Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hidrostat kod veš-mašine Gorenje WA583

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Hidrostat kod veš-mašine Gorenje WA583

[ Pregleda: 13570 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.adsl.beotel.net.



+968 Profil

icon Hidrostat kod veš-mašine Gorenje WA58304.09.2008. u 23:09 - pre 190 meseci
imam problema sa mašinom Gorenje WA583 koja primi vodu i stane.
skinem poklopac skinem crevce sa hidrostata (a ima ih dva) dunem u hidrostat pomoću cevčice i čujem dva klika. vratim crevce i mašina radi sledeća par pranja a potom isti problem.
skidao sam crevo/a i sa druge strane ali nije problem u crevima.

e sad, konkretno pitanje je:
koja je funkcija dva hidrostata? da li je moguće da je problem samo u jednom?
kod jednog od njih (drugog po redu gledajući od programatora) kada dunem u njega (dvo)klik koji dobijam deluje inertnije, sporije... ponekad moram jače da dunem da bih čuo drugi klik.
da menjam jedan? oba?

bio mi je i majstor iz ovlašćenog servisa bukvalno dunuo u hidrostat, uzeo 'iljadarku i otišao.
kada je mašina ponovo stala, zvao sam ga, čovek je došao, opet isto uradio, nije hteo da uzme novac i rekao mi je da je problem u hidrostatu i zbrisao.
doduše bio je ljubazan pa je hteo da mi pokaže šta i kako ne valja ali sam bio suviše nezaiteresovan za zanat (a i ispiti me čekali) te sam ga lepo otpratio do vrata.

zvaću sutra servis da pitam kolika je cena hidrostata pa da ga sam zamenim. šta će mi majstor i njegove "zlatne ruke".
samo molim za malo pojašnjenje u vezi sa hidrostatima.

hvala.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Hidrostat kod veš-mašine Gorenje WA58304.09.2008. u 23:49 - pre 190 meseci
Ovde sam objasnio one glavne stvari.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.adsl.beotel.net.



+968 Profil

icon Re: Hidrostat kod veš-mašine Gorenje WA58305.09.2008. u 13:25 - pre 190 meseci
^ džabe, nije mi jasno za šta služe dva hidrostata te da li se tu radi o dva istovetna dela samo različito naštelovana?
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Hidrostat kod veš-mašine Gorenje WA58305.09.2008. u 15:37 - pre 190 meseci
Upravo tako.Takve popravke ne treba raditi napamet.Da bi se ustanovilo koji je (i da li je uopste) neispravan,neophodno je imati unimer i njime izmeriti da li kontakti prenose.To sto on mehanicki skljoca ne znaci nista.Ako,kao sto kazes masina uvuce vodu i stoji onda je u pitanju prvi (nizi) nivo jer bi u trenutku njegovog zatvaranja motor tajmera trebao da krene,a takodje i okretanje bubnja.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.adsl.beotel.net.



+968 Profil

icon Re: Hidrostat kod veš-mašine Gorenje WA58305.09.2008. u 17:27 - pre 190 meseci
^ takav sam odgovor želeo.
hvala lepo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Hidrostat kod veš-mašine Gorenje WA583

[ Pregleda: 13570 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.