Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sabiranje od datuma do datuma .... HITNO !

[es] :: Office :: Excel :: Sabiranje od datuma do datuma .... HITNO !

[ Pregleda: 5087 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanpro
Beograd

Član broj: 186028
Poruke: 104
*.adsl-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Sabiranje od datuma do datuma .... HITNO !25.06.2008. u 20:22 - pre 192 meseci
Napravio sam makro i imam problem ??? U koloni A imam ispisane datume, a u kolonama B,C,...itd neke vrednosti, kako da prilikom zadavanja odredjenog datuma npr. od 01.01.2008 - 31.01.2008 dobijem zbir po kolonama.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Sabiranje od datuma do datuma .... HITNO !26.06.2008. u 01:32 - pre 192 meseci
Citat:
ivanpro: kako da prilikom zadavanja ... dobijem zbir po kolonama.

Prouči malo f-ju za uslovno sumiranje, SUMIF(): HELP je na prvom mestu, a potraži primere i na ovom forumu, bilo je već puno reči o tome.

Potom pogledaj att sa rešenjem..

Što se tiče onog pitanja koje si pisao u fajlu, u att,
Citat:
Kada postavim funkciju =TODAY(), datum se menja svakog dana.
Kako da se datum zadrzi ???

-Datum se menja jer je baš to namena te f-je: naime, da pokaže današnji datum (a ne datum kada si bio kucao). Ako ti to ne odgovara, pa nemoj da koristiš f-ju nego prosto unesi datum. A ako ti je, iz meni nepoznatog razloga, ovo previše komplikovano, možeš nastaviti da kucaš f-ju TODAY() ali onda pre ENTER, pritisni F9, čime će se f-ja transformisati u svoju (današnju) vrednost.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Sabiranje od datuma do datuma .... HITNO !26.06.2008. u 05:26 - pre 192 meseci
Na OpenOffice.org listi pojavio se isti problem sa osvežavanjem datuma, jednostavno rešenje je uključiti makro koji kopira vrednosti iz kolone kao tekst (skida formulu) pri čuvanju dokumenta. http://sr.openoffice.org/servlets/ReadMsg?list=users&msgNo=40

Slično sigurno može i u MS Office-u, a bolje je rešenje od "Ups, zaboravio sam da ukucam F9. Je l' kad ono beše? ;)"
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

ivanpro
Beograd

Član broj: 186028
Poruke: 104
*.adsl-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: Sabiranje od datuma do datuma .... HITNO !26.06.2008. u 21:29 - pre 192 meseci
3okc

!!! HVALA PUNO !!!

Pomogao si mi. Cak sam uspeo i da kombinujem SUMIF i COUNTIF
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Sabiranje od datuma do datuma .... HITNO !

[ Pregleda: 5087 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.