Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dateTimePicker - forsiranje EU datuma ?

[es] :: .NET :: dateTimePicker - forsiranje EU datuma ?

[ Pregleda: 3731 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon dateTimePicker - forsiranje EU datuma ?14.07.2008. u 23:19 - pre 191 meseci
Ime li ko ideju, kako da jednom $#@%$!Y^ korisniku, sredim date time Picker kontrolu u .NET 2005 , da mu uvek prikazuje datum u formatu dd/mm/yyyy, iako on u Control Panel podesi neko drugo podesavanje (npr USA mu trenutno stoji) pa mu zato i format datuma bude mm/dd/yyyy ?

Probao sam u samom "Custom Format" property-ju dateTime kontrole da stavim "dd/mm/yyyy", ali opet nista ..

cim promenim regional setting na US, promeni se i format datuma :(

a on zapeo, nece da menja format datuma, hoce da mu ostane US kao default :((

10x thanks in advance.

 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.neobee.net.



+987 Profil

icon Re: dateTimePicker - forsiranje EU datuma ?15.07.2008. u 06:24 - pre 191 meseci
Da li si probao da postavis sledecu liniju u Program.cs
Code:

Application.CurrentCulture = new System.Globalization.CultureInfo("en-us");

i tako "isforsiras" US setovanja unutar aplikacije.
 
Odgovor na temu

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-4.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: dateTimePicker - forsiranje EU datuma ?15.07.2008. u 09:52 - pre 191 meseci
@Igore hvala za pomoc, ali radi se mnogo jednostavnije.

Selectujes kontrolu, i onda u boxu Properties, u sekciji "Appereance" ima format datuma. Tu sam prebacio sa Long na Custom, pa sam onda u sekciji "Behavior" stavio "dd/MM/yyyy" , i onda je proradilo.

Znaci, kljucna stvar je da se u sekciji "Appereance" izabere Custom datum.

pozdrav
 
Odgovor na temu

bunker
Srđan Savković
Smederevo

Član broj: 4495
Poruke: 239
212.5.210.*



Profil

icon Re: dateTimePicker - forsiranje EU datuma ?15.07.2008. u 12:54 - pre 191 meseci
Kizo, Igor je u pravu.

Na nacin koji je on pokazao potrebno je u celoj aplikaciji samo jednom, u konstruktoru recimo, navesti kod koji je on dao. S druge strane to ces morati da na svim postojecim kontrolama podesis svojstva, a zatim da kompajliras. Ako tvoj program ode na vise korisnika, pa jedni traze jedno, drugi drugo imaces problem sa verzijama, od cega mozed a te mnogo boli glava.

Preporuka je da koristis ovo sto je Igor napisao, ali da u spoljasnjem fajlu, ili app.config-u (ako samo jedan korisnik radi za tim racunarom) ili u korisnickim podesavanjima podesavanjima (u bazi recimo) drzis lokalizaciju koja njemu odgovara.

Tako bi dosao do toga da svaki korisnk koristi formate datuma koje je izabrao, a tebe nece smarati da im to menjas, vec ce moci sami.


Nije važno stići prvi. Važno je prvo da stigneš.
 
Odgovor na temu

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-4.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: dateTimePicker - forsiranje EU datuma ?15.07.2008. u 13:14 - pre 191 meseci
@ Bunker: hvala za hint. Vidis, nisam ni razmisljao o tome :((( .. vec sam krenuo na 20 formi da menjam datume :(((

@Igore: koje bi onda setovanje bilo za "Serbian-Latin" ? tj. umesto "en-us" sta bi trebalo da stavim ?

Application.CurrentCulture = new System.Globalization.CultureInfo("en-us");

pozdrav, hvala


 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.neobee.net.



+987 Profil

icon Re: dateTimePicker - forsiranje EU datuma ?15.07.2008. u 13:30 - pre 191 meseci
Pogledaj na

Code:

http://msdn.microsoft.com/en-u...globalization.cultureinfo.aspx



Serbian-latin:


Application.CurrentCulture = new System.Globalization.CultureInfo("sr-Latn-CS ");
 
Odgovor na temu

anaxim
Srbija

Član broj: 204660
Poruke: 83
79.143.175.*



Profil

icon Re: dateTimePicker - forsiranje EU datuma ?27.12.2008. u 17:58 - pre 185 meseci
Da li je moguce da se u datetimepickeru prikazuju nasi nazivi meseci. Probao sam kao sto su u ovoj temi pisali. Dodavao sam:

CultureInfo cultureInfo = new CultureInfo("sr-Latn-CS");
Application.CurrentCulture = cultureInfo;

i ove linije dodam odmah u Main() klase Program. Ali nista se ne desava, cak i format ispisa mm/dd/yyyy ostaje. Probao sam i sa

Thread.CurrentThread.CurrentCulture = new CultureInfo("sr-Latn-CS");

ovo takodje dodam u Main(), ali kada pokrenem aplikaciju datetimepicker se ne promeni. Posto ovo svima vama radi, gde ja gresim?

Pozzz




 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
79.101.183.*



+987 Profil

icon Re: dateTimePicker - forsiranje EU datuma ?27.12.2008. u 18:42 - pre 185 meseci

Izgleda da ces morati da napravis svoju kontrolu. :(

http://blogs.msdn.com/michkap/archive/2005/03/28/402839.aspx
 
Odgovor na temu

anaxim
Srbija

Član broj: 204660
Poruke: 83
79.143.175.*



Profil

icon Re: dateTimePicker - forsiranje EU datuma ?28.12.2008. u 11:32 - pre 185 meseci
Onda cu uraditi ovo sa custom format, a meseci na srpskom ce malo sacekati :(.
Pozzz
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: dateTimePicker - forsiranje EU datuma ?

[ Pregleda: 3731 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.