Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1653822 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 08:38 - pre 140 meseci
Citat:
Ova spomenuta Mazda 3 ima bisera na pretek. Pocev od zvizdanja vetra u kabini vec na brzinama vecim od 140 km/h pa sve do organizacije elemenata u samom vozilu gde se motorni komputer nalazi tik pored svetla za maglu u samom plasticnom braniku i koji sam ispadne kada se samo malo jace sutne u prednji levi deo branika.


Zare, puno postujem tvoje znanje i iskustvo ali molio bih te da ako mozes kada gledas iz svog ugla nastavis kao sto si u poruci iznad a ne nipodastavajucim tonom kao u poslednjoj poruci. Ja ne mogu da da zakljucim previse o tehnickim resenjima i zato mi misljenje iskusnijih i strucnijih pomaze.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 09:14 - pre 140 meseci
Ne možeš od fanboyeva bilo čije strane tražiti objektivno mišljenje.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 09:48 - pre 140 meseci
Citat:
Branko Santo:


Zare, puno postujem tvoje znanje i iskustvo ali molio bih te da ako mozes kada gledas iz svog ugla nastavis kao sto si u poruci iznad a ne nipodastavajucim tonom kao u poslednjoj poruci. Ja ne mogu da da zakljucim previse o tehnickim resenjima i zato mi misljenje iskusnijih i strucnijih pomaze.


Kavim tonom? Ozbiljno sam ono napisao, a sve sa namerom da obesmislim papiroloska poredjenja. Kinez papiroloski najvise nudi. Bez bilo kakve sumnje.

A zasto mislis da je sramota porediti "Kineza" sa "Japancem"? Bas me zanima zasto ovo mislis?



Citat:
jnk:
Ne možeš od fanboyeva bilo čije strane tražiti objektivno mišljenje.


Ne znam na koga mislis, ali ako ciljas na mene i velikoj si zabludi.


P.S. Multilink imaju i stare Lade. Ne znam kako je sad ponovo dospeo na tapet. Ocigledno da su vec svi reklamni resursi potroseni pa sad proizvodjaci traze "neke nove".
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 09:54 - pre 140 meseci
Ja nisam uopste spominjao Kineze niti mislim da je sramota porediti ih sa Japancima ili Nemcima, trazi se najbolja kupovina gde je jedini parametar ogranicenja 20k eura a ne zemlja proizvodjaca, proizvodnje ili broj prodatih primeraka na odredjenom trzistu ili globalno.
Ako papiroloski nema smisla porediti pa makar ni kao osnovni filter ja ovde zbog svog ogranicenog iskustva nemam zasto da ucestvujem.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 10:07 - pre 140 meseci
Citat:
Ljutenica_Zimnica:
@etjen. Procitao sam ponovo tvoj post o Scenic-u i u pravu si. Naveo si ga kao primer gde moze stati 5-oro ljudi bez da se guraju, a ja odmah uleteo misleci da ga poredis sa G7. Moja greska, priznajem i izvinjavam se. Priznao sam da se ne razumem u auta puno i to nije moj fah, a ono sto sam navodio je iz zvanicnih specifikacija (.PDF sa neta) i nekog kao malog iskustva jer sam probao vecinu vozila u C segmentu koja su u ponudi po salonima u poslednjih mesec dana, pa kao mogu na osnovu subjektivnog osecaja i ja nesto da kazem ovde. A to sto hvalim G7 je samo zbog toga jer mi se auto svidja i pokusavam da podelim to odusevljenje ovde. Nadam se da ne zamerate.



Izvinjenje prihvaćeno Svakako da ne zameramo na oduševljenju ali je jako pretenciozno proglasiti nešto za best buy, jer je to suviše subjektivna stvar, raznim ljudima odgovaraju različite stvari. I iako se ova tema zove najbolja kupovina-do neke univerzalne formule će se teško doći ali je lepo čuti svakakva mišljenja o raznim automobilima, šteta samo što se uglavnom priča o par automobila a da niko i ne pomene recimo Lancera, Juke-a, Seata, Renaulta, Peugeota, Hondu i slične...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.sonydadc.com.



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 10:19 - pre 140 meseci
Citat:
Branko Santo: Ja nisam uopste spominjao Kineze niti mislim da je sramota porediti ih sa Japancima ili Nemcima, trazi se najbolja kupovina gde je jedini parametar ogranicenja 20k eura a ne zemlja proizvodjaca, proizvodnje ili broj prodatih primeraka na odredjenom trzistu ili globalno.
Ako papiroloski nema smisla porediti pa makar ni kao osnovni filter ja ovde zbog svog ogranicenog iskustva nemam zasto da ucestvujem.


Mislim da neces pogresiti posto si se vec odlucio za kupovinu novog automobila, probaj u toj klasi koji ti se auto najvise dopada. Ja bih mirne duse uzeo bilo koji od tih , uslov je da su novi, sada neki imaju po meni ociglednije prednosti od drugih, po drugima su to mane. A i uvek ce izaci nesto novo, pa ces se kajati sto nisi sacekao nego vec uzeo automobil. Recimo BMW je izbacio ekstra motor u 116i, dobre performanse, mala potrosnja, relativno malo osiguaranje, ne smem ni da probam :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 10:24 - pre 140 meseci
Hehehehe znam da cu se kajati ali ovo su nekako slatke muke u odlucivanju i lep nacin da provedem slobodno popodne :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 10:47 - pre 140 meseci
Citat:
Zarko Silic: ..
Multilink (ja nemam pojma sta to radi ali vi tehnicari kazete da je bitno)...


Citat:
P.S. Multilink imaju i stare Lade. Ne znam kako je sad ponovo dospeo na tapet. Ocigledno da su vec svi reklamni resursi potroseni pa sad proizvodjaci traze "neke nove".


Multilink je najkompletniji i prakticno najbolji sistem vesanja. Znacajno bolji od Mcphersona(projektovanog davne 1949), kojem je jedina osobina da je jednostavan, samim tim i jeftin, i do odredjene granice zadovoljava potrebe za ponasanjem karoserije nekih vozila.
Neki tvrde i da je multilink vesanje bolje i od "double whisbone"(koje je prakticno verzija multilinka), odnosno duple A spone ili duple V spone..kako ko voli..ali je to stvar ipak konstruktora celog vozila, da odluci o limitima i nameni....recimo u F1 su sa multilinka presli na duplo V na zadnjem vesanju..nije bilo potrebe za nekim velikim i slozenim hodom tocka..

Ono sto je NAJVAZNIJE, posto nije tema o vesanju, je da postoje razne vrste i mcphersona i multilinka. I ne moze se porediti multilink(iako se principijelno isto naziva) sa Lade i multiink sa BMW-a

Bolje lezanje vozila omogucava multilink, a koliko je dobro, zavisi koliko su inzenjeri odlucili da naprave dobro, i da usklade sva kretanja tocka.

Dok Mcpherson ima svojih mana i ogranicenja, naravno, prisutne su i kriticne kugle i gornji oslonac amortizera(koji sluzi kao osa okretanja).

Bez obzira gde se koji ugradjivao, cinjenica je da je multilink bolji i slozeniji sistem, koji sigurno obezbedjuje vise slobode kretanja tocka i bolje ponasanje na putu, ali samo uklapanje sistema vesanja zavisi i od namera konstruktora.

Ubacivanje Mcphersona na vozila koja pretenduju da budu brza i skupa se pokazalo kao lose resenje, ali veoma jeftino i ekonomicno za lagana vozila(posto ne treba praviti mocne oslonce), i uz malo cescu kontrolu uglova trapa(i zamenu delova koji se habaju), veoma ekonomicno resenje u eksploataciji. Narocito za osrednju voznju("penzionersku, kako neki vole da kazu) i po dobrim putevima, bez previse neravnina.

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 12:49 - pre 140 meseci
@Branko,

ovo sam pitanje postavio

Citat:
A zasto mislis da je sramota porediti "Kineza" sa "Japancem"? Bas me zanima zasto ovo mislis?


racunajuci da ces ti ili neko odgovoriti na njega,

ali se iznenada pojavio savrsen odgovor na sva pitanja:

Citat:
vladd: I ne moze se porediti multilink(iako se principijelno isto naziva) sa Lade i multiink sa BMW-a


Odgovor koji treba primeniti na sve sto cini jedan automobil do najsitnijeg srafica, ili u prevodu "nije svejedno"


Inace, pocetkom rada ove teme je upravo ovo vise puta bilo naglaseno. Vladdov komentar je ko kec na jedanaest.


P.S. Da kojim slucajem zivim u Ceskoj, sumnjam da bi me neko odgovorio od Oktavie ili Rapida ukoliko je Oktavia prevelika. Rapid je trenutno najracionalnije uradjena limuzina u ovom delu galaksije. Mala limuzina, sa petoro vrata i sa ptrljaznikom od 500 litara. Pa gde to ima?
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.sonydadc.com.



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 13:04 - pre 140 meseci
Juce je isla auto moto emisija, i bas su poredili rapida i octaviu ...I ADAC-ov glavni test vozac je bio odusevljen upravljivoscu i drzanjem, 1,2 TSI ( 105 KS ) motorom, kaze da ne zna kome bi trebalo vise snage ... Merili su sve dimenzije i prtljaznik i napred i nazad i u direktnom poredjenju je pobedio Rapid jer je noviji i malo jeftiniji. A kod vas bi trebalo Skodu skoro pa da dela za dzabe :D
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 13:36 - pre 140 meseci
Taj Rapid sa 105ks je u najjeftinijoj opremi 13.000e u najskupljoj 15.400e nisam zalazio u detalje opreme.

Od Skode bih uzeo samo Yeti posto su mi ostali vizuelno neprivlacni a volim da mi je moj metar auta bar lep ;)
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.sonydadc.com.



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 14:17 - pre 140 meseci
Citat:
Branko Santo: Taj Rapid sa 105ks je u najjeftinijoj opremi 13.000e u najskupljoj 15.400e nisam zalazio u detalje opreme.

Od Skode bih uzeo samo Yeti posto su mi ostali vizuelno neprivlacni a volim da mi je moj metar auta bar lep ;)


Rapid se ni meni ne svidja, ali Octaviu bih bez problema uzeo da sam imao neku varijantu da ustedim par hiljada u odnosu na Golfa ...
 
Odgovor na temu

Ljutenica_Zimnica
student

Član broj: 231844
Poruke: 68
94.228.236.*



+80 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 14:46 - pre 140 meseci
Da se vratim na temu...

Onda se namece zakljucak da bestbuy auto "za sve" nas zajedno jednostavno ne postoji.
Aha, pa da. Ima smisla.
Onda bestbuy auto nije za svakoga isti. Zavisi od osobe do osobe. Na primer, G7 je moj bestbuy trenutno. Scekin je mozda Mazda 3, dok je Zarkov recimo Rapid i td, i td... I to zavisi od trenutne ponude na trzistu, vremena, potrebe, cene, individualne zelje, upucenosti, itd, itd...
Ako je tako (a verujem da jeste), onda ultimativni odgovor naslovu teme "C segment, do 20.000 eur - najbolja kupovina" moze biti da najbolja kupovina ne postoji. Ne postoji jedan brend i jedan ultimativni model. Postoje varijacije na temu i ta "najbolja kupovina" zavisi od osobe do osobe i od njihovih potreba, mogucnosti i zelja uglavnom.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 15:43 - pre 140 meseci
Citat:
Ljutenica_Zimnica: Da se vratim na temu...

Onda se namece zakljucak da bestbuy auto "za sve" nas zajedno jednostavno ne postoji.
Aha, pa da. Ima smisla.
Onda bestbuy auto nije za svakoga isti. Zavisi od osobe do osobe. Na primer, G7 je moj bestbuy trenutno. Scekin je mozda Mazda 3, dok je Zarkov recimo Rapid i td, i td... I to zavisi od trenutne ponude na trzistu, vremena, potrebe, cene, individualne zelje, upucenosti, itd, itd...
Ako je tako (a verujem da jeste), onda ultimativni odgovor naslovu teme "C segment, do 20.000 eur - najbolja kupovina" moze biti da najbolja kupovina ne postoji. Ne postoji jedan brend i jedan ultimativni model. Postoje varijacije na temu i ta "najbolja kupovina" zavisi od osobe do osobe i od njihovih potreba, mogucnosti i zelja uglavnom.


to je upravo tako, sa tim što je ova tema (pored zabave) korisna ne bi li ćuli što više o nekim automobilima o kojima nismo ni razmišljali. I baš zbog toga mo je krivo što nema malko više automobila u poređenju. Mislim, ispade kao da Francuzi, Italijani i još po neki i nemaju autoindustriju :)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 16:47 - pre 140 meseci
Da prvo odgovorim Sceki da moderatori ne vide ko je lepio minuse i pluseve. I potpuno mi je bespredmetno uopste "ocenjivanje" postova ili ocene iznosenja nekih licnih, pocesto jedinstvenih, iskustava.
Nisu bas postovi slike korisnika u VC-u, da bi zahtevali neki "lajk", svako ima svoje znanje i iskustvo, slabo smo meritorni i bez dovoljno informacija da dajemo ocene na postojece "gradivo", a ako nam se neciji post ne svidja, ili sadrzi neargumentovane detalje, to se moze korigovati argumentovanim postom, postom sa citatom..otvorenom diskusijom.

Ovde smo da sakupimo misljenja, da proverimo navode i da nekako formiramo, svaki svoje, ne svakako zajednicko, misljenje.

Vazna je i cinjenica da je tema stara nekoliko godina, da je pokrenuta pre krize koja je uzdrmala auto industriju, da auto industrija 2012 nije ista auto industrija od 2008-e godine..

Nismo mi ovde pozvani ili zaduzeni da odlucimo i proglasimo najbolji i najpovoljniji auto do zadate cene, pa jos za sva vremena.

Situacija "kliza" i lavira sa svakim novim modelom, sa svakim pomeranjem u trendu, sa svakim unapredjenjem postojecih "linija" ili serija, sa svakim popustom ili akcijom..i to SVE daje zivot temi, ali NE dodeljuje medalje za "pamet" korisnicima..na zalost ili na srecu



Poz
 
Odgovor na temu

Ljutenica_Zimnica
student

Član broj: 231844
Poruke: 68
94.228.236.*



+80 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 18:20 - pre 140 meseci
@vladd - svaka ti je na mestu ko Njegoseva!

Podaci za G7 kazu da je multilink IRS suspension na 1.4 TSI (140 ks) i 2.0 TDI.
A da je torsion beam suspension na modelima 1.2 TSI (na modelima sa 85ks i 105ks) i 1.6 TDI

Da li to znaci da su ove tri G7 verzije sa torsion beam nestabilnije od verizja sa multilinkom? Ili su samo neudobnije? Ili...?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 18:36 - pre 140 meseci
Iako je Saab prvi aplicirao torzionu gredu, VW je popularisao do maksimuma.

Citat:
This semi-independent suspension has been used for decades by the great majority of compact European and Japanese front wheel drive cars up to Golf-size. It is cheap to design and manufacture, compact with little boot space intrusion, and although ride and handling are theoretically inferior to more sophisticated designs, it has been used even in the sportier Volkswagen Golf GTI.


Za laka vozila i svakodnevnu upotrebu, zadnja greda, odnosno "prikolica", je optimalno resenje.

Uz dodatnu napomenu da se znacajno razlikuju zadnja torziona vesanja u SVAKOJ generaciji Golfa(sem MK1 i MK2)

Za sportske ambicije Independent Rear Suspension je opako dobra(i skupa) stvar.


Poz
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 20:09 - pre 140 meseci
Jedno od mesta gde je VW ustedeo na tezini novog golfa je i sistem oslanjanja gde je sistem torzione grede laksi od multi link sistema. Koliko je meni u znanju, poslednji golf gde je taj sistem bio u upotrebi bio je golf 4, a sedmica je iste tezine kao cetvorka tako da ima malo logike u svemu tome. Treba imati takodje u vidu da je novi golf najnizi do sada tako da iskreno sumnjam da ce sistem oslanjanja znacajnije degradirati "handling". Sta vise, cenim da vecina kupaca ne bi ni primetila razliku, a ne bi me cudilo da je VW slicne eksperimente vec i radio. Sa druge strane, sobzirom na kvalitet srpskih drumova tesko se moze reci da je multi link bolje resenje :)
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 20:18 - pre 140 meseci
Za srpske puteve ne postoji resenje osim zaobici ... ko moze, ko ne moze mora da trpi ( i njegov Golf ).
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 23:14 - pre 140 meseci
Ko kupuje golfa da tovari dva nazimeta ili pet dzakova cementa u gepek, i ne primecuje kakav je zadnji trap..vazno je da izdrzi.

A cinjenica da vecina ne primeti nesto i nije neki plus, mislim da je vecina primetila visoku cenu vozila, a da i ne znaju sta su zaista kupili, duboko ubedjeni da "bolje ne moze"..

Ona grupacija koja zeli malo da iskoristi neke moucnosti mocnih motora, itekako brine o vesanju..bez dobrog vesanja i ponasanja na drumu, nema dobre jurnjave, u kojoj se uziva...a golf "greda" nije neka "reprezentacija"..zato im i mere "karakteristike"..na pravcu..

Mislim da moze i da postoji "bolje", samo treba da jasno osvetlimo i trendove i kvalitete, do detalja, ako smo vec spremni da nekome dodeljujemo titulu "naj"..

Neka bude naj, ali da se zna u cemu, u kojoj disciplini..

I naravno, da bude jasno da kada se kupi "onaj" od 15k€ nikako nije onaj "isti" od 25000€...pa je komparativno "kvalitetniji" od konkurencije..a u stvari je "stariji brat" onaj pravi takmicar, ali je on sa cenom pocesto iznad ostalih..

Karoserija i motor nisu "das auto", vec i oprema, vesanje, menjac...

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1653822 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.