Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne mogu pokrenuti instalaciju WinXP u FreeDOSu

[es] :: Laptopovi :: Ne mogu pokrenuti instalaciju WinXP u FreeDOSu
(Zaključana tema (lock), by calexx)

[ Pregleda: 2225 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sirgaj
Hrvatska, Rijeka

Član broj: 76726
Poruke: 66
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Ne mogu pokrenuti instalaciju WinXP u FreeDOSu23.11.2008. u 00:32 - pre 187 meseci
Kao sto naslov kaze, ne mogu instalirati Windowse na laptopu koji ima FreeDOS. Normalno, ubacim CD od WinXP, ali mi on ne pokrene instalaciju Windowsa, iako je postavljeno u BIOSu da mi je primary boot device CD-ROM. Stoga ja moram otici u direktorij gdje se nalazi setup.exe file i pokrenuti ga (u ovom slucaju "D:\WINDOWSX>setup.exe"). Ali kad ja upisem "setup.exe", dobijem sljedece: "This program cannot be run in DOS mode." Moze li mi tko pomoci i reci na koji nacin se moze pokrenuti instalacija?

Jos samo ovo - ostao sam bez praznih CDa, a 01:30 je pa nemam gdje za kupiti, ali ako ja sprzim Windowse na CD bez da radim ikakav folder, da li ce mi se prilikom pokretanja racunala automatski i pokrenuti instalacija Windowsa (naravno, ako je primary boot device: CD-ROM)?

Bio bih zahvalan stvarno ako netko moze pomoci.

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Sirgaj dana 23.11.2008. u 13:25 GMT+1]
Al' uvijek si bio i ostao grade ceznja u srcu mom...
 
0

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
93.86.111.*



+5 Profil

icon Re: Ne mogu pokrenuti instalaciju WinXP u FreeDOSu23.11.2008. u 12:49 - pre 187 meseci
Prvo instalacioni windows disk ne mozes da kopiras u folder i da rezes jer takav disk nece biti butabilan vec samo da upotrebis originalnu instalaciju ako vec hoces kroz dos ,skoro sam to radio mada sam malo zaboravio , mislim da treba da stavis cd sa XP pa da udjes kroz taj dos koji imas na cd drajv u folder I386 na tom disku pokreni WINNT za instalaciju iz dos-a ili WINNT32 za instalaciju iz Win proveri malo o ovome nisam bas siguran za naziv fajla koji treba da pokrenes ali znam da moze jer mi je uspelo.



[Ovu poruku je menjao zonic dana 23.11.2008. u 15:15 GMT+1]
 
0

Sirgaj
Hrvatska, Rijeka

Član broj: 76726
Poruke: 66
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Ne mogu pokrenuti instalaciju WinXP u FreeDOSu23.11.2008. u 16:18 - pre 187 meseci
Ovako, kao sto si i rekao, taj CD nije butabilan, ali s novim Cdom sam uspio pokrenuti instalaciju Windowsa XP bez da sam ulazio u I386 folder i pokretao WINNT. Uglavnom, sad kad sam uspio pokrenuti instalaciju XPa, doslo je do novog problema. Nakon sto se svi potrebni fileovi u pcoetku instalacije loadaju, javi mi se ova poruka:

Citat:
Windows Setup

Setup did not find any hard disk drives installed in your computer.

Make sure any hard disk drives are powered on and properly connected to your computer, and that any disk-related hardware configuration is correct. This may involve running a manufacturer supplied diagnostic or setup program.

Setup cannot continue. To quit Setup, press F3.


U cemu je problem? Da li XP ne moze prepoznati moj hard disk?

Hvala!
Al' uvijek si bio i ostao grade ceznja u srcu mom...
 
0

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
adsl-78-30-177-189.eunet.rs.



+35 Profil

icon Re: Ne mogu pokrenuti instalaciju WinXP u FreeDOSu23.11.2008. u 16:29 - pre 187 meseci
Vista.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ne mogu pokrenuti instalaciju WinXP u FreeDOSu23.11.2008. u 17:58 - pre 187 meseci
Pa dobro, neko neće da instalira Vistu iz bilo kog razloga ali ... ovo je pitanje koje se postavlja kad god neko hoće da instalira XP na laptop pa i na desktop a rešenje je da se malo pogledaju slične teme i sve se reši za par minuta.
Tema će da ide među laptopove, možda će tamo lakše da se nađe odgovor.
 
0

[es] :: Laptopovi :: Ne mogu pokrenuti instalaciju WinXP u FreeDOSu
(Zaključana tema (lock), by calexx)

[ Pregleda: 2225 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.