Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko studijskih monitora!!!!!!!!!

[es] :: Muzička produkcija :: Pomoc oko studijskih monitora!!!!!!!!!

[ Pregleda: 3080 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

petkozaric
Beograde

Član broj: 62236
Poruke: 98
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Pomoc oko studijskih monitora!!!!!!!!!18.02.2006. u 13:55 - pre 221 meseci
pozdrav za sve na forumu ovde prvi put pisem.

Potrebna mi je mala pomoc oko odabira aktivnih monitora, koje cu uglavnom koristiti za mix techno, house , deep, minimal...itd i za neku manju kucnu produkciju.-)do nekih 500-600eur.

Ono sto sam ja otprilike uspeo da izdvojim zanimljivo su Tapco S8, Mackie HR824 ili mozda neki KRK ali oni su dosta skuplji dok mi se Alesis i M-Audio ne uzimaju...

Znacilo bi mi puno saveta !!1

hvala
CAM/CAM
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko studijskih monitora!!!!!!!!!18.02.2006. u 18:35 - pre 221 meseci
Tapco je otprilike Mackie verzija Behringer-a. Nisam cuo monitore, ali sam jako skeptican.
Koliki ti je radni prostor? Da li su ti monitori od osam incha zaista neophodni? Sta imas protiv Alesis-a? :D

Ja bih uzeo Mackie 624 (ili 824, ako mislis da su ti potrebni toliki monitori i "imas mesta").
FBzP
 
Odgovor na temu

kjubejz
Marko Duspara
BiH

Član broj: 82583
Poruke: 8
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Pomoc oko studijskih monitora!!!!!!!!!20.02.2006. u 14:50 - pre 221 meseci
Moja preporuka su ti PHONIC P8A. Jesu kopije kopije, al ja sam zadovoljan s njima. Vec ih koristim godinu i po dana i bez ikakve primjedbe. Cijena im je oko 300eura po kom.
 
Odgovor na temu

petkozaric
Beograde

Član broj: 62236
Poruke: 98
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pomoc oko studijskih monitora!!!!!!!!!20.02.2006. u 19:02 - pre 221 meseci
Probao sam danas Alesis-e M1 Active MkII i nisu losi kakvi su tvoji utisci????
Inaace probao sam i KRK RP seriju i nekako nisu po mom ukusu kapiram da je Vserija super....

Tapco S8 velike kutije..



[Ovu poruku je menjao petkozaric dana 20.02.2006. u 20:06 GMT+1]
CAM/CAM
 
Odgovor na temu

danilop
Vračar, BGD

Član broj: 85464
Poruke: 11
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoc oko studijskih monitora!!!!!!!!!20.02.2006. u 20:36 - pre 221 meseci
Citat:
petkozaric: pozdrav za sve na forumu ovde prvi put pisem.

Potrebna mi je mala pomoc oko odabira aktivnih monitora, koje cu uglavnom koristiti za mix techno, house , deep, minimal...itd i za neku manju kucnu produkciju.-)do nekih 500-600eur.

Ono sto sam ja otprilike uspeo da izdvojim zanimljivo su Tapco S8, Mackie HR824 ili mozda neki KRK ali oni su dosta skuplji dok mi se Alesis i M-Audio ne uzimaju...

Znacilo bi mi puno saveta !!1

hvala


Sa obzirom da je u pitanju muzika sa izuzetno visokim sadržajem bas energije kao što su house, deep, etc... čini mi se da je Mackie HR824 ovde daleko najbolji od ponuđenog izbora!

Samo cena je za JEDAN zvučnik, za par je 1200e, a u tom ranngu cena ja bih tu već razmatrao drugi zvučnik, recimo Dynaudio BM6a ili neki od jeftinih adama koji se kasnije lako nadograde Subwooferom za fullrange sistem. Bolje je uzeti kvalitetan mali nego veliki zvučnik koji je samo OK

KRK je zbog agresivnih srednjevisokih dobar izbor za modernu kantri, pop, mainstream rock, i našu narodnu muziku
Kvalitet basa će ti najviše zavisiti od prostorije za slušanje, stajaćih talasa i njihovoj distribuciji.

Srećno

[Ovu poruku je menjao danilop dana 20.02.2006. u 21:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Pomoc oko studijskih monitora!!!!!!!!!

[ Pregleda: 3080 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.