Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless Lan slab signal??

[es] :: Wireless :: Wireless Lan slab signal??

[ Pregleda: 3812 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bungy
Zoran Banković
Bijelo Polje

Član broj: 67473
Poruke: 11
*.crnagora.net.

ICQ: 26889658


Profil

icon Wireless Lan slab signal??14.09.2005. u 00:33 - pre 226 meseci
Imam 10Mb wireless LAN. Često mi se desi da u kancelarijama koje su ''par zidova'' udaljene imam veoma loš signal. Access point mi radi na prvom kanalu. Pretpostavljam da su antene dizajnirane za sredninu frekventnog opsega (6. kanal).
(koliko se sjećam ima ukupno 12 kanala)

Može li neko da mi kaže koliko ću dobiti (npr. u procnetima) bolji signal ako prebacim da mi access point radi npr. na 6. kanalu?
 
Odgovor na temu

linux_wlan
Aleksandar Nikolic
Loznica

Član broj: 10867
Poruke: 355
*.inffo.net.

ICQ: 250378697


+9 Profil

icon Re: Wireless Lan slab signal??14.09.2005. u 06:38 - pre 226 meseci
Niko ti na to na osnovu informacija ne moze odgovoriti. Uzmi pa probaj
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Wireless Lan slab signal??14.09.2005. u 08:03 - pre 226 meseci
Ja mislim da kanal na kojem si trenutno nema veze sa jačinom signala. Jedino ako postoji još neki AP u tvojoj blizini koji je na istom kanalu, pa da probaš da se prebaciš na drugi - čisto da ti je mirna glava da si i to probao.

Da li su kartice po B ili G standardu?
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

bungy
Zoran Banković
Bijelo Polje

Član broj: 67473
Poruke: 11
*.crnagora.net.

ICQ: 26889658


Profil

icon Re: Wireless Lan slab signal??14.09.2005. u 08:42 - pre 226 meseci
Nisu mi problem durgi access pointi itd... Problem mi je što već na 10ak metara signal puno oslabi.
Znam da promjena kanala neće pojačati signal ali bi trebalo da poboljša prijem kod kompjutera u mreži jer antene bolje hvataju signal sa sredine opsega jer su za njega dizajnirane. Nisam u mogućnosti da to sad probam jer sam daleko od te mreže. Za sada me interesuje ima li neko iskustva sa tim? Koliko pomaže itd...
Radi se onoj najsporijoj wireless mreži, mislim da ima G u oznaci. Nisam siguran.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Wireless Lan slab signal??14.09.2005. u 09:54 - pre 226 meseci
Neces mnogo dobiti menajnjem kanala jer uglavnom sve antene pokrivaju podjednako ceo opseg. Ako bas imas neku antenu koja radi na konkretnom kanalu onda treba AP dapodesis na taj kanal.

Nije tesko da probas, menjaj redom kanale pa vidi da li ce ti negde biti jaci signal.

Inace dva-tri zida su dovoljna da degradiraju wireless signal do neupotrebljivosti tako da to sto dobijas uopste nije neobicno. Probaj da na AP stavis neku ozbiljniju antenu ali i na klijente.

Najbolje je ipak da za takvo rastojanje batalis wireless i provuces kablove. Svanuce ti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless Lan slab signal??

[ Pregleda: 3812 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.