Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija

[es] :: Advocacy :: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54180 | Odgovora: 221 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija18.06.2008. u 12:17 - pre 193 meseci
Izvinjavam se na blacenje ove ultra mega giga cirilske distribucije. Zivela cp6uja. i cp6Linux.

Takodje odjavljujem se sa ove teme.


Samo zelim da me obavestite kada ova distribucija bude imala, 10, 50, 100, 1000, korisnika. Ne verujem da ce ikada imati ni cifru na prvom mestu, a kamoli ovo na poslednjem :D


Veliki pozdrav, za cirila i metodija.

Cao.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.mynsn.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija18.06.2008. u 13:31 - pre 193 meseci
Ne mogu da verujem šta ste ovde sve napričali. Od jednog projekta, koji možda nije savršen, ali definitvno je tek počeo da živi, vi ste napravili sve i svašta. Kao prvo pozdravljam svaki pokušaj da se u ovoj zemlji nešto napravi (naravno valjano). Greške su normalne u početku i vremenom se ispravljaju.
@zoran milovanović
Zaista ne vidim u čemu je problem oko ćirilice. Brate ako ti se ne sviđa uzmi latiničnu verziju. Nije najsavršenija ali uloži primedbe (na pravu adresu) pa će se možda i ispraviti. Ovako džaba ti pljuvanje.
@ mihajlo
Sve vreme si čačkao da bi našao nekog na koga bi bacao svoje neslaganje sa nečim što u principu možda najbolje što se u zanje vreme dešavalo u našim školama. Prvo pitanje za tebe: Da li ti znaš koliko je para potrošeno i na šta je utrošeno? Mislim odgovor je očigledan pošto si prvo tvrdio kako studenti su iskorištavani i nisu plaćani, kako ovo, kako ono. Mislim da je svaki dinar uložen u naše školstvo mnogo veći i bolji od onog koji ulažu na recimo veličanstvene dočeke Nove godine, glupa putovanja po svetu u stilu da ti g... vidi puta itd.. (tu se troše silni mislioni a za šta?). Ako treba da racionalizujemo društvo, trebamo svuda. Trebali bi da krenemo od gluposti, a ne od nečega što bi (makar akademski) moglo da doprinese boljitku našeg društva.
Za razliku od nekih ja smatram da je taj posao odlična škola za one koji su učestvovali u tome, a upotrebu studenata vidim kao jedan način za njihovo obrazovanje plus mogućnost da nešto zarade. Šteta što možda nije bolja provera rađena, i time se izbegnu neke greške, ali nadam se da će se sve vremenom ispraviti. Isto tako smatram da je glupo prevoditi nešto što je već prevedeno u nekim drugim projektima, ali ... Niko nije savršen.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija18.06.2008. u 13:51 - pre 193 meseci
Citat:
vladared: Niko nije savršen.
Vlado, svaka cest tebi i tvojim aktivnostima. Ja sam se povukao sa teme i uopste se ne javljam u vezi cp6 projekta, vec u vezi ovoga sto govoris da svako gresi i slicno. U redu je to, ali kad su "pocinioci" ravnopravni, a ne kad neka grupa ljudi radi isti posao besplatno a druga za novac.

Pa cak ni to, recimo kao ono kod Ubuntu - Marka Satlvortovica , potego covek pare iz dzepa, pa i ako ima gresaka nije bitno - njegove pare, njegove greske. Ali kad neki projekt radi zvanicno drustvo, oni koji bu u svakom slucaju trebali biti za ugled, onda nije u redu reci "Niko nije savrsen." Napravi firma kucu, po zvanicnom projektu, sa svim dozvolama i ostalim papirima, ona se srusi, ne mozes reci "Nikom nista, desava se, vazna je namera."

Danas je prijemni ispit za srednje skole. Cemu to, ako niko nije savrsen, neka prime sve! Nadam se, da smo se razumeli.

Takodje "ne mogu da oprostim" (kao da je vazno sta cu ja da oprostim ili ne) sto ovaj cp6 nije isao uhodanim putem - objava i ovde, ali i na distrowatch.com, kao sto je to obicaj. Evo, za koji minut cu probati Red Star, skinuo sam vec ISO, samo da narezem CD i moci cu da vidim kako radi "Che" Gevara, a nas cp6 se sakrio, nigde ga nema, osim kod kuce.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mihajilo
ns

Član broj: 38943
Poruke: 159
*.rcub.bg.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija18.06.2008. u 14:08 - pre 193 meseci
Citat:
vladared: Ne mogu da verujem šta ste ovde sve napričali. Od jednog projekta, koji možda nije savršen, ali definitvno je tek počeo da živi, vi ste napravili sve i svašta. Kao prvo pozdravljam svaki pokušaj da se u ovoj zemlji nešto napravi (naravno valjano). Greške su normalne u početku i vremenom se ispravljaju.
@zoran milovanović
Zaista ne vidim u čemu je problem oko ćirilice. Brate ako ti se ne sviđa uzmi latiničnu verziju. Nije najsavršenija ali uloži primedbe (na pravu adresu) pa će se možda i ispraviti. Ovako džaba ti pljuvanje.
@ mihajlo
Sve vreme si čačkao da bi našao nekog na koga bi bacao svoje neslaganje sa nečim što u principu možda najbolje što se u zanje vreme dešavalo u našim školama. Prvo pitanje za tebe: Da li ti znaš koliko je para potrošeno i na šta je utrošeno? Mislim odgovor je očigledan pošto si prvo tvrdio kako studenti su iskorištavani i nisu plaćani, kako ovo, kako ono. Mislim da je svaki dinar uložen u naše školstvo mnogo veći i bolji od onog koji ulažu na recimo veličanstvene dočeke Nove godine, glupa putovanja po svetu u stilu da ti g... vidi puta itd.. (tu se troše silni mislioni a za šta?). Ako treba da racionalizujemo društvo, trebamo svuda. Trebali bi da krenemo od gluposti, a ne od nečega što bi (makar akademski) moglo da doprinese boljitku našeg društva.
Za razliku od nekih ja smatram da je taj posao odlična škola za one koji su učestvovali u tome, a upotrebu studenata vidim kao jedan način za njihovo obrazovanje plus mogućnost da nešto zarade. Šteta što možda nije bolja provera rađena, i time se izbegnu neke greške, ali nadam se da će se sve vremenom ispraviti. Isto tako smatram da je glupo prevoditi nešto što je već prevedeno u nekim drugim projektima, ali ... Niko nije savršen.


pazi prvo nick mi nije mihajlo vec mihajilo-potkrala ti se vec greska :)
drugo nisam ja tvrdio da su studente zavrnuli i da im nisu platili,vec sam izrazio sumnju u to,a to nije isto,a i to sto su ih platili par puta jeftinije,sta mislis jesu li oni uzeli pare za trzisnu cenu prevoda ili za iznos koji su placali studentima.Ocigledno je tu ima dosta prostora za malverzacije,a to je tipicno za nase politicare,a u ovaj projekat je bila ukljucena politika nazalost.Sta mislis da li su studenti iskorisceni ako su placeni 4 x manje nego sto prevod vredi,ja ne pravim problem oko toga koliko je potroseno para,vec oko toga kako je opravdan svaki dinar koji je uzet iz budzeta,jer to mora da se radi,a ne uzecu 5 miliona,kostace me 2,taman 3 u dzep!!!ne vredi pravdati kradju drugom kradjom(ako je ovde kradje bilo),kao oni kradu pare i za druge stvari,za npr. necije vozanje privatnim iznajmljenim avionom-i to je kradja i kriminal i to treba javno osuditi,a ne govoriti,kako je uredu ukrasti npr. 5 miliona i podeliti 2 miliona onima od kojih si ukrao,zar ne?
a o tome koliko je projekat ispao neozbiljan necu da pricam,da su bar stavili beta verzija,veruj mi da bi projekat bio 10x cenjeniji i bolji,iako ga nigde nema pominjanog van nase zemlje,na primer na distrowatch ili bilo gde,a da je radjeno sve kako treba bio bi to odlican projekat,a ne paravan za kriminalne radnje korumpiranih politicara("korumpirani politicar" je u nasoj zemlji pleonazam :) ).
a vise puta sam naveo da bi voleo da gresim i da nisam u pravu.
toliko od majla
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.mynsn.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija18.06.2008. u 16:42 - pre 193 meseci
@mihajilo
Prvo izvini na grešci, jednostavno sam prevideo (što bi rekli nije namerna). Evo ovako ću ti objasniti. Moj kum je na post-diplomskim (Ph.D) studijama u Norveškoj. Tamo pored studija radi kao asistent na fakultetu i na jednom projektu. Njemu kao diplomiranom inženjeru elektrotehnike početna plata u toj istoj Norveškoj bi trebala da bude 5 i više hiljada €, ali prima polovinu (čak i manje od toga), što mu je taman da preživi (cene su tamo katastrofično velike, za one koji ne znaju). E sada kada bi ga Norvežani plaćali kako bi inače trebali... Ono što želim da ti kažem da svuda na svetu ljudi koji rade na nekom projektu u okviru obrazovanja su plaćeni, naravno nekoliko puta manje nego što bi bili plaćeni da rade na tom istom projektu ali van obrazovne ustanove. Oni na taj način dobijaju zanje i iskustvo. Otuda i moja primedba da svaka para uložena u obrazovanje studenata nije bačena. Ako ima maloverzacije, naravno da bi trebalo dobro to ispitati i kazniti krivce...
@tdjokic
Država jeste to platila, projekat je pokrenut i radi se na njemu. Nije savršen, ali nije ni završen. Greške će se ispraviti. Na žalost, ali tužna priča ove zemlje je da ne funkcioniše nigde kako treba. Svuda u svetu gde se pominje država trude se da deluju makar dostojanstveno, jedino ovde imamo slučaj da skoro svi ljudi od reda koji su bili na vlasti u zadnjih 20 godina su gledali na ovaj ili onaj način da uruše ugled države zbog njima potrebnih, u tom trenutku, razloga... U takvom slučaju ne možeš očekivati da će država ispratiti tačno kako se troše njene pare, koji je kvalitet proizvoda... To zaista ponekad i vodi do mutnih radnji, ali ako imaš dokaza onda se obraćaš auditorijumu gde izneseš te dokaze. Sve ono tipa moglo bi, ne bi... Sve su to špekulacije. Po meni niko nije kriv dok se ne dokaže suprotno.
Nije da branim studente koji su radili na ovom prevodu, verujem da su uradili najbolje što su znali tako da mislim da je bezveze njih kriviti ako projekat nije savršen. Kriva je, jednostano, država koja to nije striktno iskontrolisala, ali kakva država...
ps. padne li kuća u našoj državi, neće biti kriv ni finansijer (što je kupovao najjeftiniji mogući materijal), ni šef gradilišta (što nije vodio računa o tome da li se radi na projektu i kako se radi) nego neki jadnik koji je verovatno poginuo u rušenji te kuće. To niko nije savršen ne treba da bude opravdanje, ali zaboga ovaj projekat su radili STUDENTI.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija18.06.2008. u 22:22 - pre 193 meseci
Citat:
vladared: To niko nije savršen ne treba da bude opravdanje, ali zaboga ovaj projekat su radili STUDENTI.
Vidi ovako. Da je to neki pitomiji projekt, u smislu da je neko predlozio grupi entuzijasta nesto, drzava sponzorisal, sutudenti i ucili i usput nesto zaradili, pa se to jednog dana preda korisnicima na upotrebu i procenu i tako sve domacinski, pa hajde de.

A ovde se na pocetku spominjala Privredna komora i jos ne znam ko, na b92 sajtu zvucno najavljena nasa nova distribucija, a ovamo projekt koji je jos u radu i slicno. Ako je projekt gotov, spreman za profesionalnu upotrebu, kao oni LTS Ubuntu-i, onda neka galame, a ako je jos u povoju, neka prijateljski potapsu sudente po ramenu, neka ih pohvale, malo to reklamiraju i gotovo.

Izmedju tolikih ljudi koji su ucestvovali u radu niko nije nasao za shodno da to salje na distrowatch? Mozda ljudi ni ne znaju za distrowatch? Sve je moguce.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.mynsn.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija19.06.2008. u 07:13 - pre 193 meseci
Slažem se sa tobom da je to moglo, ne malo, nego mnogo ozbiljnije odraditi, ali... Zvanična vest o tome je obavljena 27.decembra 2007 godine da će vlada finansirati, a verzija je izbačena čini mi se pre 2 meseca. Elem, tek su počeli.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija04.07.2008. u 07:28 - pre 192 meseci
cp6 = srb Dobra fora, al' ce retko ko da je skapira.


Kucam sa njega.... super je zamisao i projekat... ali firefox puca (verovato jer je beta verzija), i brzina u startu nekako je drugacija u odnosu na obican ubuntu 8.04. :S

Opis u novom SK: http://www.sk.co.yu/2008/07/sklp01.html


Treba ovo da se testira, da zazivi....



[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 04.07.2008. u 09:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija04.07.2008. u 17:37 - pre 192 meseci
Iz prikaza na http://www.sk.co.yu/2008/07/sklp01.html
Citat:
Svako od izdanja distribuira se putem DVD ISO imagea, što u startu diskvalifikuje korisnike koji nemaju DVD optičke uređaje u svojim računarima. Nemamo podatak o tome koliko je takvih korisnika računara u Srbiji, ali treba primetiti i to da redistribucija medija može biti delimično ugrožena činjenicom da je ograničena na DVD medije. Uz broadband u povoju, čini se da je dostupnost na CD-u dobra ideja, no za sada ostajemo na ISO-ima koji staju jedino na DVD.

Ne znam o cemu se radi. Mozda su krenuli od cinjenice da ne moze svako da skida sve, pa ce do DVD-a doci preko druga, prijatelja, institucije i slicno. Sa druge strane, ovi koji mogu da skidaju, skidanjem celog DVD-a nepotrebno opterecuju mrezu, jer ne treba svakome sve. Vec je izasao Ubuntu 8.04.1, sta sad? Kako ispostovati stalne apdejtove?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.205.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija04.07.2008. u 21:06 - pre 192 meseci
Izasao je Ubuntu 8.10 alfa :) - ko zeli moze ga probati - kernel je 2.6.26 (naravno sve to daleko od stable) :)
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.cweg.stud.uni-goettingen.de.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija26.08.2008. u 02:06 - pre 190 meseci
Ova Distribucija nije potrebna, ali bolja lokalizacija jeste.

Skoro svaka Distribucija može koristiti spski jezik i ćirilicu. Na svim Distribucijama koje sam u zadnje vreme koristio sam imao srpski jezik i ćirilicu.

U mom Gentoo-u ceo KDE je na ćirilici, XSane sam pre nekoliko godina preveo na latinicu a sad na ćirilicu.

Imam mogućnost i u konzoli i u Firefox-u da koristim ćirilicu. Ali to mi ne odgovara, jer ne želim promene imena funkcija.

Inače direktorijumi i fajle koje ja pravim su na ćirilici ako su za mene a ne koristi ih sistem. Sve što može je na ćirilici.

Dakle delimično mi je engleski (default jezik), nemački (moj drugi jezik), latinica (što mora) i ćirilica sve ostalo.

Pozdrav nemysis
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.85.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija26.08.2008. u 02:43 - pre 190 meseci
Citat:
Ova Distribucija nije potrebna, ali bolja lokalizacija jeste.


Slažem se, u potpunosti.
 
Odgovor na temu

boodala2
savetnik u avokaci forumu za
istraživanje ruda i gubljenje vremena
Tunguzija

Član broj: 182069
Poruke: 60
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija26.08.2008. u 14:49 - pre 190 meseci
ma daj, ova deca što su prevodila ,maltene su odrasli na ES
a sad ste im faktički okrenuli leđa :(
(a em su se namučili i odrađuju posao za desetku)

skoro isti je razlog neprihvatanja cp6linux distribucije ovde
kao i što ljudi ne vole da menjaju windows - jer su navikli na nešto drugo

a i bugovi su identični kao i na ubuntu :D

原子公爵
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija26.08.2008. u 15:26 - pre 190 meseci
Moram da isprobam ovaj distro, jedino me brine kolko su azurni paketi? Na Ubuntu umeju da kasne, a tek na cp6 ne znam kakvo je stanje.

Za sad na svim kompovima mi je Ubuntu 8.04 (na dva je KDE na cirilici) i to lepo radi.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.46.*



+4 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija26.08.2008. u 15:36 - pre 190 meseci
Svasta ce covek procitati ovde

Ali po obicaju pljuckanje dolazi od siljokurana(cast izuzecima)koji imaju gomilu primedbi "e pa bilo bi dobro ovako a ne onako" i kod koji se sve zavrsava na prici a neceg konkretnog od doticnih naravno nema...
Ako vam nesto smeta idite na maticni sajt pa prijavite problem ;)

Mada moram da se slozim sa nekim misljenjima-ako se vec nesto radi bolje da se jbg radi kvalitetno nego da bude metiljavo
To na kraju ipak predstavlja uzaludno trosenje resursa ako ce krajnji korisnik po ko zna koji put da dobije macku u dzaku
Ali opet treba projektu dati sansu-tek su krenuli,naravno da ima problema koji ce verovatno biti vremenom otklanjani

A kukanje kako ne radi ovo ili ono treba da posaljete na adresu Glupuntu ovaj Ubuntu distribucije :) jer je cp6Linux ipak samo prevedena verzija istog sa novom temom i izgledom pa su to ipak nedostaci samog Ubuntua kao distroa-ali neki izgleda to ne mogu da skapiraju ;)
I meni nije jasno sta vam se ne svidja kod izgleda maticnog sajta-sto je minimalisticki i sto je na cirlici?
Jok nego treba da izgleda kao scene iz filma Lawnmoverman :P
I naravno da ce da bude na cirlici jer je koliko ja znam u Srbiji je ista zvanicno pismo i njoj su uradjeni svi sajtovi drzavnih institucija-a to sto par likova na ovoj raspravi vise preferira latinicu i sto zbog toga projekat ispada jos kao los nema za mene(a verujem i za mnoge druge)ama bas nikakavu tezinu ;)



Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija26.08.2008. u 17:23 - pre 190 meseci
Ocigledno je, da se duboko ne razumemo. Buduci da sam "ljuti" samouki Linuksovac, osecam se slobodnim da (ponovo) kazem par reci.

Niko ne pljuje na decu koja su prakticno odrasla na ES-u i posteno radila i uradila sta su znala, mogla, umela. Pljuvanje - bar sa moje strane ide na vlast, koja je od rada te dece napravila nekakvu misticnu distribuciju, tu su i kojekakve Privredne komore, ministarstva itd., a reklo bi se, da su za Linux culi juce, prekjuce. Svakog, ali bas svakog ponedeljka citam onaj nedeljnik na Distrowatch, pratim svakog dana koja je nova distribucija izasla, bilo kao Alfa, Beta, konacna i tamo jos nigde nisam primetio cp6Linux. To od prilike znaci da mi pravimo nesto izvan Linux zajednice, krisom, sta li?

Sto se cirilice tice, OK, treba nam cirilica, ali zasto su onda to nazvali cr6Linux? Jeste u Srbiji zvanicno pismo cirilica, ali zar svi Srbi pisu iskljucivo cirilicom? Imamo razne izbeglice, decu iz dijaspore, strance koji uce srpski i zele da ga nauce pa istovremeno moraju jos da uce i cirlicu i tako dalje. Zato me cudi sto je cirilica uvedena kao JEDINO pismo. Za mene je to neprihvatljivo, jer se time diskriminise veliki broj ljudi koji ne mrze ni Srbe, ni Srbiju, ali im je cirlica dodatna teskoca u pismenom komuniciranju sa nama. Ne radi se o "par likova" nego o mnogim likovima. Ja sam odrastao na cirlici i dobro je znam, ali pretezno koristim latinicu, bez ikakvog potcenjivanja cirilice, jednostavno tako mi vise odgovara, i mislim da nisam jedini.

Onda ona fora sa DVD. Da je tamo 2 - 3GB materijala, pa hajde, ali napraviti DVD od nekih 800 - 900 MB je bez veze - jos uvek je suvise malo da imas sve, a suvise veliko da stane na CD. U medjuvremenu sam nabavio DVD citac / rezac ali mi ne pada na pamet da rezem cp6Linux, previse su neozbiljni.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.46.*



+4 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija26.08.2008. u 18:30 - pre 190 meseci
Ne sekiraj se Tomo nisam mislio na tebe i slazem se u principu sa tim sto si rekao ;)
Ali lik je kukao dve strane u fazonu "pfff cirlica" a koliko videh ima i latinica mada ja licno jos nisam probao ovaj distro
I da ovo sa dvd-om od 900 mega je notorna glupost-kada su vec stavljali sve to na dvd mogli su onda ubaciti na njega jos puno stvari sto bi korisnici sporijeg neta znali da cene jer je ipak ovo Srbija
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
212.200.192.*



+9 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija26.08.2008. u 19:31 - pre 190 meseci
Mislim da je trebalo uložiti sredstva i volju ljudi u neki drugi open source projekat... valjda je bolje to, a ne pravljenje novih "ukusa" OS-a...u masi od ~200 postojećih distroa. Ne kažem da u nekom trenutku nebi moglo i to, ali je bolje da su se ljudi pokazali s nečim drugim, jer je malo glupo praviti distro koji se razlikuje <5% od nekog postojećeg.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija26.08.2008. u 23:23 - pre 190 meseci
Mene bas interesuje kako ce to da izgleda kada neka tetkica bude imala problem sa cp6Linuxom pa joj zatreba pomoc a ono niko ne zna da joj pomogne jer su joj sve poruke na srpskom...

Ja sam odmah opljunuo projekat samo iz jednog razloga, sto se otkriva topla voda sa prevodjenjem koje je vec triput radjeno, a nijednom nije dovrseno. Uz to nije i najpotrebnije.

Potrebnije je da ljudi imaju dobru tehnicku podrsku, uputstva, tutorijale i slicnu dokumentaciju (podrazumevam kvalitetnu a ne ove krpeze koje je jedino moguce naci cak i na engleskom jeziku) tako da mogu da nauce da koriste Linux i da ga u nekoj razumnoj meri sami odrzavaju i nadogradjuju.

Potrebnije je da se postavi neki standard u sadrzaju distribucije koji ce zaista da predstavlja neko resenje prilagodjeno nasim potrebama u svim oblastima primene, pre svega poslovne. Ovo, da se samo napravi prevod i umetne drugacija tema je samo zamazivanje da se uzme novac.

Kome treba OS na srpskom ako sa njim ne moze da mu radi ebanking, ili fiskalna kasa ili knjigovodstvni program... Novac drzava treba da ulozi novac da se takvi problemi resavaju, a ne da se po ko zna koji put radi prevodjenje na srpski.
 
Odgovor na temu

urke
Aleksandar Urošević
Web Developer
Kragujevac

Član broj: 2997
Poruke: 317

Jabber: urke@elitesecurity.org
Sajt: https://urosevic.net


Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija27.08.2008. u 06:54 - pre 190 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Kome treba OS na srpskom ako sa njim ne moze da mu radi ebanking, ili fiskalna kasa ili knjigovodstvni program... Novac drzava treba da ulozi novac da se takvi problemi resavaju, a ne da se po ko zna koji put radi prevodjenje na srpski.


1) E-banking radi (onaj koji radi, onaj koji ne radi - ne radi zato što je loše projektovan).
2) Recimo da pitaš Swisslion Takovo kako njima fiskalne kase u prodajnim objektima rade na nekakvom *buntuu (ja ne volim taj distro, ali njihove kase radi na njemu)?
3) Neko je na temi već pisao da rade i knjigovodstveni programi, a čak mi drugar kaže da na *buntu-u koje je njegova firma stavljala pravnim licima rade i knjigovodstveni programi preko nekakvog emulatora (nisam ulazio u detalje, ali i to radi).

Što će reći, sve što si naveo ne stoji, ili stoji delimično - znamo da neki e-banking ne radi, ali ja znam da meni e-banking preko poštanske štedionice radi, ima i tih fiskalnih kasa i pos terminala na *buntuu, a ima i tih knjigovodstveno-finansijskih programa, pa čak i oni clipperski mogu da se naprave da rade. Za ovo zadnje čak nije ni potrebno da distro bude lokalizovan, jer je UI onaj iz samog programa, te nema apsolutno nikakve veze sa UIjem OS-a.

Nego, ona tetkica sa početka tvog posta ne koristi u poslu računar nego kofu i zoger
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54180 | Odgovora: 221 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.