov IP i da on u isto to vreme pokrene aplikaciju... Ako mislis da napravis neki chat koga ce dosta njih da koristi onda to ne mozes ovako lako :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 17:00 - pre 187 meseci
Pokusala sam da napravim 2 ova programa i kada startujem jedan sve je ok ali kada pokrenem drugi kaze adress in use! Stane tamo kod listen pre nego sto mi uopste i pokaze formu, kada zapocne da izvrsava form_load. Nisam jos pogledala kod, pokusacu nesto da promenim ako moze ali za sada ne radi :(

A sta je problem sa 2 winsock? Oni ne trebaju da su u istom programu napravila sam 2 forme koje su odvojene kao 2 programa i razmenjuju informacije ne uokviru sebe nego iskljucivo preko Interneta kao 2 zasebne aplikacije
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 17:07 - pre 187 meseci
U sustini ne treba mi za chat, to je samo zgodan primer nego za komunikaciju sa nekim datotekama izmedju vise racunara, naprimer nesto slicno kao da koriste istu bazu podataka s tim sto to ne mora biti bas baza neko i skup datoteka. Primera radi moze te program da me obavesti kada ga neko instalira ili u koliko je nepropisno instaliran, sto znaci da ga neko krade pa ga ti lepo preko interneta iskljucis i slicno. Ima dosta primena.

Malo sam experimentisala i na onaj moj stari nacin u sustini radi ali jos mi tamo ne stima jedna stvar. Npr kako da posaljem vise stvari od jedno? Tipa, npr aplikacija koja salje ima jedan odredjeni unos npr. ime, prezime i broj telefona. Ako kazem Winsock1.SendData ime:Winsock1.SendData prezime:Winsock1.SendData broj onda dobijem u aplikaciji koja to prima sve zgurano u jedan string. E sad ja bih to mogla cepkati ali sa druge strane string je vrlo ogranicen i sta ako se prenosi neki duzi text, u string ne bi stalo a i da stane morala bih taj string seckati i izvlaciti te podatke sto bi usporavalo aplikaciju. Znaci jednostavan problem, saljem sa jedne aplikacije ime, prezime i broja, mogu li te podatke u aplikaciji koja ih prima dobiti kao 3 razlicite promenjive pa da ih odmah mogu npr primiti i ubaciti kao takve u neku datoteku?

Pokusala sam sada neto. Mislim da to sluzi iskljucivo samo za povezivanje 2 aplikacije i ne vise. Cim druga aplikacija pozove Winsock1.Listen u koliko je neka 3 aplikacija vec uzela dolazi do greske, kaze da je zauzeta.


[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 29.11.2008. u 19:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 29.11.2008. u 19:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 20:14 - pre 187 meseci
Mislim da sam upavo shvatila princip rada. Kada se aktivira konekcija program ceka komandu listen BILO ko da joj posalje BILO gde u svetu. Prvi program koji se poveze i veza je uspostavljena a drugi ne mogu. Znaci ako ja i jos neko napravi neki program koji koristi winsock i upalimo aplikacije u isto vreme jedan drugome smetamo. To je blago receno neozbiljno. Gde bih mogla nauciti neki normalniji nacin povezivanja? A vec znam i ko ce mi odgovoriti :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.rs.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 22:13 - pre 187 meseci
Ne razumem kako jedan drugome smetate? 2 aplikacije koje imaju u isto vreme ukljuceno "slusanje" porta ne smetaju jedna drugoj...Jednostavno ti time otvoris svoj port tako da drugi mogu na njega da se povezu. Sto se tice drugacijeg povezivanja ja stvarno ne znam, ali mozda kolege znaju, pa eto...sacekaj jos nekoga :)
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 22:19 - pre 187 meseci
E onda je u tome caka, znaci bitan je potr. Mozemo slusati oboje ali ne mozemo koristiti isti port. Ali opet mi ostaje jedan problem, tj 2.
Kako poslati vise podataka i da ih primim odvojeno kao ime, prezime i broj i ne manji problem je sto i dalje ne vidim da mogu povezati vise od jedne aplikacije na "server" aplikaciju. Tj moze ali prvo moram prekinuti konekciju sa proslom aplikacijom i povezati se sa novom. Znaci jos nisam uspela spojiti 3 aplikacije, uvek rade samo 2. Ali svakako hvala na puno truda.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.rs.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 22:33 - pre 187 meseci
Nije bitno da li na tvom racunaru i drugom racunaru isti port, samo je bitno da pri konektovanju, ti uneses port koje je otvoren na drugom racunaru, a on port koji je otvoren na tvom racunaru. Sto se tice povezivanja vise aplikacija, mislim da i to moze, npr ti otvoris jedan port (12345) i samo sa vise racunara povezes na taj isti port, trebalo bi da moze... Npr:
Code:
 ___________
|          |-------1. Client
|Server(ti)|
|__________|-------2. Client


E sad ti kao server npr imas IP adresu 192.168.0.1 i otvaras port 12345

Znaci postavljas Listen na port 12345
Klijenti takodje moraju otvoriti neki port da bi mogli da primaju podatke, npr isto 12345
E sad oba tvoja klijent se konektuju na IP 192.168.0.1 na port 12345(ovo je samo zamisao nisam siguran da bi radilo)
I oni mogu da salju podatke i server da ih prima. Medjutim da bi server slao svim klijentima podatke, prvo sto mi pada na pamet je sledece
Da IP adrese klijenta snimi u neki Listbox i onda kada hoces da posaljes odredjeni tekst svim klijentima onda radis petlju npr:

Code:
For i = 0 To List1.ListCount
Winsock1.RemoteHost = List1.List(i)
Winsock1.Connect
Winsock1.SendData string
Next i


ova FOR petlja se znaci konektuje na sve IP adrese koje su u Listboxu i pri tome svakome salje string.

E sada da posaljes vise podataka, npr iz vise textboxova(pretpostavljam da to zelis) mozes npr da uradis

Code:
Winsock1.SendData Text1.Text & Text2.Text & Text3.Text

e sad kako ce klijent to da primi sve zavisi kako formatiras tekst, npr mozes izmedju svakog textboxa da ubacis vbCrLf (time ubacujes novi red)
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 22:48 - pre 187 meseci
Mmmm... probaj ovako, vidi gde je problem... Isti program (valjda ga nisi obrisao a ako jesi skini ga ponovo) pa ga pokreni 2x, otvorice se 2 zasebna programa ili pokreni jedan u exe verziji a drugi iz VB koda pa ces moci pratiti sta se desava. Ukoliko je exe program konektovan preko potrta 12345 kada pokusas da se konektujes sa vb programom nece se desiti nista jer exe program ni ne osluskuje vise u potrazi za novim prikljucenjima a ako mu ponovo osvezis listu konektovace se drugi program ali ce nestati konekcija za prvi.
Znaci ako je server prihvatio konekciju sa jednim programom i pokusa da mu se prikljuci drugi ne desi se nista. Ako na serveru ponovo kliknes na osvezavanje pa se konektujes sa drugim programom drugi ce se konektovati ali ce prvi ostati nekonektovan. Nemoj da bezis od onog mog prvog koda :)
Malo je mozda cudan ali radi. Skini ga, napravi exe i 2x pokreni, videces.

I mislim da si nesto sada pobrkao. Server valjda ne treba da se konektuje sa clijentima, server skenira a klijenti se konektuju. Kada je konekcija ostvarena koliko se secam server samo salje string klijentu bez onog dela sa povezivanjem jer valjda kad se veza ostvari ostvari se u oba pravca, a server posle samo salje bez biranja na koji ip to se negde automatski odradjuje i mislim da je bas tu problem zasto ne znamo da povezemo vise od 2 .

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 30.11.2008. u 00:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.rs.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 23:06 - pre 187 meseci
Problem je u tome sto ti to sve radis na jednom racunaru, probaj sa nekim to da odradis, npr. das nekome tu aplikaciju oboje je otvorite, kazete jedno drugom IP adresu i probate da se konektujete jedno na drugo. U principu to sto si radila da 2 puta startujes na jednom istom racunaru, problem je jer je taj port 12345 vec otvoren, onda drugi program ne moze da ga otvori opet jer je vec otvoren. Mozda te nisam dobro razumeo, izvinjavam se ako objasnjavam pogresnu stvar.
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a29.11.2008. u 23:12 - pre 187 meseci
Hm... ja bih rekla da je bas problem u tome... vrlo verovatno... Ima li neke svrhe da to stavljam na virtuelnu masinu pa jedan prog da radi tamo? Pretpostavljam da nema jer taj port je u glavnom racunaru jel tako? Al opet me kopka kako ne kaze da ima neka greska kao ne mogu da otvorim taj port ili nesto slicno nego se ne desava nista? Ali probacu, velika je sansa da bas tu lezi srce problema

Uploadovacu program, pokusaj da se konektujes u 15 do 1h ako te nema onda u 1h a posle idem spavati. Znaci samo klikni ka konekciju.

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 30.11.2008. u 00:40 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 09:22 - pre 187 meseci
Dobro jutro :)
Da li je ispravan program isprobala sam na sledeci nacin:
U servera san stavila
Code:

    Winsock1.Close 'ovo upises da mozes vise puta pokusati da se konektujes ako ne uspe a da n izbacuje gresku
    Winsock1.RemoteHost = Text1.Text 'ovako sam cita moju IP
    Winsock1.RemotePort = 12346 'ovaj broj mora biti isti u obe aplikacije
    Winsock1.Connect

i
Code:

'uspostavlja vezu
Winsock1.LocalPort = 12345 'ovaj broj mora biti isti u obe aplikacije
Winsock1.Listen

znaci on se kaci na port 12346 a osluskuje port 12345

Klijent ima obrnutu situaciju
Code:

'povezivanje na IP
    Winsock1.Close 'ovo upises da mozes vise puta pokusati da se konektujes ako ne uspe a da n izbacuje gresku
    Winsock1.RemoteHost = Text1.Text 'ovako sam cita moju IP
    Winsock1.RemotePort = 12345 'ovaj broj mora biti isti u obe aplikacije
    Winsock1.Connect


i
Code:

'uspostavlja vezu
Winsock1.LocalPort = 12346 'ovaj broj mora biti isti u obe aplikacije
Winsock1.Listen


klijent se konektuje na port 12345 koji server osluskuje a sam osluskuje port 12346 sa koga ocekuje odgovor od servera i na ovaj nacin se ne desava ono sto si rekao da dolazi do zbrke jer oboje koriste isti port.
I stvarno tako radi vrlo lepo. E sad dolazi u igru treci klijent i njemu sam stavila da osluckuje neki 3 port a konektuje se na 12345 koji osluskuje server i ne dodje do konekcije. Samo uspevam 2 da povezem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Povezivanje aplikacija putem Internet-a

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 15054 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.