Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako primiti i slati wireless signal pomocu ap-a

[es] :: Wireless :: Kako primiti i slati wireless signal pomocu ap-a

[ Pregleda: 3157 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

needforspeed
Nikola Jevdjic
Brcko

Član broj: 149584
Poruke: 2
*.teol.net.

Sajt: www.zezajse.tk


Profil

icon Kako primiti i slati wireless signal pomocu ap-a02.09.2008. u 15:42 - pre 190 meseci
Na koji je nacin moguce bez racunara, primiti signal od nekog wireless provajdera i taj isti signal proslediti dalje? Npr. ako kod kuce hvatam signal nekog provajdera i zelim da postavim ap da se ostali konektuju na njega na mojoj kuci, sta je sve potrebno od opreme? Trenutno imam d-link-ov dwl-g700 ap koji radi u ap i repeater modu. Na nekim forumima sam nasao da treba dva ap-a jedan u klijent modu i drugi u ap modu, pa se ova dva ap-a vezu utp kablom, koliko je to tacno i da li se to moze postici samo sa jednim ap-om, znaci da se prima i salje signal?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Kako primiti i slati wireless signal pomocu ap-a02.09.2008. u 22:16 - pre 190 meseci
S jednim, u repater rezimo radi lose, em je taj rezim pptuno neprirodan i nezgodan, em se ista antena koja sluzi za vezu sa provajderom korsiti i za emitovanje klijentima, a to svakako nije odgovarajuci nacin.

Uzmi lepo jos jedan AP, povezi ga UTP kabom na taj sto radi kao klijent i vozi.

Mada, trebace ti verovatno neki ruter da bi izolovao klijente od provajdera.

 
Odgovor na temu

achris
Ponekad zemlja

Član broj: 59037
Poruke: 158
*.ADSL.neobee.net.



+10 Profil

icon Re: Kako primiti i slati wireless signal pomocu ap-a03.09.2008. u 10:18 - pre 190 meseci
Evo ja sam to isto uradio ovako:

Jedan AP neki D-link sam koristio za prijem signala od provajdera a jos jedan sam postavio za korisnike u moju ulicu.
AP za korisnike sam povezao LAN kabelom jedan u drugi i pustio u rad.
Koristim dve antene jel sa jednom da radis sve to je malo mnogo i ne radi maltene nikako.
Ja nemam router izmedju...

Naravno podesavanje AP-a se podrazumeva.

Besprekorno mi radi vec 2 god.


Nije bitno ko kaze vec sta kaze...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
79.101.251.*



+638 Profil

icon Re: Kako primiti i slati wireless signal pomocu ap-a05.09.2008. u 01:30 - pre 190 meseci
Citat:
u repater rezimo radi lose


tzv WDS Mode, nije toliko losh, moze to da radi ali zavisi od signala, od zakacenih klijenata i mnogis drugis stvari

najbolje je sa 2 access point-a
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Kako primiti i slati wireless signal pomocu ap-a

[ Pregleda: 3157 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.