Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

[es] :: Matematika :: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 95624 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
*.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?22.02.2009. u 03:58 - pre 184 meseci
Ajmo probati onako fiktivno lupati pa da vidimo šta će ispasti.NEMOJ DA ŽALIMO AKO FIKTIVNO ZARADIMO A NEMOŽEMO UZETI TAJ NOVAC.A ni da žalimo ako izgubimo, jer
i to je samo fiktivno.
-Ulažem 5 000 000 eura da će Liverpul tući Mančester siti (kv 1.55) pa da vidimo.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

speed metal messiah
kakva bre , firma
leskovac

Član broj: 213597
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?22.02.2009. u 12:45 - pre 184 meseci
Citat:
zzzz: Ajmo probati onako fiktivno lupati pa da vidimo šta će ispasti.NEMOJ DA ŽALIMO AKO FIKTIVNO ZARADIMO A NEMOŽEMO UZETI TAJ NOVAC.A ni da žalimo ako izgubimo, jer
i to je samo fiktivno.
-Ulažem 5 000 000 eura da će Liverpul tući Mančester siti (kv 1.55) pa da vidimo.


Mislim da vec postoje blogovi gde ljudi prognoziraju pa se moze videti koji su to kladionicarski "vukovi" koji bas pogađaju. Ali pitanje je da li ce i u buduce pogađati ili su samo imali srece.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
*.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?22.02.2009. u 17:17 - pre 184 meseci
liv-Man.s. 1:1 Ode mojih fiktivnih 5 000 000 u propast.Odustajem od klađenja
za sva vremena i prepuštam to iskusnim vukovima da pokušaju ojaditi
lance kladionica.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

djoleat
djolea travolta

Član broj: 196705
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?27.02.2010. u 13:24 - pre 172 meseci
kladionica je jednostavno odlucila da uzm 10% od svake utakmice;
ako je na jedan par uplaceno vise,automatski smanjuje kwotu i balansira.
u RETKIM slucajevima moze pad kwote da znaci i neku prevagu na taj tim pri informacijama o ne igranju nekih igraca il sl,al taj pad oko 10tak %, analogno opet nista ne znaci.

http://www.betadvice.net/kladi...%20kla%C4%91enja/?id=245_0_2_0
KO ZNA ZASTO JE TO DOBRO!
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.104.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?01.03.2010. u 09:45 - pre 172 meseci
Citat:
Na kladionici može da se zaradi, jer se tu u suštini igrač takmiči sa bukmejkerima, pa pare zarađuje onaj ko ima više znanja... Međutim retki su igrači koji imaju toliko znanja da mogu da nadmudre timove kladionica, jer recimo neka kladionica ima 10-20 bukmejkera koji rade ponudu... i svako od njih se specijalizira za neku ligu... Dalje, bukmejkeri koriste i alate tipa BetRadar koji upoređuju kvote 200-300 kladionica i automatski dižu alarm ako je tvoja kvota različita od ostalih za neki procenat.. Ili ako svi spuštaju a ti ostaviš i sl... Nije naivno uopšte, ali je izvodljivo.. Ja znam samo jednog čoveka koji je zaradio ozbiljnu lovu na kladionici (i verovatno još uvek i zarađuje)...

U suštini kako to funkcioniše... Partizan - Zvezda, realno ta dva tima su recimo jednaka i kvota treba da je 2.50 - 3.00 - 2.50 ... E sada, bukmejker recimo ne zna da su ta dva tima jednaka jer je to neka Austrija 2 liga gde nema pojma ni kako se zovu timovi a kamoli šta drugo pa on stavi kvote 2.20 - 3.00 - 2.95 ... E sada, ti pošto znaš da su ti timovi jednaki ti ćeš uplatiti na Zvezdu jer je podcenjena (2.95)... To ne znači da će Zvezda pobediti... Ali od 100 takvih utakmica, može da se napravi neka razlika u ostatku...



Na kladionici se moze zaraditi i igrac se ne takmici sa bukmejkerima jer nije ni zavisan od njih, sta hocu reci, ja kao ozbiljan igrac sam vrsim proracune i dajem svoje predvidjanje dogadjaja i nikako ne zavisim od nekoga ko to isto radi jer moj dobitak ne zavisi od toga sta bukmejker misli o tom dogadjeju vec zavisi od toga dali ce se taj dogadjaj jednostavno dogoditi. Ja sam svoj bukmejker i predvidam da ce Arsenal pobediti, da ce na utakmici biti 3+ golova i da ce vise golova pasti u prvom poluvremenu. Bukmejker misli da ce Arsenal izgubiti pa je na Arsenal stavio koeficient 4.2 , u vezi golova misli da ce pasti 0-2 pa je stavio 1.75 , a na 3+ 2.0. Ako se dogodi to sto sam ja predvideo ja dobijam, nezavisno i ne bitno sta o tome mislili ostali bukmejkeri. Moze drugaciji primer, kladionica misli da ce Arsenal pobediti , isto mislim i ja , odigram tu utakmicu i dobijem. Gde je to nadmudrivanje sa ostalim bukmejkerima. Jedini sa kim se takmicis si ti sam, odnosno tvoje znanje ili ne znaje i visa sila koja se ogleda u namestenim utakmicama, ali to je minorno nesto.
BetRadar je nebitan u celoj prici i moze si ga svako priustiti, normalno pitanje je koliko para okrece i dali mu treba tako skup softver. Mozes si i sam napraviti nesto slicno (ili platiti da ti neko napravi).

O teoriji velikh brojeva hteo bih da kazem da po mom misljenu, a na osnovu iskustva koje imam sa kladjenjem, komotno celu teoriju mozes da nabijes na K. Od cele teorije velikih brojeva trebas zakljuciti sledece, da bi uspeo u kladjenju treba da ti bude velik obrtni kapital, treba da tipujes puno utakmica i to svakodnevno (po mogucnoscu) treba da imas ucinak pogadjenje od 75% i vise. Ajde neka mi neko objasni zasto kladionice izbacuju nedeljno po 200 i vise utakmica, zsto ne probaju da rade sa jedno pet do deset. Zasto se odrzavaju u zivotu nekakve trece i cetvrte lige.

Vecina igraca su totalno neuki i nemaju pojma ni o kladjenju ni o bilo cemu. Kladionica zivi od mase neukih igraca i njihove halapljivosti. Ja sam pokusavao da dodjem do odgovora na isto pitanje koje muci i postavljaca ove teme i mislim da je odgovor nemoguce dobiti u ovom obliku. Vec bi se trebao postaviti " Kako tim bukmejkera iz kladionice X odredjuje kvote" , ali ovde dolazimo do sledeceg problema, ako se ne javi neko iz ovog tima necemo dobiti odgovor. Dugo godina sam ovo dozivljavao kao nesto misticno i sve dok nisam skoro dosao u kontakt sa kladionicama na Malti i Engleskoj i dobio opis posla bukmejkera, odnosno sta se od mene trazi kao znanje ili preduslov za taj posao i ja sam misli da je to cudo nebesko. A u sustini je jako jednostavno, treba ti osrednje znanje iz statistike i verovatnoce, treba ti jedna mala baza proslih dogadjaja i naj bitnije u svemu trebaju ti INFORMACIJE, treba ti konstantan monitoring svega i svacega sto se dogadja na polju za koje si se opredelio da pravis koeficiente. Pocnes od osnovne formule i osluskujes, prema zvucima napolje menjas kvote. Isto je i kad si profesionalni igrac (sto ja pokusavam da budem), tu je naj zanimljivije sto ako si dobar kao igrac mozes lako dobiti ponudu da predjes da radis za kladionicu.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?02.03.2010. u 15:03 - pre 172 meseci
Te brojeve na kladionicama mogu da pogodim sa tačnošću boljom od jednog desethiljaditog dela.
Potreban mi je neko da investira u istraživanje da li se to isplati.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
*.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?02.03.2010. u 16:53 - pre 172 meseci
Citat:
holononi:
Potreban mi je neko da investira u istraživanje da li se to isplati.


Što će ti neko za koga ćeš trošiti svoju pamet.Založi nešto,naprimjer stan i eto ti love.Ako neznaš gdje, preporučujem vlasnika kladionice.A koristi ćeš imati jer
ima da stekneš iskustvo.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?02.03.2010. u 18:09 - pre 172 meseci
Pamet se može trošiti isto toliko koliko i boja neba.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.105.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?04.03.2010. u 04:53 - pre 172 meseci
Citat:

holononi:
Te brojeve na kladionicama mogu da pogodim sa tačnošću boljom od jednog desethiljaditog dela.
Potreban mi je neko da investira u istraživanje da li se to isplati.


kad bi jos pojasnio sta si hteo reci, ja bih rado finansirao istrazivanje.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?04.03.2010. u 06:54 - pre 172 meseci
Budimo realni. Dobitak na kladionici ili lutriji je pre svega sreća.
Statistika uspešno može da se primeni na pojave koje podležu odredjenim zakonima. Koristimo statistiku ako ne poznajemo te zakone.
Naravno da sportski rezultati podležu odredjenim zakonima i lako je predvideti nekoliko rezultata. Problem su kvote koje odredjuju kladionice. Igrač tu ništa ne može da uradi već samo da se nada da će kladionice negde pogrešti u odredjivanju kvote.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.121.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?04.03.2010. u 11:39 - pre 172 meseci
Citat:
Budimo realni. Dobitak na kladionici ili lutriji je pre svega sreća.


Budimo realni, nemojmo mesati lutriju i kladionicu. Kladionica je igra znanja sa malim uticajem srece. Normalno za nekoga ko nema nikakvog znanja o predvidjanju rezultata sportskih dogadjaja ostaje samo sreca, a to su 90-95% igraca.

Citat:
Statistika uspešno može da se primeni na pojave koje podležu odredjenim zakonima. Koristimo statistiku ako ne poznajemo te zakone.

Pitanje prvo, sta radimo ako poznajemo te zakone?
Pitanje drugo, dali to znaci da statistiku ne mozemo primeniti ako poznajemo te zakone.


Citat:
Naravno da sportski rezultati podležu odredjenim zakonima i lako je predvideti nekoliko rezultata.


Ako je prethodno bilo receno :
Citat:
Koristimo statistiku ako ne poznajemo te zakone

dali to znaci da statistiku ne mozemo primeniti na odredjivanje sportskih rezultata zato sto poznajemo te zakone ili ce mo primenom statistike predvideti rezultate?

Citat:
Problem su kvote koje odredjuju kladionice.

Zbog cega su problem kvote koje su odredile kladionice i kakav uticaj kvote imaju na tvoje pogadjanje?

Citat:
Igrač tu ništa ne može da uradi već samo da se nada da će kladionice negde pogrešti u odredjivanju kvote.

U cemu si ti kao igrac sprecen da pogodis neki rezultat?
Kakvu to gresku treba da naprave kladionice u odredjivanju kvota?
Kakvu ti korist ocekujes od te greske?

Ako pratimo tvoju logiku onda je i ucesce u saobracaju stvar srece. Ako ne poznajemo saobracajne propise ili se ne pridrzavamo istih stvar je ciste srece dali ce mo zivi stici sa tacke A u tacku B. Normalno moguce je i obrnut slucaj, mozemo se mi strogo pridrzavati propisa, pa da se dogodi nesreca, ali se to veoma retko dogadja.



 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
*.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?04.03.2010. u 12:29 - pre 172 meseci
Dobri igrači na kladionicama,ovi koji odlično poznaju
neke oblasti sporta,i koji bez problema mogu
predviditi većinu ishoda,imaju samo jedan sitni
problemčić koji ne mogu riješiti.Hroničan nedostatak
novca!

Nikako da se otrgnu od ove situacije,da dođu do nekog
finansijskog nivoa pa da opelješe sve kladionice redom.
Nemaju strpljenja da za jedan dan od jednog eura
naprave dva.zatim drugi dan udvostruče to na 4,a treći
dan na osam i onda nakon 30 dana neka stanu i prebroje
novce.(ako im je malo ova milijarda E neka tjeraju do 64
dana kao onaj šahista.)
Umjesto toga ubjeđuju okolo druge i pokušavaju prodati
pamet koju neće niko da kupi.

Da li su ovi specijalisti za klađenje zapravo plaćeni agenti
nekih kladionica ili obične naivčine i maštari koji
se žele obogatiti na lak način koristeći svoje znanje?


________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?04.03.2010. u 13:25 - pre 172 meseci
Ako znam da kiseline i baze daju so i vodu onda mogu da primenim to pravilo i na masnu sodu i sonu kiselinu pa zaključujem da ću dobiti so i vodu. Tada sam primenio "zakon" ili pravilo koje znamo.

Ako ne znam "zakon" ili pravilo mogu da napravim eksperiment. Recimo da sam od 5 pokušaja 4 puta dobio so i vodu u eksperimentu sa sonom kiselinom i masnom sodom. Zaključujem, da je šansa 80% da dobijem na kladionici i odem da uplatim tiket. Svakako, niko mi ne brani da izvršim eksperiment čak i kada znam pravilo. Ali ako znam pravilo ne moram da trošim novac, rad i vreme na eksperiment već tada jednostavno primenim pravilo.

Sva mudrost u kladjenju, sa stanovišta statistike, je pronaći način da se pogodi sledeći broj iz niza slučajnih brojeva sa uniformnom raspodelom. Najjednostavnija raspodela, sve se zna o njoj a ipak sve zube polomi.

Kad popunite tiket vi ste u stvari igrali na niz slučajnih brojeva iz domena kvota. Ma kako se vama činilo da ste dobro procenili odnose snaga klubova, da ste poznavalac premijer ili neke druge lige, vaši uspesi nemaju veze sa vašim znanjem već su isključivo plod sreće. Čak i kada bi mečevi bili predvidivi 99.9999% (a nisu), pogodnimm izborom kvota kladionice uvek dovode igrače u neravnopravan položaj. Zato se ishod kladjenja zna i zato kladionice niču ko pečurke posle kiše. Lično ne znam ni jednog igrača da zaradjuje na kladjenju ali znam na stotine nesrećnika koji ostavljaju poslednju paru u kladionicama. Tu i tamo se pročuje kako je "onaj dobio grdne pare" a onda sivilo utonulih glava u ramena kao i pre.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?04.03.2010. u 20:15 - pre 172 meseci
@Konislav:
Kako ne zavisiš od bujkmekera?
Recimo, znaš da pobeda favorita vredi 1.84, ali ni jedna kladionica ne daje kvotu veću pd 1.68.
I nikada je neće ni dati. Možda, ako se baš zeznu, daju 1.82.
1.85 neće dati nikada.

Razumeo sam te da znaš da izračunaš kvote.
Ako je za javnost, objasni kako ti izračunavaš da pobeda favorita vredi 1.84 a ne 1.92.
Ako ti "gađaš" rezultate, jer ti se "javljaju" kao Milanu Tarotu ili Ljubiši Trgovčeviću onda ništa, pogrešno sam razumeo.
Time bi direktno odgovorio pokretaču teme i Bojan bi mogao da uradi lock.






 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.105.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.03.2010. u 02:45 - pre 172 meseci


@miki069

Pre nego sto nastavimo dalju diskusiju moramo rasclaniti dosadasnju diskusiju u redefinirati odnosno striktno definirati o cemu pricamo i o cemu ce mo dalje pricati.
Ako se strktno drzimo teme " Odredjivanje kvota u kladionicam,koliko ima veze sa matematikom" to je jedan pravac i tu utvrdjujemo dali matematika ima veze sa utvrdjivanjem kvota. Moj odgovor je DA, ima veze sa matematikom, odnosno bez matematike i statistike sa verovatnocom kao matematicke discipline, ne bi mogao da definiras kvote.
Ako vodimo jednu teoretsku diskusij kako uz pomoc matematike utvrditi stepen veroratnoce da ce se jedan dogadjaj i dogoditi ili u prevodu utvrdjivati kvote. Ovde treba definirati sta su kvote ili koeficienti.kod kladjenja.
Kvota ili koeficient je broj koji se dobije deljenjem broja 100 sa procentom (stepenom) verovatnoce da ce se jedan dogadjaj dogoditi , a u praksi sluzi kao koeficient umnozavanja uplacenog iznosa i kao takav je jako praktican za upotrebu..
Ako vodimo diskusiju kako kladionice utvrdjuju koeficiente, to bi bila sasvim drugacija diskusija.
Ako vodimo diskusiju kako sa pozicije igraca razviti sistem za sto preciznije utvrdjivanje verovatnoce dogadjanja jednog dogadjaja koji smo mi predvideli. To je posebna diskusija.
Ako vodimo diskusiju koje se metode i sistemi mogu primeniti za ostvarivanje prihoda od kladjenja, to bi bila neka posebna diskusija.
Ako diskutujemo o tome zasto ljudi ne ostvaruju prihod od kladjenja i koje su greske koje se javljaju kod igraca, a na cemu se bazira postojanje kladionice. To je opet nesto drugacija diskusija.
Ako samo intelektualno onanisemo ovde, to je poseban vid diskusije i zove se sviranje ku*cu.
Postoji jos jedan moguci tok diskusije, a to je kad sve pomesas pa dobijes diskusiju kakvu vec imamo, svi nesto pricaju, a nigde pocetka-nigde kraja.

Tako da je najbolje da definiramo o cemu ce mo pricati, a mozemo mi kroz diskusiji da pretresemo sve moguce teme, ali iskljucivo po nekom redu koji definiramo.

Sad jos da ti direktno odgovorim na postavljena pitanja, da ne pomislis da sam gore navedenim hteo da izbegnem odgovor.

Citat:
Kako ne zavisiš od bujkmekera?
Recimo, znaš da pobeda favorita vredi 1.84, ali ni jedna kladionica ne daje kvotu veću pd 1.68.
I nikada je neće ni dati. Možda, ako se baš zeznu, daju 1.82.
1.85 neće dati nikada.


Kako moze pobeda favorita da vredi?
Kako je ta vrednost utvrdjena?
Ili jednostavni ti bi hteo toliko da dobijes?

Ako je kladionica dala kvotu 1.68 to znaci da je po njihovoj matematici stepen verovatnoce da ce se to i dogoditi 59.52%. Ti mislis, tacnije ti si izracunao da treba biti 1.84 ili 54.35%. Ovde ispada da su oni sigurniji od tebe da ce se taj dogadjaj stvarno i dogoditi. Mada je lako moguce da oboje gresite.

Prica o tome koliko vredi kvota podseca me na sledecu pricu koju sam cuo 1000 puta, a ide ovako.
Juce sam puko 200 ili 300 eura na taj i taj klub. Ja normalno pitam zasto je morao sve da stavi na tu jednu utakmicu? A obicno ide ovakav odgovor, " ne ja sam uplatio 10eura, nabio koeficient 20 i vise, ali sam ocekivao da cu tobiti 200 eura, pa posto me je ta i ta utakmica zajebala ja smatram da sam izgubio toliko"

Citat:
Ako je za javnost, objasni kako ti izračunavaš da pobeda favorita vredi 1.84 a ne 1.92.


Ja kao igrac uopste i ne pokusavam da izracunam dali pobeda favorita vredi 1.84 ili 1.92 , mozda bi se razmisljao o tome da sam bukmejker, ja kao igrac pokusavam samo da izracunam kolika je verovatnoca da ce favorit pobediti u datoj utakmici, pokusavam da razvijem metode , tehnike, softver i sve ostalo racunajuci i prikupljanje informacija kako bi sa sto vecom tacnoscu mogao da utvrdjujem stepen verovatnoce.
Ako po mojoj matematici ispadne da je stepen verovatnoce 80% ili 1.25 , ja sam zadovoljan , a jos ako se to i desi ja sam pre zadovoljan. Dali cu kasnije na tome da dobijem x1.84 ili x1.92 na ulozene pare, to je cisto tehnicka stvar. To je kao menjacnica, ja imam dolare i trebam ih razmeniti, meni menjacnica daje pr.60dinara i to je to, dali oni vrede meni mnogo ili malo to je ne bitno. Ako imas sto dolara i ako ih zamenis dobices 6000 dinara. Evro se menja za 100 dinara, ali sto meni to vredi kad ja nemam 100 evra da bih dobi 10000 dinara. Po meni je mnogo bitnije da mi dodjemo do 100 dolara ili do 100 eura. Tako i kod kladjenja, meni je mnogo bitnije da ja pogodim sta ce se desiti i da razvijem sistem koji ce mi pomagati u tome., a dali cu posle da dobijem x1.84 ili x1.92 meni mnogo ne znaci.
Bukmejker ima za razliku od mene kao igraca dodatno opterecenje. Oboje smo izracunali da ce favorit pobediti, medjutim bukmejker mora izracunati da sto manju stetu pretrpi od toga. Zato ce malo spustiti koeficient, cime ce postici dve stvari, namalice eventualnu zagubu i pod dva kod igraca koji nemaju svoj sistem za pomoc kod odlucivanja, vec ko telad bulje u biltene, a takvih je 95% stvariti utisak da je ta pobeda sigurnija.
Ako te interesuje kako doci do sto je moguce veceg stepena pogadjanja, mozemo da diskutiramo o tome, ali moras da se vratis na pocetak ovog mog pisanija i da mi kazes kojim ce mo redom da idemo.

Citat:
Ako ti "gađaš" rezultate, jer ti se "javljaju" kao Milanu Tarotu ili Ljubiši Trgovčeviću onda ništa, pogrešno sam razumeo.

Pogresno si razumeo!


 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.105.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.03.2010. u 03:06 - pre 172 meseci
Citat:
Ako znam da kiseline i baze daju so i vodu onda mogu da primenim to pravilo i na masnu sodu i sonu kiselinu pa zaključujem da ću dobiti so i vodu. Tada sam primenio "zakon" ili pravilo koje znamo.

Ako ne znam "zakon" ili pravilo mogu da napravim eksperiment. Recimo da sam od 5 pokušaja 4 puta dobio so i vodu u eksperimentu sa sonom kiselinom i masnom sodom. Zaključujem, da je šansa 80% da dobijem na kladionici i odem da uplatim tiket. Svakako, niko mi ne brani da izvršim eksperiment čak i kada znam pravilo. Ali ako znam pravilo ne moram da trošim novac, rad i vreme na eksperiment već tada jednostavno primenim pravilo.

Sva mudrost u kladjenju, sa stanovišta statistike, je pronaći način da se pogodi sledeći broj iz niza slučajnih brojeva sa uniformnom raspodelom. Najjednostavnija raspodela, sve se zna o njoj a ipak sve zube polomi.

Kad popunite tiket vi ste u stvari igrali na niz slučajnih brojeva iz domena kvota. Ma kako se vama činilo da ste dobro procenili odnose snaga klubova, da ste poznavalac premijer ili neke druge lige, vaši uspesi nemaju veze sa vašim znanjem već su isključivo plod sreće. Čak i kada bi mečevi bili predvidivi 99.9999% (a nisu), pogodnimm izborom kvota kladionice uvek dovode igrače u neravnopravan položaj. Zato se ishod kladjenja zna i zato kladionice niču ko pečurke posle kiše. Lično ne znam ni jednog igrača da zaradjuje na kladjenju ali znam na stotine nesrećnika koji ostavljaju poslednju paru u kladionicama. Tu i tamo se pročuje kako je "onaj dobio grdne pare" a onda sivilo utonulih glava u ramena kao i pre.


Nije to bas tako, ali buduci da sam gore malo objasnjavao o tome, ne bi da ponovo ponavljam.

Kladionice nicu zato sto ljudi ne znaju da se klade, ne razumeju se u taj posao, a hteli bi da zaradjuju na tome. To ne moze ni u jednom poslu, pa ni u kladionici. Probaj pronadji samo jedan posao od kojeg bi mogao redovno da zaradjujes, a da ga pritom neznas raditi, da jednostavno ne razumes kak sve to funkcionise.
Uzmi da se neka devojka ili zena bavi prostitucijom, alat ima, to nije sporno. Ako ne odradi svoj posao kako treba, propasce. Ako nije stegnuta kako valja, ako ne pogodi klijentelu ili pogodi joj se los makro, najebala je skroz. Propasce i u tom poslu koji je naj primitivniji. A ti pricas o kladjenu, sto je jako umstveno i intelektualno zahtevan posao i o armiji ne pismenih koji misle da se od toga moze lako ziveti. Lakse je da predajes matematiku kao profesor matematike, nego da se bavis kladjenjem, Jednostavno kod kladjenja je vece intelektualno, umstveno naprezanje.

 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.105.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.03.2010. u 03:13 - pre 172 meseci


Citat:
Dobri igrači na kladionicama,ovi koji odlično poznaju
neke oblasti sporta,i koji bez problema mogu
predviditi većinu ishoda,imaju samo jedan sitni
problemčić koji ne mogu riješiti.Hroničan nedostatak
novca!
Nikako da se otrgnu od ove situacije,da dođu do nekog
finansijskog nivoa pa da opelješe sve kladionice redom.
Nemaju strpljenja da za jedan dan od jednog eura
naprave dva.zatim drugi dan udvostruče to na 4,a treći
dan na osam i onda nakon 30 dana neka stanu i prebroje
novce.(ako im je malo ova milijarda E neka tjeraju do 64
dana kao onaj šahista.)
Umjesto toga ubjeđuju okolo druge i pokušavaju prodati
pamet koju neće niko da kupi.

Da li su ovi specijalisti za klađenje zapravo plaćeni agenti
nekih kladionica ili obične naivčine i maštari koji
se žele obogatiti na lak način koristeći svoje znanje?



Sve si lepo napisao. Postavio si pitanje i dao si odgovor, samo ne znam zasto to nisi uradio obrnutim putem.
Hronican nedostatak novca je najcesce posledica, a uzrok je ovde:
Citat:
Nemaju strpljenja da za jedan dan od jednog eura
naprave dva.zatim drugi dan udvostruče to na 4,a treći
dan na osam i onda nakon 30 dana neka stanu i prebroje
novce.

Sto samo po sebe znaci da kad rese problem sami sa sobom, nestace i problem nedostatka novca.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.03.2010. u 08:54 - pre 172 meseci
Kad bi kladjenje bilo "jako umstveno i intelektualno zahtevan posao" tada se kladjenjem ne bi bavili svi slojevi društva već samo neke kategorije koje ispunjavaju taj uslov.

Osim toga ne niču kladionice zato "sto ljudi ne znaju da se klade, ne razumeju se u taj posao" jer kladjenje nema veze sa znanjem već sa hazardom. Ne postoji metod kojim bi bilo ko uspeo u pokušaju da "razume taj posao". Samo kladjenje ovako kako je postavljeno sadrži dozu prevare jer je igrač doveden u neravnopravan položaj pogodnim izborom kvote koje diktiraju kladionice. Ovde samo jedna strana diktira pravila, nema objektivnog sudije. Dovodjem igrača na marginu kvote kladionice teraju igrače da "pogadjaju" a ne da prognoziraju. Igračima imaju utisak da prognoziraju i da samo još malo treba da poprave svoju prognozu i uspeh je tu. Ali dok igrač "popravi" svoju prognozu kladionice promene pravila, to jest kvote, i opet dobija onaj koji diktira pravila. Prema tome imate jednog igrača koji stalno dobija i jednog koji stalno gubi (posmatrajući igrače kao skup a ne kao pojedince). Kladioničari su "vešti biznismeni" koji bi mogli i afrikancima da prodaju zimske bunde.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
*.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.03.2010. u 11:56 - pre 172 meseci
Hronican nedostatak novca je najcesce posledica, a uzrok je ovde:
Citat:

Nemaju strpljenja da za jedan dan od jednog eura
naprave dva.zatim drugi dan udvostruče to na 4,a treći
dan na osam i onda nakon 30 dana neka stanu i prebroje
novce.

Sto samo po sebe znaci da kad rese problem sami sa sobom, nestace i problem nedostatka novca.

Izgleda da slabo poznaš psihu strastvenih kladioca (ovisnika tj
bolesnika).Redovna je pojava da postepenom i opreznom igrom
ubodu ponekad veću sumu,ali odmah je ponovo ulažu i izgube
sve.Ne mogu oni stati.

Niti posao bukmajkera ti nije poznat i misliš da je naporan i
matematički složen.A nije.Kompjuterski programi odrađuju sve,a
kvote formiraju sami uplatioci.

Primjer:Ja sam bukmajker.Gazda (debil) čuo da postoji veliki
interes za klađenje na košarkaške mečeve u Zanzibaru.Ja ne znam
ni gdje je to samo znam imena dva kluba A i B i kad igraju.
Ja im dam podjednake šanse i odredim jednake kvote (po 1.8
a ne po 2.0 kako bi ti izračunao).Ograničim maksimum uloga ako
je taj par u pitanju i moj posao je završen.Ostalo radi kompjuterski
program.Pristizanjem uplata program stalno preračunava moguće
ishode i čim se pokaže mogućnost da kladionica u jednoj varijanti
izgubi program koriguje kvotu za sledeće uplate i pomalo diže ograničenje maksimalnog ulaganja.
Pred sam početak utakmice moguće je da kvota za klub A daleko
manja od početne,a za klub B mnogo veća.Ma koja grupa igrača
dobila,isplata ćem se ostvariti njihovim novcem uvećanim sa 80% novca gubitnika.
Male kladionice dobijaju kvote od velikih i u slučaju debalansa
koji program prikazuje vlasniku,mogu kod istih kontrauplatom
izbjeći svaki rizik.

Odavde se vidi da je sva pamet strpana u jednostavni softver.
Gazda nema šta da brine.Njegovih je 10% od svakog uplaćenog
novčića.




________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.03.2010. u 14:18 - pre 172 meseci
I meni se čini da je kladjenje na male iznose i male kvote isplativo. Upravo zato što većina igrača gubi sve a jedan deo uloga se vraća igračima. Postavlja se pitanje koliko vremena treba da prodje da se sakupi neka vidjenija zarada. Onih 10%-20% uloga koje kladionice vraćaju igračima je "sigurna zarada". Zato je moj zaključak da je isplativo igrati na kvote do 1.3 ili 1.4 i to samo pod uslovom da ima dovoljno igrača koji se klade "hazardno" na velike kvote, a takvih valjda uvek ima. Razliku izmedju gubitka i dobitka hazardera dobijaju "ziheraši". Samo ko će da igra mesec dana da bi napabirčio za gajbu piva?

Ali nemojte se nadati da jedan dan zaradite jedan evro pa uložite drugi dan 2 evra itd, jer tada postajete hazarder i pre ili kasnije "lanac puca". Morate uvek igrati sa malim rizikom.

Što se tiče odredjivanja kvota ne treba sumnjati da to rade odlični profesionalci nazovimo ih "glasači". Računarski softver je tu tek poslednja rupa na svirali koja treba da odradi "fizički" deo posla. Glasači uopšte ne moraju biti matematičari po profesiji. Šta više mnogi glasači su matematički neškolovani ali su odlični poznavaoci "odokativnog" kockanja. Glasači odlično poznaju i stanje u klubovima, ligama, odnose snaga na terenu a jedan od najvažnijih parametara koji ne zaobilaze je i uplaćen novac. To je recimo jedan od podataka koji igrači u kladionicama nemaju. Isto kao što je 90% internet sajtova tek puka kopija "već vidjenog" tako su i mnoge kladioničarske kvote uglavnom prepisane sa sajtova velikih svetskih kladionica uz eventualno obračunat prosek sa više kladionica.

Uzgred, nemojte podcenjivati "Gazdu". Nije Gazda debil, debili su neki drugi a ko misli da je pametniji od gazde neka uplati tiket...
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 95624 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.