Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje

[es] :: Windows mreže :: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5889 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

k.bojan

Član broj: 158850
Poruke: 28
79.143.164.*



Profil

icon Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje19.04.2008. u 07:45 - pre 194 meseci
Imam jedan PC i jedan laptop. Na oba je XP. I sada kada nesto kopiram preko mreze sa laptopa na XP ide extremno brzo(nebitno da li kopiranje radim sa laptopa ili PCa, uvjek je isto), ali sa XP na laptop 3MB prebacuje po 5 minuta. Zna li neko u cemu bi mogao da bude problem.A kada laptop nakacim na drugi PC sve radi fino. Tako da mislim da nije do laptopa. Ako neko zna u cemu je problem...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
77.46.220.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje19.04.2008. u 14:18 - pre 194 meseci
Moze da bude i kabel,zartim podesavanje network kartice na tom "XP"-u :) ili ti na PC-u.Prpveri da li ti je u full diplexu...proveri kablove, i u zadnjem slucaju promeni mreznu.Da nisi mozda stavio net limiter i ogranicio Local Area network na PC-u?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.46.250.*



+558 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje02.10.2009. u 21:14 - pre 176 meseci
Ja sam otkrio isti problem bas poslepodne. Do skoro je sve bilo u redu, a sad kad se kopira sa jednog kompa na drugi brzina je oko 190 KB/s , a sa tog drugog na ovaj prvi brzina je oko 60 KB/s . Da li su te brzine uopste i bile u redu , i ak ojesu, sta to moze da bude odjednom? Nisu kablovi, nije nista takvo, sve je to u redu i sve je isto kao sto je bilo. Jedino sto je promenjeno je sto je na jednom kompu, na ovom sa koga ide sporo, bio instaliran Norton Personal Firewall pa je posle skinut.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.230.*



+558 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje03.10.2009. u 00:40 - pre 176 meseci
U stvari, nesto gledam sve vreme, mozda je to i pre bilo pa ja nisam primecivao jer nisam do sada ni kopirao velike fajlove, a problem je u stvari sto je i sa jednog i sa drugog kompa u kucnoj mrezi, koji su povezani crossover kablom, download dobar, a upload ne valja. Download je do 180 KBS a upload je oko 68 KBS. Pod, "download" podrazumevam situaciju kad se na kompu A u nekom programu, recimo Totalcmd, u jednom panelu otvori shared folder sa kompa B, pa se otuda kopira neki fajl na komp A, a pod "upload" kad se isto to otvori u Totalcmd, ali se fajl kopira sa kompa A na komp B.

Da li to tako mora ili mogu da se poboljsaju perormanse mreze i kako?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje03.10.2009. u 00:57 - pre 176 meseci
Kod mene ide oko 7MB/s mada ume da padne do 4MB/s, mislim da bi trebalo i brže ali mi nije previše važno pa nikako da proverim. Samo što nije ukršteni kabl nego ide preko rutera ... mislim da je i sa kablom bila slična brzina. Fajlovi su osrednje veliki, između 200MB i 8GB.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.77.*



+558 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje03.10.2009. u 01:13 - pre 176 meseci
Kod mene nisu megabajti nego kilobajti u pitanju. Recimo za jedan fajl od 100MB treba jedno pola sata da se iskopira sa mog kompjutera na onaj drugi, a kad se kopira sa drugog na moj to traje oko 10 minuta za isti fajl od 100 MB. To mora da nesto nije u redu. Kartice su kod mene integrisana VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter a tamo na drugom kompjuteru Realtek RTL8139 PCI. Kabl je dugacak oko 10m, obican crossover kabl.

Telekomov ADSL ruter je kod mene povezan preko iste ove Realtek RTL8139. Jel da probam ja da promenim, da povezem ADSL ruter na ovu integrisanu, a drugi komp na ovu Realtek, pa da vidim sta ce da bude, ili ce da bude isto?
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
93.86.75.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje03.10.2009. u 01:40 - pre 176 meseci
Proverite da vam nisu pale IDE grane sa Ultra DMA mode 6 (ili 5) na PIO mode ili neki manji DMA mode i TO NA OBA KOMPA.
Sve ovo radite pod Device manager i IDE granom..
Ovo ne vazi ukoliko imate SATA diskove.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.194.*



+21 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje03.10.2009. u 01:41 - pre 176 meseci
Imaš li neki AV program rezidentan na toj mašini, koja sporije kopira?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.77.*



+558 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje03.10.2009. u 02:27 - pre 176 meseci
Ima na oba avira, ali nije to, probao sam i bez nje. Ne kopira se sporije na jednom kompjuteru, nego na oba. Znaci, kad sednes za bilo koji pa kopiras sa onog drugog na ovaj za kojim sedis, treba oko 10 min da prekopiras 100MB, a kad hoces da sa ovog za kojim sedis prekopiras istih tih 100 MB na onaj drugi, treba da cekas pola sata. To je kucna mreza koja postoji vec 2 godine otprilike, i verovatno je tako bilo od pocetka, ali ja nisam primetio ranije jer nisam ni kopirao velike fajlove. Ona se u principu koristi samo da onaj drugi komp izlazi na internet preko ovog mog, par puta je igran Warcraft u mrezi, i da se sa onog drugog kompa gledaju filmovi, muzika itd koji su na ovom, a tosve radi OK, pa zato nisam ni primetio da kopiranje ide sporo. Mozda kartice ne valjaju, sta znam. Provericu ovo iz saveta, i probacu da promenim sta se gde prikljucuje, pa cu da vidim sta ce biti.

Ovo za diskove sam proverio, pise Ultra DMA Mode 2 na oba. Moze da se izabere samo Ultra DMA Mode i PIO mode.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.55.*



+7 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje03.10.2009. u 03:20 - pre 176 meseci
Koliko ja znam, te UDMA brojke trebaju biti ili 6 ili 5.
2 je prihvatljivo za optičke uređaje...
Nikako za HDD od 7200 rpm...

Koje vi to kablove koristite za hard diskove pobogu? :D
Nije valjda da imate ATA 33, one od metar i po (maltene) kad ih 'razjapiš'... ??? :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje03.10.2009. u 08:50 - pre 176 meseci
Presporo je ovo i za ATA33. Meni smrdi instaliran pa obrisan Norton ... mada bih prvo proverio kabl. Pretpostavljam da je ručni rad, možda nije napravljen po propisu a možda je samo počeo da brljavi.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.77.*



+558 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje03.10.2009. u 10:04 - pre 176 meseci
Za diskove u device manager nema nista drugo da se uzabere osim "DMA if available" i "PIO Only", pa on sam podesava DMA mod. To je stara ploca, nema SATA za diskove, nego samo IDE sa 40-zicnim kablovima, ali to je u redu, imam dva HD-a i dva DVD, jedan samo citac jedan i pisac, i kad se kopira sa diska na disk za tih 100MB treba oko 5 sekundi, a kad se kopira sa particije na particiju na istom disku, onda treba malo vise, oko 14 sekundi.

Juce kad sam primetio ovo, pretpostavio sam da je problem nastao zbog Nortona koji je bio i nesto trazio da podesava kartice pa mu ja rek'o "yes", sam pobrisao "bivse" mrezne adaptere (kartice za wireless koje su ranije bile a sad ih nema ali postoje u registrima) i cak resetovao TCP protokol po uputstvu sa Microsofog sajta (sa netsh int ip reset c:\resetlog.txt) a onda ponovo postavio parametre za karticu preko koje ide kucna mreza, u stvari samo IP adresu na 192.168.0.1, i upotrebio TCP Optimizer sa Optimal podesavanjima i izabranom brzinom 1024K, nista vise nisam radio.

Ako nije softver, ostaju jedino kablovi, koji jesu rucni rad - samo je presecen obican kabl pa prelemljene zice koje treba da se prespoje, i to lepo funkcionise vec dve godine, ali kako onda da to proverim da li je do njega? Jedino da pozajmim od nekog kabl pravljen direktno kljestima, bez presecanja, pa da probam, a da kupujem mi se ne isplati ako ponovo bude isto. Ali kako mogu odjednom da budu kablovi problem, kad gledanje filma kroz mrezu lepo radi? On tad prebaci mnogo vise od tih 100MB za pola sata gledanja filma kroz mrezu.

Meni se ipak cini da nisu ni kablovi nego softver, jer je ranije, pre Nortona, bilo brze. Kad radim totalni bekap, posto kod mene nema mesta za jos jedan HD, stavim HD za bekap koji inace stoji van kompa tamo u drugi komp, pa mu namestim sharing, i onda sa ovog kompa presnimim sve tamo. Poslednji put sam to radio evo nema mesec dana, a posle toga sam isprobavao Nortona. Sad kad ovo napisah, pa tacno, nisam isprobavao velike fajlove ali ovo sam radio vise puta, i da je to islo ovako sporo meni bi za oko 100GB muzike i video spotova trebalo 40 dana da ih presnimim, a presnimavalo ih je samo par sati.

Ne znam sta je, ali moram da probam i neki live cd sa linuxom da proverim i to, ako neki od njih moze da prpeozna mrezu i da se poveze sa windows kompjuterom koji je na drugoj strani. Jel ima takvih? Ja imam neki Knoppix 5, a ako on ne moze to, ima li koji moze?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.77.*



+558 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje03.10.2009. u 12:07 - pre 176 meseci
Promenio sam koja je kartica za sta, tj prebacio sam drugi komp na ovu realtek a ADSL modem na integrisanu i isti djavo. Ostaje da probam live cd i da pozajmim kabl pa da probam, pa cemo da vidimo sta je.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.239.*



+21 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje03.10.2009. u 12:11 - pre 176 meseci
Mozda pomogne:

Download and run the Norton Removal Tool
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.77.*



+558 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje03.10.2009. u 16:29 - pre 176 meseci
Hvala, uradio i sam i to, isti djavo, ali je bar obrisao sve tragove ovog nortona koji je bio. Probacu i ovo sa live linux - om i da pozajmim od nekoga kabl, pa ako bude isto, sta znam, ostaje da preinstaliram windows od nule na oba kompjutera.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.77.*



+558 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje03.10.2009. u 20:37 - pre 176 meseci
Resio sam problem, a problem je bio zbog drajvera za karticu. Skinuo sam najnovije drajvere za ovu integrisanu karticu sa Via - inog sajta, i sad leti kao zmaj. Kad se kopira sa drugog kompjutera na ovaj za kojim se radi (ono sto sam gore zvao "download" ) , za 100MB treba oko 15 sekundi, a kad se kopira sa ovog na onaj drugi (gore sam to zvao "upload") onda treba oko 30 sekundi za 100MB. Ne znam zbog cega postoji ta razlika, ali nije vise ni vazno jer je to meni sasvim OK brzina. U svakom slucaju hvala na predlozima.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje05.10.2009. u 07:42 - pre 176 meseci
Ovaj isti problem sam imao sa jednim serverom u firmi, na kojem je Win2k3 64-bitna verzija (zbog podrske za >3GB RAM-a), i naravno nisu postojali drajveri za integrisanu mreznu karticu. I onda jednog dana doticna mrezna crkla, i onda sam odmah potrazio neku koja ima drajvere za Win2k3 64-bit, i od tada nema problema sa brzinom u komunikaciji sa doticnim serverom (sa starom karticom nije bilo sanse da predje 1800kbyte/s, a sad je uvek 7-8000kbyte/s). E sad, da nisam bio u guzvi prethodnih dana, i odgovorio na vreme, ustedeo bih i tebi prilicno vremena...
 
Odgovor na temu

branimirs
nezaposlen

Član broj: 165858
Poruke: 78



+6 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje14.11.2009. u 09:52 - pre 174 meseci
Da ne bih otvarao novu temu pokusacu da ovu malo ozivim. Problem: racunar je premesten na prikljucak u drugoj kancelariji u firmi i sada radi sporo na lokalnoj mrezi, usporena stampa, usporena razmena podataka
sa serverom itd. Lose je sto sam usmeno obavesten o ovome a nisam bio na licu mesta tako da nemam preciznijih, potrebnih informacija. Radi se o maloj firmi sa 7-8 racunara najverovatnije sa XP-om.Ukoliko neko
od postovanih kolega moze da pomogne sa ovim oskudnim informacijama, hvala unapred!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje14.11.2009. u 10:14 - pre 174 meseci
Meni se to desilo kada sam promenio kabl, izgleda da je mrežna kartica ukapirala da je 10 megabitna veza i presvičovala se. Kada sam stavio drugi, sve je dobro proradilo.
 
Odgovor na temu

branimirs
nezaposlen

Član broj: 165858
Poruke: 78



+6 Profil

icon Re: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje14.11.2009. u 10:51 - pre 174 meseci
Pa, sada do izrazaja dolazi problem sto ja ne znam da li je sa racunarom preseljen i njegov mrezni kabl. Na prikljucku ranije nije bilo racunara - stajao je kao rezerva.
Ali, da ne gnjavim, potrudicu se da odem na lice mesta i licno se uverim u stanje pa cu da se javim. I naravno imacu kod sebe par kablova. Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Problem sa mrezom na XPu uzasno sporo kopiranje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5889 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.