Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvoreni portovi EUnet-a

[es] :: SOHO Networking :: Otvoreni portovi EUnet-a

[ Pregleda: 2671 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Glumac
Luxembourg

Član broj: 167588
Poruke: 127
*.eunet.rs.



Profil

icon Otvoreni portovi EUnet-a19.10.2008. u 20:26 - pre 188 meseci
Imam jednu masinu koja je nakacena preko ADSL modema i EUnet-a na internet (dinamicka IP adresa) i koristim DynDNS da bih joj pristupio sa posla. Remote Desktop Connection radi (port 3389), ali nista drugo ne radi (HTTP, FTP, Telnet ...) jer su portovi zavoreni od strane EUnet-a. Na poslu smo skoro uzeli staticku IP adresu i morali smo da se cimamo da nam otvore portove (kao "da li cete pristupati iz 'lokalne EUnet mreze' ili spolja", pretpostavljam zbog Telekoma mada je cak i bio 3389 zatvoren), jer su obrazlozili da je to zatvoreno po default-u 'zbog nase sigurnosti' (yeah, right).

Nisam u toku, sta je otvoreno i sta je zatvoreno ??? Po ugovoru nema nista odredjeno, ali ne bih da zovem tehnicku sluzbu iz straha da ne zatvore i ovaj port :( Da li ja imam pravo da mi svi ulazni portovi budu otvoreni ?

Hvala.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Otvoreni portovi EUnet-a20.10.2008. u 02:52 - pre 188 meseci
Koliko ja znam, zatvoreni su samo port 80, 21 i 23. Mada ne iskljucujem da su blokirali jos neke popularne, a eto sam si se uverio da je bio blokiran i 3389.

Nego kako su ti odblokirali - jer ste uzeli staticku IP, onda kao moze, a sa dinamickom ne moze?




Citat:
Predrag Glumac:
Nisam u toku, sta je otvoreno i sta je zatvoreno ??? Po ugovoru nema nista odredjeno, ali ne bih da zovem tehnicku sluzbu iz straha da ne zatvore i ovaj port :( Da li ja imam pravo da mi svi ulazni portovi budu otvoreni ?

Hvala.


Ja ne bih punio glavu bez potrebe takvim strahovima, u danasnje vreme takvi uslovi su samo za mazohiste. Dakle uvek postoji alternativa, pa ko voli nek izvoli da bira mucenje ili normalan rad.

Ti kao korisnik nemas bas puno prava jer oni rade iskljucivo za svoj interes. A to je npr. da ne mozes da imas port 80 otvoren da ne bi podigao lokalni web server, ako ti to treba onda ces morati da se ispruzis debelo. Kriminal, samo sto je legalizovan.
 
Odgovor na temu

Predrag Glumac
Luxembourg

Član broj: 167588
Poruke: 127
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Otvoreni portovi EUnet-a20.10.2008. u 12:33 - pre 188 meseci
Citat:
Mister Big Time: Koliko ja znam, zatvoreni su samo port 80, 21 i 23. Mada ne iskljucujem da su blokirali jos neke popularne, a eto sam si se uverio da je bio blokiran i 3389.


Pa u tome je geg - port 3389 nije blokiran na mom kucnom ADSL-u sa dinamickom adresom, a na poslu sa statickom IP su svi bili blokirani Na kucnom sam pokusao da menjam port za Web server i FTP, ali nisam uspeo ni sam jednim, sem da pregazim 3389 koji mi treba.

Citat:
Nego kako su ti odblokirali - jer ste uzeli staticku IP, onda kao moze, a sa dinamickom ne moze?


Tako nekako. Na poslu smo uzeli staticku IP gde su inicijalno SVI portovi blokirani, naravno, bez da su o tome obavestili. Morao da pisem molbu (dva puta jer prvi put nisam stavio prefiks adsl. ispred korisnickog imena, pa im nije bilo jasno da li zelim da mi odblokiraju portove za staticku IP adresu za ADSL ili za dial-up !?!) i da li zelim da pristupam toj statickoj IP adresi iz EUNet-ove mreze ili od bilo kuda. I onda posle par dana su otvorili (iako se kunu da su istog trenutka kada su primili molbe otvorili portove).

Znaci onanisanje ono najgore .....

Citat:
Ja ne bih punio glavu bez potrebe takvim strahovima, u danasnje vreme takvi uslovi su samo za mazohiste. Dakle uvek postoji alternativa, pa ko voli nek izvoli da bira mucenje ili normalan rad.


Tja, ne treba mi kuci staticka IP, a kako cujem iskustva drugara da situacija nije bolja ni kod drugih provajdera

Citat:
Ti kao korisnik nemas bas puno prava jer oni rade iskljucivo za svoj interes. A to je npr. da ne mozes da imas port 80 otvoren da ne bi podigao lokalni web server, ako ti to treba onda ces morati da se ispruzis debelo. Kriminal, samo sto je legalizovan.


Zapravo to me i interesuje - sta ja imam pravo, jer nista ne stoji u ugovoru ? Ne vidim zasto ne bih smeo da podignem sopstveni web server ili koji vec hocu ? Sopstveni bandwidth gusim.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Otvoreni portovi EUnet-a

[ Pregleda: 2671 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.