Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Azil u Norveskoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Azil u Norveskoj

[ Pregleda: 8975 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tacovic
snezana tacovic
ekonomista
srbija

Član broj: 190384
Poruke: 3
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Azil u Norveskoj10.08.2008. u 21:56 - pre 190 meseci
Cao!

Da li bi neko znao da mi kaze, s obzirom da sam izbegao iz Prizrena na Brezovicu, gde se i dalje nalazim, kako mogu
da dobijem azil u Norveskoj. Sta mi treba sve od papira (imam kosovsku licnu kartu, a predao sam i za kosovski pasos), kakva je procedura, koliko se ceka odgovor, i koliko je sve to sigurno s obzirom da sam cuo da mnogi dobijaju negativan odgovor.

Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
217.18.196.*



+4 Profil

icon Re: Azil u Norveskoj11.08.2008. u 14:56 - pre 190 meseci
Do pocetka maja se nekako i mogao dobiti azil, ali je donesena odluka o novom nacinu ocenjivanja kriterijuma za dobijanje azila, koje je rezultiralo i rezultirace skoro automatskim negativnim odgovorima.

Citat:
" Nova praksa za Kosovo

UDI

Sada kada su Srbija i Kosovo dve samostalne drzave, UDI je doneo novu praksu koja govori da vecina molbi azilanata sa Kosova dobijaju negativni odgovor.

Kosovo se proglasilo nezavisnom drzavom 17. februara ove godine. Norvesko javno priznjanje je doneto 28. marta. Zbog ovog ce se molbe gledeti u odnosu na dve zemlje(Kosovo i Srbija), a ne samo jednu(Srbija) kao ranije.

Ranije su Srbi koji su dolazili sa Kosova, a koji nemaju vezu sa Srbijom, dobijali azil. Norveska je bila jedina zemlja koja je imala ovakav sistem. Promena u sistemu sadrzi negativne odgovore za vecinu Srba sa Kosova, kaze Hanne Jendal (UDI). Promena sadrzi takodje deo koji govori da se azilanti sada povezuju(„ocenjuju“) i prema Kosovu i prema Srbiji kao prema zemlji porekla. Srpsko drzavljanstvo je isto zastita koju inace imaju gradjani Srbije.

Prilikom donesenja odluke izvedena je detaljna procena odnosa oko drzavljanstva ove grupe ljudi(Srba sa Kosova). Odluka govori da UDI vise nije vezan za raniju odluku o internom raseljavanju ove grupe ljudi koja vise nije aktuelna.

Svaki slucaj ce i dalje biti pojedinacno procenjivan.

Sistem stupa na snagu odmah."



Originalna vest se (na norveskom jeziku) moze videti na zvanicnoj prezentaciji UDI-ja: http://www.udi.no/templates/Page.aspx?id=9248
I did it my way!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Azil u Norveskoj

[ Pregleda: 8975 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.