Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

[es] :: Matematika :: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 95739 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?10.06.2010. u 15:46 - pre 169 meseci
Citat:
Marko_L: Sve je to super sa tim linkovima, proračunima, šemama... ali da li je neko od vas zaista na taj način zaradio neke pare ? Naravno da nije, a reći ću vam i zašto nije. Zato što su sve te šeme puko teoretisanje, a u praksi ne funkcionišu nikako


Teoriju koja se ne slaže sa praksom treba menjati.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?10.06.2010. u 15:48 - pre 169 meseci
Citat:
Vrlo je bitno koliki je to period. Ne znam ni za jednu banku koja nudi kamate od 2-3% dnevno.

Pa ne možeš ni u kladionici svaki dan naći takav meč na kome imaš siguran profit od 2-3%. Eventualno ćeš naći tako nešto jednom u 6 meseci ili godinu dana.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.154.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?10.06.2010. u 16:55 - pre 169 meseci
@Marko_L:

Da ne citiram sad ceo tvoj post, medjutim malo si romasio temu, mora prvo da definiras dali pricas o obicnom prosecnom igracu, skromnih znanja i skromnih finansiskih sredstava ili pricas o ozbiljnom kladjenju. Drugo mora da uzmes u obzir jos jednu stvar, ako pricamo o ozbiljnom kladjenu moramo stvar posmatrati na globalnom nivou i moramo razumeti da nase selo nije ceo svet, vec je svet sastavljen on mnostva malih sela poput naseg. Za ozbiljno bavljne kladjenjem tipa "sure bet" treba zadovoljiti nekolio minimalnih uslova, koji gledano sa tacke obicnog malog coveka koji nema pojma o kladjenju izgleaju suvise veliki.
Prvo, ne ulazi u taj posao ako nemas bar 20000-25000 slobodnih sredstava za obrt, treba ti po nekoliko kreditnih kartica na nekoliko razlicita vlasnika koji se ne mogu nikako povezati, treba ti nekoliko kompjutera koji su postavljena na nekolio razlicitih lokacija(drzava) na apsolutno razlicitim provajerima, treba ti svakodnevni rad od po nekoliko sati. Ako dobro radis svoj posao mozes zaraditi mesecno solidnu sumu novca, mnogu vecu nego da si pare stavio u bilo kojoj banci. Ako mislis da taj posao radis u lokalu osudjen si na propast u samom startu.

Ako pricmo o ostalim oblicima kladjenja na jednom profesionalnom nivou, treba ce ti malo manje novca, treba ce ti mnogo vise znanja, mnogo vise radnih sati i rizik je veci, ali je i zarada veca. Treba se prvo definirati koji nacin rada odabrati, to prvenstveno zavisi od licnih sklonosti i afiniteta.

Citat:
To što si napisao je potpuno tačno. Medjutim, ovo je forum matematika, znači sve sami teoretičari. Lično ću, kad budem imao malo više vremena, ispisati neke teoreme vezane za kladjenje. Čisto sumnjam da bi se neki matematičar upustio u kockanje a ako se i upusti pitanje je kako je došao do diplome. Inače ja jesam odigrao neke od tiketa o kojima govorim ali na male svote, tj. nisam ni pokušao da se obogatim preko noći već iz čistog zadovoljstva da i ja nekog nasankam.

Nemoj molim te da pises nikakve teoreme u vezi kladjenja, jer kladjenje je ozbiljna stvar, a ti sve sto si napisao do sad si promasio. Nemoj jos da nas kontaminiras. Ja sam pretpostavljao da si neki smrad od coveka i mogao sam se u to kladiti, ali si ti ovim sto si napisao u potpunosti to potvrdio. Nisi igrao a zaradis, vec ti je zadovoljstvo bilo da nekoga nasankas. Kako moze biti normalnom coveku zadovoljstvo da nekoga nasanka, pa to je bolesno, asocijalno.

Citat:
Rezultati sportskih mečeva su neverovatno slučajni. Toliko slučajni da već stotinama godina nije pronadjen način da se rezultati mogu predvideti. Kladionice uvek odrede kvote tako da kakve god bile uplate njima sigurno ostaje bar 10%) nekad je to i 20-30% kao na primer u poslednjem kolu italijanskog prvenstva ove godine). Takodje postoji solidarnost izmedju kladuionica i kvote se prema potrebi koriguju. Naravno da kladionice moraju da odrede kvote najbolje što je moguće. Ako bi se “glupirali” pokušajima da “zbune” klijentelu kvotama kladionice bi brzo bile ošišane. Uostalom, ne kaže se slučajno “ako ne znaš koji će biti rezultat meča pitaj kladionice”. Veće manipulisanje klijentima počinje kladjenjem “uživo” kada se kvote podešavaju i prema trenutnom rezultatu i prema uplatama.


Ovo sto si napisao je potpuno promaseno, nemas ti pojma kako radi kladionica, ni kako se formiraju kvote. Nije tacno da neko moze napraviti kvote koje ce mu sigurno garantirati 10% zarade, desi se dosta cesto da kladionica pretrpi zagubu u nekom kolu, ali se cesce desava da zaradi mnogo vise od 10%. Ne postoji nikakva solidarnost medju kladionicama, vec se radi pracenje konkurencije. Ne zbunjuju se klijenti kvotama, vec im se nude sto je moguce vise dogadjaja, da bi mali igraci stavljali sto je moguce vise dogadjaja na jednom listicu i time sebi pogorsali sanse za dobitak.

Citat:
Organizovanje kockanja je jedna od najpouzdanijih metoda pranja novca. To je u celom svetu tako. Koliko kladionice imaju unosan biznis vidi se i po marži koju uzimaju. Za WC u J. Africi marže koje zaračunavaju kladionice su u proseku oko 20%. Od svih uplata će se igračima vratiti možda 10%. Na kladjenje preko interneta za početnike se ranije nudio “free bet bonus” od 20-30 dolara, sada je to oko 100 funti. I po tome se vidi da kladionice unosno posluju, ko će ti dati 100 funti da nešto kupiš kod njega? Uz domišljatu utaju poreza organizatori kladionica će nakon ovog WC-a promeniti sliku najbogatijih ljudi sveta.

Da li bi mogao da nam objasnis sta znaci pranje novca i kako to kladionice peru novac, ciji novac peru i za koga peru novac. Ajde probaj, svojim recima da nam objasnis kako bi to pranje novca izgledalo, ako uopste znas sta to znaci.

Citat:
Nedeljko:
Pa, rekao sam "ako moja kladionica radi kako treba". Ne moram nikoga da uhodim u koliko se kladionica kladi i kako.

Moras, da ti se ne desi prc. Kazi mi zasto bi velike kladionice placale nekove 50-70000eura godisnje da prati ko se sve kladi, odakle se kladi, u koliko se kladi i da prati da li neko pokusava da napravi nekakvu prevaru.



 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?10.06.2010. u 17:01 - pre 169 meseci
Da li vi čitate šta drugi pišu? Dao sam vam dva primera sigurnih kladjenja u rasponu od 15 dana. Nije tačno da se javlja samo jednom u 6 meseci ili godinu dana. Pored primera koje sam naveo postoje i drugi. Nekad bude i više od jednog dnevno. U svakom slučaju obradom 10-tak kladionica kod nas možete dosta često pronaći takve parove. Dešava se i da na golove možete izvršiti sigurnu uplatu.

Zaista nema banaka koje daju kamatu od 2% dnevno, ali je i kladjenje na sigurno povezano sa dosta praktičnih problema. Zato nažalost osim zadovoljstva kad “opljačkate” kladionicu teško da ćete imati neku veću materijalnu satisfakciju.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?10.06.2010. u 17:52 - pre 169 meseci
holononi: "Ako oni koji sviraju * ne znaju kako se odredjuju optimalne uplate takodje mogu dobiti potrebne informacije uz razumnu nadoknadu"
"Najzad, ako neko misli da može odrediti optimalniju uplatu nego što sam ja izračunao neka pokaže takvu uplatu"

Okrenuo si u proračunu u primeru uplate u BalkanBet i Mereidian kladinicama i totalno me zbunio.
Pitao sam te zbog toga, jel maximum ili odokativno?
Odgovor je jeste maximum ali kad zameniš uplate u BalkanBet i Meridian.
Što bih ti davao naknadu za problem koji je smešan: uzmu se maximalne kvote i ispeglaju se uplate da dobitak bude isti.
Ne razumem šta sam ti ja tu svirao?
Prepoznao sam se kao svirač iz tvog odgovora.
Ne ljutim se, ali definiši koji instrument sviram.
Pozdrav.


Konislave:
- nisi objasnio kako je samo Meridian kladionica u navedenom primeru omogućavala šure bet?
- jel odigrana navedena utakmica ili nije?
- jel su bile tačne kvote iz Meridian i BalkanBet kladionice?

Ne ide da nešta napišeš i onda se ućutiš i sviraš dalje o šure betu.
Holononi će ti dodeliti instrument kao što je i meni.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?10.06.2010. u 18:49 - pre 169 meseci
Izvini miki sviranje se ne odnosi na tebe već na onog ko je svirao *****. A čini mi se da si ti već naslutio o kome je reč.

Oba primera koja sam naveo su optimalno izračunata. Naravno, ako si ubedjen da je neki od rezultata vrlo-verovatan tada možeš uplatiti i drukčije. Na primer očekuješ da Zvezda 100% pregazi BSK i uplatiš 1 tako da ti to donese zaradu a nerešeno i 2 ti obezbedjuju vraćanje novca. U tom slučaju uplaćuješ na sledeći način:

Mozzart 13.Maj 17:00 7362 CRVENA_ZVEZDA BSK 1.1 7.25 11
BalkanBet 13.Maj 17:00 762 CRVENA_ZVEZDA BSK 1.35 4.5 5.5

U BalkanBet-u na 1 uplatiti 8148, zarada 10999.8
U Mozzart-u na X uplatiti 1458, zarada 10570.5
U Mozzart-u na 2 uplatiti 961, zarada 10571

Kako je ukupna uplata 10567 tada je maksimalan profit 432.8 odnosno 4.10%. U slučaju X ili 2 vraćaš novac (ne računajući par dinara zarade usled zaokruživanja).
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.113.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?11.06.2010. u 09:50 - pre 169 meseci
@miki069
Kad japanci potvrde da je mec odigran, javicu ti. U medjuvremenu stoji na cekanju.

Bojan Bašić: izbačen neprimeren rečnik.

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 11.06.2010. u 16:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?11.06.2010. u 10:07 - pre 169 meseci
Konislave:
- nisi objasnio kako je samo Meridian kladionica u navedenom primeru omogućavala šure bet?
Ne ide da nešta napišeš i onda se ućutiš i sviraš dalje o šure betu.

Bojan Bašić: izbačen komentar koji se odnosi na obrisan deo prethodne poruke.

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 11.06.2010. u 16:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?11.06.2010. u 10:26 - pre 169 meseci
http://www.wsn.com/2010/05/29/...b/jubilo-iwata_vs_vissel-kobe/
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?11.06.2010. u 16:38 - pre 169 meseci
Ako se pretpostavi da po grupama na WC postoje favoriti koji će se sigurno plasirati u drugi krug tada se može ostvariti profit kladjenjem na 1 i 2 mesto u grupi. U jednoj našoj kladionici su kvote takve da najveći profit daje grupa A. Ako pretpostavimo da će se Francuska u grupi A sigurno plasirati tada je profit 21.89%, za 1. mesto kvota je 1.9 a za drugo mesto kvota je 3.4 na Francusku.

Nije baš izvesno da će se Francuska plasirati u drugi krug ali za Nemačku u grupi D gotovo da je sigurno. Profit u slučaju Nemačke je nešto manji 17.76% ali po mom mišljenju izgledniji. Kvote su Nemačka 1. mesto 1.75 a za 2. mesto 3.6.

Ostale grupe omogućavaju nešto manji profit u slučaju plasmana favorita:

Grupa B, favorit Argentina (1.4, 4.5), moguć profit 6.78%
Grupa C, favorit England (1.25 , 4.8), nema profita, gubitak od 0.83%.
Grupa E, favorit Holland (1.55 , 4), moguć profit 11.71%
Grupa F, favorit Iatly (1.45, 3.6), moguć profit 3.37%
Grupa G, favorit Brazil (1.65, 3.25), moguć profit 9.44%
Grupa H, favorit Spain (1.25, 5), nema profita ni gubitka.
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?14.06.2010. u 09:05 - pre 168 meseci
Pozdrav svima,

Sto se tice "sure beta" na Japance ili na Crvenu Zvezda - BSK je totalno smesna prica.
Kladionice u kojima pokusas da odigras "sure bet" imaju nekoga ko prati uplate i ubrzo ce neko od dve pomenute kladionce da se "ispegla" tj da ispravi svoju gresku.

Dakle, jeste profit tu oko 4% ali max do 500din, vise od toga spada u fantastiku jer postoji limit uplate.

Nedoumice oko visine uplate:
Mozzart prima 20000 din ~ 200e na utakmice svetskog prvenstva (takmicenje za koje je vrlo verovatno da nije namesteno), na nesto sto sam licno probao. U poredjenju sa online kladionicama koje na isti dogadjaj primaju po 20000 evra. I to odjednom, sa tom svotom necete pomeriti kvotu ni za 0.01.
Svakako je tacno da se pojavljuju surebet-ovi i da ce se pojavljivati (jer kladionice se utrkuju da privuku igraca).

Margine:
Kod nas su margine bezobrazno velike (krecu se od 7.5% - 15% u zavisnosti od sporta, lige, takmicenja...) Online margine se krecu od 2% do 10% sto znaci ako igrac uspe da zaradi Yuga u domacim kladionicama, online ce zaraditi najmanje Punta :) Hocu reci u pravi igrac skoro nikad nece igrati (98% slucajeva) u domacoj kladionici. A i zasto bi? Ako sam ja vec spreman da rizikujem novac, uvek cu da rizikujem za veci dobitak.

Jos jedna stvar oko uplata, svaka kladionica sanja da ima RAVNOMERNE uplate ali je u stvarnosti je to daleko od istine.
Ogromna vecina ljudi igra na favorita, tj na manju kvotu. Jedna bosanska kladionica je objavljivala na sajtu rubriku "najtipovaniji dogadjaji dana" i tu se lako vidi kako ljudi razmisljaju. Zadnji put kada sam gledao, bio je prijateljski mec 4.6.2010 Francuska - Kina K1, kvota 1.15 na preko 5.000 tiketa i zavrseno je 0-1 za Kinu.


Naravno da ne znam formulu, kvaku, caku da se kladionica pobedi. I da je znam sigurno ne bih dosao i rekao na forumu, zasto bi?
Sa pracenjem trendova, sa dobrim money management-om i hladne glave moguce je samo dobiti blagu prednost u odnosu na kladionicu...

 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?14.06.2010. u 10:33 - pre 168 meseci
Na kvotama se zakida i preko 20%. U ovom primeru

Mozzart, 15.Maj, 15:30, 1103, EMPOLI - ALBINOLEFE, 2.15, 1.9, 4.2

zakinuto je 22.95%.


Na prelazima se zakida još više:

Mozzart, 14.06, 13:30, 2009, HOLANDIJA - DANSKA, 2.25, 17, 50, 4.1, 5, 11.5, 28, 16, 11
Zakinuhto 24.32%

Meridian, 14.06, 16:00, 0545, Japan - Cameroon, 6.9, 14, 30, 6.7, 4.25, 4.5, 38, 14, 3.45
Zakinuto 24.41%

Atlantik, 14.06, 20:30, 760, Italy - Paraguay, 3.3, 30, 13, 5, 4.7, 6.5, 12, 25,6.5
Zakinutio 25.71%
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.home.otenet.gr.



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?28.06.2010. u 21:17 - pre 168 meseci
Kako se to zakida i kome je to zakinuto? Kako bi po tebi izgledale kvote, a da se tebi ne zakine? Evo zamisli da treba ti da napravis kvote, pa napisi kako bi ti napravio postene kvote. Prema kome su te kvote postene, a prema kome ne postne.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?29.06.2010. u 11:22 - pre 168 meseci
U prilogu su kvote za fikseve jedne kladionice za danas. Iz datog se vidi da je zakidanje u proseku oko 13% po paru. Medjutim zakidanje je u stvarnosti mnogo veće. Kladionice teraju igrače da uplaćuju 3 nekad i 4 para. U slučaju 3 para tada postoji 27 kombinacija. Na primeru

KOLUMBUS - ROCESTER
FC_SANTA - KOLOMA_BIRKIRKARA
METALURG_D. - KRILA_SOV.

kvote za svih 27 kombinacija su sledeće:

9.77, 11.96, 9.97, 11.37, 13.92, 11.6, 7.64, 9.35, 7.79, 24.26, 29.7, 24.75, 28.22, 34.56, 28.8, 18.96, 23.22, 19.35, 39.08, 47.85, 39.88, 45.47, 55.68, 46.4, 30.55, 37.41, 31.17

Dakle zakidanje je 48%.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.122.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?03.07.2010. u 23:23 - pre 168 meseci
To sto si ti izracunao nije zakidanje, vec je to "profitna margina kladionice" i u sustini nema veze sa profitom kladionice, kao sto nema nikakav bitan uticaj za tebe. Moze biti "zakidanje" 2%, ako promasujes, ako loso upravljas novce, ti si za ratko vreme mrtav covek. Moze i obrnut, ako ti imas visok stepem pogadjanja i dobro upravljas novcem, ti zaradjujes i savrseno ti se j*be, koliko je "zakidanje". To su obicne suplje price ljudi koji se nikad nisu ozbiljnije bavili kladjenjem.
Kvote koje si naveo sa "zakidanjem" zajedno, dobivene su matamatickim putem i imaju itekako veze sa matematikom, sto je u osnovi i tema ove diskusje.
Inace jos da dodam i to da ogranicenja po pitanju broja parova na internet kladionicama ne postoje i da polako i kod nas se spustaju limiti. Takodje da dodam za ove amatere, da je to normalna pojava i da su to decje bolesti, koje ce vremenom nestati i engleske kladionice kad su pocinjale, imale su iste takve limite.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?04.07.2010. u 08:28 - pre 168 meseci
Eh, dodje mi da zaplačem nad neizvesnom sudbinom kladionica u dečijim pelenama. "Daj prvo da se nakrademo pa ćemo posle doneti pošten pravilnik o platama", da podsetimm one koji imaju malo bolje pamćenje.

Tema je matematika a ne hvalospevi kladionicama. Zato ja pričam "šuplje priče". Nikakvim računom ne mogu da pronadjem ništa drugo osim zakidanja. Ostaje mi samo da budem "neozbiljan" jer me za ove komentare niko ne plaća. Naravno, kritiku prihvatam ako sam procentni račun loše odradio. Zato slobodno ispišite vaš račun.

Ne postoji način da "imate visok stepen pogadjanja" osim ako ne igrate na najverovatnije rezultate. Takvih mečeva nemate svaki dan već samo povremeno. Ako se potrefi da imate parove koje možete "pokriti" uplatom na sva tri rezultata imajte na umu da ćete daleko više zaraditi preprodajom polovnoh delova za bicikl (trgovačke marže idu i preko 30%).

Još nešto. "Profitna margina kladionice" nije izračunatih 10-20% već je preko 95%. Jer kad promašite neki par sa 3 ili više parova ostajete bez ičega, što se dogadja bar na 19 od 20 uplaćenih listića.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.118.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 03:18 - pre 168 meseci
Znas li koliki je procenat uspesnih trgovaca(investitora) na berzi? Ja mislim da nije veci od 5%. Uzmi Forex na pr. ako ima vise od 5% uspesnih trgovaca, ja cu da lajem. Isto je i kod kladionice, pa nije kladionica smisljena da bi u njoj svako dobijao, prvo to je ne moguce, pa nije kladionica socijalna ustanova. Mozes i ti da trgujes tvojim koeficientima, napravi ponudu sa koeficientom koji mislis da je posten pa ga plasiraj na betfair, probaj da trgujes. Ako ne ides sa zaradom koja je lopovska kako sam kazes, imaces vece koeficiente.

Tema je matematika kako sam kazes i ti si nekom svojom naucnom metodom utvrdio da kod odredjivanja kvota u kladionicama, nema veze sa matematikom vec su koeficienti dati nasumice i da si u tom zanosu odredjivanja koeficienata kladionice zakinule tebe za nekakav strasan procent.

Nemoj da igras listice sa tri para, igraj single. Ako imas 70% ucinak sa koeficientom od 1.8 imaces pristojnu zaradu. Ja na pr. kod nasih kladionica bi igrao samo pada vise golova tu su koeficienti 3.1/3.1/2.2 ili priblizno tome. Ako poklopis dovoljno velik broj utakmica ima velike sanse da napravis dovoljno visok stepen pogadjanja, sa dobrim koeficientima. Pratis malo tendencije u ligama, pratis malo stil igre klubova pojedinacno, izvuci po nekoliko klubova koji imaju odredjeni pravilan ritam ponavljanja i guraj lovu. Ako cekas da pronadjes dve-tri utakmice koje ces sigurno da pogodis i da od toga zivis onda pisi propalo.
Uzmi utakmice u Juznoj africi, ako si pokusavao da pogodis pobednika, prosao bi lose, ali ako si igrao under/over prosao bi dobro. Jednostavno sve utakmice si mogao da igras "under", pogledaj statistiku pomnozi sa 1,7-1,8 pa izracunaj zaradu. Mogao si na svaki tim da igras X i da dizes progresijom, mislim da su skoro svi imali po jednu neresenu.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 06:02 - pre 168 meseci
Nisam nikakvomm mojom "naučnom metodom" utvrdio da odredjivanje kvota "nema veze sa matematikom". Samo tvrdim da su margine "nepristojno visoke". Takodje tvrdim da je otvaranje kladionica najpouzdaniji metod "pranja novca".

Posebno me "uveseljava" činjenica da na jednu varoš od 30000 stanovnika dodje 10 kockarnica. U državi u kojoj je preko tri četvrtine radnosposobnog stanovništva besposleno očekivao bih da se otvaraju fabrike a ne kockarnice. Upravo zato je moguće veoma efikasno manipulisati igračima i održavati tako visoke margine.

To u vezi prognoziranja rezultata na WC si nam trebao saopštiti pre (kao što sam ja ovde naprimer http://www.elitesecurity.org/t339248-8#2623170) a sada je kasno.

Na kvotu 1.8 nećeš imati više od 30% pogodaka tako da ćeš samo biti u gubitku osim ako si vidovit.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 08:47 - pre 168 meseci
Citat:
holononi
Posebno me "uveseljava" činjenica da na jednu varoš od 30000 stanovnika dodje 10 kockarnica. U državi u kojoj je preko tri četvrtine radnosposobnog stanovništva besposleno očekivao bih da se otvaraju fabrike a ne kockarnice. Upravo zato je moguće veoma efikasno manipulisati igračima i održavati tako visoke margine.

Margine o kojima ti pričaš nemaju veze sa praksom... Te margine jesu uračunate u šeme kvota po kojima se određuju kvote za ostale igre na osnovu nekoliko glavnih, ali džaba ti margina od 10% kad ti bukmejker digne kvotu sa realnih 1.80 na 2.15 jer se takmiči sa konkurentnim kladionicama...

A to da je dobro za kladionice da ih je što više, to je toliko glupa izjava da je ne vredi ni komentarisati.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 08:57 - pre 168 meseci
Citat:
bukmejker digne kvotu sa realnih 1.80 na 2.15

Taj bukmejker bi bio veoma glupav i sa zadovoljstvom bih uplatio u takvoj kladionici. Medutim u stvarnosti radi se obrnuto. Sa realne kvote 2.15 se uvek smanji na 1.8-1.9.

A ko je izjavio "da je dobro za kladionice da ih je što više" ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 95739 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.