Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1646681 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina24.11.2012. u 14:37 - pre 140 meseci
@Branko : mislim da si sa ovim pitanjem zakasnio jedno deceniju ... onda se jos moglo zamisliti da nesto sam prckas vikendom oko kola... danas vise ne.

Cak ni svi servisi nisu opremljeni za sve modele automobila a ne pojedinacni korisnik.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina24.11.2012. u 17:52 - pre 140 meseci
Citat:
Branko Santo: Vladd koliko onda u racunicu treba da ulazi i kompleksnost sklopova i mogucnost naprednog korisnika da u domacoj radinosti popravi/zameni delove? Koliko je izgledno da neko moze da usvoji znanje sa foruma i literature i nabavi alatke i sredi odredjen deo problema?

Koliko sam ja razumeo iz vase strucne prepiske samo smanjivanje "pozicija" pogoduje onima koji imaju naklonost da majstorisu. Koji modeli su najpogodniji za vikend majstore?


Nije bas to tako jednostavno, zakomplikovane komponente pa da su problem. Nekada su jednostavne i jeftine opcije i konstrukcije mnogo veci problem, zavareni sklopovi, pertlovani spojevi..to se tesko remontuje, najcesce ili u veoma opremljenim specijalizovanim radionicama ili se menja ceo sklop.

Na drugoj strani, postoje sklopovi koji su veoma slozeni, ali servisno kompatibilni, odnosno, pri konstrukciji se vodilo racuna i o lakoj montazi, i o jednostavnim i sigurnim medjureperima i merenjima, i finalno, procedurama za zavrsno premeravanje i testiranje pre ugradnje.

Ukratko, ne mora svaki slozen sklop, da bude jezivo komplikovan za popravku.Primer karburator, sa jedne, i pertlovana benzinska pumpa sa druge strane.
Ili amortizeri, ili neki drugi specifican sklop.

Ali vesanje je specificno. Lakse je remontovati multilink nego recimo neke vrste mcphersona gde su potrebni neki specijalni alati.

A posebno treba posmatrati neke sklopove koji su recimo nepotrebno zakomplikovani, tipa nkih prekidaca ili signalizacije, montaze farova ili montaze filtera za vazduh..

Nije bitna sklonost majstorisanju, vec je bitno da servisi imaju korektan tretman prema i vozilu i vlasniku. A to nije sllucaj, na svetskom nivou. Jednostavne stvari rade, i skupo naplacuju casove(a nije isto ako je cas pri zameni filtera za vazduh ili rasklapanja menjaca), to se malo koriguje brojem radnih sati..ali je u oba slucaja preplaceno, nepotrebno. Tu zakoni trzista ne vaze, pa korisnik pokusava da anulira bespotrebno i bespredmetno uvecane troskove.

Zasto bih placao servis za zamenu svecica, filtera, prekidaca, sijalica..sto je minimum zahvata.

Ostalo je licna stvar, ko se upusta dublje, ima neke preduslove , alat i znanje, moze samo da ustedi jos vise.

I poslednje, cene delova u servisima su enormne, na neki nacin opravdano, ali zamiljsni "nacin" nije uvek realan, pa je situacija besmislena.
Primer, servo letva za sasiju G4, u servisu, nova je 700 evra, plus 150-200 evra za rad, na trzistu, nova 300, "kineska" i manje od 200, remontovana oko 150...

A korisnik malo veceg "skil-a", moze da odradi posao i na parkingu..za nekoliko sati... i da ustedi prosecnu mesecnu platu u Srbiji.

Poz
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina24.11.2012. u 18:10 - pre 140 meseci
"Korisnik" koji poseduje toliko znanja i alata je obuceniji za to od onoga sto se podrazumeva pod terminom "srpski majstor" ... Ovde se govori o prosecnom korisniku ... Ko ce sada vaditi multilink ili letvu volana od Golfa 7 na parkingu ? Pisac se ne racuna :D
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina24.11.2012. u 18:52 - pre 140 meseci
Citat:
Branko Santo:Koji modeli su najpogodniji za vikend majstore?


Ruski i kineski i to samo zato sto Kuba ne proizvodi automobile.

Ruski zato sto su napravljeni po principu stapa i kanapa, a kineski zato sto i ako se nesto neplanirano pokvari, nije velika steta jer ionako ne vrede nista, a vlasnik takvog auta jedva ceka da ga promeni pa bi mu takva steta isla na ruku da ga se sto pre oslobodi.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina24.11.2012. u 19:55 - pre 140 meseci
Kada govorimo o prosecnom korisniku, on iz navedenih razloga, prosecne tehnicke nesposobnosti, ne treba da se "zaljubljuje" i treba da pazi sta kupuje.

Poz

[Ovu poruku je menjao vladd dana 28.11.2012. u 14:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8420
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.11.2012. u 01:06 - pre 140 meseci
Ok, mislim da su svi rekli ono što su imali. Nakon konsultacija moderatora naslov teme je preimenovan u C segment - najbolja kupovina, čime je omogućeno uvršćivanje u diskusiju bilo kog modela ove klase, naravno u slučaju da je to argumentovano na pravi način.

Međutim, Šćeka je opet uneo zabunu time što je ponovo otvorio neka pitanja koja Pravilnici ES-a a i AZ-a već definišu. Radi otklanjanja bilo kakvih nedoumica, a naročito zbog novih korisnika, pojasniću sve još jednom.

Izvinjavam se na dužini posta ali lako će se čitati jer su većina citati već viđenog.
Citat:
Sceka:
Citat:
Nebojsa Milanovic:

Citat:

Ovo je potpuno u tvom stilu. Ne kažeš ni jednu reč čak ni protiv toga što si citirao, podvukao i boldovao - ali zato svaki dan podeliš nekoliko desetina minusa najkvalitetnjim postovima na forumu.

Dobar doprinos, nema šta.

Najkvalitetnijim postovima po cijem sudu, proceni...?! Ti nesto kvalifikujes kao najkvalitetnijim i to bi trebalo da bude, sta?! Amin? Zakon? Cinjenica? Pravilo? ... Uz svo duzno postovanje kao coveku, nikako se ne bih rukovodio tvojim ocenama/odlucivanju sta je kvalitetan a sta nije neki post na forumu

Ono o čemu svaki korisnik treba da vodi računa je da njegovi postovi budu što kvalitetniji. To važi i za tebe, i za mene, i za svakoga, i u tome treba uvažavati jedino Pravilnik foruma. Ništa više, ništa manje.

Pošto i dalje kažeš da ne znaš šta znači kvalitetan post, a što je najgore, upravo takvim postovima redovno daješ minuse, daću ti jedan primer kvalitetnog posta. Na žalost, i taj post je od tebe i tvojih istomišljenika dobio dosta minusa. Evo ga:
Citat:
Ljutenica_Zimnica:
Golf 7 1.2 TSI 86ks je 15.500e. Zet je vec pazario, a ja bio sa njim cele nedelje na test voznjama (blago meni). Probali smo i30, fokusa, ceed, aurisa, megana.

U svakom slucaju taj Golf 7 1.2 TSI od 86ks ubrzava od 0 do 100 za 11.9 sekundi. Sto konkurencija postize tek sa nekih 125ks (+-10ks) i vecom potrosnjom goriva. Sedmica je puno laksa od sestice i otpor vazduha je smanjen za cak 10%. Enterijer sedmice u osnovnoj verziji se ne moze porediti sa recimo interijerom hyundai-a ili kie. Jednostavno se ne mogu svrstati u isti kos.

Sve je perfektno uklopljeno u milimetar. Bez nekih zazora ili prepusta. Materijali su kvalitetniji. Cela tabla je odradjena sa ukusom. Gomilu dugmica zamenjuje 5'' touch displej koji se nalazi u osnovnoj varijanti. Nisam strucnjak, ali ga cenim da bi recimo jedna kia ceed sa ovako kvalitetnim enterijerom i ovakvim materijalima kostala sigurno 15k evra, ali ne bi mogla da nadomesti taj osecaj prilikom voznje, kao ni kvalitet ostalih elemenata.

Bez obzira na 86ks u voznji deluje dosta jace i agresivnije od konkurenata. Verujem da ce bas ovaj model biti dosta popularan kod nas. 15,5k evra je odlicna cena za ovaj automobil. Ne znam da li je to marketing, promotivno/akcijska cena, ali ce konkurencija morati da uradi neku gimnastiku ako zeli da drzi kakav/takav korak. Naravno, ovo za marketing je subjektivno misljenje, sve ostalo su de facto cinjenice. Nisam zaludjenik za auta, niti drzim stranu golfu 7. Pokusavam da budem sto objektivniji.

A evo ti odmah i jedan primer nekvalitetnog posta pa možeš da uporediš:
Citat:
Sceka:
Minus sam dao zato sto je ovo boldovano i podvuceno... hmmm... kako da se izrazim a da bude pristojno... recimo da je to potpuna besmislica! Tolika da nije vredna objasnjavanja. Znaci, ne zelim da ulazim u beskonacne diskusije, preganjanja, ubedjivanja...

A i da odgovorim na pitanje o Mazdi 3.

Potrosnja ne znam kolika je jer mene licno to nikada ne zanima pa se i ne interesujem za to.

Tehnicke specifikacije kao i rezultati testova su meni potpuno irelevantni za vozilo koje nije moje tako da o tome cak i ne razmisljam.

Nadam se da razlika vrlo jasna i očigledna.

Osim toga, niko ne može da proceni šta je kvalitetno i korisno, nego si baš ti taj koji će nam to reći (?!):
Citat:
Sceka:
Kvalitetni postovi su vecina postova koje napise Zarko, izuzumajuci delove koji su neprimereni jer se neprimereno odnose na ucesnike u diskusiji

Šćeko, shvati da nije bitno KO je nešto napisao, nego ŠTA je napisano. A da li je to kvalitetno/korisno/argumentovano ili nije, to može da proceni i dete u osnovnoj školi. Nisam za to potreban ni ja ni ti, ni bilo ko drugi.

Dalje, osim tih ubeđivanja kako treba da doživimo forum, prigovorio si da "nije moralno" što ti kažem da nije u redu da najkvalitetnijim postovima permanentno lupaš minuse.

Dakle kada ti to napomenem, ti kažeš da to - "nije moralno" ?!

A neprekidno ruganje najkorisnim postovima na forumu i punjenje besmislenim off-topicom ovog mesta u čiji rast i razvoj je uložen ogroman trud - to jeste moralno ?!?

Hmmm, vrlo čudno tumačenje određenih pojava, ali odmah i da ti kažem da to nećeš raditi na ovom forumu.

Dalje,
Citat:
Sceka:
Strucni forum?! Pa pobogu kako nesto sto se opisuje kao:
Code:
AutoZone
Opšta diskusija o automobilima i ostalim četvorotočkašima.
(moderatori: vladd, Zarko Silic, Nebojsa Milanovic)

...moze biti strucni forum. Valjda bi se onda opis sastojao iz "Strucna diskusija o auto..." a ne onako kako zvanicno stoji "Opsta diskusija o automo..."!!! Znaci - opet nameces svoj dozivljaj foruma kao pravilo?!

Nivo stručnosti nekog foruma određuje kvalitet postova na njemu a ne opis u par reči koji datira od pre gotovo deceniju kada je ovaj forum stidljivo nastajao.

Ono što diskusiju opredeljuje i usmerava ka kvalitetu je Pravilnik. Već samo poštovanje Pravilnika foruma će dovesti do njegovog sasvim dovoljnog nivoa stručnosti, nemoj u to da sumnjaš.

Dalje,
Citat:
Sceka: Znaci - opet nameces svoj dozivljaj foruma kao pravilo?!

Neverovatno kakva projekcija, i to opet :)

Ne Šćeko, upravo je suprotno, TI nama konstantno namećeš svoj doživljaj foruma kao pravilo, a to neće ići tek tako.

Citat:
Sceka:
Citat:
Nebojsa Milanovic: Da, vrlo lepo se vidi kako koristiš.

Dođeš na forum i u prvih 5 sekundi lupiš minus onom postu/posteru koji ti je prvi upao u oči argumentovanim pisanjem. U sledećih 5 sekundi lupiš minuse i svim drugim postovima koji ti makar i zaliče na taj. A u narednih nekoliko sekundi lupiš pluseve svim ostalim postovima za koje pomisliš da suprotstavljeni onima kojima si prethodno izlupao minuse.

I da, sasvim si u pravu kada kažeš da to radiš bez emocija, potpuno automatski.

Naravno da je bez emocija! Automatski dam minus necemu sto smatram da je besmislica, nepotrebno ili nekorisno

Imaj u vidu da je evidentiran svaki od ogromnog broja minusa koje si podelio najkvalitetnjim postovima na ovom forumu. Iz toga kakvim postovima daješ minuse vrlo lako se može odrediti tvoj profil ponašanja na ovom mestu. I ne samo tvoj, to naravno važi za svakoga.

Citat:
automatski a sve u cilju da ne "trolujem" nepotrebno!

Ovim si i sam priznao ono što smo već od ranije znali, a to je da ti ovde jedino možeš ili da lupaš minuse najkorisnijim postovima - ili da troluješ.

Predlažem ti nešto sasvim treće, a to je da uvedeš nov način ponašanja koji se zove konstruktivno pisanje. Probaj, ne boli, a može biti višestruko korisno a iz odgovora koje budeš dobio možeš dosta da naučiš ako želiš.

Što se tiče trolovanja, drago mi je što je i tebi jasno da je to na ovom mestu krajnje nepoželjno ponašanje.

Citat:
Kako i na koji nacin ja pisem je samo i iskljucivo moja stvar i niko, apsolutno niko nema nikakvog prava da se u to mesa niti da sugerise bilo sta po tom osnovu

Naravno. Niko ne može i ne treba da vrši uticaj na to kako neko piše.

Samo, isto kao što ti imaš pravo da pišeš onako kako želiš, ovaj forum ima pravo da ne objavi ili da ukloni bilo čije pisanje koje nije u skladu sa njegovim Pravilnicima i uređivačkom politikom. Prosto i vrlo lako razumljivo.

I zbog novijih članova još jedno razjašnjenje u vezi same teme:
Citat:
Ljutenica_Zimnica:
Da se vratim na temu...

Onda se namece zakljucak da bestbuy auto "za sve" nas zajedno jednostavno ne postoji. Zavisi od osobe do osobe. I to zavisi od trenutne ponude na trzistu, vremena, potrebe, cene, individualne zelje, upucenosti, itd, itd...
Ako je tako (a verujem da jeste), onda ultimativni odgovor naslovu teme "C segment, do 20.000 eur - najbolja kupovina" moze biti da najbolja kupovina ne postoji.

Upravo tako. Krajnje rešenje ovde ne postoji, a to i jeste draž ove teme koja je jedna od apsolutno najvećih i svakako najstručnijih tema na ES-u uopšte. Pokrenuta je odavno u jednom sasvim drugačijem trenutku za autoindustriju (mnogi se sećaju da je imala čak i drugačiji naslov koji je promenjen u ovaj onda kada je uočen njen potencijal), i ubrzo je postala hroničar dešavanja u najpopularnijoj klasi automobila, što će biti i ubuduće.


edit: ukidanje cenovnog limita u temi


[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 08.12.2012. u 01:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8420
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.12.2012. u 23:35 - pre 139 meseci
Toyota Auris je nesumnjivo jedan od najvećih igrača u ovom segmentu. Nedavno je predstavljen potpuno nov model koji je odmah privukao pažnju svojim (blago rečeno) neuobičajenim izgledom.

Evo jednog od prvih klipova gde se može videti malo detaljnije:

 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.12.2012. u 09:01 - pre 139 meseci
Pokusao sam da napravim sebi neko poredjenje sa Golfom ali Toyota ima dizel motore od 86k i 120k dok Golf ima 105k i 150k.

Racunam da ce Auris biti hit u zemljama sa strogim zakonodavstvom gde se dobijaju dobri popusti na porez za automobile sa ispod 100g izduvnih gde je i po nekoliko stotina eura godisnje.

Kao sto rekoh u onoj temi serijski xenoni parking senzori i zadnja kamera su cini mi se jedina razlika u opremi (najjacoj).
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.12.2012. u 10:47 - pre 139 meseci
Citat:
Branko Santo: Kao sto rekoh u onoj temi serijski xenoni parking senzori i zadnja kamera su cini mi se jedina razlika u opremi (najjacoj).


 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.12.2012. u 12:42 - pre 139 meseci
Ma Zare gledao sam ima li Toyota neku prednost u poredjenju sa Golfom :)

http://www.toyota.cz/Images/auris_ng_tcm423-1196812.pdf
Tu je spisak opreme gde stoji za Style izmedju ostalog:
Citat:
Xenonové přední světlomety (HID)
- automatické natáčení světlometů do zatáčky (AFS)
- automatická dálková světla (AHB)
  
Systém zpožděného zhasnutí světel (FMH)   
Automatické vypnutí světlometů (Auto Cut)

Inteligentní parkovací asistent (Simple-IPA)   
Parkovací senzory vpředu (6x) a vzadu (4x)

- zadní parkovací kamera


Citat:
Xenon headlights (HID)
- Automatic shooting cornering headlights (AFS)
- Automatic high beam (AHB)
  
System delayed Lights (FMH)   
Automatic headlights off (Auto Cut)

Intelligent Parking Assist (IPA-Simple)   
Parking sensors front (6x) and rear (4x)

- Rear-view camera
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.12.2012. u 15:20 - pre 139 meseci
Aha, ti to gledas u Ceskoj.

Za Golf 7 predvidjeni su paketi sa ful LEDovkama, aktivnim tempomatom koji drzi odstojanje i aktivira kocnice kada je to potrebo, IC kamerom poslednje generacije sa vidljivoscu od 300 m u potpunij magli i niz drugih djakonija svojstvenih donedavno autima u najvisem segmentu.

Ne znam zasto bi Xenonke bile nesto posebno? Ja ih posedujem u fabrickoj verziji na Bori iz 2001. godine. Danas takva svetla vise nisu skupa. Pitanje kako rade?

Sretao sam H7 koji bolje radi i od fabrickih xenonki.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.12.2012. u 17:08 - pre 139 meseci
Zare kod Golfa adaptivni tempomat koji spominjes je 500e doplate, xenoni su 880e obicni ili 1.280e sa obaranjem, automatskim usmeravanjem i slicno. Koji je bolji xenon ne bih znao ali mislio sam da posmatramo cena/kvalitet/kvantitet odnos :)

Ako je Bora iz 2001 imala ne znaci da Golf iz 2012 ima ;)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.12.2012. u 19:49 - pre 139 meseci
Mislim da xenoni od 880 evra nisu bas 22 puta bolji od xenona od 40 evra..Ali TO je cena boravka u "sekti"

Takoda bacati pare na dodatnu opremu za golfa je suludo, ionako se doticni tretira samo po motoru i koznim sedistima, ostalo je za vecinu "isto".

Poz
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8420
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.12.2012. u 20:03 - pre 139 meseci
Dobar H7/H3/H1 far, naravno udvojen (posebno za svako svetlo) još uvek nije ni blizu prevaziđeno rešenje. Čak i H4 far, ako je dovoljno velik i kvalitetan, može da bude odličan.

Fiat je na Zastavinom Puntu zadao domaći zadatak kako se prava izvrsna, a veoma jeftina svetla.

Kada bi svaki auto imao samo takva svetla broj svih vrsta nesreća bi bio značajno smanjen. Sve preko toga je bacanje para koje mogu daleko bolje da se upotrebe (u dodatne erbegove, ESP, ojačanja karoserije, itd.).

Najgore je što masa auta ima mnogo skuplje, a značajno slabije farove nego kod običnog Punta.
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.12.2012. u 20:04 - pre 139 meseci
Ja bih zapalio sve koji imaju kineske ksenone od 40 e :)
Bolje uzeti polovnu sesticu u fullu, nego klot sedmicu za iste pare.
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.12.2012. u 20:22 - pre 139 meseci
Druze, farovi na puntu su sramota. Super su za onoga ko ga vozi, ali za one koji mu idu u susret su smrt.
Prvo su na punto stavili sociva koja nisu nista svetlela, a onda posle stavili far ko na FAPu. Mozes da skontas punta na 2km kad ti ide u susret.
Ja kad podignem farove na cetvorci, meni je ekstra, al svi redom blicaju. Isti slucaj je kad na takav far nakace kineske ksenone.
To nije fer, a nije ni po zakonu (samo to kod nas ne postoji)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8420
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.12.2012. u 20:30 - pre 139 meseci
Citat:
frenkijevac1: Druze, farovi na puntu su sramota. Super su za onoga ko ga vozi, ali za one koji mu idu u susret su smrt.
Mozes da skontas punta na 2km kad ti ide u susret. Isti slucaj je kad na takav far nakace kineske ksenone.
To nije fer, a nije ni po zakonu (samo to kod nas ne postoji)


Nemoj da mešaš snagu farova sa vozačkom nekulturom.

Farovi na Puntu su veoma snažni i to je ono što je poenta, a to što ih voze neuki ljudi koji ne umeju da ih našteluju, to je druga stvar i to treba da se kažnjava.

Uveo bih stroge kazne za svako zaslepljivanje, jer ovo šta se dešava na drumovima zbog nenaštelovanih farova/kineskih "xenona" i slično, to je teror na putu.
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.12.2012. u 20:43 - pre 139 meseci
Izgleda ih ovi u zastavi ne usrafe dobro :) A kod nas inace mozes na prste da nabrojis ljude koju su stelovali farove ikada u zivotu, evo gledam svog matorog npr.
A od ovih krs puteva sve se rastrese i da ih stelujes jednom mesecno :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.12.2012. u 00:56 - pre 139 meseci
Izvini, ali SVI ksenoni su KINESKI, cak i kada na njima pise Hella.

Verovatno si mislio na kineske "no name" ili neke koji se zovu slicno padu konzerve niz stepenice.

Nije samo poenta u sijalici, lampi i balastu, kako ga zovu, inace napajacu, bitni su i opticki elementi i cistoca optike.

HID ima svoje nezgodne osobine, zbog intenziteta, da se reflektuje preko raznih nedoslednosti u optici, i da ga je u nekim slucajevima i nemoguce "nastelovati", prosto bljesti na sve strane.

Pride, emituje vise energije u UV podrucju, istina priguseno olovnim staklom oko lampe, ali i dalje dovoljnog intenziteta da pravi vruce tacke od prljavstine. Zagreva stroku i ostecuje, najvise spoljno staklo(plastiku), a cesto i ogledalo.

Jednostavno, u nekim konstrukcijama farova, za halogene lampe, bolje je ostaviti H4 ili H1, nego ubudziti ksenon. Konstrukcija fara namenjena ksenonu je znacajno skuplja sprava, i tu nema previse prostora za jeftine leksane ili naparena plasticna ogledala..

Problem kod nekih vozila je i tanjusna instalcija u faru, narocito kod "vagena" srednje klase, sa halogenkama, pa je ugradnja, makar i kineskog "no name" ksenona, odredjen korak napred, makar se teze stelovalo, manje su struje kroz tanke zice..

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina09.12.2012. u 01:49 - pre 139 meseci
Nisu svi ksenoni kineski. Ni slucajno nisu. Na primer ovi od 4200 K:




Postoje odlicni xenoni koji nisu kineski a verovatno postoje i dobri kineski. Problem je sto malo ima onih koji takve zarulje zele platiti.

Mada,

u krajnjoj racunici ovi skuplji izadju jeftinije.

Pre neki dan sam zamenio svoje, stare 11 godina i to ne zato sto nisu radile vec samo zato sto vise nisu sijale kako treba. Naravno, stavio sam iste onakve kakve su bile i u 1. ugradnji.




P.S. Izraz "kineski proizvod" koristi se kao sinonim za bofl; sto ne znaci da je svaki kineski proizvod los.


(Ali velika vecina proizvoda jeste bofl. Zbog toga se i odomacio taj sinonim.)

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 09.12.2012. u 03:15 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1646681 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.