Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mpeg2 decoder field order problem

[es] :: Video kompresija :: Mpeg2 decoder field order problem

[ Pregleda: 2434 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.3.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Mpeg2 decoder field order problem26.10.2008. u 17:03 - pre 187 meseci
Problem je sledeci:
Snimam video zapise sa analogne televizije sa TV karticom i Pinnacle Instant DVD Recorder-om i posle zelim da taj snimak emitujem na TV-u (preko TV-out-a ATI 9600Pro kartice).
Neko vreme sam se mucio dok nisam provalio kako da emitujem sliku na TV a da ostane interlaced i da se uklopi u PAL sistem tako kao da ide Live sa TV-a.
Kada sam to resio javio mi se jedan veci problem a to je Field Order. Naime, ne znam iz kog razloga ali se filed order sam menja u snimku s vremena na vreme. Taman podesim Decoder da ide sa Top Field First i sve ide OK, kad posle par minuta pocne slika da "poskakuje' i moram da podesim na suprotnu opciju. Ovo mi vec ide na zivce...
Naisao sam na DScaler Mpeg2 Decoder koji u podesavanjima ima opciju Force Top Filed First ali ne radi...
Inace koristim KMP Player i do sada sam isprobao vise mpeg2 decodera ali ni jedan ne resava ovaj problem.
Da li imate predlog koji decoder da koristim? Ili da sa nekim programom "obradim" ceo zapis i da to resi problem, ali samo ukoliko se to obavi relativno brzo.
Inace kada snimak pustam na StandAlone DVD Player-u sve ide OK, glatko super, doduse, jako retko slika malo stucne ali to je zato sto radi brdo programa u pozadini snimanja pa se ponekad desi malo CPU Overload-a
Inache, ostatak hardvera je:
AMD Athlon 2400+ na 2.2GHz
512MB DDR
7200rpm HDD
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.110.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Mpeg2 decoder field order problem06.11.2008. u 00:59 - pre 187 meseci
ne razumem na sta mislis kada kazes emitujes.
pomocu kojeg programa?

od MPEG-2 dekodera mozes jos probati PowerDVD (to je plejer ali normalno dobijes i dekoder)
a mozes probati i plejer VLC koji je univerzalan i namenjen za streaming i takve stvari...

Citat:
a da ostane interlaced i da se uklopi u PAL sistem tako kao da ide Live sa TV-a.

pretpostavljam da si negde birao deinterlace metod. mislim da metod WEAVE znaci da nece obavljati deinterlace a metod BOB da hoce. Probaj prebaciti na BOB ili neki deinterlace metod da vidis da li ce slika biti ista ili losija nego kada pustas sa kucnog DVD plejera. Ako slika ne bude losija onda mislim da ce ukljucivanje deinterlacovanja resiti problem.

inace, da nisu mozda ti snimci u NTSC sistemu a ti ih pustas u PAL?

Svakako trebas i da otvoris te snimke u programu GSpot pa pogledaj da li su PAL (rezolucija 720x576 framerate 25fps). Takodje ce pokazati da li su interlaced i da li je top filed first ili botom (TFF ili BFF)...
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.3.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Mpeg2 decoder field order problem06.11.2008. u 01:26 - pre 187 meseci
Prvo, otvorio sam snimak u GSpot-u i lepo pise da je video Interlaced i TFF i Mpeg2 u PAL modu (da ne navodim sliku, veruj mi na rec dovoljno se razumem u sve ovo o cemu pricam samo mi je tesko objasniti problem).
Da pokusam opet da objasnim ali i da usput pitam jos par stvari.
Dakle, TV radi tako sto on prakticno dobija 50 slika u sekundi i to u pola linija po visini (720x288) i elektronski top iscrtava tih 288 linija preskacuci dvaku drugu, kasnije dodje sledeca slika (polu slika) i sada se ona iscrta u one linije izmedju (koje su prvo bile preskocene).
Kada se gleda neki sportski snimak koji je snimam VHS kamerom primeti se da je snimak prakticno u 50fps (slika u sekundi) ako se gleda "kvalitet" pokreta.
E sad, kada ja emitujem snimak sa racunara preko TV-outa graficke kartice, ja moram da NATERAM karticu (teskom mukom) da radi u 50fps 720x288 rez, tj 720x576 PAL.
To sam nekako uspeo da uradim i da mi snimak ide na TV-u, recimo onaj isti sportski snimak snimljen obicnom VHS kamerom capturovan u Mpeg2.
Mnogo sam se igrao sa playerima i render-enginima ali sam uspeo da ukombinujem (Players: KMP, Media Player Classic; Renderer: WMR9)
Prilikom reprodukcije iskljucim SVE deinterlace metode, tj podesim na WAVE!
Slika na TV-u bude takva da na trenutak zaboravim da uopste ide sa kompa. Ali kada ukljucim neki deinterlace metod dobijem 25fps sliku i odma se to primeti, taj gubitak u pokretu a i gubitak na ostrini slike (ako je snimak kvalitetan).
Znaci kada je iskljucen deinterlaced metod slika je super, to traje kratko, posle nekog vremena TV-out iz nekog cudnog razloga dobije naredbu da promeni redosled iscrtavanja linija, tj prvo TV-u posalje "donje" linije pa onda "gornje" tj prvo posalje onu polusliku koja se treba iscrtavati pocev od druge linije pa na cetvrtu i tako dalje pa posle nje onu polusliku koja se iscrtava na prvu pa na trecu itd i tada slika na TV-u pocne da "preskace" ili kako to da nazovem. Posle se stanje samo od sebe normalizuje ali se posle opet vrati i to po nekom nasumicnom vremenskom intervalu.
E sada, da naglasim, koristio sam mnogo decodera (da ih ne navodim sada sve, DScaler5, Nvidia, ATI, InerVideo, Elecard, Gabest...) ali ni jedan mi to nije resio. Pocinjem da sumnjam da je kriv Windows jer zbog sitnog zastoja koji se javi kada neka aplikacija na kratko optereti procesor slika preskoci, ali kada ja vratim par sekundi snimak nazad na tom delu se ne javi ista greska.
Glupi windows radi nesto po disku i sa procesorom cak i kada ja pogasim SVE ostale ostale aplikacije, neki interni servisi nesto rade.
Da budem iskren nisam probao sa PowerDVD-jem ali sumnjam da ce mi pomoci.
A kako znam da mi je snimak OK, pa zato sto na kucnom DVD playeru radi sve OK. A imao sam jedam DVD disk koji sam snimio sa nekim drugim Mpeg2 recorderom koji je snimao u BFF i na DVD playeru je slika poskakivala tokom celog snimka, to mi govori da TV radi sa TFF metodom zar ne?
Moracu da probam u Linuxu, samo sto cu morati da ga instaliram a ne znam ni koji da instaliram... bas sam se skenjao. Perfekcionista sam, sta da kazem.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.109.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Mpeg2 decoder field order problem06.11.2008. u 21:39 - pre 187 meseci
Citat:
nisam probao sa PowerDVD-jem ali sumnjam da ce mi pomoci.

pa dobro ako si vec probao nekoliko plejera nisma ni ja siguran da ce pomoci ali svakako isprobaj VLC http://www.free-codecs.com/download/VideoLAN.htm
jer je namenjen za streamovanje i takve stvari pa svakako trebas da ga uzmes u obzir.

Citat:
imao sam jedam DVD disk koji sam snimio sa nekim drugim Mpeg2 recorderom koji je snimao u BFF i na DVD playeru je slika poskakivala tokom celog snimka, to mi govori da TV radi sa TFF metodom zar ne?


mozda ali mislim da kod analognog TV signala to i nema veze. interlaced se i koristi radi TV-a. Da TV koristi samo TFF onda bi bilo logicno da su svi interlaced snimci TFF.

Mislim da je slika u tom slucaju poskakivala ne zbog toga sto je Bottom field first nego sto je napravljena greska pri podesavanju enkodera. Ako je interlaced video TFF onda mora biti i enkodiran kao TFF a ako je BFF onda mora biti i enkodiran kao BFF i onda nece poskakivati.
(mislim da i u slucaju kada vrsis cropping ili ofset da za neparan broj pixela isto dolazi do ovakvih promena)

Mislim da u svakom slucaju kucni DVD plejer imaju sve sto treba da ispravno prikazu pravilno enkodiran MPEG-2 video bez obzira da li je on TFF ili BFF.

Citat:
Znaci kada je iskljucen deinterlaced metod slika je super, to traje kratko, posle nekog vremena TV-out iz nekog cudnog razloga dobije naredbu da promeni redosled iscrtavanja linija, tj prvo TV-u posalje "donje" linije pa onda "gornje" tj prvo posalje onu polusliku koja se treba iscrtavati pocev od druge linije pa na cetvrtu i tako dalje pa posle nje onu polusliku koja se iscrtava na prvu pa na trecu itd i tada slika na TV-u pocne da "preskace" ili kako to da nazovem. Posle se stanje samo od sebe normalizuje ali se posle opet vrati i to po nekom nasumicnom vremenskom intervalu.

Mozda jednostavno taj TV izlaz nije osmisljen za prenos interlaced slike. mozda nema 100% precizan framerate kada prenosi vise od 25 slika usekundi ili mozda uticaj suma itd.

Citat:
Glupi windows radi nesto po disku i sa procesorom cak i kada ja pogasim SVE ostale ostale aplikacije, neki interni servisi nesto rade.

ako nije neko veliko zauzece procesora, to ne bi smelo da ometa pustanje videa. proveri koliko je zauzece procesora kada windows "nesto radi"...

kod nekih enkodera takodje imas opcija poput "smooth playback", "double buffering" koje su namenjene da se izbegne preskakanje frejmova. probaj i to da pogledas.

Citat:
Moracu da probam u Linuxu, samo sto cu morati da ga instaliram a ne znam ni koji da instaliram...

pa probaj UBUNTU, mislim da je najpopularniji. jednostavno se instalira a mozes ga isprobati live sa CD-a.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.3.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Mpeg2 decoder field order problem06.11.2008. u 22:36 - pre 187 meseci
Citat:
Stranger2: pa dobro ako si vec probao nekoliko plejera nisma ni ja siguran da ce pomoci ali svakako isprobaj VLC http://www.free-codecs.com/download/VideoLAN.htm
jer je namenjen za streamovanje i takve stvari pa svakako trebas da ga uzmes u obzir.

Hvala ti druze na odgovorima, probacu sa VLC-om, mada mozda sam vec i probao jednom sa njim ali mislim da je bila ista prica.

Citat:
Stranger2:
mozda ali mislim da kod analognog TV signala to i nema veze. interlaced se i koristi radi TV-a. Da TV koristi samo TFF onda bi bilo logicno da su svi interlaced snimci TFF.

Mislim da je slika u tom slucaju poskakivala ne zbog toga sto je Bottom field first nego sto je napravljena greska pri podesavanju enkodera. Ako je interlaced video TFF onda mora biti i enkodiran kao TFF a ako je BFF onda mora biti i enkodiran kao BFF i onda nece poskakivati.
(mislim da i u slucaju kada vrsis cropping ili ofset da za neparan broj pixela isto dolazi do ovakvih promena)

Mislim da u svakom slucaju kucni DVD plejer imaju sve sto treba da ispravno prikazu pravilno enkodiran MPEG-2 video bez obzira da li je on TFF ili BFF.
...
Mozda jednostavno taj TV izlaz nije osmisljen za prenos interlaced slike. mozda nema 100% precizan framerate kada prenosi vise od 25 slika usekundi ili mozda uticaj suma itd.

Slazem se u svemu, mada ATI kartice imaju JAKO dobar TV-out sto se tice kvaliteta boja i kontrasta, ja bolji nisam video ni na jednoj kartici, a i ima dobre kontrole cak i ovu opciju "Enable video mode" na kojoj SAMO radi Interlaced i to na 720x576.
Citat:
Stranger2: ako nije neko veliko zauzece procesora, to ne bi smelo da ometa pustanje videa. proveri koliko je zauzece procesora kada windows "nesto radi"...

kod nekih enkodera takodje imas opcija poput "smooth playback", "double buffering" koje su namenjene da se izbegne preskakanje frejmova. probaj i to da pogledas.

Nije zauzece neko preveliko, ali mozda to i nije problem, mozda je nesto drugo ali se meni ucini da je to. Procesor je inace AMD Athlon XP na 2.2GHz i 512MB DDR (na 333MHz) i 7200rpm HDD, mislim da je ovo sasvim OK konfiguracija.
Citat:
Stranger2: pa probaj UBUNTU, mislim da je najpopularniji. jednostavno se instalira a mozes ga isprobati live sa CD-a.

Eh, kada bi bar imao aktivan TV-out na live verziji oma bi probao :) ali moram da ga instaliram sigurno pa da vijam drajvere pa ovo ono... IH.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
79.101.14.*



+3 Profil

icon Re: Mpeg2 decoder field order problem06.11.2008. u 22:45 - pre 187 meseci
I ja sam hteo da predložim Ubuntu postoje i neke distribucije linuksa posebno napravljene za audio ili video poslove, ne znam ni kako bih se izrazio a ni kako se zovu te distribucije ali znam sigurno da postoje. Mogu samo da zamisli kakve te muke čekaju ako se latiš linuksa za video obradu.
Preporučio bih ti da probaš uz pomoć WinDVD-a i to neke starije verzije na primer 4.2. A svakako probaj i Power DVD.
Jednom prilikom snimao sam filmove sa satelita sekao ih i snimao na S-VHS koji su posle emitovani na TV. Nije bilo nikakvih problema i pored toga što je satelitski mpeg2 strim mešovitog karaktera kada je u pitanju FIeld Order. Snimao sam preko TV izlaza na grafičkoj karti.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.3.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Mpeg2 decoder field order problem06.11.2008. u 23:19 - pre 187 meseci
Hvala vam ljudi na podrsci, svaka vam cast!
Mali offtopic:
Sam sam skontavao sve ovo sto znam oko video signala i standarda. Onda sam pomislio da sam sve shvatio kako valja i krenuo da se igram sa tim i da koristim PC kao VCR visokog kvaliteta i naisao na probleme pa te probleme postavio na net. Kada sam video da niko ne odgovara, pa neko odgovori ali neki jako cudan odgovor da. To me je navelo da posmislim da sam ja ili sve lose skontao ili se ovim niko ne bavi na ovom forumu :). Osecao sam se nekako jako cudno i bespomocno. Ili ljudi jednostavno nece ni da pokusaju da pomognu.
Zaista je tesko sve sam uciti i raditi. Nemam nikog sa kim bi mogao o tome popricati na ovom nivou do koga sam ja stigao. Zato se obracam vama ovde na ES-u u nadi da cete me skontati i pomoci mi. Vrtim ja malo i strane forume ali strucni termini su problematicni pa se neke stvari ne skontaju do kraja, ipak je YU jezik najrazumljiviji, a ne znam za neki domaci koji je dobar na IT sceni kao ES :).
Igracu se sa ovim problemom kada god imam vremena i uslova. Skinucu neki Linux pa cu da probam...
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.107.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Mpeg2 decoder field order problem07.11.2008. u 16:07 - pre 187 meseci
...da dodam nesti u vezi linuxa. malo znaam sa linuxom ali mislim da bi ti linux mogao pomoci samo u slucaju da je stvarno u pitanju gore pomenuti problem sa windowsom. posto ti je konfiguracija sasvim ok sumnjam da je to u pitanju.
inace linux sigurno nije bolji za rad sa videom, jer ljudi se muce da nadju softver za TV kartice i pod windowsom a kamoli pod linuxom. enkodera je sigurno malo. za sada je woidows xp najbolji za sve u vezi videa.


jos jedno moguce resenje:
Mogao bi da pretreses sve komponente i kablove u kompjuteru da budes siguran da nije problem u konrtaktima. a ako ti je stalo do maksimalnog kvaliteta onda trebas naravno i nabaviti neke skuplje kablove da budes siguran da nisu smetnje u pitanju.
proveri za svaki slucaj da nemas neki elektricni uredjaj u blizini. proveri da nije mozda u pitanju ventitlator u kucistu, lili ventilator na grafickoj. probaj nakratko da ga iskljucis samo da vidis da li ce problem nestati ali pazi da se ne pregreje...

Citat:
Zaista je tesko sve sam uciti i raditi. Nemam nikog sa kim bi mogao o tome popricati na ovom nivou do koga sam ja stigao.

Evo jedna odlicna stranica sa objasnjenjima interlaced videa i deinterlace metoda http://www.100fps.com/
Sad vidim da WEAVE IPAK NIJE INTERLACED kao sto sam mislio. na pomenutom sajtu pise da veave prikazuje oba fieldsa ali ne na 50fps nego na 25 fps.

Citat:
da koristim PC kao VCR visokog kvaliteta

ako ces snimke pustati sa PC-a onda ne moras obavezno korisiti MPEG-2 format. DivX Pro takodje moze da enkodira interlaced video. mozes probati sa njim da vidis da li ce biti takvih problema. nisam jedino siguran da kada snima uzivo da li mozes unapred znati da li je TFF ili BFF. u svakom slucaju mozes izabrati jedan od ova dva ako ides na preserve interlace opciju u divx codecu.

i treci format koji podrzava interlaced je H.264, imas besplatan x264 codec koji je odlican ali ne znam da li ga koristi neki od programa za video capturing. medjutim H.264 je zahtevan za enkodiranje i svakako trazi veoma jak procesor pa ne znam da li je izvodivo na tvom kompjuteru.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.4.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Mpeg2 decoder field order problem07.11.2008. u 18:35 - pre 187 meseci
Hehehe... sto se tice Linuxa, koristio bi ga samo za prikazivanje videa koji je snimljen u Windowss-u :) dok ne skontam i snimanje u Linux-u (sto i ja isto mislim da je malo skakljivo)
E a sto se komponenti tice sve su relativno OK. Doduse, na TV-out-u imam problem sa slikom, tj trckaraju mi nele horizontalne linije po slici, ali to sam za taj problem nasao resenje. Dakle u pocetku linije su bile debele i trckale su razlicitim brzinama po ekranu. Ustvari to nisu linije u pravom smislu, tj nisu crne, nego bele i debele i providne. I u pocetku su bile razlicite duzine i razlicitim brzinama su se kretale po ekranu (gore dole) i ta brzina zavisi od opterecenosti graficke kartice... Toliko sam uspeo da zakljucim. A onda sam iskljucio CLI.EXE da se ne pokrece prilikom startovanja Windows-a i tada je slika postala bolja, te linije su postale jos providnije i gusce i kretale su se uvek istom brzinom (polako) po ekranu i samim tim prestale da bivaju toliko uocljive. Ne znam kakve veze CLI.EXE ima sa svim ovim, tj znam da je taj EXE deo ATI drajvera ali ne znam sta konkretno radi kada i bez njega sve ide OK.
A ostale komponente su sasvim OK, to garantujem. Napojna nova dobre klase, Asus ploca... kablovi standardni, SB Live! Value (original)...
Pogledao sam stranicu koju preporucujes jos daaavno :) odatle sam i skontao kako to sve ide. Mozda si upravu oko WAVE metode, da ne daje 50fps vec 25, ali iz tih 25 graficka kartica hardverski izvuce 50fps, tj renderer u playeru, kako to vec ide.
Najvise mi odgovara Mpeg2 jer mi konfiguracija taman odgovara za taj vid kompresije, ove ostale su "prejake", jedno vreme sam koristio HalfUY ili kako se vec zove, sada mi stao mozak a nisam kuci da procitam, i onaj JPGcodec ali file je bio ogroman i to mi bas i ne odgovara.
Probacu da snimim u noncompressed AVI pa cu da to iskodiram u x264 ili neki slican pa da tako pustim na TV. Ustvari kada malo bolje razmislim, sada sam se setio da sam snimao ja sa VirtualDub-om u MPEG4v3 codec u PAL modu i isto se ponasa kao i Mpeg2, tj Feild se gubi...
Ne znam, nisam pametan, sve mi je to konfuzno i zbog toga sto jos nisam skroz upoznat sa svim tim, da ima makar neko ko ce da me sasluca uzivo, a ne da me procita pa bi onda skontao da li ja gresim ili sam doro sve skontao.
Ovo oko Field-ova je jako diskutabilno. Kako se to emituje kod televizija i TV opreme, kako se to capturuje, kako se to onda ponovo reemituje. Komp to ne moze da pusti OK dok StandAlone DVD player moze... sta tu ne stima pitam se ja?
Kako ne postoji neki metod koji se koristi u DVD playeru i na PC-ju???
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.178.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Mpeg2 decoder field order problem09.11.2008. u 00:29 - pre 187 meseci
Citat:
Najvise mi odgovara Mpeg2 jer mi konfiguracija taman odgovara za taj vid kompresije, ove ostale su "prejake",

divx za capturing mozes podesiti snagu kompresije na preset 0 ili preset 1 tada je veoma brz i mozda manje zahtvean nego MPEG-2. mislim cisto da isprobas radi dekodera jer divx video sigurno nece biti pusten preko mpeg-2 dekodera, pa da vidis da li ce biti isto.

Citat:
jedno vreme sam koristio HalfUY ili kako se vec zove, sada mi stao mozak a nisam kuci da procitam, i onaj JPGcodec ali file je bio ogroman i to mi bas i ne odgovara.
Probacu da snimim u noncompressed AVI

taj codec se zove Huffyuv http://en.wikipedia.org/wiki/Huffyuv. to je codec za loseless kompresiju sto znaci da pokusava dobiti sto manji fajl ali zadrzava kvalitet identican originalu. fajlovi jesu veliki ali opet su manji od uncompresed AVI. za capturing, codec Lagarith http://en.wikipedia.org/wiki/Lagarith je navodno jos malo bolji od huffyuv-a, jer pravi jos malo manje fajlove. u svakom slucaju bolje nego uncompresed AVI.

Citat:
Ovo oko Field-ova je jako diskutabilno. Kako se to emituje kod televizija i TV opreme, kako se to capturuje, kako se to onda ponovo reemituje. Komp to ne moze da pusti OK dok StandAlone DVD player moze... sta tu ne stima pitam se ja?

Pa mozes saznati sve o tome ako zelis. mosez skinuti dosta knjiga o digitalnom videu i broadcastingu sa interneta. ali sta ce ti to znanje. to trebaju znati samo oni koji programiraju codece. za tebe je dovoljno da se raspitas koji sve dekoderi postoji i kako se koriste, koje sve opcije imaju i da ih isprobas.

Preko programa GSpot mozes lako uklanjati dekodere (opcija unregister filter) i menjati im prioritet (opcija change fileter merit) i tako uticati na to koji ce dekoder, plejeri koristiti. To ti moze pomoci da ih sve isprobas. Prema onome sto si napisao, mislim da nisi isprobao samo jos, PowerDVD, i WinDVD.

Citat:
Kako ne postoji neki metod koji se koristi u DVD playeru i na PC-ju???

Pa metod ne moze biti isti jer klasicni televizori prikazuju sliku interlaced metodom a monitori za PC prikazju progressive (svaki frejm je cela slika, nema fieldsa).
Nadam se da novi digitalni HDTV televizori prikazuju sliku progressive metodom kao i monitori ali nisam siguran.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.3.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Mpeg2 decoder field order problem18.11.2008. u 01:25 - pre 186 meseci
Evo mene, konacno cu imati par dana da experimentisem.
Za pocetak, imao bih jednu molbu za sve ljude dobre volje koji naidju na ovu temu. Potreban mi je Mpeg2 (DVD PAL) materijal koji je u snimljen u Interlaced modu a da NIJE film ili neki drugi video materijal koji ima samo 25 SLIKA po sekudni (nisam napisao ni field-ova ni frame-ova, vec bas slika). Da pojasnim, najkorisniji bi mi bio materijal snimljen hardverskim DVD Recorderom sa neke TV stanice, neka emisija kada je u toku, npr bilo koja emisija sa B92 ili sa Pink-a.
Ako znate gde na netu mogu da nadjem neki kraci isecak ovakvog snimka (max 500MB) neka mi posalje link na PP (ako se boji piraterije, mada ipak je ovo u 'edukativne' svrhe).
Nemam dobar materijal za testiranje...
Zahvaljujem vam se unapred i izvinjavan na eventualnoj nerazumnosti. Ako pogledate ovo pisem dosta kasno (ili rano) i dosta sam umoran. A moram da pisem sada jer preko dana ili nemam vremena ili jednostavno zaboravim, a sada sam se slucajno setio. A kada/ako mi odgovorite, odgovor cu dobiti na mail i to ce da me podseti .
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Mpeg2 decoder field order problem

[ Pregleda: 2434 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.