Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko venčanja i spajanja sa porodicom

[es] :: Vodič za emigraciju :: Pomoć oko venčanja i spajanja sa porodicom

[ Pregleda: 9648 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pantheleymon
student

Član broj: 166019
Poruke: 38
*.eunet.yu.



Profil

icon Pomoć oko venčanja i spajanja sa porodicom05.04.2008. u 17:45 - pre 195 meseci
Pozdrav svima!
Imam jedno konkretno pitanje:
Da li ja kao državljanin Srbije mogu da se venčam sa devojkom koja je tek dobila borvišnu dozvolu u Norveškoj, inače ona je papire dobila tako što je tražila azil.
E sad, nas interesuje da li se nas dvoje možemo venčati, gde u inostranstvu i naravno zanima nas spajanje porodice. Naravno da bih ja išao tamo kod nje, jer ovde u Srbiji čovek nema perspektivu.
Šta je potrebno od papira?
Gde, šta, kako i koliko sve to traje.


 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Pomoć oko venčanja i spajanja sa porodicom05.04.2008. u 21:19 - pre 195 meseci
1. Ne verujem da postoji zabrana da se vencas sa nekim, znaci to moze.

2. Sto se tice papira ja nisam cuo da je nemoguce dovesti supruznika ALI to nije pravo koje se podrazumeva. Npr u Italiji kada zoves supruznika moras pokazati da mozes da ga izdrzavas, da imate prikladan smestaj i dr. Racunaj da je u Nemackoj isto i cak strozije.

3. Pitanje je kad se npr nadjes u Nemackoj, da li ces imati pravo na rad sa tom vizom ?


ovo su ti generalno uputstva, javice ti se i ljudi iz Nemacke, ali ti ipak pitaj i zvanicno Nemce.
 
Odgovor na temu

pantheleymon
student

Član broj: 166019
Poruke: 38
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pomoć oko venčanja i spajanja sa porodicom06.04.2008. u 14:34 - pre 195 meseci
Hvala Beltrammi, hajde ako neko zna koji su uslovi za Norvešku
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-225-68.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Pomoć oko venčanja i spajanja sa porodicom06.04.2008. u 14:59 - pre 195 meseci
odes na sajt ministarstva norveskog i gledas,ili zoves ambasadu [ako je ima kod nas]

inace,mislis se ozeniti samo radi papira ili zbog devojke?
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
*.static.ikomline.net.



+120 Profil

icon Re: Pomoć oko venčanja i spajanja sa porodicom06.04.2008. u 20:26 - pre 195 meseci
Ambasada Kraljevine Norveške se nalazi u Užičkoj 43 u Beogradu, na Dedinju.

Rad sa strankama je od ponedeljka do petka (osim srede) od 10.00 do 12.00 časova.
Letnje radno vreme ambasade (u periodu 01. jul - 31. avgust) je od ponedeljka do petka, od 09.00 do 15.00 časova. Radno vreme u toku godine je od 09.00 do 16.00 časova. Informacije o vizama možete dobiti na broj 011/3672 159 svakog radnog dana od 09.00 do 10.00 časova

www.norveska.org.yu/


pozoves i ispitas sta ti sve treba,
a treba dosta
(izmedju ostalog ona mora da je stalno zaposlena,
mora da polozi depozit od 5-6 hiljada evra za tebe kao garanciju... )
a u najboljem slucaju za 4 do 6 meseci nakon raznoraznih provera i odobravanja
mozes da ocekujes da ces legalno uci u zemlju vikinga na osnovu spajanja sa bracnim drugom
 
Odgovor na temu

pantheleymon
student

Član broj: 166019
Poruke: 38
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pomoć oko venčanja i spajanja sa porodicom06.04.2008. u 21:44 - pre 195 meseci
Hvala Horvat-u

Želim da je oženim zato što je volim. Ali u ja sebe i svoju porodicu ne vidim u SRBIJI

a Vi?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-225-68.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Pomoć oko venčanja i spajanja sa porodicom06.04.2008. u 22:23 - pre 195 meseci
napokon jedan koji se ne zeni zbog papira,gledam poslednje postove,previse su zbog papira zenidbe,pa sam zato i ovde priupitao :)

 
Odgovor na temu

Carlito Brigante

Član broj: 38907
Poruke: 110
..1-167-152.customer.lyse.net.



+4 Profil

icon Re: Pomoć oko venčanja i spajanja sa porodicom06.04.2008. u 22:42 - pre 195 meseci
Naravno da se mozes vencati, to je pravo koje vam niko ne moze osporiti. Sto se dolaska u Norvesku tice, na sajtu Direktorata za strance mozes procitati informacije koje te zanimaju: http://www.udi.no/templates/Tema.aspx?id=4475 . Postoje 2 vrste viza po osnovu spajanja porodice: jedna je boravisna viza, na osnovu vec sklopljenog braka/registrovane vanbracne zajednice... Druga je privremena tzv. Fiance viza, boravisna na rok od 6 meseci, radi dolaska i sklapanje braka/registracije vanbracne zajednice u Norveskoj, a zatim se iz Norveske podnosi zahtev za boravisnu dozvolu. U svakom slucaju na UDI-jevom sajtu ces naci mnogo preciznije informacije nego sto ti ja mogu pruziti. Srecno!
I did it my way!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Pomoć oko venčanja i spajanja sa porodicom13.04.2008. u 02:38 - pre 195 meseci
Citat:
Carlito Brigante: Naravno da se mozes vencati, to je pravo koje vam niko ne moze osporiti.

Hm, da li si siguran za to pravo? Npr. Holandija to ne dozvoljava (dozvoljava oficijelno naravno, ali prakticno to je malo tezi slucaj, pa ljudi npr. idu u susednu Belgiju). Posebno ako se radi o ljudima iz nonEU drzava, a Srbija nije ni nonEU vec zemlja treceg sveta za njih.

Uglavnom osoba koja ima legalni boravak (drzavljanstvo) u nekoj zemlji mora da ima odredjenu sumu za neto platu ako namerava da dovede supruznika. Znaci stan, plata koju je drzava propisala za tako nesto, ugovor na min. godinu dana i ostale stvarcice za koje treba videti detaljno za zemlju u koju se ide na taj nacin.

 
Odgovor na temu

mIlAnO

Član broj: 11232
Poruke: 37
*.0507.adsl.tele2.no.



+6 Profil

icon Re: Pomoć oko venčanja i spajanja sa porodicom16.04.2008. u 00:39 - pre 194 meseci
ajd i ja da vam nesto odgovorim...ja sam imao stalnu boravisnu dozvolu kada sam moju mladu doveo u norge...ona je imala hrv pasos i dosla je na turisticku vizu,ja sam sve ispitao kod maticara i u kancelariji za strance...receno je da se moze legalno ozeniti u norge i odatle traziti dozvola za mladu...tako sma i uradio.venco se sa dva svedoka,podneo papire moje i njene,znaci morao si imat zaradu 167000kr u brutu godisnje i smestaj....znaci da mozes da ju ti hranis i oblacis dok nepocne da radi....od drzave nisam nista trazio za nju,nakon 3 nedelje je dobila opstanak u norge..dobila je besplatno skolovanje(kurs norveskog),kada je jezik polozila nasla je posao i sad ima stalnu vizu....kad je vizu produzavala morao sam da se potpisem da sam saglasan i onda dobija vizu na 1god...stalna viza se dobija nakon 3god boravka i vazi dve god..samo da napomenem da je taj slucaj bio pre 3,5god...
mIlAnO
 
Odgovor na temu

DaNiJeLa00
student

Član broj: 168317
Poruke: 151
217.169.223.*



Profil

icon Re: Pomoć oko venčanja i spajanja sa porodicom01.06.2008. u 15:10 - pre 193 meseci
zna li neko sta je potrebno od papira za sklapanje braka sa nemackim drzavljaninom?
 
Odgovor na temu

goran975
goran stevanovic
cacak

Član broj: 183088
Poruke: 5
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pomoć oko venčanja i spajanja sa porodicom01.06.2008. u 19:21 - pre 193 meseci
Zna li ko da mi kaze oko dobijanja vize za sklapanje braka u nemackoj,posto nisam zavrsio kurs nemackog A1,a termin vencanja je 18.07.2007.Da se razumemo.ne zenim se zbog papira i najsrecniji bih bio da ostanem ovde,ali sta je tu je.Molio bih svakoga ako ima slicno iskustvo kao ja ili nesto zna vise o tome,da mi odgovore.Verenica mi je nemacki drzavljanin sa poslom u nemackoj i svojim stanom.Hvala svima
 
Odgovor na temu

goran975
goran stevanovic
cacak

Član broj: 183088
Poruke: 5
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pomoć oko venčanja i spajanja sa porodicom02.06.2008. u 16:29 - pre 193 meseci
Danijela ja sam izvadio u opstini sledece:
1.Krstenicu ili rodni list i overio u sudu apostille pecato.Trazi u opstini medjunarodnu krstenicu da je nebi morala prevoditi
2.Potvrdu u MUP-u o mestu boravka,sa prevodom na nemacki jezik
3.Kopija pasosa
4.Punomoc za zakazivanje termina vencanja bez tvog prisustva
5.Izvod od maticne sluzbe da si slobodnog bracnog stanja,overeno apostille pecatom i prevedeno na nemacki
To sve tvoj buduci suprug treba da preda u opstini gde zeli da se venca i da ti posalje zvanicni dokument koji potvrdjuje da je termin vencanja zakazan,ali na zalost,moras da polozis jezik ovde.Sve to sa ostalim dokumentima,predajes u ambasadu i cekas.Puno pozdrava i srece
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Pomoć oko venčanja i spajanja sa porodicom03.06.2008. u 16:27 - pre 193 meseci
meni nije jasno zasto svi vadite internacionalni rodni list i onda od vas traze apostille? pa ako imas internacionalni rodni list ne trebas apostille. apostille se stavlja samo na dokumente koji nisu internacionalni, tj. one koji se moraju prevest
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Pomoć oko venčanja i spajanja sa porodicom

[ Pregleda: 9648 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.