Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1630308 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina01.07.2013. u 19:13 - pre 131 meseci
Hvala, hvala. Kamo srece da je moj, ja imam samo upotrebnu dozvolu (operativni lizing) :)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.07.2013. u 09:01 - pre 131 meseci
Citat:
Zarko Silic:
Zasto bi bio prevaren?

Prevaren bi bio da se nesto krivotvori zasta kupac sazna tek nakon sto kupi automobil. Ovako, nije prevara.

Performanse jesu kao na autima iz proslog veka, ali takve su kakve su. Nekom one ne smetaju. Zato, u zemlji u kojoj zivis i radis postoji krajnja desna traka na autoputevima.



APSOLUTNO NETACNO.

http://www.b92.net/automobili/...13&mm=07&nav_id=733520

KONACNO NEKO IZNOSI ISTINU:

"Na benzinskom motoru je upotrebljen najsavremeniji sistem varijabilnog upravljanja ventilima, koji pored promene faze menja i veličinu hoda ventila.

Na taj način se optimizuje protok fluida kroz komoru za sagorevanje u zavisnisti od broja obrtaja i opterećenja. Rezultat je, pored smanjenja potrošnje i performansi, pre svega elastičnost u vožnji.

Motor maksimalne snage 132 KS pri 6.400 o/min i maksimalnog obrtnog momenta od 160 Nm pri 4.400 o/min u lakom autu se ponaša gotovo kao da ima dva litra."

To pokazuju i brojke. Sa maksimalnom brzinom od 200 km/h i ubrzanjem od 0 do 100 km/h za 10 sekundi, on je ubedljivo brži od hibridne verzije i ima iste performanse kao model sa dvolitarskim turbo-dizel motorom. (misli se na max brzinu i ubrzanje do 100kmh).

Prosek potrošnje na testu iznosio je vrlo dobrih 7,7 litara.

Prosek potrosnje na testovima varira iz raznih razloga, kao i merenje performansi.

Inace, ekipa automagazina ima uvek objektivne testove. Skoro je izasao njihov test Golfa VII koji je odlican.

U svim OBJEKTIVNIM testovima Auris 1.6 je deklarisan kao IZUZETNO brz automobil, stvoren za autoput. Bez problema odrzava brzine od 180-190kmh uz odlicno ubrzanje u svim rezimima voznje. Druzeci se kasnije sa ovim autom 7 dana (a nadam se da ce uskoro doci na test nesto iz jednog drugog tabora, doduse nije VW nazalost), potpuno je jasno da je ovo odlicno brz automobil koji zustro povlaci u svim rezimima voznje, a sto pokazuju oni testovi koji su objektivni i neoptereceni brendiranjem VW-a i turbo motora vec shvataju sta je japanac hteo da kaze.

Uostalom, kada procene da je potrebno (a zasad nije) ubacice i oni turbo motor u svoje automobile, barem to nije tesko za njih.

Ako pogledate B92 test (automagazin), onda cete videti zasto i dalje stavljaju ove motore i koja je cenovna politika.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.07.2013. u 09:25 - pre 131 meseci
Citat:
Bez problema odrzava brzine od 180-190kmh uz odlicno ubrzanje u svim rezimima voznje.


Jel se ti zezas ili ti je odrzavanje brzine na ekstremnim nivoima stvarno bitno?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.07.2013. u 09:30 - pre 131 meseci
Bitno je za neke likove s foruma koji govore da je to "automobil sa groznim performansama iz devedesetih". Cak stavise, njima je i 200kmh verovatno jako malo za 1.6 motor, to je anemicno i sporo i ne moze brzo da ide i za njih je samo desna traka.

Meni apsolutno nije bitno jer vozim uvek u okviru ogranicenja i nikad ne jurcam sa automobilom.

Atmosfera u ovom Aurisu je takva da je u pitanju relaksirana voznja, a na blag dodir pedale gasa pokazuje ostre zube kada zatreba.

Mene nijedan auto nije mamio da vozim van limita, ma koliko bio jak.

Bitno je samo da u odredjenim situacijama kada zatreba odreaguje trenutno na pritiskanje pedale gasa i to je to. Apsolutno me ne zanima da li je to CR dizel, TSI, atmo motor, kakav god ako reaguje na ono sto sam ja zamislio u tom trenutku i kad zatreba.

Za ostalo postoji trkacka staza pa ko zeli da forsira svoje turbo motore, moze tamo...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.07.2013. u 09:52 - pre 131 meseci
Inace prodaja u Evropi upravo govori ono sto sam pricao par stranica ranije. Nekima pada a nekima raste da prostite.

Pogledajte pazljivo ko je zabelezio rast. Sto znaci da novi modeli pogadjaju zicu.

 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.07.2013. u 11:15 - pre 131 meseci
Taj Auris nije los autic i performanse izgledaju sasvim dovoljne za normalnog korisnika, sto ne mogu reci zasigurno posto ga nisam vozio... Zavisi sta kome treba... Meni odgovara da tokom voznje na tempomatu po brdskim deonicama oko Alpa, nema potrebe za menjenjem iz najvise brzine... Za tako necim ce neko iz Srbije mozda imati potrebe jednom godisnje kada ide na Kopaonik ... Ali nemojte opet statisike prodaje ...
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.07.2013. u 11:39 - pre 131 meseci
Od sve te statistike najinteresantnija je Mitsubishijeva. Nije ni cudo sto nude cudesne rasprodaje od vise desetina procenata :)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.07.2013. u 11:47 - pre 131 meseci
Mitsubishi je bas roknuo na dole.

Ne znam ni kakva je prodaja ovde u Srbiji, ali je verovatno na nivou statisticke greske.

A inace onaj ASX im je odlican crossover, ali pitanje je na koji nacin je plasiran i kojom cenovnom politikom.

Zanimljiva je bila vest da je Skodi opala prodaja za oko 6% i pored pocetka prodaje novih modela. Mislim da je bilo na B92.

@Nemanja:

Postavio sam statistiku jer su svi izbacili NOVE modele i jedino je Toyota bas odskocila, sto ranije NIJE bio slucaj u Evropi. A nastup sa novim modelima je ipak avangarda u odnosu na ono ranije. Agresivnije u svakom slucaju.

VW i dalje ima odlicnu prodaju, ali misli da kupci pocinju da prepoznaju i druge kvalitete Toyotinih automobila.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.07.2013. u 15:48 - pre 131 meseci
Citat:
tdusko:
^Ako se ovaj izvor moze uzeti za relevantan, onda bar 2 stvari mogu da okarakterisem kao katastrofalne:

1. Kocenje 100-0: 40 m
2. Realna potrosnja: prosecna 8.1, u gradu 9.4


1. Kocenje u zimskim uslovima sa zimskim gumama. Odlican i ocekivan rezultat.

2. Potrosnja varira na svim testovima - eto Automagazin ima prosek 7.7, a meni je u spicu Beograda, klima, vise osoba u kolima, stani kreni voznja pokazivao 8.5 litara. U svim ostalim slucajevima gradska potrosnja je, za moj stil voznje, bila ispod 8 litara na 100km po board kompjuteru. Ovo je nakon drugog druzenja sa automobilom, kada je razradjen. Na pravcu na kome idem na posao (prigradsko naselje - NBGD) proseke sam drzao cak i na 6 litara. Magistralni putevi ka Mladenovcu spustaju potrosnju na ispod 5 litara.

Dodatna informacija je da Begaljicko brdo izvlaci u VI stepenu prenosa. Tempomat je sa 130kmh spao na oko 127kmh na tom usponu. Zanemarljivo, a obraji su niski za jednog benzinca. Naravno, ovo je opterecn auto. Poptuno isto mi je pala brzina i na Caddy sa 1.6 TDI-om sa tempomatom (petostepeni menjac doduse). Cak sam se razocarao u 1.6 TDI da sam morao Bubanj Potok izvlaciti u IV stepenu prenosa sa 100kmh. Doduse, bilo nas je 4 u automobilu. Na pravcu je sasvim solidan i tih.
Ipak, Valvematic daje mnogo zustriju voznju, a neki "nedostatak" vece elasticnosti i obrtnog momenta u V ili VI stepenu prenosa nadoknadjuje IV stepenom prenosa i punjenjem pedale gasa - jednostavno auto poleti, bas kako da ima mnogo snazniji motor (vece zapremine).

Uspevao sam drasticno da smanjim proseke cak i zustrom (ali ne brzom) voznjom.

Kada je auto bio na testu redakcija, prosek je isao na 8.7 litara. Ja sam bez problema isao litar i po nize.

Inace, ne znam da li je neko video kako se kod nas "testira" auto u "nekim" redakcijama - gas do poda i nabijanje na sve moguce rupe bez ikakve paznje, pri tom se ne pazi na bilo sta. Neki sa dizelasima su zalazaili po gradu na 10 litara... tako da...

Inace, dobar test i odlican automobil:

http://www.b92.net/automobili/...13&mm=07&nav_id=732451

VW Golf 2.0 TDI DSG Highline
Volkswagen Golf sedme generacije proglašen je za automobil godine u Evropi i svetu. Koliko je titula opravdana imali smo prilike da se uverimo testirajući trenutno najskuplju verziju koja se može kupiti u Srbiji.

Ja nikako ne uspevam da dobijem ovaj auto na test.

Jedinu zamerku ovde imam na OGROMNU cenu - 30.000 evra - za te novce mozes kupiti dve Kie Ceed i mirna familija - ako ima dva vozaca u istoj :)

Nudi mi se Renault Captur na par dana na test, sa motorom 1.5 dci 90KS i rado cu ga testirati ukoliko budem mogao da ga dobijem.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.07.2013. u 17:11 - pre 131 meseci
2 kie ceed i za kusur fiat punto classic :)

Ne kapiram tu logiku 'izvlači uz begaljičko brdo 6tom brzinom'. Još su me u autoškoli učili da se auto ne muči u visokom stepenu prenosa na uzbrdici i samim tim da bih uz begaljičko brdo vozio 6tom brzinom po mom standardu moram da idem bar 170 :)
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.07.2013. u 19:15 - pre 131 meseci
Citat:
jnk: 2 kie ceed i za kusur fiat punto classic :)

Ne kapiram tu logiku 'izvlači uz begaljičko brdo 6tom brzinom'. Još su me u autoškoli učili da se auto ne muči u visokom stepenu prenosa na uzbrdici i samim tim da bih uz begaljičko brdo vozio 6tom brzinom po mom standardu moram da idem bar 170 :)


e to ni meni nikako nije jasno a ovde se takve stvari baš potenciraju.
Mislim, kao prava je stvar da ne moraš da šaltaš brzine, nego može u 5, 6 da obiđe šleper sa 90 na sat...
Ja zaista ne razumem potrebu za takvom vožnjom!?! Naročito što takva vožnja ubija menjač i sklopove menjača, a i dizne se mnogo pre zapuše!

Ako vas mrzi da menjate brzine, onda fino uzmete automatik i milina. (a najgore je što su sve kao neki strašni vozači i što nikad ne bi vozili automatik jer ne mogu sami da šaltaju, a vamo kad treba da šaltaju, onda je to smor)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.07.2013. u 19:34 - pre 131 meseci
Dokle cete gusiti temu sa jebenim aurisom?
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.upc-i.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.07.2013. u 20:59 - pre 131 meseci
U potrazi za novim vozilom (lizing), proslog vikenda probah Golfa VII.

Unapred da kazem, da (sam imao) velike predrasude o samom Golfu, iako poslednji u kojem sam se vozio je bio Golf V. Trenutno imam Ibizu (2,5 godine), poredjenja radi.

Golf koji sam probao je bio dakle 7-ca, sa 1.4 TSI motorom uparenim sa DSG menjacem (7 brzina) u Highline izvedbi sa dodacima: Madrid 17" felne, Lane Departure Warning, Xenon svetla i Led svetla nazad, 4 elekro podizaca prozora i komandama menjaca iza volana.

Uglavnom, automobil je ostavio veoma veoma pozitivan utisak na mene. Pre svega DSG menjac koji jednostavno 'cita' misli, niti u jednom trenutku nije uradio nesto sto nisam ocekivao - kako bi ja manuelno menjao brzine, tako se i DSG ponasao. Prva brzina gotovo da ne postoji, vec pri 60 km/h prebacuje u 6 stepen prenosa u gradskoj voznji, dok na autoputu je jednostavno idealan 'saputnik'. Svi nacini menjanja brzina (preko volana, full automatic ili pak rucicom menjaca) jednostavno klize i vozilo niti u jednom trenutku ne 'poskakuje' prilikom menjanja brzina, cak ni u veoma zustroj i 'iznenadnoj' voznji.

Sto se tice motora 1.4 sa 140 konja, veoma agilan, moze se voziti stedljivo a opet ima dovoljno snage za vrlo bezbedno i sigurno preticanje na autoputu. Kako je zemlja lala potpuno ravna, nemam iskustva sto se tice uzbrdica niti maltretiranja motora po istim. Na ravnom, bez preteranog zamaranja se dostize 200 km/h dok je nivo buke u kabini izuzetno pristojan pri takvim brzinama. Pri standardnih 120 km/h je u vozilu mir i tisina i jedstavno klizi auto putem.

Sto se spoljasnjosti vozila tice, tu me je ostavio najvise ravnodusnim. Skladno uradjeno ali nista vise od toga. Unutrasnjost, barem u Highline izvedbi je vrlo dobra. Sve komande su na ocekivanim mestima, svi dugmici i prekidaci su kvalitetno uradjeni i odaju utisak kvaliteta i izdrzljivosti. Na zalost, nisam imao priliku da probam ergonomska sedista, mada su i 'standardna' Highline sedista vise nego zadovoljavajuca. Prostor na zadnjoj klupi me je prijatno iznenadio. Podesivsi vozacko sediste prema mojim gabaritima (186 cm), na zadnju klupu sam mogao vise nego komotno da se smestim. Istina, mesta ima za 2 odrasla putnika pozadi, treci vec mora da se 'grci' (onaj u sredini).

Komandna tabla kao i Executive paket koji je bio u vozilu su odlicni. Displej u boji na komandnoj tabli i 7" touch screen imaju pregrst opcija. Koliko sam razumeo, Google Maps je trenutno dostupan samo u GTI / GTD varijanti, ali se ocekuje da ce od Q4 2013 biti dostupan u svim paketima opreme (naravno, uz doplatu).

Od gadgeta, bio je prisutan samo Lane Departure Warning. Vrlo zanimljiv sistem, moram da priznam. Testirao sam ga par puta na autoputu i radi besprekorno. Pak, ja ga licno nikada ne bi uzeo. Prilikom testiranja, vraca volan / vozilo u svoju traku 3 x - a nakon toga oglasava zvucnim signalom da vozac preuzme kontrolu nad vozilom :) Ovlaz pridrzavajuci volan u trenutku kada se sistem aktivira, oseca se da se volan pomera u levo (posto sam 'bezao' ka zaustavnoj traci iz krajnje desne). Vozilo apsolutno ostaje u zadatoj traci i tu je tacka. Medjutim, u blagim krivinama na autoputu sam u par navrata imao osecaj da se 'borim' sa sistem ko ce da kontrolise volan sto mi se apsolutno nije dopalo. Tako da ovaj sistem, u slucaju da uzmem Golfa definitivno otpada. Druga stvar, ne znam koliko je gadget - sto me je iznenadila. Otvorio sam prozor za mozda 2 prsta, po gradu. U jednom trenutku imao priliku i malo sam ubrzao do nekih 90 km/h. A Golf mi se 'javlja' na displeju na kontrolnoj tabli sa obavestenjem:

"Economy tip
Close windows when driving faster to save fuel"

Moram da priznam da mi je izmamio osmeh. On ce meni da prica kako cu ja da se vozim hehe :)

Sto se tice same voznje, ona je vrlo komforna dok automobil / volan / tockovi daju vise nego dovoljno informacija o samoj podlozi i voznji. Malo je tvrdji, na sta sam sa (spustenom) Ibizom navikao i sto mi apsolutno odgovara. Vrlo je siguran u krivinama a cak i sa 1.4 motorom, prilikom izlaska iz ostrije krivine je veoma lako da pogonski tockovi proklizaju.

Moja averzija prema Golfu potice od toga sto ih ima poprilicno u Holandiji + sto (starije modele) voze klinci, sa nakrivljenim kacketom dok 'vise' na naslonu za ruku, tako da im je glava u sredini vozila (samo im je dupe na sedistu i to pola). Ovo je meni ocito stvorilo pogresnu sliku o ovom vozilu.

Sto se cene tice, ona je jako jako visoka. Sa jedne strane, opravdano visoka jer Golf ipak evolvira vec decenijama, te je kao vozilo poprilicno daleko doguralo. Kvalitet je po meni na solidno visokom nivou. Opet, da vozilo uzimam za kes, ne znam da li bi uzeo Golfa. Posto je lizing u pitanju, pa eto, poredjenja radi, sa istim parametrima (broj godina + broj kilometara), Golf vs Auris = Golf je mesecno oko 180 evra jeftiniji. Golf vs BMW / Audi, Golf 'vodi' za preko 250 evra mesecno.

Jedina cinjenica, koja meni nije bila jasna - najnapucanija i najskuplja verzija koja se iz fabrike moze poruciti sa 5 vrata, na zadnjim vratima nema elektricne podizace prozora. Jedan od dilera / prodavac mi je u par reci samo slozio: fabriku kosta ook 35 evra po vratima, dok za 2 komada naplacuju oko 300 evra. Zarada po vozilu je dakle ~230 evra x jedno 3 miliona vozila - pa ti racunaj :) Kaze da od verzije V nije prodao Golfa koji nije imao i elektricne podizace prozora nazad.

U planu su mi jos da provozam Aurisa, Seat Leon, Pezo 208 GTI... i mozda ako se jos nesto zanimljivo otvori i sledeca 2 meseca, posle toga moram vec da porucim vozilo. Nisam pravio fotke, kola su bila kod mene oko 3,5 sata.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.07.2013. u 21:27 - pre 131 meseci
Meni ne smeta Auris niti bilo koji drugi auto u temi, nego mi samo smeta koliko se neke stvari koje moraju biti egzaktne - navode paušalno i proizvoljno, a bez ikakvih niti dokaza, niti poređenja sa konkurencijom, niti bilo kakvih brojki, niti bilo čega što bi tu priču razlikovalo od kafanskog "majke mi".

@ Cozmo, čemu opet paušalno vikanje i boldovanje totalno nebitnih i besmislenih stvari?!?

Tojota je brža od hibrida....mislim.... Pa to je isto kao da su napisali da je brža od Juga. Već sam ti mnogo puta rekao da ako hoćeš precizno da se izražavaš, onda izbegavaj besmislene izjave tipa "ide uz brdo šestom" i slično, jer to ne daje nikakvu informaciju ni u o čemu. Govori samo o tome da želiš da nahvališ auto, a bez ikakvih dokaza.

Jer, složićemo se, ako ga dovoljno zajuriš može uz brdo i u leru, jel' tako? Pa da li to znači da je Toyota perpetuum mobile?? Iz tvoje priče bi se reklo da je barem vrlo blizu. Čak te je i urednik Nacionalne klase (inače vrlo tolerantan) kritikovao zbog preterane i totalno neosnovane subjektivnosti koja zaista smeta, često i iritira.

Shvati da bilo kakve izjave o performansama i o tome kako auto ide, a naročito da dobro ide i da je bolji od konkurencije, moraju biti potkrepljene brojkama jer u protivnom spadaju u domen kafane.

Dakle, da vidimo barem 80-120 u VI, V i IV, to se može makar lako izmeriti, a mogu i neke druge vrednosti, ali egzaktno izmerene. I obavezno prosek više merenja a ne najbolje vrednosti, kao što rade ti iz Nacionalne klase koje prepisuješ.

Jedino tako možemo da vidimo performanse nekog auta, sve drugo je čista smejurija i "majke mi", a to nećemo na ES-u.


@mozdasamjaamozdainisam

Solidan opis, već si zapažen da iznosiš kvalitetne utiske o autima, nastavi tako a ako nekada imaš priliku, izmeri i barem ovu vrednost 80-120 u različitim stepenim prenosa, dobro dođe kao ilustracija kako neki auto ide.

 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.07.2013. u 21:55 - pre 131 meseci
Počev od potrošnje navedene u gradu, do ispod 5 na magistralom putu, pa do opisa startnosti i drugog, ja ne verujem ni reč u opisu tog aurisa.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.07.2013. u 23:47 - pre 131 meseci
@mozdasamjaamozdainisam...Odlican tekts,u nivou profi novinara kojih kod nas na zalost nema.

Tekst je opsiran ali sam procitao sa zadovoljstvom/

Ima jedan seat leon cupra sa jedno 300 i kusur konja.Brutalno ubrzanje od 80-160.

Bas me zanima tvoj utisak ako budes vozio slican model.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.07.2013. u 10:00 - pre 131 meseci
Citat:
Flo33: Počev od potrošnje navedene u gradu, do ispod 5 na magistralom putu, pa do opisa startnosti i drugog, ja ne verujem ni reč u opisu tog aurisa.


Jedan covek danas ulazi u Aurisa, prosli model, i hajde da ga pitamo nesto o tom autu. Ono najvaznije, nezadovoljan je potrosnjom, koja je oko 8.5l. To se nekako uklapa u ovo sto je @cozmo_im pisao -

Citat:
cozmo_im

2. Potrosnja varira na svim testovima - eto Automagazin ima prosek 7.7, a meni je u spicu Beograda, klima, vise osoba u kolima, stani kreni voznja pokazivao 8.5 litara. U svim ostalim slucajevima gradska potrosnja je, za moj stil voznje, bila ispod 8 litara na 100km po board kompjuteru..


Po meni bi neka realna bila oko 8l, a u zavisnosti od nacina voznje, sigurno moze da ide litar gore ili litar dole.

Kad vec ne verujes ni rec o potrosnji u gradu, kolika bi po tebi trebala biti neka realna potrosnja, gradska voznja?
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.07.2013. u 12:18 - pre 131 meseci
@Nebojsa / Lavlja_Jazbina,
Hvala na komentarima :)

Nemam toliko cesto priliku da probam vozila, pa mi ni slike - a ni merenja brzine / ubrzavanja nisu pala na pamet :(
Ali potrudicu se da sledeci put bude vise informacija.

Sledece nedelje cu zakazati voznju Pezo-a 208 (ok, jeste B klasa, pa cu u toj temi ostaviti utiske); sledeci vikend (za 8 dana dakle) imam zakazanu voznju Leon-a sa 1.6 TDI (110 ks), pa cu ostaviti ovde utiske.

Cenovno i Auris kako Hybrid tako i obican benzinac dolaze u obzir, pa cu verovatno i to probati tokom leta. Kod Toyote mi se medjutim ne dopada CVT, prilikom zustrog (i duzeg) ubrzavanja je previse prisutan u kabini.

Apropo stedljive voznje, licno sam misljenja da mnogo vozaca nije ni svesno koliko je zapravo tesko voziti ekonomicno, pogotovo u gradskim uslovima. Na zalost (za Beograd mogu da tvrdim) u Beogradu je saobracajna (ne)kultura takva da verujem da bi isprebijali svakog vozaca koji bi 'ometao' saobracaj posto ne krece sa potpisivanjem sa semafora niti vozi 150% brze od dozvoljene brzine :(

Konkretno sa Ibizom sam se 'igrao' da vidim koliko stedljivo moze da se vozi. I moze, nije da ne moze - ali zahteva strasnu vozacku disciplinu kao i odredjeni nivo poznavanja vozila, puta (ulica), semafora ali i same mehanike vozila kako bi se izvukao maksimum. Mozda sam ja takav karakter, ali je mene takva voznja poprilicno psihicki umorila, te sam odustao od toga (mislim na maksimalno stedljivu voznju). Pak, iskustvo mi je pokazalo sledece:

potrosio 2 rezervoara od ~45 litara (2 testiranja, trajala su oba nedelju dana);
90% auto put, 10% po gradu;
testiranje u sto je moguce slicnijim uslovima (vremenskim / sto se tice jacine saobracaja / doba dana i slicno);

- normalna voznja (normalna ubrzanja, voznja maksimalno dozvoljenom brzinom), potrosnja: 5,5 litara na 100 km;
- maksimalno stedljiva voznja, na autoputu iza kamiona 90 km/h, maksimalna anticipacija u saobracaju, bez nepotrebnih potrosaca u kolima itd, potrosnja 3,9 litara na 100 km.
(sva merenja su na pumpi, mada ni putni racunar nije previse odstupao).

E, sad ko ima zivaca da se stalno ovako vozi, moze da ustedi. Ali je pitanje, da li je to vredno zivaca :)
Tako da sto se tice realne potrosnje, najbitnije mi je da poznajem osobu koja je to merila, to jest da znam kakav je tip vozaca i koliko je to merenje realno.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.07.2013. u 12:50 - pre 131 meseci
Citat:
cozmo_im: 1. Kocenje u zimskim uslovima sa zimskim gumama. Odlican i ocekivan rezultat.
To je ocekivan rezultat mozda ako vozis juga, ali danas u toj klasi to je katastrofalan rezultat. Medjutim, kao sto sam i napisao tada, treba to proveriti jer deluje neverovatno. Ja nisam uspeo da nadjem iole pouzdan podatak o kocenju za novi auris. Poredjenja radi, golf 7 se zaustavlja za 33-34(toplo/hladno) metara sa 100 na 0. Ne treba objasnjavati koliko je 7 metara u toj situaciji.

Citat:
cozmo_im
Bitno je za neke likove s foruma koji govore da je to "automobil sa groznim performansama iz devedesetih". Cak stavise, njima je i 200kmh verovatno jako malo za 1.6 motor, to je anemicno i sporo i ne moze brzo da ide i za njih je samo desna traka.
Kao i obicno, skrenuo si sputa i presao na iracionalnu diskusiju pomazuci se standardnim, navijackim floskulama. To sto nekoga zanimaju limiti i ponasanje auta blizu limita ne znaci da mu je to malo i da vozi non stop na limitu. Meni recimo je to vazno iako ne vozim ni 1% ukupne voznje ni blizu limita. Zasto? Pa zato sto mi pre svega daje informaciju o tome kolika je stvarna max snaga tog motora. Takodje, daje mi otprilike informaciju kolika je max brzina na kojoj se moze duze vremena voziti bez zamaranja i bez astronomske potrosnje goriva.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.07.2013. u 14:50 - pre 131 meseci
Citat:
vilil1:
Citat:
Flo33: Počev od potrošnje navedene u gradu, do ispod 5 na magistralom putu, pa do opisa startnosti i drugog, ja ne verujem ni reč u opisu tog aurisa.


Jedan covek danas ulazi u Aurisa, prosli model, i hajde da ga pitamo nesto o tom autu. Ono najvaznije, nezadovoljan je potrosnjom, koja je oko 8.5l. To se nekako uklapa u ovo sto je @cozmo_im pisao -

Citat:
cozmo_im

2. Potrosnja varira na svim testovima - eto Automagazin ima prosek 7.7, a meni je u spicu Beograda, klima, vise osoba u kolima, stani kreni voznja pokazivao 8.5 litara. U svim ostalim slucajevima gradska potrosnja je, za moj stil voznje, bila ispod 8 litara na 100km po board kompjuteru..


Po meni bi neka realna bila oko 8l, a u zavisnosti od nacina voznje, sigurno moze da ide litar gore ili litar dole.

Kad vec ne verujes ni rec o potrosnji u gradu, kolika bi po tebi trebala biti neka realna potrosnja, gradska voznja?

Kad govorimo gradska vožnja, podrazumevamo kreni-stani režim, odnosno zastoji na autoputu, gužva po centru, semafori na svakih 50m. Lično mislim, (ne tvrdim) da je normalnim načinom vožnje nemoguće ići ispod 8l. (kako je cosmo_in napisao da je njegova normalna potrošnja). Ja u to ne mogu da poverujem, a ako grešim unapred se izvinjavam za izrečenu sumnju.

Mnogi ovde o gradskoj vožnji pišu kao vožnja po NBG, Zemun polje-Nbg itd. To nije teška gradska vožnja.

A možda ja i ne znam da vozim.

Da je na magistrali standardno ispod 5l isto. Pa ja siđoh iz Kranjske gore do Ljubljane magistralom, odličan put, ne stadoh nigde, tempomat na 70, samo kad sam preticao dodavao gas, par puta kočio, i imao 4,8l. sa manjim autom, i turbo motorom 1.2 tsi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1630308 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.