Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prekidanje rada hub-a i mikrotik

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: prekidanje rada hub-a i mikrotik

[ Pregleda: 2076 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Joja82
Beograd

Član broj: 50336
Poruke: 346
212.200.212.*



+5 Profil

icon prekidanje rada hub-a i mikrotik19.10.2008. u 23:07 - pre 188 meseci
Ja se izvinjavam ako ovo mozda nije tema za ovde ali ima veze sa mikrotikom. :)

Ovako imam mikrotik router i na njemu 3 mrezne kartice, sest javnih adresa. Jednu javnu adresu koristim naravno za net a sa drugom sam uradio nat 1:1 i mapirao je na privatnu adresu koja je na posebnoj mreznoj nesto kao DMZ, na toj kartici mi je nakacen DC++ hub server kome pristupa ko hoce, i cesto mi se desava da se u toku dana samo izgubi i ponovo konektuje kao da ostane bez neta na kratko taj komp gde je instaliran hub, a na njemu nigde ne pise da je link bio down za net? Jel imao neko iskustva sa ovim?
 
Odgovor na temu

Joja82
Beograd

Član broj: 50336
Poruke: 346
212.200.31.*



+5 Profil

icon Re: prekidanje rada hub-a i mikrotik21.10.2008. u 10:38 - pre 188 meseci
Evo ovako, jos da dodam, juce sam malo pratio rad i mislim da je problem u NO-IP DUC programu.
Instaliran je YNHUB na windows serveru 2003 i pusten da radi i instalirao sam program No-ip DUC i on mi poznaje javnu adresu ali nesto ne radi kako treba. Ruter mi je mikrotik i imam tri mrezne kartice i vise javnih ip adresa. Serveru sam upisao ip adresu kja mi nije iz lana koji vec postoji i na njeg amapirao jednu javnu adresu.

Mislim da je problem do NO-IP DUC programa jer je on free verzija pa pravi problem?

Ako neka moze da mi pomogne ili je vec imao slicnih problema voleo bih da cujem kako je to resio.

Hvala unapred svima
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: prekidanje rada hub-a i mikrotik

[ Pregleda: 2076 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.