Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Mračna konzola"

[es] :: Advocacy :: "Mračna konzola"

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21557 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 13:47 - pre 189 meseci
Nedeljko zakacio si se za jednu potpuno perifernu stvar kojom zelis da nekako dokazes da windows nije easy for use.Mislim hajd malko progledaj oko sebe, na kraj krajeva na kom sistemu najveci broj klinaca koji jos ni posteno pismeni nisu radi.

Misljenja sam da se bavi nekim crusade war-om koji je trenutno potpuno besmislen, linux u ovom trenutku nije dorasao windows-u na desktopu kao resenje u opstem slucajnu bez obzira na ovakve detalje, i koliko vidim ovo je jos jedna tema istovetna sa vec nizom tema na advocacy podforumu i ne vidim neku posebnu razliku jer se jel' opet svelo na lin vs. win na desktopu.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 13:49 - pre 189 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Ispod gorepomenutog primera je primer koji se sastoji od 3-4 klika.


Prvi klik je na "ikonicu" Start -> Run -> "control userpasswords2".
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.71.*



+6455 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 13:54 - pre 189 meseci
Dobro, ovim si dokazao da je Linux superiorni desktop OS, i da je mnogo lakši za korišćenje od windowsa.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 14:02 - pre 189 meseci
Citat:
pri3rak: Nedeljko zakacio si se za jednu potpuno perifernu stvar kojom zelis da nekako dokazes da windows nije easy for use.Mislim hajd malko progledaj oko sebe, na kraj krajeva na kom sistemu najveci broj klinaca koji jos ni posteno pismeni nisu radi.


Ma, sve je to lepo. Samo mi odgovori na jedno prosto pitanje. Da li to znači da će majmun koga staviš pred Windows da ti isprojektuje kosmički brod? Upravo je to ono što mnogi zagovaraju. Računar je složena mašinerija ogromnih mogućnosti, koja samim tim ne može biti jednostavna za upotrebu koliko i automobil.

Porediti dva sistema po lakoći korišćenja je OK, ali ekipa govori o lakoći korišćenja, ne u odnosu na druge sisteme, već u apsolutnom smislu.

Sećam se kada sam prvi put seo za Windows 95. Pre toga sam radio pod DOS-om, 16-bitnim Windows-om, Widows NT-om 2.0, a video sam i neki UNIX. Trebalo mi je da iskopiram neke fajlove na disketu. Jedini način na koji sam umeo to da uradim, bio je preko MS DOS prompta i DOS komandi. Na kraj pameti mi nije bilo da ikone sa fajlovima prevučem mišem, mada sam ranije to video pod Atari-jevim TOS-om. Drugi primer je moja sestra, koja kada se prvi put susrela sa mišem, pokušala je da ga koristi slično kao daljinski upravljač - uperila ga je u monitor. Toliko o "intuitivnosti" i "nametljivosti" GUI rešenja. Sve je to lepo, ali zahteva učenje i ne može drugačije. Uostalom, bilo kakva priča o "intuitivnosti" je potpuno apsurdna, jer ljudi razmišljaju na različite načine.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 14:08 - pre 189 meseci
Ma nemoj mo se zavaravati... Molim vas. Svi znamo da je linux gui daleko iza win gui. I tu nema neke dileme. To sto u windowsu ima skoro svega, a u linuxu se to tek razvija to je druga stvar. Sto ste sada nasli primer nije nikakvo cudo. Postoje mnogo takvih stvari koje postoje u jednom, a ne postoje u drugom (mada je windows ispred mnogo).

Obicnoj sekretarici/domacici ili kako ih vi zovete je jako bitno da sve mogu na klik. (pogotovo onima koji pokusaju da predju sa win na lin. Cim vide da trebaju da se jebavaju da nameste rez monitora ili bilo sta drugo, odmah kazu, zasto ja da trosim: vreme, zivce, enegiju (mislim i na elektricnu:P), kad to u win resim za 3 min uz 10-15-40 klika..... i reboot to windows)

Veci problem windowsa je ono sto ne smes da otvoris svakave sajtove, instaliras razne programe, klikces po .exe datotekama. Jer koliko god se vi pametni pravili obicne sekretarice ce bas da kliknu na see_bon_jovi_naked.exe (ili ti jessica_neka.exe) I tu je problem i tu ne moze nijedan antivirus ili sta god da ti pomogne. Svi mi malo iskusniji znamo da ne treba da klikcemo na takve stvari. Ali oni ne znaju.

Primer: Svratim do nekog lika, kupio neki hw od mene i ja odem do njega da mu to podesim. Ukljuci komp, a ono besna masina ovo-ono, mega-giga, kad da otvorim my comp treba mu 2 min, ikonice menjaju mesta ovo ono... Koci na sve strane. Ali on covek misli da ima ekstra komp jer na kuciste zalepljeno nesto intel quad... :D A sto to koci na sve strane.. to nije do njega :) Cak ima i pozamasnu listu antivirusnih programa... koji eto ne rade bas kako treba. :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7176 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 14:09 - pre 189 meseci
Citat:
Nedeljko
Sećam se kada sam prvi put seo za Windows 95. Pre toga sam radio pod DOS-om, 16-bitnim Windows-om, Widows NT-om 2.0, a video sam i neki UNIX.


Tebi mora da je Dave Cutler neki drugar, posto mi smrtnici znamo Windows NT od verzije 3.1 ;-)

Citat:

Toliko o "intuitivnosti" i "nametljivosti" GUI rešenja. Sve je to lepo, ali zahteva učenje i ne može drugačije. Uostalom, bilo kakva priča o "intuitivnosti" je potpuno apsurdna, jer ljudi razmišljaju na različite načine.


Jeste bas - puni internet centri ljudi od Indonezije do Aljaske, mora da su svi ucili koriscenje korisnickog interfejsa, i da je sve to relativno :)

Nedeljko, please... "usability" je citava grana nauke, i postoje ogromne razlike izmedju jednostavnog i teskog za upotrebu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
89.143.156.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 14:13 - pre 189 meseci
ja mislim da to opet ode u registry vs. .conf fajlovi
ja sam na strani (dobro dokumentovanih) .conf fajlova

Code:
If there is no DefaultPassword value, create the value. To do this, follow these steps: a. In Registry Editor, click Edit, click New, and then click String Value.


kako? gde? odakle? kako da to covek zna? Ili smo samo mi, strasni linuxasi, toliko ludi da ocekujemo da nesto tako stoji u .conf-u i samo ceka da neko skine '#' ispred?
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 14:18 - pre 189 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Tebi mora da je Dave Cutler neki drugar, posto mi smrtnici znamo Windows NT od verzije 3.1 ;-)


Mozda gresim, ali je svakako bila verzija ispod cetvorke, koja je imala interfejs slican sa 95-ticom.

Citat:
Ivan Dimkovic: Jeste bas - puni internet centri ljudi od Indonezije do Aljaske, mora da su svi ucili koriscenje korisnickog interfejsa, i da je sve to relativno :)


Naravno da jesu ucili i da jeste relativno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 14:34 - pre 189 meseci
Citat:
Nedeljko: Ma, sve je to lepo. Samo mi odgovori na jedno prosto pitanje. Da li to znači da će majmun koga staviš pred Windows da ti isprojektuje kosmički brod? Upravo je to ono što mnogi zagovaraju. Računar je složena mašinerija ogromnih mogućnosti, koja samim tim ne može biti jednostavna za upotrebu koliko i automobil.


Ako gorilu stavis pred olatar ne verujem da ce postati vernik :)

Mada mislim da ovo gledas iz pogresnog ugla.Upravo je cilj da se sto je moguce manje opterecujes samim operativnim sistemom, da koristis software koji radi na njemu bez veceg cimanja oko funkcionalnosti samog OS-a.Niko ne kaze da ces nakon sto sednes za win racunar postati rocket scientist, ali ces se sigurno manje cimati nego ispred lin-a.

Citat:
Nedeljko:
Na kraj pameti mi nije bilo da ikone sa fajlovima prevučem mišem, mada sam ranije to video pod Atari-jevim TOS-om. Drugi primer je moja sestra, koja kada se prvi put susrela sa mišem, pokušala je da ga koristi slično kao daljinski upravljač - uperila ga je u monitor. Toliko o "intuitivnosti" i "nametljivosti" GUI rešenja. Sve je to lepo, ali zahteva učenje i ne može drugačije. Uostalom, bilo kakva priča o "intuitivnosti" je potpuno apsurdna, jer ljudi razmišljaju na različite načine.


da ljudi svakako razmisljaju na razlicite nacine, ali razna doba obicno uoblicavaju ta razmisljanja u svojoj razlicitosti

tada je tebi gui bio nesto novo dosao si u to iz konzole sa navikama koje si poneo iz konzole, a danas ljudi konzolu ni ne vide, mislim hajd daj nekom klincu da ti prekopira nesto koristeci cmd na win-u :)

Citat:
Nedeljko:
Mozda gresim, ali je svakako bila verzija ispod cetvorke, koja je imala interfejs slican sa 95-ticom.

nt 4.0 je prvi nt sa win 95 gui
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 14:45 - pre 189 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Jeste bas - puni internet centri ljudi od Indonezije do Aljaske, mora da su svi ucili koriscenje korisnickog interfejsa, i da je sve to relativno :)

Nedeljko, please... "usability" je citava grana nauke, i postoje ogromne razlike izmedju jednostavnog i teskog za upotrebu.


Čekaj, ja sam lepo rekao da se dva OS-a mogu porediti po jednostavnosti upotrebe (za većinu ljudi). A sad ti meni lepo reci da li je lakše koristiti računar (izaberi OS koji hoćeš) ili voziti automobil, koji ima mnogo manje kontrola.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 15:08 - pre 189 meseci
Citat:
Nedeljko: Čekaj, ja sam lepo rekao da se dva OS-a mogu porediti po jednostavnosti upotrebe (za većinu ljudi). A sad ti meni lepo reci da li je lakše koristiti računar (izaberi OS koji hoćeš) ili voziti automobil, koji ima mnogo manje kontrola.


Lakse je koristiti racunar nego voziti.Imas daleko manje stvari na koje moras da pazis u real time-u, ako ne radis nesto odgovorno smes slobodno i da dremnes pred monitorom, i generalno nivo stohasticnosti sredine je nizi nego u saobracaju, o odgovornosti i da ne pricamo, obican korisnik nema nacina da nekog ubije sem ako mu ne mlatne crt o glavu :D

E sada jeste, u Srbiji daleko veci broj ljudi aktivno vozi nego sto koristi racunar, ali to nema veze sa lakocom/teskocom koriscenja racunara.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 15:18 - pre 189 meseci
Hahaha... Koliko vi "mlatite" i kakve nebulozne primere dajete...

Citat:
pri3rak: Lakse je koristiti racunar nego voziti.Imas daleko manje stvari na koje moras da pazis u real time-u, ako ne radis nesto odgovorno smes slobodno i da dremnes pred monitorom, i generalno nivo stohasticnosti sredine je nizi nego u saobracaju, o odgovornosti i da ne pricamo, obican korisnik nema nacina da nekog ubije sem ako mu ne mlatne crt o glavu :D

E sada jeste, u Srbiji daleko veci broj ljudi aktivno vozi nego sto koristi racunar, ali to nema veze sa lakocom/teskocom koriscenja racunara.


Pa ti moz da dremnes i na parkingu... Jeste da tada ne vozis, ali ako dremas ispred monitora, nisam znao da se to naziva "koriscenjem racunara"

na koji nacin mislis da moz ubijes nekoga, ako dremas na parkingu? :)

Mislim da ovo sve nema veze.. ni sa cim.. a po najmanje sa it. I zasto se zamarate i punite bazu ovog foruma ovakvim glupostima?

Svasta covek nauci.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 15:21 - pre 189 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: Hahaha... Koliko vi "mlatite" i kakve nebulozne primere dajete...



Pa ti moz da dremnes i na parkingu... Jeste da tada ne vozis, ali ako dremas ispred monitora, nisam znao da se to naziva "koriscenjem racunara"

na koji nacin mislis da moz ubijes nekoga, ako dremas na parkingu? :)

Mislim da ovo sve nema veze.. ni sa cim.. a po najmanje sa it. I zasto se zamarate i punite bazu ovog foruma ovakvim glupostima?

Svasta covek nauci.


mmm znaci pustis npr neku simulaciju/proracun sta god masina melje brojeve dremnes, a ti je ne koristis jer je korisno gledati jedno par sati u monitor :)

probaj da zaspis za vreme voznje pa javi ako budes u mogucnosti :)
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 15:37 - pre 189 meseci
Ti i dalje ne razumes poentu:

Zamisli da si taksista i da odvezes nekog/neke negde. Oni ti kazu cekaj nas. *recimo da si imao iskustva ranije i znas da ce do njihovog povratka proci 3h* Oboris sediste i dremnes.


U slucaju da nemas iskustvo, mozda neces da dremnes... Ali opet...

Isti q. TI TADA NE RADIS ZA KOMPJUTEROM! VEC KOPJUTER RADI.


Zato molim te. Sam si reko, da moze da se dremne "dok radis za racunarom", ja sam reko da mlatis. Ti i dalje pokuvsavaj da dokazes to, ali molim te nemoj da dajes primere gde se sam zakopavas.

No hard feelings :)
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 15:54 - pre 189 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: Ti i dalje ne razumes poentu:

Isti q. TI TADA NE RADIS ZA KOMPJUTEROM! VEC KOPJUTER RADI.


Zato molim te. Sam si reko, da moze da se dremne "dok radis za racunarom", ja sam reko da mlatis. Ti i dalje pokuvsavaj da dokazes to, ali molim te nemoj da dajes primere gde se sam zakopavas.

No hard feelings :)


jeste radi ono sto si mu ti zadao pri tome troseci resurse tipa procesorsko vreme, memorija i pri tome on radi ono sto si mu ti zadao i to za tebe pri svemu tome se trosi energija i vrsi rad :)

ako se ne varam stajanje u mestu se moze smatrati radom, ne trosi se energija ne postoje nikakve promene uzrokovane tom pojavom itd...

Citat:
Zoran Milovanovic: Ti i dalje ne razumes poentu:
Zato molim te. Sam si reko, da moze da se dremne "dok radis za racunarom", ja sam reko da mlatis. Ti i dalje pokuvsavaj da dokazes to, ali molim te nemoj da dajes primere gde se sam zakopavas.

No hard feelings :)


u sorry mukica jbt :)
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 16:12 - pre 189 meseci
Citat:
pri3rak: jeste radi ono sto si mu ti zadao pri tome troseci resurse tipa procesorsko vreme, memorija i pri tome on radi ono sto si mu ti zadao i to za tebe pri svemu tome se trosi energija i vrsi rad :)

ako se ne varam stajanje u mestu se moze smatrati radom, ne trosi se energija ne postoje nikakve promene uzrokovane tom pojavom itd...


Onda mi objasni kako dremanje za racunarom mozes da nazoves radom? Pa ti sve protiv sebe. Ajd' polako. Razmisli, razmisli jos jednom, pa jos jednom, pa sve dok ne ukapiras/shvatis da si "mlatnuo". Onda priznaj, povuci se i to je to.

br 2. Stari primer.

Taximetar radi, trosi energiju. Motor automobila je i dalje ukljucen, trosi energiju. Klima uredjaj radi, trosi energiju, migavci rade, trose energiju... i jos hiljadu sitnica...

Kako to mozes da ne nazoves radom?


LOL, mene bi sad vec bilo sramota.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 16:15 - pre 189 meseci
znas kako ako taxista ukljuci jos i reso rad postaje evidentniji :) a zamisli ovog zlog usnulog racunarca kad poukljucuje jedno desetak aplikacija pored simulacije QQ al odose resursi

na kraju ce koriscenje racunara ispasti zahtevan posao za koji je potrebno lekarsko uverenje :))

mukica jbt
 
Odgovor na temu

_AxeZ_
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 141567
Poruke: 40
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: axez@elitesecurity.org
ICQ: 2640053


+7 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 16:23 - pre 189 meseci
Citat:
pri3rak:Nedeljko zakacio si se za jednu potpuno perifernu stvar kojom zelis da nekako dokazes da windows nije easy for use.Mislim hajd malko progledaj oko sebe, na kraj krajeva na kom sistemu najveci broj klinaca koji jos ni posteno pismeni nisu radi.


Pa upravo na onom za koji je i napravljen za nepismene...:)


Citat:

Misljenja sam da se bavi nekim crusade war-om koji je trenutno potpuno besmislen, linux u ovom trenutku nije dorasao windows-u na desktopu kao resenje u opstem slucajnu bez obzira na ovakve detalje, i koliko vidim ovo je jos jedna tema istovetna sa vec nizom tema na advocacy podforumu i ne vidim neku posebnu razliku jer se jel' opet svelo na lin vs. win na desktopu. 


Ja mislim da ti nisi dorastao Linuxu
\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 16:26 - pre 189 meseci
Dok se drema, ne moze da se radi nista, osim sto se drema. To sto neko drugi rmbaci za tebe ono sto si mu ti zadao, ne znaci da ti radis. Da, trosi se energija, ali ne tvoja.

No, to nema nikakve veze. Danas sam prvi put cuo da je lakse koristiti racunar, nego voziti kola. Mozda za nekoga sa debelim stazom pred racunarom. Ali, hajde da gledamo stvari ovako: zamisli nekoga ko nikada nije niti vozio, niti koristio racunar. St ce brze i lakse da nauci. Da vidimo koje komande ima na kolima:

- Otvaranje zatvaranje vrata spolja i iznutra (donekle poznato iz predjasnjih iskustava).
- Paljenje i gasenje motora.
- Gas, kvacilo i nozna kocnica.
- Rucna kocnica i menjac (kod nekih kola, menjac je automatski).
- Svetla, duga i kratka.
- Zmigavci za skretanje i paljenje sva cetiri odjednom.
- Brisaci.

Sa druge strane, mis na racunaru ima najmanje tri operacije ne racunajuci pozicioniranje (koje se takodje uci - moja sestra je svojevremeno uperila misa u monitor) - kliki, dupli klik i desni klik. Pa, onda pojmovi fajla, foldera, precice, pa oni silni programi koje ima OS, pa ova ikonica za ovo, pa ona ikonica za ono.

To sto je masini teze da se snalazi vizuelno u stvarnom vremenu, nego da komunicira sa drugim racunarom, ne znaci i da je kod ljudi tako, jer su ljudi snalazenje u prostoru vezbali od rodjenja i to im postaje deo svakodnevnog zivota mnogo pre nego sto sednu za volan. Sa druge strane, kada prvi neko put sedne za racunar, malo svojih iskustava moze da primeni.

Citat:
pri3rak: Ako gorilu stavis pred olatar ne verujem da ce postati vernik :)

Mada mislim da ovo gledas iz pogresnog ugla.Upravo je cilj da se sto je moguce manje opterecujes samim operativnim sistemom, da koristis software koji radi na njemu bez veceg cimanja oko funkcionalnosti samog OS-a.Niko ne kaze da ces nakon sto sednes za win racunar postati rocket scientist, ali ces se sigurno manje cimati nego ispred lin-a.


Upravo je to ono sto tvrdi gomila ljudi: daj simpanzi milion dolara i znace gde da ih investira (i sta ce mu sve te sustikle), samo ako ima Windows ispred sebe. Mozda je tebi neverovatno da ima ljudi koji tako misle. Veruj mi i meni je to vrlo cudno, ali mi nije tesko da ti pronadjem takve citate sa ES-a. Meni licno ni upotreba Windows-a ni upotreba Linux-a ne predstavljaju teskocu, ali sam svakako morao da naucim da ih koristim. No, ja sam onaj post sa pocetka postavio jer pripovedaci "iziforjuz" bajki uzimaju Windows kao primer.

Ne kazem ja da su savremeni UI losi, vec da upotreba racunara ne moze da bude onoliko jednostavna (nisakakvim OS-om, sadasnjim ili buducim) koliko se to prikazuje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 16:31 - pre 189 meseci
Vidis koliko si skrenuo sa teme, presao na kuhinju samo da dokazes nesto sto je vidljivo iz aviona da nije tako.

U prethodnom postu sam ti dao mogucnost izbora kojim putem da ides. Odgovorivsi ti na 2 nacina.

Ti si odabrao ovaj drugi, da bi izbegao odgovor na postavljeno pitanje. Ako se nista ne desava, nista ne radis, kako to mozes da nazivas radom. Znao sam da ce to da se desi, zato te pitam sledece.

Zamisli da imas neki hosting, svoj licni. Prodajes razne pakete i tako dalje. Ja kupim dedikejt od tebe i ti bukvalno nemas nikakve veze sa tim racunarom.


ja pocnem koriscenje resursa istog i tako dalje...

Hoces da kazes, da ti radis za tim racunarom zato sto si instalirao, ftp serv, web serv, php, sql... Jer neke moje online aplikacije to koriste...?

Ili ja vrsim rad? Ili korisnici tih online aplikacija? Ili ko?

Posto si toliko ubedjen da si u pravu, odgovori mi na sledece pitanje:

Pokrenes taj proracun i zadremas, ja dodjem i sednem za komp, pocnem da surfujem. Ko sad vrsi rad (izuzev racunara)? Ti, ja, FF, hosting kompanija, svi zaposljeni u istoj? A?

Sta pricas covece?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: "Mračna konzola"

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21557 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.