Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

[es] :: Matematika :: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 95637 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.113.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.03.2010. u 01:40 - pre 172 meseci
Citat:

holononi:
Kad bi kladjenje bilo "jako umstveno i intelektualno zahtevan posao" tada se kladjenjem ne bi bavili svi slojevi društva već samo neke kategorije koje ispunjavaju taj uslov.


Klade se sve kategorije, ali vecina bezuspesno. Dok se samo odredena kategorija time bavi uspesno, a to je kategorija koja ima umstveni i intelektualni kapacitet, ajde neka su i krajni debili ali imaju znanja i vestine koji ostalih 95% nemaju.

Citat:

zzzz:
Izgleda da slabo poznaš psihu strastvenih kladioca (ovisnika tj bolesnika).Redovna je pojava da postepenom i opreznom igrom ubodu ponekad veću sumu,ali odmah je ponovo ulažu i izgube sve.Ne mogu oni stati.


Moguce je da je tako, kako kazes. Nisam psihijatar i ne zanimaju me psihicki poremecaji kod kockara.

Citat:
Niti posao bukmajkera ti nije poznat i misliš da je naporan i matematički složen.A nije.Kompjuterski programi odrađuju sve,a kvote formiraju sami uplatioci.


Ja sam pod kladjenjem mislio na prfesionalno kladjenje ili da pojasnim :
redovno obezbedjivanje prihoda od kladjenja, ne kao organizator kladjenja vec kao neko ko se kladi.
Za taj posao mislim da je jako naporan (psihicki), stresan i zahteva solidan intelektualni kapacitet. Posao profesionalnog kockara.
O vezi vlasnik kladionice - neko ko vodi posao - neko ko pravi kvote - koji se softver koristi pri tome, mozemo da pricamo, ali to nema veze sa ovim o cemu sam ja pricao.
Da ponovim, ja sam pricao o znanju i svemu onome sto bi primera radi ti trebao da posedujes ako bi resio da zivis (profesionalno se bavis) od kladjenja.

Citat:

holononi:
I meni se čini da je kladjenje na male iznose i male kvote isplativo. Upravo zato što većina igrača gubi sve a jedan deo uloga se vraća igračima. Postavlja se pitanje koliko vremena treba da prodje da se sakupi neka vidjenija zarada. Onih 10%-20% uloga koje kladionice vraćaju igračima je "sigurna zarada". Zato je moj zaključak da je isplativo igrati na kvote do 1.3 ili 1.4 i to samo pod uslovom da ima dovoljno igrača koji se klade "hazardno" na velike kvote, a takvih valjda uvek ima. Razliku izmedju gubitka i dobitka hazardera dobijaju "ziheraši". Samo ko će da igra mesec dana da bi napabirčio za gajbu piva?

Ali nemojte se nadati da jedan dan zaradite jedan evro pa uložite drugi dan 2 evra itd, jer tada postajete hazarder i pre ili kasnije "lanac puca". Morate uvek igrati sa malim rizikom.

Što se tiče odredjivanja kvota ne treba sumnjati da to rade odlični profesionalci nazovimo ih "glasači". Računarski softver je tu tek poslednja rupa na svirali koja treba da odradi "fizički" deo posla. Glasači uopšte ne moraju biti matematičari po profesiji. Šta više mnogi glasači su matematički neškolovani ali su odlični poznavaoci "odokativnog" kockanja. Glasači odlično poznaju i stanje u klubovima, ligama, odnose snaga na terenu a jedan od najvažnijih parametara koji ne zaobilaze je i uplaćen novac. To je recimo jedan od podataka koji igrači u kladionicama nemaju. Isto kao što je 90% internet sajtova tek puka kopija "već vidjenog" tako su i mnoge kladioničarske kvote uglavnom prepisane sa sajtova velikih svetskih kladionica uz eventualno obračunat prosek sa više kladionica.

Uzgred, nemojte podcenjivati "Gazdu". Nije Gazda debil, debili su neki drugi a ko misli da je pametniji od gazde neka uplati tiket...


Sa prvim delom se nikako ne slazem, sa drugim delom se slazem, samo bi dodao da ti treba bar jedan koji poznaje matematiku za odredjivanje kvota plus tvoji "glasaci", treba neko informacije koje donose "glasaci" da pretvori u cifre ili numericke vrednosti.

 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.03.2010. u 06:33 - pre 172 meseci
Evo nekih parova engleske premijer lige za ovaj vikend. Kvote izgledju dosta primamljivo. Po prosecima kvota reklo bi se da su kladionice na gubitku. Gde je tu matematika?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mbb.telenor.rs.



+2790 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.03.2010. u 11:08 - pre 172 meseci
Kladi se na bilo koji način tako da sigurno dobijaš bar jednu opkladu i zbir recipročnih vrednosti kvota će biti veći od 1. Ono preko 1 je profit kladionice.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mbb.telenor.rs.



+2790 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.03.2010. u 11:26 - pre 172 meseci
Citat:
konislav: Ja sam pod kladjenjem mislio na prfesionalno kladjenje ili da pojasnim :
redovno obezbedjivanje prihoda od kladjenja, ne kao organizator kladjenja vec kao neko ko se kladi.


Recimo da neki ishod ima verovatnoću p koja je kladionici nepoznata. Kladionica izračunava neku aproksimaciju p' tog ishoda i daje kvotu k<1/p', recimo da je kp'=1-a za a>0. Ti izračunaš neku svoju aproksimaciju p''. Ukoliko je k>1/p'', kladiš se na taj ishod, u protivnom ne. Ovo će imati smisla ako je k>1/p, odnosno ako je p'<(1-a)p. Ono a služi za sticanje profita i obezbeđivanje od greške u proceni. Ako je p'>=(1-a)p, onda nemaš šta da tražiš.

E, sad, kladionice određuju kvote na osnovu nekih statistika. Ako se forma nekog tenisera naglo promeni (kao kod Ane Ivanović posle Otvorenog prvenstva Francuske 2008), kvote zbog pređašnjih statistika imaju inerciju zbog koje biva p'<(1-a)p. Ukoliko kladionica dovoljno špogreši i ti imaš dovoljno tačne procene verovatbnoće ishoda, onda se možeš kladiti sa pozitivnim matematičkim očekivanjem dobitka, inače ne.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
91.150.114.*



+87 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.03.2010. u 11:53 - pre 172 meseci
Pre par godina, ( jedno 7-8) su se mogle uzeti pare u nekim kladionicama. Primer, utakmica, tim A protiv tim B, sad lupam vrednosti napamet, ali nek kvote budu 2.0 3.0 2.0. Sta se DESAVALO( vise ne )Neka kladionica u Zemunu stavi kvotu 2.05 3.0 1.95. Dok na primer isto neka kladionica u borci stavi 1.95, 3.0, 2.05 Samo lupam vrednosti ali pricam princip, sad sta smo radili u srednjoj skoli, pokupi svako liste iz svog kraja, donesemo, pa na casu uporedjujemo i onda nadjemo na jednu-dve utakmice u kolu gde na primer, na 1000 dinara rasporedjenih u 2-3 kladionice, dobitak na svaki od ishoda je 1056 dinara na primer. I tako na malo vecu sumu posle nekoliko kola se dodje do pristojnih para. Napominjem da ovo vise nema, tacniej ja nisam nasao, mada nisam ni gledao dugo dugo, ali ranije je moglo..
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.03.2010. u 11:56 - pre 172 meseci
I ja sam sklon verovanju da je podjednako dobro kladjenje "slučajno" kladjenje. Proizvioljno zabodeš olovku u nekoliko kvota i to što "nabodeš" odigraš. Diobit neće mnogo odstupati od onog što postižu "iskusni" hazarderski igrači.

Inače kad je u pitanju inercija kod kladionica mislim da to ne traje dugo. Razlog su "glasači" koji za razliku od statistike reaguju na trenutno stanje takmičara.

Medjutim, mala inercija ipak postoji. Kvote za mečeve se objavljuju na oko nedelju dana ranije i tu "dobar" igrač može da pronadje šansu za sebe. Čini mi se da je na CNN objavljeno da jedan od ključnih igrača premijer lige neće nastupati zbog povrede, čak ni na svetskom prvenstvu. To se nije znalo prošle nedelje kad su odredjivane kvote i eto prilike, jer će odsustvo ključnog igrača sigurno imati uticaja na rezultat kluba. Iskoristite svoju šansu danas jer sledeće nedelje će "glasači" i ovu povredu uneti u kvote.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
*.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.03.2010. u 13:41 - pre 172 meseci
Određivanje kvota:

Recimo da je bukmajker tačno predvidio uplate.
Q(1)=55%
Q(x)=20%
Q(2)=25%
------------
Ukupna uplata Q=Q(1)+Q(x)+Q(2)=100%
Kladionica sebi odmah uzme 10% a 90% ostavi
da podijeli sretnim dobitnicima.
Ako se desio (1) onda će svaki igrač koji je to pogodio
množiti svoj ulog sa k(1)=90%/55%=1.64
Ako se desi (X) ,k(x)=90%/20%=4.5
Ako se desi (2), k(2)=90%/25%=3.6

Izbacuju se ove kvote,ograniči max ulog i navali narode.
Krenu li uplate po zlu i odstupe znatnije od predviđanja,kompjuter će obustaviti uplate i korigovati kvote prema realnom stanju
uplata.

Kako izračunati koliko kockarnica uzima sebi 100-S i kakvi su procenti
uplata ako su poznate kvote?

Rješimo ovaj sistem jednačina:
k(1)=S/P(1)
k(x)=S/P(x)
k(2)=S/P(2)
100=P(1)+P(x)+P(2)


________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.03.2010. u 13:56 - pre 172 meseci
Pre će biti obrnuto, odnosno 90% kladionici i 10% igračima. A o utajama poreza drugi put.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mbb.telenor.rs.



+2790 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.03.2010. u 14:02 - pre 172 meseci
Znam ljude koji su u dužim vremenskim intervalima u plusu, a klade se samo u jednoj kladionici. Stvar je u tome da bolje poznaješ situaciju u nekom sportu od računara koji izračunava kvote. Tamo gde računar približno pogodi šanse, nema šta da se traži, ali tamo gde omaši, treba se kladiti na onoga koga je (dovoljno) potcenio.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.03.2010. u 14:34 - pre 172 meseci
Sigurno da u kvotama ima grešaka, ako ništa drugo onda bar pogrešno prekucani brojevi. Ostaje da se to pronadje i odigra na takvu šansu.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
*.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.03.2010. u 18:49 - pre 172 meseci
m m m je naveo način kako se
može nešto zaraditi,a to nastupa obično kada se
formiraju kvote u neskladu sa stvarnom vjerovatnosti.

Zbog navijačkih ili nekih drugih emocija događa se
da se neki ishod očekuje kao više vjerovatnim pa se
formira nekorektna kvota.Evo jedan primjer:

Troicki-Isner 1.45 - 2.35-(bilo)

Provjerimo kliko procenata od uplaćenog ide
za isplatu.

Qi=(100*k1*k2)/(k1+k2)=340.75/3.8=89.67%(Oko 10% uzima
gazda)
Na Troickog je uplaćeno 89.67/1.45=61.84%
Na Isnera 89.67/2.35=38.16%

Ja sam prije utakmice mislio da su šanse egal ili
malo za Isnera (otprilike 48:52)

Ako bi prosurfali po svim svjetskim kladionicama
možda bi na nekoj američkoj kladionici našli znatno
drukčije kvote.Recimo Da je k2=1.73 (52%uplate
na Isnera)

Saberemo li Procente Toickog tamo i Insera ovdje
imamo 48+38.16=86,16%.Razlika 89.67-86.16=3.51
garantuje sigurnu zaradu od 3.9% na uloženi novac.

Uložimo tamo na Troickog 48 eura a ovdje 38.16 na
Isnera i sigurno dobijamo 89.67 eura.

Dakle za ozbiljni procenat sigurne zarade treba da
se dogode ogromne varijacije kvota što kockarnice
sigurno neće dozvoliti jer im je to jedino na šta paze.


________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.109.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.03.2010. u 05:23 - pre 172 meseci
Citat:
holononi: Evo nekih parova engleske premijer lige za ovaj vikend. Kvote izgledju dosta primamljivo. Po prosecima kvota reklo bi se da su kladionice na gubitku. Gde je tu matematika?


Desila se greska. Jednostavno se ponekad desi greska. Mislim na ovako ociglednu gresku. Inace moze se svakodnevno pronaci razlika i koeficientima koja se moze iskoristiti za kladjenje, gde se zarada ostvaruje pokrivanjem sva tri moguca rezultata u razlicitim kladionicama. To se zove Sure Bet ili Arbitrage Betting i nije to nista novo, treba ti samo puno para, puno slobodnog vremena i nista drugo. Imas i softver koji vrsi monitoring svih kladionica i cim se nesto takvo uoci, odmah te izvestava. Mozete malo o tome da procitate ovde.


Citat:
holononi
Pre će biti obrnuto, odnosno 90% kladionici i 10% igračima. A o utajama poreza drugi put.


Uvek sam se pitao zasto se ljudi upustaju u diskusiju o necemu, o cemu nemaju pojma???
Prijatelju, ako nisi primetio mi diskutujemo na podforumu Matematika, tema je "Odredjivanje kvota u kladionicam,koliko ima veze sa matematikom" , a ako pogledas svoje komentare sve su ti u stilu "kako mali Perica zamislja zivot", samo nesto pricas, a jednu argumentaciju nemas za ono sto si napisao.

Citat:
Znam ljude koji su u dužim vremenskim intervalima u plusu, a klade se samo u jednoj kladionici. Stvar je u tome da bolje poznaješ situaciju u nekom sportu od računara koji izračunava kvote. Tamo gde računar približno pogodi šanse, nema šta da se traži, ali tamo gde omaši, treba se kladiti na onoga koga je (dovoljno) potcenio.


Dali bi hteo da malo pojasnis sta si hteo reci ovim sto si napisao. Posebno onaj deo o vezi tebe i racunara u kladionici.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.03.2010. u 08:52 - pre 172 meseci
I ja sam primetio da okolo neznalicama puštaju da pričaju bez veze. Zato sam na ovom forumu pribegao čistoj matematici. Vidiš da piše 90%, 10% što je očigledna matematika. Medjutim ne možeš od mališana očekivati da znaju da računaju preko 100. Mangupi koji su "iznad 100%" bi trebali da imaju razumevanja i strpljenja sa običnim smrtnicima.

Inače, sinoć sam proveo oko sat vremena u kladionici sa društvom. Za to vreme je samo jedan od njih 10-15 naplatio jedan od svojih tiketa (video sam da srećni dobitnik ima bar 4-5 nenaplaćenih) a dobit je prebrojao u iznosu oko 500-600 dinara. I to više puta da mu bude lepo. Svi ostali tiketi (recimo oko 3 po igraču) su završili u korpi za otpadke ili u hrpi za pivo (neke kladionice na više nedobitnih tiketa časte pivom igrače).

Zato sam odokativno procenio da igrači dobijaju oko 10%. A da li ima utaje poreza? Ma nema, ovde sve pošteno.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.03.2010. u 09:16 - pre 172 meseci
Proverio sam neke od prognoza za "siguran" dobitak sa sajta koji si naveo. Medjutim kvote u našim kladionicama su druge i nema ništa od "sigurnog" dobitka.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mbb.telenor.rs.



+2790 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.03.2010. u 10:02 - pre 172 meseci
Gazdi kladionice je sasvim dovoljno da pazi da on procenjuje verovatnoće kako treba. To mu osigurava profit i ne moraju da ga zanimaju kvote drugih kladionica. Čak i ako igrač može da zaradi sigurno igrajući u nekoliko kladionica, zarađivaće na onima koji pogreše u proceni, a ne na onima koji procenjuju kako treba.

Pred meč Đoković - Conga na AO ove godine Conga je imao skor 4 -2 protiv đokovića, a kladionice od kojih flashscore uzima kvote su davale 3,50 za Congu. Na takvim greškama se može zaraditi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
*.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.03.2010. u 10:08 - pre 172 meseci
Našao sam odbojku Treviso-Piacenza
Maksimalna odstupanja na kladionicama
su takva da se može zaraditi oko 4.5 E na
sto uloženih ako nema nekog poreza i troškova
uplate.(Kvote 1) 2.2-1.6 i 2)1.97-1.85)
Pošto ja znam svu ovu matematiku iz osnovne
škole koju koriste kockarnice,i sve lijepo izračunam,
šta dalje?Trebao bih biti profesionalac da to realizujem.
Ili da angažujem nekog ko zna te tokove novca?



________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
*.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.03.2010. u 10:34 - pre 172 meseci
Nedeljko kaže: Gazdi kladionice je sasvim dovoljno da pazi da on procenjuje verovatnoće kako treba

Ne! Gazda je posrednik i ne kladi se on ni sa kim.
Njegov kompjuterski program podešava kvote prema
želji stada.Ma kako glupo srljale ovce, kvote skokovito
idu za njima.Cilj gazde je sigurnih 10%,a ne nadmudrivanje
sa ciljem da zgrabi 70%uz neki rizik.

Program pri svakoj uplati provjerava umnožak kvote i uplate na tu
kvotu.Ako ovo iskače iz okvira 85%-95% ukupne uplate na sve
kvote uključi se preračunavanje i korekcija kvota.Prati se i kritični
maksimum uplate koji bi mogao ugroziti dobit i zato se uvodi limit.

Mašinski se to šiša.A ne gazda niti bukmajkeri sveznalice.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.03.2010. u 12:15 - pre 172 meseci
Kako na navedene kvote imaš siguran dobitak?

Na primer ako su kvote {1.5, 3.5} onda imate siguran dobitak od 5 dinara bez obzira na ishod meča ako uplatite na prvog 70 dinara a na drugog 30 dinara. Medjutim ako su kvote {1.5, 2.5} tada nemate siguran dobitak.

Ovako, za kladionicu, nepovoljno utvrdjene kvote se lako otkrivaju, ali ko zna uvek se može podkrasti greška.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.03.2010. u 12:39 - pre 172 meseci
Citat:
zzzz:
Njegov kompjuterski program podešava kvote prema želji stada.
...
Program pri svakoj uplati provjerava umnožak kvote i uplate na tu
kvotu.Ako ovo iskače iz okvira 85%-95% ukupne uplate na sve
kvote uključi se preračunavanje i korekcija kvota.

Kvote za klađenje se prave na malo drugačiji način nego što opisuješ... A što se tiče toga da softver sam pravi kvote, i koriguje ih, to trenutno žestok sci-fi...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mbb.telenor.rs.



+2790 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.03.2010. u 16:23 - pre 172 meseci
Citat:
zzzzNedeljko kaže: Gazdi kladionice je sasvim dovoljno da pazi da on procenjuje verovatnoće kako treba

Ne! Gazda je posrednik i ne kladi se on ni sa kim.
Njegov kompjuterski program podešava kvote prema
želji stada.Ma kako glupo srljale ovce, kvote skokovito
idu za njima.Cilj gazde je sigurnih 10%,a ne nadmudrivanje
sa ciljem da zgrabi 70%uz neki rizik.

Program pri svakoj uplati provjerava umnožak kvote i uplate na tu
kvotu.Ako ovo iskače iz okvira 85%-95% ukupne uplate na sve
kvote uključi se preračunavanje i korekcija kvota.Prati se i kritični
maksimum uplate koji bi mogao ugroziti dobit i zato se uvodi limit.

Mašinski se to šiša.A ne gazda niti bukmajkeri sveznalice.


Ne određuju svi kvote dinamički, već mnogi imaju fiksne kvote od početka. Da, uzimaju oko 10% i da, kladionica se kladi sa igračem, a ne posreduje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 95637 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.