Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko odabira

[es] :: ISP :: Pomoc oko odabira

[ Pregleda: 1788 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dexx021

Član broj: 172717
Poruke: 21
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Pomoc oko odabira03.10.2008. u 11:22 - pre 189 meseci
Za potrebe sajta vise mi odgovara dobar upload. To sam nasao i uzeo pre 20-ak dana od Beogrid wireless-a. Spojili su me kablom za prijemnik koji je iznad mog stana i cujem da imam srece sto sam na kablu a ne na optickoj vidljivosti. Par dana radi odlicno (dl 50/ul 50), sledeci dan moram da ih zovem da je odnos opao (dl 36/ ul 7) i opet radi taj dan. Sledeci dan puca mreza svakih pola sata. Postoje dugo godina i ne mogu da shvatim da ljudi nisu u stanju da odrze stalan i maksimalni pristup internetu 50 kb/s upload i 50 kb/s download. Od cega zavisi to pucanje?
Za par dana mi istice Neobee adsl 512 koji sam hteo da ukinem. On je super ali samo za download, a meni treba brzi upload. Sta da radim???
Potreban mi je stalan pristup internetu i veca brzina uploada bez pucanja.
Napomena: za kablovski internet nemam mogucnosti, ne moze da se uvede bas u moju zgradu, baksuz...
 
Odgovor na temu

redSkylight
NBgd

Član broj: 9239
Poruke: 6
91.148.93.*

ICQ: 61220805


Profil

icon Re: Pomoc oko odabira11.12.2008. u 12:20 - pre 187 meseci
Opticka vidljivost samo znaci da imas uslova za wireless konekciju. Kvalitet wireless veze zavisi od vise faktora, ne mora nuzno da bude do provajdera to sto ti je pristup nestabilan. Na kvalitet utice npr kisa, vegetacija, kvalitet opreme naravno...Recimo da bi trebalo za vreme kise za isti kvalitet prijema kao kad je suvo vreme povecati snagu emitovanja, sto ne verujem da se radi. Koliko shvatam to ti je jedina opcija za brzi upload, tako da ne vidim dilemu posto nisi u mogucnosti da biras..: ]
 
Odgovor na temu

dexx021

Član broj: 172717
Poruke: 21
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira15.12.2008. u 12:57 - pre 187 meseci
Napustio sam wireless, retko kad radi dobro. Neobee adsl radi uvek i retko kad pukne veza na par sekundi, što mi odgovara.
Uzeo sam adsl 1500 sa uploadom od 12 kb/sec, jeste sporije ali je sigurnije.
Toliko... ;)
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira15.12.2008. u 13:53 - pre 187 meseci
Sve zavisi kakve su ti namere sa tim "serverom". Ako planiras nesto ozbiljnije u startu batali kucno resenje. Ako hoces nesto cisto iz entuzijazma, onda je bilo sta ok. Ako si bas zapeo za hostovanje "in-house" onda ti treba jos jedan link + ruter sa 2 WAN porta i load balancing-om, uslucaju da jedan ispadne, drugi nastavlja da radi.
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Pomoc oko odabira

[ Pregleda: 1788 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.