Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Mračna konzola"

[es] :: Advocacy :: "Mračna konzola"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 21515 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 11:27 - pre 189 meseci
Citat:
pri3rak: Nedeljko iz ovoga sto si napisao mogu da zakljucim jednu od dve stvari

1.ne znas da vozis tj nemas vozacku dozvolu
2.davno si prosao obuku, imas mnogo iskustva te si usao u rutinu i previdjas da pored korisenja zmigavaca menjaca kvacila kocnica gasa brisaca ... moras znati i razumeti saobracajna pravila, moras znati sta koji znak znaci, moras znati postupak pri promeni trake,pri promeni smera, ,kretanje uzbrdo "na klackalicu" kretanje uzbrdo "pod rucnom",ulazak u kruzni tok kojih pa ima vise vrsta po nacinu na koji se regulise ulazak u njih i itd a to je veruj mi mnogo vise znanja od onog za neko osnovno koriscenje racunara i da bi bio kompletan vozac moras znati sve pobrojano plus jos svasta sto i nisam napisao, a na to sve ide i otezavajuca okolnost da pri voznji automobila imas dozvoljenu izuzetno malu zadrsku u reakciji postoji veliki broj slucajeva gde ti reakija mora biti momenatalna i smislena dok kod racunara imas daleko opustenije uslove rada, manju tenziju, i itd ...


Dakle, porediš kompletnog vozača, za koga kažeš da zna još mnogo štošta (valjda da popravi motor i da zna da vozi sa optimalnim brojem obrtaja itd..., ja ne računam nekoga u dobrog vozača bez toga) sa korisnikom računara koji koristi računar kao igračku konzolu (ako se ne varam, neke konzole imaju pristup internetu, mail, tekst procesor...). Vrlo adekvatno. Hajde, reci mi šta zna jedna baba koja ima vozačku dozvolu. Čuo sam da se u SAD dozvole dobijaju za 20 minuta, u koje ulazi i osnovna obuka.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 11:45 - pre 189 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ja pre par nedelja podigao Linux na HTPC sistemu povezanom na LG TV (1920x1080p)

Svaka graficka instalacija je bacala TV u nesvest :) Toliko o vasem X-u ;-)


Dobro Dimke, ti si odavno na ES-u poznat kao neko kome na Linux-u ne ide ništa. Jeli, kako si uspeo da instaliraš Linux na tom sistemu? Nekad ti ni to nije išlo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 11:54 - pre 189 meseci
Nedeljko, od onih cetri stavkica sto sam postavio, na koliko si mi dao odgovor? ;)

1. samo na eksternom monitoru
2. na oba monitora istu sliku
3. da eksterni monitor bude produzetak ispod (ne znam kako se ovo zove)
4. da eksterni monitor bude produzetak pored.


Druga stvar, ja ti pricam za gdm 950*lcd 1280x800* i 22" ...1650x1050 koje uopste nije tako jednostavno poterati. Odnosno nisam nasao nikakvo zadovoljavajuce resenje, jer u drajverima stoji da najveca sirana moze da bude nesto oko 2XXX kada saberem 1280 i 1650 dobijam malko vise, :)

@ Kernel-1, ne znam na koga mislis kada kazes da treba da proba linux?!
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 12:00 - pre 189 meseci
Citat:
Nedeljko: Dakle, porediš kompletnog vozača, za koga kažeš da zna još mnogo štošta (valjda da popravi motor i da zna da vozi sa optimalnim brojem obrtaja itd..., ja ne računam nekoga u dobrog vozača bez toga) sa korisnikom računara koji koristi računar kao igračku konzolu (ako se ne varam, neke konzole imaju pristup internetu, mail, tekst procesor...). Vrlo adekvatno. Hajde, reci mi šta zna jedna baba koja ima vozačku dozvolu. Čuo sam da se u SAD dozvole dobijaju za 20 minuta, u koje ulazi i osnovna obuka.


Pa pazi ja sam mislio na kompletnog vozaca u smislu coveka koji je u stanju da bezbedno koristi automobil u razlicitim uslovima, a pri tome mu voznja nije profesija, daklem ono uobicajeno sto je dostupno i tebi i meni i svakome, bas kao sto je racunar sa uobicajenom zabavno komunikaciono multimedijalnom primenom svakome dosupan za ucenje i rad.To kompletan konkretno znaci covek koji ima dobru tehniku voznje i zna (razume i postuje propise) propise.

Ako ti racunas u dobrog vozaca onog sto zna da popravi motor, onda to znaci da podrzumevas da je danas to osoba koja ce ta da jedno 5000e za dijagnostiku i prodje obuku za servisera + da plati namenski alat, jer ako pogledas kod vecine modernih automobila ti sam motor ne mozes ni da vidis, tako da sta god ti znao sada ces tesko i svecice da promenis (a uglavnom jako dugo nema ni potrebe za tim)...

Ja ne zivim a ako se ne varam ni ti u Americi (obaska sto ni tamo ne mozes dadobijes dozvolu za 20min) a ovde ti sada treba bar 40 casova voznje polozen psp i polozena voznja a sa novim zakonom ces jos i teze (i to sa pravom) dolaziti do dozvole.A evo ako nemas dozvolu upisi se u autoskolu pa nakon jednog casa koji traje 45 min daklem vise od onih po tebi dovoljnih 20min pokusaj da izadjes na ulicu, pa ako se vratis u jednom komadu premeri pritisak i javi da se impresioniramo :)))

Sa druge strane racunar ni iz daleka ne opterecuje toliko, i prakticno svaku gresku koji napravis mozes ispraviti u proizvolno velikom
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 12:51 - pre 189 meseci
Citat:
Nedeljko
Dobro Dimke, ti si odavno na ES-u poznat kao neko kome na Linux-u ne ide ništa. Jeli, kako si uspeo da instaliraš Linux na tom sistemu? Nekad ti ni to nije išlo.


Nisam ga ni instalirao, uzeo sam Live CD i u tekst modu uradio ono sto sam hteo (uradio analizu 2.5" diska koji je poceo da trokira) - na svu srecu, pa je tekst mod odradio posao, mada to i ne dovodim u sumnju jer je verovatno 99% razvoja i ono malo QA-a verovatno i radjeno u tekst modu ;-)

Poenta price, X NIJE MOGAO da postavi rezoluciju koja je odgovarala LCD TV-u, iako je i Vista i Server 2008 radio sasvim lepo u grafickom setupu...

Eto, za jednu tako jednostavnu stvar, covek mora da se dokopava konzole i da ceprka po X konfiguracijama, zato sto stupidni Linux X Server nije u stanju da jebeno automatski podesi standardnu rezoluciju cak i ako monitor ne salje EDID, kao sto je u slucaju HDTV-a preko DVI->HDMI adaptera (sto uposte nije redak slucaj, jer vecina racunara do sad nema HDMI vec DVI izlaz)

Sta se stvarno desava, pojma nemam - ali mogu da pretpostavim da X pokusava da dobije EDID preko DVI interfejsa, dobije neku gresku zbog HDMI adaptera koji ne relay-je EDID, i onda popuni parametre nekim djubretom koje nije u stanju prikazati na HD TV aparatu.

Needless to say, Windows ne da nema probleme sa tim, nego ne moram ni da mislim o tome uopste - sam podesi setup u VESA 800x600, i kada se instalira lepo se butuje u 1920x1080p/60 sa korektnim skenom i parametrima za HD TV set.

Ocigledno Windows ume da detektuje parametre monitora i u ovom slucaju, za razliku od Linuxa koji samo kaze "muuuuuuuu", i gde ti moras da izigravas inzenjera i tweak-ujes ga za HTPC upotrebu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 12:52 - pre 189 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: Nedeljko, od onih cetri stavkica sto sam postavio, na koliko si mi dao odgovor? ;)

1. samo na eksternom monitoru
2. na oba monitora istu sliku
3. da eksterni monitor bude produzetak ispod (ne znam kako se ovo zove)
4. da eksterni monitor bude produzetak pored.


Priznajem, na 0. Ali, ja sam govorio iz svog iskustva o onome što meni realno treba. Dakle, za istu stvar na Win XP-u 7-8 operacija, na Mandrivi 0. Ne kažem da je to isto ono što si ti pitao, ali jeste nešto što je realno potrebno.

@pri3rak

Moj otac, kao i većina njegovih prijatelja su znali da intervenišu na motoru, doduše na kolima iz 80-tih i ranih 90-tih. Vidiš, moj otac nije bio automehaničar, a imao je samo alat opšte namene. Najprofesionalnija alatka su mu bile gedore (kupio ih 1986-87 u Bratislavi vrlo veoma povoljno za džabe).

Da nauči da vozi može svaki retard. Ono što lošim vozačima tipično fali su zrelost i odgovornost prema sebi i drugima, a ne inteligencija. Svaki seljak nauči da vozi. Sa kompjuterima ide teže. Voleo bih da se javi neko iz USA i iz svojih kljusa kod braće Rusa da kaže kako u USA i u svoja kljusa kod braće Rusa stoje stvari sa procedurom dobijanja dozvole.

@Ivane

Moj prethodni post na tvoj račun je bio samo šala.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 13:08 - pre 189 meseci
Nedeljko tvoj otac nije mogao nikakve ozbiljne intervencije sa alatom opste namene da radi cak ni na automobilima 80 i 90tih. Danas u gro slucajeva vec nemas sanse ni da pridjes motoru.

Pored voznje automobila i koriscenje racunara moze apsolutno svaki seljak i elementarno pismen covek da savlada.Licno sam gledao takve ljude koje si opisao sa seljak kako uspesno (ne bas i efikasno) koriste racunar.Ja ne shvatam zbog cega bilo ko smatra da je koriscenje racunara danas bilo kakva privilegija, naprotiv nije, danas je to u civilizovanom delu sveta deo osnovne pismenosti.

Sto se obuke u Americi tice, jeste mnogo krace traje nego ovde, mnogo se lakse dobija dozvola ali kakva skola takvi i (novopeceni) vozaci.Oni tamo imaju drugaciji koncpet bezbednosti u saobracaju,imaju rigorozne zakone koje jos rigoroznije primenjuju, za razliku od nas gde svasta mozes da regulises sa nekoliko destina evra :)

Uzmi upisi neku auto skolu sve ovo sto pricam ce ti se samo vrlo brzo i vrlo jasno reci.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 13:14 - pre 189 meseci
Bre, bre, bre :)

Ovaj advocacy je tako dobar, moz da pricamo o cemu ocemo :) skroz cool. :)

Ne znam zasto me napadate i pravite budalom, kada koristim nesto (linux) i kazem nesto "ruzno" o njemu? Zaista nisam kao neki, da pricaju kako linux moze sve, u odnosu na tamo neki windows, mac, qrac, palac... Jbt pa ja najbolje znam sta radi, a sta ne?! Ili ce meni tamo neko da kaze, to radi svima, ja ne znam kako to samo tebi ne radi :)

Iskreno da vam kazem, ja ovaj kupus koristim samo za online stvarcice i tu mi je lepo sa njim. Izbego sam one budjav windows gui od kojih mi je muka i dolazim ovde da se odmorim. A i ponekad mi je zanimljivo da brckam i otkrivam neke nove stvarcice.

Ni dan danas mi ne radi stend baj na kompu, jer treba da nadjem koji mod u kernelu svira qrac, ali naviko sam se da ga ne iskljucujem >:D U jednoj verziji ubunta radi citac kartica, u sledecoj ne... Pa posle opet radi... Pa web cam radi po def, pa prestane... I tako hiljadu stvari za X files seriju...

Sve u svemu, ja ne mogu da kazem da je Linux za svakoga i da je superiorniji, bolji i ko zna sta za Obicnog Usera, od win-a. Pa makar to bio i Win 95 :D (u sad sam zaebo :D)

Naravno da postoje prednosti i njega samog, ali i dosta mana. Ko voli nek izvoli. Bajno nije nigde!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
91.150.99.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 13:47 - pre 189 meseci
Citat:
@ Kernel-1, ne znam na koga mislis kada kazes da treba da proba linux?!


Pa na one koji ga dugo nisu probali pa svoja iskustva iz proslosti uzimaju kao pokazatelj
onoga sto sada radi ili ne radi.
Ovo sto je pomenuo Ivan, to je istina ('ebacina kad treba da prikacis nesto sto ne provajduje
EDID, tipa neki TV) - onda zna da bude komplikacija, a i sam sistem kacenja TV-a na obican
S-Video izlaz sa Graficke je mnogo nesto zakomplikovan, to je stvar koja je po mom misljenju
trebalo da se resi jednostavnije. Onaj graficki frontend (nVidia) koji ti dopusta da nesto namestis a onda
za tebe upisuje nesto u xorg.conf, zna cesto da ne odradi posao, narocito ako ides na opciju
"merge with existing xorg.conf" - a i ne treba tako da stoji sta briga domacicu koji je qrac xorg,
treba da naprave nesto tipa "Aha, prikacio si TV, samo reci jel PAL ili NTSC i koju oces rezoluciju
i refresh" i cao, da odradi sve glatko dalje sam, ali kvalitetno ne da izbrlja corg.conf kada posle
udjem u njega a ono svakave salate tamo. Nadam se da ce Ubuntu 8.10 ovo malo da sredi
jer bi po sovjim pretenzijama bili logicno da to srede i jos pojednostave.

Ili ono cuveno "Unable to write to xorg.conf" - pa sta koji qrac i dopusta da startujem
nvidia-settings kao obican user ako obican user ne moze da pise po xorg-confu, znaci
tako neke nelogicnosti, ima toga, ima i napretka sto mi je drago da vidim, ali zbog tih
"sitnih" nedoradjenosti jako gubi na poenima.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 13:53 - pre 189 meseci
Citat:
pri3rak: Nedeljko tvoj otac nije mogao nikakve ozbiljne intervencije sa alatom opste namene da radi cak ni na automobilima 80 i 90tih.


Skoro da nije posećivao automehaničara.

Citat:
pri3rak: Pored voznje automobila i koriscenje racunara moze apsolutno svaki seljak i elementarno pismen covek da savlada. Licno sam gledao takve ljude koje si opisao sa seljak kako uspesno (ne bas i efikasno) koriste racunar.


A ja sam viđao koliko hoćeš matoraca (50+ godina), koji su završili fakultete i na jedvite jade koriste računar. Stvari su išle dotle zbunjuje ih kada vide da prozor (posle nekoga) nije iste veličine kao što je bio, jer zaboga, to nije isto. Itekako umeju da voze kola.

Upiši ti prosečnog traktoristu (dakle, profesionalnog vozača) na kurs kompjutera, da vidiš kako će da ide.

Citat:
pri3rak: Ja ne shvatam zbog cega bilo ko smatra da je koriscenje racunara danas bilo kakva privilegija, naprotiv nije, danas je to u civilizovanom delu sveta deo osnovne pismenosti.


Da, i deca uče računarske veštine u školi. Dakle, kompjutersko obrazovanje se stiče godinama i u uzrastu u kome se lako upija materija.

Citat:
pri3rak: Sto se obuke u Americi tice, jeste mnogo krace traje nego ovde, mnogo se lakse dobija dozvola ali kakva skola takvi i (novopeceni) vozaci.Oni tamo imaju drugaciji koncpet bezbednosti u saobracaju,imaju rigorozne zakone koje jos rigoroznije primenjuju, za razliku od nas gde svasta mozes da regulises sa nekoliko destina evra :)


Dakle, nije problem naučiti vožnju, već je problem u primeni zakona.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 14:22 - pre 189 meseci
Citat:
Nedeljko:
Skoro da nije posećivao automehaničara.


Ajd cime je stelovao ventile, rece da je imao automobil sredinom 80 tih, e pa pitanje kako je alatom opste namene uspevao da izmeri zazor i kako da menja one plocice?

Kako je menjao filter za ulje alatom opste namene?

Kako je stelovao trap alatom opste namene?

...

Citat:
Nedeljko:
A ja sam viđao koliko hoćeš matoraca (50+ godina), koji su završili fakultete i na jedvite jade koriste računar. Stvari su išle dotle zbunjuje ih kada vide da prozor (posle nekoga) nije iste veličine kao što je bio, jer zaboga, to nije isto. Itekako umeju da voze kola.

Upiši ti prosečnog traktoristu (dakle, profesionalnog vozača) na kurs kompjutera, da vidiš kako će da ide.


Upisi ti matorca od 50+ godina u skolu voznje (znaci nekog ko nema nikakvo vozacko iskustvo) a ja cu jednog takvog da obucavam oko racunara, pa da vidim ko ce imati gora iskustva ja sa racunarom ili onaj nesretnik u auto skoli.

Mnogo puta sam slusao ljude koji rade obuku kako komentarisu da se voznja ne uci pod stare dane, pa opet uz malo muke cak i u to doba ce nauciti da koriste racunar, a voznju tada bolje ni da ne uce.

Ako mi nadjes mladog traktoristu cak i samo sa osnovnom skolom koji ima motiv i zelju da uci rad na racunaru verujem da mu racunar nece biti prevelik problem


Citat:
Nedeljko:
Da, i deca uče računarske veštine u školi. Dakle, kompjutersko obrazovanje se stiče godinama i u uzrastu u kome se lako upija materija.

Upravo isto vazi i za voznju, u usa vec sa 16 kod nas sa 18 po novom zakonu sa 17 godina mozes polagati i poloziti vozacki, ali sa polozenim vozackim ispitom ti si onliko dobar vozac koliko i korisnik racunara nakon nekog opsteg kursa, i voznja se uci godinama i sticanjem iskustva ...

Citat:
Nedeljko:
Dakle, nije problem naučiti vožnju, već je problem u primeni zakona.

Pogresno si shvatio, zakon nije moguce primeniti post-mortem.

Evo ni jedan zakon ti ni najmanje ne brani da kocis u krivini dok vozis po klizavoj podlozi (sneg, ledena kisa) pa cik to uradi :)

Opet ti kazem uzmi upisi auto skolu bice ti sve jasno, vise nisi u godinama kada se voznja prihvata lako kao sa 18 ili 20, pa onda kako si uporedio one matorce koji imaju 50 godina voze jedno 25 30 a ne umeju da se snadju sa racunarom cak i sa diplomama Univerziteta,sada pogledaj sebe koji imas manje od 50 godina, imas staz od bar koliko 15 20 godina na racunaru koji ti nije problem, da li ce ti voznja ici toliko pitko kao prosecnom traktoristi, i nemoj se zabedacis kad vidis da je odgovor ne to je skroz normalno.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 14:56 - pre 189 meseci
Citat:
pri3rak: Ajd cime je stelovao ventile, rece da je imao automobil sredinom 80 tih, e pa pitanje kako je alatom opste namene uspevao da izmeri zazor i kako da menja one plocice?


Imao je fiću. Kad se bolje setim, imao je listiće za merenje zazora. OK, to jeste specijalizovan alat. Trapovi se ne šteluju svaki dan. To se sredi na tehničkom pregledu. Ne vidim kakav je problem zameniti filter za ulje.

Citat:
pri3rak: Pogresno si shvatio, zakon nije moguce primeniti post-mortem.

Evo ni jedan zakon ti ni najmanje ne brani da kocis u krivini dok vozis po klizavoj podlozi (sneg, ledena kisa) pa cik to uradi :)

Opet ti kazem uzmi upisi auto skolu bice ti sve jasno, vise nisi u godinama kada se voznja prihvata lako kao sa 18 ili 20, pa onda kako si uporedio one matorce koji imaju 50 godina voze jedno 25 30 a ne umeju da se snadju sa racunarom cak i sa diplomama Univerziteta,sada pogledaj sebe koji imas manje od 50 godina, imas staz od bar koliko 15 20 godina na racunaru koji ti nije problem, da li ce ti voznja ici toliko pitko kao prosecnom traktoristi, i nemoj se zabedacis kad vidis da je odgovor ne to je skroz normalno.


Zakoni se primenjuju da ne bi došlo do post mortem. Retko ko nastrada prvi put kad prekrši propis. Smem li da pitam koliko ja imam godina? Za moje iskustvo u radu sa računarom si dao procenu 10-15 godina.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 15:22 - pre 189 meseci
Citat:
Nedeljko
Trapovi se ne šteluju svaki dan. To se sredi na tehničkom pregledu.

Ne na tehnickom cak se ni ne kontrolise, a kamoli podesava.

Moras imati poseban instrument da bi mogao da vidis kako da stelujes trap a to ni jedan tehnicki nema.Imaju servisi koji su specijalizovani za trap, a naravno ne stelujes se svaki dan ali bas ni svake prestupne.

Citat:
Nedeljko:
Ne vidim kakav je problem zameniti filter za ulje.

Ukoliko imas specijalizovani alat nikakav, alatom opste nemene neces uspeti da skines filter.Taj alat je jedan lanac (zakacen za polugu) koji se obmota oko filtra i zakaci za jednu kukicu na poluzi te se njime filtar odvrce.

Citat:
Nedeljko:
Zakoni se primenjuju da ne bi došlo do post mortem. Retko ko nastrada prvi put kad prekrši propis.

Pa ni ne gine se samo zbog toga sto se krse propisi, gomila nesreca su posledica jako lose tehnike voznje.

Citat:
Nedeljko:
Smem li da pitam koliko ja imam godina? Za moje iskustvo u radu sa računarom si dao procenu 10-15 godina.

Prvo nisam napisao 10-15 nego 15-20 i ako se ne varam imas 35, a ovo je naravno samo odokativna procena bez da tvrdim :)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 15:41 - pre 189 meseci
Citat:
pri3rak: Ukoliko imas specijalizovani alat nikakav, alatom opste nemene neces uspeti da skines filter.Taj alat je jedan lanac (zakacen za polugu) koji se obmota oko filtra i zakaci za jednu kukicu na poluzi te se njime filtar odvrce.


Da vidimo kakva je to nauka zameniti filter za ulje u slici i reči.

http://bmwpower.rs/?page_id=294

Da vidimo šta nam treba.

Citat:
Required tool list:
Wrench, 13mm and 17mm socket
5 Quarts of oil
Replacement Mahle Filter


Wrench? Da vidimo šta je to.



http://en.wikipedia.org/wiki/Wrench

Pa to je ključ! Vrlo specijalizovan alat, nema šta. Dakle, trebaju nam ključevi od 13mm i 17mm, nešto manje od 5 litara ulja i filter.

Citat:
pri3rak: Pa ni ne gine se samo zbog toga sto se krse propisi, gomila nesreca su posledica jako lose tehnike voznje.


Koliko procenata nesreća se desi u slučaju poštovanja svih propisa? Imaš li neki podatak? Ja mislim da je manje od 1%.

Citat:
pri3rak: Prvo nisam napisao 10-15 nego 15-20 i ako se ne varam imas 35, a ovo je naravno samo odokativna procena bez da tvrdim :)


Ja mislim da računar koristim i više od 20 godina, mada ne aktivno. Aktivno (znači, praktično svaki dan) 9 godina. A i kada ga nisam imao, interesovao sam se, kupovao časopise, pratio novine, pisao programe u laboratoriji fakulteta itd.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 16:18 - pre 189 meseci
Citat:
Nedeljko: Ja mislim da računar koristim i više od 20 godina, mada ne aktivno. Aktivno (znači, praktično svaki dan) 9 godina. A i kada ga nisam imao, interesovao sam se, kupovao časopise, pratio novine, pisao programe u laboratoriji fakulteta itd.


Znaci morao si da googlas da bi video kako se menja ulje LOL e vidi ja to sam sebi radim kad zatreba i to bar poslednjih 10 godina :)))

I veruj mi na rec treba mi malko vise od kljunastog /okastog wrencha ...Jeste otvorices cep wrenchom ali filter u gro slucajeva istim neces moci da skines :) Bas namerno sam ti rekao filter za ulje a ne za benzin koji se uglavnom menja smo uz pomoc srafcigera.


BTW tj alat izgleda ovako



I ako se ne varam na slici ti je BMW 3xx da li ti mislis da se na svim kolima to radi na isti nacin.Ovaj koji sam ti pomenuo se je primenjuje na statisticki najzastupeljnijim kola u Srbiji (bmw to na zalost nije) + prevideo si sitnicu da ti treba i ili kanal ili posebna dizalica,ili metod stap kanap kao na slici sa podmetacima :)))

Citat:
Nedeljko:
Koliko procenata nesreća se desi u slučaju poštovanja svih propisa? Imaš li neki podatak? Ja mislim da je manje od 1%.


Gde bi takav podatak mogao videti i na osnovu cega ti to mozes da tvrdis?

Hajd da te pitam, ako na putu imas ogranicenje 60km/h nailazis na ostru krivinu da li te neki zakon obavezuje da moras smanjiti brzinu, jok ali ako ne smanjis neces bas lagano pogotovu kao pocetnik ili kao los vozac da prodjes.

Kao sto ti vec nekoliko puta rekoh polozi voznju sve ce da ti se razjasni samo :))
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 16:59 - pre 189 meseci
A o cemu pricate vi?
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 17:34 - pre 189 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: A o cemu pricate vi?


I mene isto interesuje :D
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
91.150.99.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 17:39 - pre 189 meseci
Pa o kolima, naravno.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
91.150.99.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 17:42 - pre 189 meseci
Ali dobro, ima nekog smisla, konzola predstavlja ono "ispod haube", a kola imaju haubu... offtopic je siva kategorija... :)
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 17:42 - pre 189 meseci
Kako bre o kolima, non stop spominju nekog traktoristu :)


Ova tema treba na naslovnu :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: "Mračna konzola"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 21515 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.