Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem pri povezivanju laptopa na miksetu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem pri povezivanju laptopa na miksetu

[ Pregleda: 4377 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Penovsky
Proqrator

Član broj: 184596
Poruke: 6
*.telrad.net.



Profil

icon Problem pri povezivanju laptopa na miksetu13.06.2008. u 08:49 - pre 192 meseci
Prije svega zelim da pozdravim sve clanove/ice ovog fenomenalnog foruma

Pretrazio sam dobar dio foruma i nisam nasao slican problem. Izvinjavam se ako sam previdio slicnu temu.

Imam problem kada povezem laptop na razglas jer cujem brujanje i pucketanje. Ovaj problem se na javlja kada laptop radi na bateriju.
U cemu je fora?

 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Problem pri povezivanju laptopa na miksetu13.06.2008. u 10:10 - pre 192 meseci
Taj problem mozes da resis samo ako strujni kabl laptopa ukljucis u tz. razdvojni transformator.

Da ne bi mnogo filozofirao, to je transformator sa odnosom 1:1, a to znaci da je na primaru 240VAC, a na sekundaru isto.

Poenta je sto ce onda lap top, njegov mrezni deo biti "Galvanski odvojen od napojne mreze kuce/stan.

Vica radi probaj da otkacis uzemljenje napajanja laptopa, ali mislim da ce to tesko ici jer je strujni kabl zaliven.

Znaci ostaje ti jo razvodna kutija.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Problem pri povezivanju laptopa na miksetu13.06.2008. u 16:23 - pre 192 meseci
Laptop je UVEK galvanski razdvojen od gradske mreze. Switching napajanja nemaju spojene primarnu i sekundarnu stranu (izuzev, ponegde, konda cca. 4,7nF) a 90% napajanja nemaju uzemljenje. Problem je, ipak, najverovatnije u napojnom stepenu i to onom u samom laptopu, konvertorima napona koji (moj zakljucak) preslikavaju anomalije sa dovoda. Za pocetak, probaj sa drugim adapterom, nekih promena bi moralo biti a ako se pojava nastavi, verovatno nema leka. Ako te to tesi, i jedna TOSHIBA Tecra A4 (moja) ima taj problem koji nisam uspeo da resim. Takva je od pocetka a kupljena je nova. Da ne bude nesporazuma, upravo sam probao sa rastavnim (ne auto) transformatorom (ranije nisam ni razmisljao o tome) i apsolutno nista se nije promenilo!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Problem pri povezivanju laptopa na miksetu13.06.2008. u 17:18 - pre 192 meseci
Znaci zavisi od proizvodjaca do proizvodjaca.

Vidis meni je sa rast.tr. uspelo nesto ali ne skroz sa Aple-om G4.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

vesna stevic
Milosh Imamovic
Specijalista radiologije

Član broj: 83610
Poruke: 151
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Problem pri povezivanju laptopa na miksetu16.06.2008. u 21:29 - pre 192 meseci
Tu definitivno nije u pitanju groundloop zbog uzemljenja ,moje iskustvo je da se taj problem javlja kod integrisanih kartica iz nekog razloga.
Da li je neko probao komp koji pravi takav preblem sa neintegrisanom zvucnom ( malo boljom Creative n.p.r) ili sa eksternom zvucnom i kakvi su bili rezultati?
size does matter(to my back, and to my wife)
 
Odgovor na temu

Penovsky
Proqrator

Član broj: 184596
Poruke: 6
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Problem pri povezivanju laptopa na miksetu17.06.2008. u 07:16 - pre 192 meseci
pipkakjuci i cackajuci resio sam problem.
Cini mi se da i odredjene aplikacije mogu imati uticaja na to, atomix mp3 plejer i windowsov volume control u mom slucaju. Jednostavno kada su ugaseni brujanje ne postoji.

Acer Extensa 5620Z radi na Visti i sa integrisanom zvucnom je
 
Odgovor na temu

Miloske86
Nenad Milosevic

Član broj: 42016
Poruke: 63
77.46.218.*



Profil

icon Re: Problem pri povezivanju laptopa na miksetu24.06.2008. u 13:55 - pre 191 meseci
E bez filozofije!
Samo uzmi i iskljuci uzemljenje na punjacu i sve ce biti ok!
 
Odgovor na temu

Mr.Hyde
Uzice

Član broj: 83292
Poruke: 141
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem pri povezivanju laptopa na miksetu25.06.2008. u 21:46 - pre 191 meseci
Da, definitivno je do uzemljenja.
Uzmi lepo, ili na mikseru ili na laptopu, shuko utikac oblepi selotejp trakom oko kontakata uzemljenja i to ti je to
 
Odgovor na temu

Penovsky
Proqrator

Član broj: 184596
Poruke: 6
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Problem pri povezivanju laptopa na miksetu26.06.2008. u 08:57 - pre 191 meseci
ok hvala svima
 
Odgovor na temu

Billy_boy

Član broj: 13944
Poruke: 354
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Problem pri povezivanju laptopa na miksetu26.06.2008. u 17:54 - pre 191 meseci
Može biti i problem u nepostojanju uzemljenja ukoliko postoji filtarski kondezatori prema masi. U tom slučaju se javlja 110 V na masi laptopa ili miksete, a može biti i oboje, ali u suprotnoj fazi. Ako je ovo zadnje, onda pomaže okretanje jednog utikača za 180 stupnjeva.
 
Odgovor na temu

grgaSB
Hrvoje Grgić
Računalni serviser
Slavonski Brod

Član broj: 113264
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Problem pri povezivanju laptopa na miksetu09.07.2008. u 20:21 - pre 191 meseci
Jedino pravo rješenje je ubaciti ground loop izolacioni nf trafo 2 komada za 2 kanala u nf izlaz i sve će biti riješeno, provjereno bezbroj puta. Nema smisla ubacivati trafo na 220V na 220V jer je veliki i osim toga otpaja uzemljenje punjača te nije preporučivo. Na ovaj način sve radi bez problema. Ukoliko nemaš originalne nf trafoe možeš upotrijebiti one iz kompjuterskih modema ali nađi neke sa većom jezgrom inače ćeš imati gubitke na dubokim tonovima
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem pri povezivanju laptopa na miksetu

[ Pregleda: 4377 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.