Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako racunar (Windows) da radi bez antivirusa ? Sta treba?

[es] :: Zaštita :: Kako racunar (Windows) da radi bez antivirusa ? Sta treba?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8396 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan_M
Bojan Milovanovic
Srbija

Član broj: 44247
Poruke: 223
92.60.234.*

ICQ: 327507797


+2 Profil

icon Re: Kako racunar (Windows) da radi bez antivirusa ? Sta treba?17.09.2008. u 00:06 - pre 190 meseci
Blago bi nama bilo kad bi to sve bilo tako kako ti kazes.
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Član broj: 158660
Poruke: 325
*.eunet.yu.



+9 Profil

icon Re: Kako racunar (Windows) da radi bez antivirusa ? Sta treba?17.09.2008. u 00:54 - pre 190 meseci
Pa prosecnom korisniku je bolje da ima antivirus, a sto se heruistika tice, one ti mozda mogu posluziti kod nekog virusa koji je vec postojao, pa je izasla neka njegova modifikovana varijanta. A u slucaju novih virusa to i nema neke vajde.

Virtualne masine svakako nisu jos uvek za prosecne korisnike, ali ja i nisa govorio da treba da ih koriste prosecno korisnici. Za prosecne korisnike je jos uvek najbolje da imaju dobar antivirus sa redovnim apdejtovima, da redovno apdejtuju Windows i naravno da koriste racunar iz Limited User Accaunt-a. Reci nekom prosecnom korisniku da iskljuci antivirus je krajnje pogresno, ako nista spasice ga od barem osamdesetak virusa koji dodju na primer sa usb flash-a.

I otkud ti to da vecina virusa ne moze da odradi nista osim da smara 10-30 min. Pogledaj malo http://en.wikipedia.org/wiki/Malware posebno trojance gde imas i primere kakvu sve stetu mogu da naprave.

Citat:
Baksuz:
PA SAM MISLIO DA SE TO MALO POJEDNOSTAVI DA NE ZBUNJUJE, OPTRECUJE LJUDE.
JER SAD IMA TIH PROGRAMA KOJI ZAPRAVO NISTA NE RADE A LJUDI IH NON STOP TRAZE INSTALIRAJU, APDEJTUJU JURE

(1)Ja ih pitam STA CE TI NOVI DRAJVER ZA PLOCU, JER TI RADI KOMP? (2)RAdi! (1)PA sta ce ti onda drajver.
(2)Ali ja koristim racunar svakodnevno non-stop, Ja mu lepo otvorim proscces view i pokazem da racunar radi od 4-8%, sa 33%kapaciteta memorije.
(2)Da ali koci mi kada igram igricu, ja ugasim vecinu processa, explorer, startujem igricu I KAKO RADI? K O S A T!
I jos ga lepo zamolim da mu iskljucim antivirus dok im nesto objasnjavam.
Da ali on mi pokazuje crveni uzvicnik da nesto ne valja, i da ga nije apdejtovao 3 DANA,
A JA NA SVE TO:DOBAR ANTIVIRUS TREBA DA IMA DOBRU HEURISTIKU DA SI MIRAN 6 MESECI ;-).


Ovde je jedino sto sam razumeo da olako prilazis temi racunarske sigurnosti. Jer vidi, ti i ako ne primetis neki malware na racunaru, taj isto moze biti prikriven i koristiti tvoj racunar za dalje sirenje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Kako racunar (Windows) da radi bez antivirusa ? Sta treba?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8396 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.