Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje za iskusne u vezi kupovine...

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Pitanje za iskusne u vezi kupovine...

[ Pregleda: 2887 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

carL
Novi Sad

Član broj: 149877
Poruke: 16
77.46.198.*



Profil

icon Pitanje za iskusne u vezi kupovine...14.10.2008. u 02:22 - pre 189 meseci
Već dugo nameravam da kupim Canon S5 IS jer po karakteristikama odgovara mojim zahtevima i mislim da mu je cena sada veoma pristojna (300eu) jer je u EOL fazi. Ali kao što znate pojavio se njegov naslednik SX10 pa me zanima da li vredi sačekati i dati stotinak evra više za ovaj model (o SX1 ne razmišljam zbog cene).
Plašim se da kada se pojavi SX10 ako mi cena ne bude odgovarala S5 više neću moći da nađem jer se više ne proizvodi. Da li uopšte vredi kupovati aparat koji se više ne proizvodi?
Šta bi mi Vi eventualno preporučili u klasi do 30.000 din s obzirom na to da su mi pored kvaliteta slike najvažnije tri stvari - dobar optički zum, stabilizacija i dobar video zapis a koristio bih ga uglavnom za svakodnevno, porodično fotografisnje. U ponudi su desetine modela i nama amaterima postaje veoma teško da se snađemo... Hvala.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Pitanje za iskusne u vezi kupovine...14.10.2008. u 07:25 - pre 189 meseci
Imas u Dunavskoj
http://www.bmfoto.co.yu/shp_product.php?id=1585
 
Odgovor na temu

pixelcentar
Dragan Milic
Pixel Centar d.o.o.
Beograd

Član broj: 197239
Poruke: 8
212.200.65.*

ICQ: 405726461
Sajt: www.focusphoto.co.yu


+1 Profil

icon Re: Pitanje za iskusne u vezi kupovine...14.10.2008. u 09:15 - pre 189 meseci
Canon S5 IS nije uopste pogresan izbor. Ako mozes da se strpis onda kupi SX 10 a ako ne S5. Bolje je kupiti noviji model zbog kasnije prodaje.

 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
212.200.241.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: Pitanje za iskusne u vezi kupovine...14.10.2008. u 11:31 - pre 189 meseci
@Zare - to je S3 IS, ne verujem da toga ima negde vise.

@carL - Uzmi Canon S5 IS ili Sony H50 u tom cenovnom rangu.
 
Odgovor na temu

sledgeh44
Prof, skola

Član broj: 158566
Poruke: 140
77.46.196.*



Profil

icon Re: Pitanje za iskusne u vezi kupovine...14.10.2008. u 14:15 - pre 189 meseci
S5 je sasvim OK, međutim nedavno sam primetio nešto što mi se nije baš svidelo... Naime, isprobavao sam CHDK na jednom (novom) S5 i video da je, za razliku od mog, proizveden u Kini... Sve je bilo drastično nekvalitetnije, od plastike, displeja, osećaja pri korišćenju, pa do onog najbitnijeg, tj. kvaliteta slike!


Iskreno, do sada nisam imao prilike da vidim ovako nešto... Donji je moj S5...

Naravoučenije, ukoliko nađeš "Made in China" primerak, bolje pazari nešto drugo!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
212.200.241.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: Pitanje za iskusne u vezi kupovine...14.10.2008. u 23:23 - pre 189 meseci
@sledgeh44
Ta tvoja prica ne pije vodu, narocito za kvalitet fotografija? Samo donekle mogu da konstatujem da za koji procenat vise ima reklamacija na modele iz "PRC", nego iz "JAP", a ostalo je sve isto.
Samo je prvih par serija Canon S5 IS proizvedeno u Japanu, a sve ostale posle koje su dolazile su bile "kineske". Isto je vazilo i za SX100. Za sad se kao "japanci" drze samo modeli iz IXUS i EOS serije, ali sam siguran da i to nece biti vecno, i da je samo pitanje dana kad ce poceti da se proizvode u Kini. Sa druge strane, danas se 90% svega i svacega iz svakodnevnog zivota proizvodi upravo u Kini, i ne znaci da je sve lose, jer i tamo postoje veliki rasponi u klasi kvaliteta.
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.ems.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Pitanje za iskusne u vezi kupovine...15.10.2008. u 06:44 - pre 189 meseci
Svi powershotovi do sada su u Srbiju na početku proizvodnje stizali iz Japana a kasnije iz PRC. Tako je bar bilo sa A60, A70, A510, S1, A620, A720IS...
Ove iz PRC sam jedine i viđao u Nemačkim radnjama.

Naravno, teško je reći da je to pravilo. Verovatno se proizvode i u Japanu i u Kini s' tim da je u Kini proizvodnja znatno masovnija dok u Japanu ranije počinje ali se uvođenjem novih modela ranije i okončava.
 
Odgovor na temu

carL
Novi Sad

Član broj: 149877
Poruke: 16
77.46.212.*



Profil

icon Re: Pitanje za iskusne u vezi kupovine...15.10.2008. u 17:57 - pre 189 meseci
Hvala svima ali nije baš da ste mi pomogli...
Zvao sam prodavnice i kažu da se SX10 očekuje najranije početkom (što znači verovatno krajem) novembra
a postoji samo još nekoliko S5 u prodavnicama a to su zadnje zalihe i neće ih više dobijati.
To znači da imam samo nekoliko dana da odlučim a još ne znam šta mogu da očekujem od SX10 i vredi li ga čekati
a i cena se još uvek ne zna. Najviše me zanima da li će video režim biti bar na istom nivou kao kod S5 i da li će
opravdano biti stotinak evra skuplji... To za sad ne zna niko pa imam problem.
Ali kad mi u prodavnicama kao zamenu ponude H50, G9, G10, 710IS, 720IS, 650IS onda me tek glava zaboli......
 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: Pitanje za iskusne u vezi kupovine...16.10.2008. u 01:05 - pre 189 meseci
Mislim da još nema pravih testova SX10 IS ali zato predlažem da odeš na forum sajta dpreview na oblast o Canon aparatima, tu se prije zvaničnih testova javljaju korisnici koji su kupili prvih dana od izlaska, postavljaju se uzorci fotografija, analizira se svašta (ISO, displej, brzina objektiva, video režim i sve ostalo). Čak možeš naći i poređenja sa S5 IS a to je ono što te zanima i što mnoge zanima. Koliko sam vidio dosta kritika je dobio onaj kontrolni točkić, kažu da čudno radi, pričalo se nešto i o sporom objektivu, navodno je LCD slabiji nego na S5 IS ali su neki uzorci pokazali da ima manje šuma nego S5 na većim ISO, da ima bolju obradu šuma, da je stabilizacija slike bolja nego na S5. Uostalom pogledaj sam, sad već ima dosta tema o SX10 IS

http://forums.dpreview.com/forums/forum.asp?forum=1010

recimo ovde imaš nečiju (subjektivnu) analizu dobrih i loših strana SX10 IS

http://forums.dpreview.com/for...forum=1010&thread=29646295


Da ja sada ganjam neki digitalac te klase i ja bih imao dilemu S5 IS vs SX10 IS. Kad je SX10 IS predstavljen djelovao je odlično na papiru: ima 28 mm (S5 ima tek 36 mm) i ima taj 20x zoom, i ostalo što je dobro na S5, bar na papiru.

Mada ja nešto ne vjerujem da će S5 IS odjednom uskoro nestati u prodaji, ja bih još malo sačekao da vidim neke zvanične i stručne testove SX10 IS a do tada bih redovno pratio ovakve forume kao što je ovaj na koji sam te uputio.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Pitanje za iskusne u vezi kupovine...

[ Pregleda: 2887 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.