Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome

[es] :: Windows desktop :: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7309 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kule
Beograd

Član broj: 18372
Poruke: 47
*.yubc.net.



Profil

icon Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome25.09.2007. u 13:33 - pre 201 meseci
Ne znam da li sam na dobrom forumu postovao, ali evo ga moj problem.

Moja konfiguracija je sledeca:
Asus M2N-E (nForce 570)
MSI GeForce7600GT 256MB
2GB Kingstone RAM-a
Maxtor 80GB (Ubuntu)
WD 250GB (WinXP)
Creative SBLive 5.1
Samsung 957DF
ostalo ne znam da li je tako bitno.

Imam Windows XP i Ubuntu linux.
Windows XP mi je updateovan sa svim najnovijim updatima.
Kad izaberem da se boot-uje XP, on krene da se ucitava (vidi se Windows Logo), zatim se ekran ugasi na trenutak (kao i uvek) i onda kad se ekran ponovo upali, umesto da se pojavi Welcome, ekran je crn i vidi se kursor. Led od HDD-a ne radi, tj. nista se ne ucitava, a kursor mogu pomerati nekoliko sekundi i onda on blokira i posle nekoliko sekundi se ugasi monitor i tako racunar radi, ali nista ne funkcionise.
Resetujem racunar probam da udjem u Ubuntu sve radi kako treba.
Restartujem ponovo i udjem u Safe mode bez problema, reinstaliram nvidine drivere za graficku, restartujem i sve je OK.
Posle nekog vremena, sve se ponovo desi, nista posebno ne radim niti instaliram nesto novo, prosto nasumice.
Ima li neko ideju sta bi moglo da bude?
Ne verujem da je hradverski jer mi u Ubuntu udje bez problema, posto sam mislio da je do graficke, a i u Linuxu imam instalirane nvidine drivere, pokrenuo sam OpenGL igrici i sve radi OK, kao i sto radi u Windows-u (kad mi uspe ucitati).

[Ovu poruku je menjao kule dana 26.09.2007. u 09:11 GMT+1]
Open Source - Open Possibilities
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome26.09.2007. u 00:55 - pre 201 meseci
Kada su ovi simptomi poceli da se manifestuju?
 
Odgovor na temu

kule
Beograd

Član broj: 18372
Poruke: 47
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome26.09.2007. u 07:44 - pre 201 meseci
Ne znam tacno. Prvi put mi se desilo mozda pre 2 meseca, ali sam mislio da je problem u Windows-u (pa sam ga reinstalirao), i evo opet problem pre nedelju dana.
Nista posebno nisam radio, niti sam nesto instalirao ili sl.
Open Source - Open Possibilities
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
91.148.90.*



+34 Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome26.09.2007. u 07:49 - pre 201 meseci
Pogledaj rezoluciju i refresh rate da li je ok!
Znaci, refresh rate ispod 85hz, rezolucija ispod ili 1024x768.
Da nije monitor zapamtio podesavanja iz Ubuntu-a i sada pokusava da ih ostvari i na Win.
Imao sam takvih problema sa SUSE!
 
Odgovor na temu

kule
Beograd

Član broj: 18372
Poruke: 47
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome26.09.2007. u 08:03 - pre 201 meseci
Citat:
drvlada75: Pogledaj rezoluciju i refresh rate da li je ok!
Znaci, refresh rate ispod 85hz, rezolucija ispod ili 1024x768.

Sta hoces da kazes da drzim refreshrate ispod 85Hz i rezoluciju 1024x768 ili ispid???!!!
Imam 19" monitor i drzacu rezoluciju 1280x1024@85Hz.
Citat:
drvlada75:Da nije monitor zapamtio podesavanja iz Ubuntu-a i sada pokusava da ih ostvari i na Win.
Imao sam takvih problema sa SUSE! :)

Kad mi se ucita Windows (tj. kad dobijem crni ekran sa kursorom), rezolucija je ok, proverio sam tako sto sam proverio na monitoru (ima opciju view resolution, ili tako nesto).
A i da je zapamtio podesavanja iz Ubuntu-a, ista mi je rezolucija i tamo.
Open Source - Open Possibilities
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
91.148.90.*



+34 Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome26.09.2007. u 08:20 - pre 201 meseci
Zelis da drzis rezoluciju bez slike ili da vidis sliku i da pronadjes u cemu je problem?
Naravno da neces drzati zauvek tu rezoluciju i refresh!
 
Odgovor na temu

kule
Beograd

Član broj: 18372
Poruke: 47
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome26.09.2007. u 08:37 - pre 201 meseci
Citat:
drvlada75: Zelis da drzis rezoluciju bez slike ili da vidis sliku i da pronadjes u cemu je problem?
Naravno da neces drzati zauvek tu rezoluciju i refresh!

Ovaj monitor imam vec 3 godine i oduvek sam radio na 1280x1024@85Hz!
Kako da ti objasnim da monitor radi na toj rezoluciji bez problema (slika nema gresaka), samo sto se ne vidi pozadina (tj. crna je) i samo se vidi beli kursor, u ostalom na Ubuntu-u radi sve kako treba. A ako ces i dalje da mi dajes savete da zamenim rezoluciju, probao sam da udjem u VGA mode u kojem se (ako se ne varam) Windows startuje na 640x480@60Hz i ista je prica - crna pozadina sa belim kursorom (samo sto je rezolucija 640x480@60Hz)
Open Source - Open Possibilities
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome26.09.2007. u 11:57 - pre 201 meseci
Sta si prvo instalirao? Ubuntu ili Windows XP?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome26.09.2007. u 20:14 - pre 201 meseci
Proveri hard disk preko dijagnostickog alata proizvodjaca za svaki slucaj i ako ima gresaka bice popravljene ako su logicke. To je moj trenutni savet. Ne pitaj me zasto. Just do it! :)
 
Odgovor na temu

kule
Beograd

Član broj: 18372
Poruke: 47
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome27.09.2007. u 12:06 - pre 201 meseci
Citat:
Binary Mind: Sta si prvo instalirao? Ubuntu ili Windows XP?
Zasto je ovo bitno? Ako te vec zanima, ne secam se koji sam prvo instalirao, jer imam dva HDD-a tako dam dok sam jedan instalirao, drugi je bio iskljucen i obrnuto. Kad sam sve zavrsio, namestio sam da mi bios boot-uje sa HDD-a koji ima Ubuntu na sebi i podesio GRUB, da mogu da boot-ujem i u WinXP.

Citat:
Binary Mind: Proveri hard disk preko dijagnostickog alata proizvodjaca za svaki slucaj i ako ima gresaka bice popravljene ako su logicke. To je moj trenutni savet. Ne pitaj me zasto. Just do it!
Taj dan kad mi se desilo, posle reinstalacije drivera, pokrenuo sam chkdsk i on je naso neke greskice (kako je chkdsk rekao "minor inconsistencies" ili slicno), ali ih je ispravio Probacu da ga proverim preko WD Data Lifeguard Diagnostic.
Open Source - Open Possibilities
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome27.09.2007. u 19:05 - pre 201 meseci
Pitam za Linux i Windows zato sto jeste bitno, ali nema veze. Ja sam uvek instaliro prvo Windows pa onda Linux bez isklucivanja hardova i nikad nisam imao problema, a vi sto instalirate tako malo, malo pa se pojavi neki post o tome kako hard diskovi brljaju kao sto je najverovatnije i kod tebe slucaj. :)
 
Odgovor na temu

kule
Beograd

Član broj: 18372
Poruke: 47
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome28.09.2007. u 09:22 - pre 201 meseci
Citat:
Binary Mind: Pitam za Linux i Windows zato sto jeste bitno, ali nema veze. Ja sam uvek instaliro prvo Windows pa onda Linux bez isklucivanja hardova i nikad nisam imao problema, a vi sto instalirate tako malo, malo pa se pojavi neki post o tome kako hard diskovi brljaju kao sto je najverovatnije i kod tebe slucaj.
Windows je bitno instalirati prvi, samo zato sto on ne moze da podesi boot manager da boot-uju oba operativna sistema (za razliku od linux-a) i ni zbog cega drugo. A ako sam znas da podesis boot manager nije bitno koji ces prvo instalirati.
Sad sam se setio sta sam prvo instalirao. Posto sam na jednom hard disku vec imao linux, a drugi mi je bio prazan morao sam da iskljucim linux-ov HDD jer Windows XP instalacija nece da s pokrene, ako ne prepozna neku particiju (DEBILIZAM!!!!).
Open Source - Open Possibilities
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome06.10.2007. u 10:02 - pre 201 meseci
Ima li novosti sto se tice tvoje situacije kule? Da li si uradio dijagnostiku najverovanije problematicnog HDD-a?
 
Odgovor na temu

kule
Beograd

Član broj: 18372
Poruke: 47
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome08.10.2007. u 08:47 - pre 201 meseci
Citat:
Binary Mind: Ima li novosti sto se tice tvoje situacije kule? Da li si uradio dijagnostiku najverovanije problematicnog HDD-a?
Uradio sam diagnostiku HDD-a, i nema problema nikakvih problema Trenutno sve radi, ali ne znam koliko dugo
Open Source - Open Possibilities
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome08.10.2007. u 09:26 - pre 201 meseci
Pa dobro... Drzim ti palceve da se ne ponovi Ako se ipak ponovi smislicemo nesto
 
Odgovor na temu

D3dBl4cK
Nikola Cvorkov
Mokrin

Član broj: 320160
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome31.12.2013. u 10:14 - pre 125 meseci
Ja imam slican problem.. MIslim da su mi neki kondezatori otisli ali ipak da se konsultujem sa vama.. Dakle, kada ukljucim komp sve ide normalno i dodje do onog kada se windows ucitava zatim se samo pojavi crn ekran bez kursora i tako stoji.. probam da resetujem i opet isto.. ali evo necega cudnog..kada komp iskljucim i tako stoji neko vreme (sat,dva) onda ga ukljucim i sve normalno radi.. zna ki neko sta moze biti.. i da zamenuo sam hard i ram memoriju i opet isto, zamenuo sam graficku i opet isto.. zato mislim da su neki kondenzatori otisli na maticnoj ali nisam siguran
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome31.12.2013. u 13:13 - pre 125 meseci
Probaj,kada se to desi da ugasis samo monitor pa ga upali posle par sekundi,da vidimo kakva mu je rakcija,Jer mi sve lici da je monitor blizu kraja.Javi sta je bilo kako se ponasa.
 
Odgovor na temu

D3dBl4cK
Nikola Cvorkov
Mokrin

Član broj: 320160
Poruke: 67
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome06.01.2014. u 18:02 - pre 125 meseci
Nije monitor.. imam dva monitora i na oba se isto desava.. menjao sam sve osim maticne samo da vidim u cemu je kvar i uvek isto.. jel moguce da je bios posto je maticna dosta stara?
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome06.01.2014. u 22:10 - pre 125 meseci
Pre proveri kondenzatore na matocnoj i vidi da neki od njih nije nabubrio.
 
Odgovor na temu

D3dBl4cK
Nikola Cvorkov
Mokrin

Član broj: 320160
Poruke: 67
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome07.01.2014. u 17:25 - pre 125 meseci
Pa i pomislio sam da su kondenzatori ali ipak sam hteo da vidim da li je mzd bios ili nesto drugo posto kondenzatore nikad nisam menjao pa nisam hteo da cackam.. inace mislim da znam kako se to proverava.. bar se prisecam iz skole :) .. Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows XP crni ekran sa kursorom umesto Welcome

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7309 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.