Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linksys RV042 problem!!

[es] :: SOHO Networking :: Linksys RV042 problem!!

[ Pregleda: 2111 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

corrupt
Beograd

Član broj: 21930
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Linksys RV042 problem!!24.05.2008. u 20:09 - pre 193 meseci
Radi se o tome da u firmi imam Linksys RV042 ruter i u kome je podeseno za WAN1 da bude optika 100Mbit/s kao primarni link a u slucaju da otkaze onda se ukljucuje WAN2 koji je ADSL 512kb/s kod istog provajdera. E sad, imam jedan problem. Ukoliko nema neke aktivnosti na linkovima ili moguce je da se i pregreje ruter mada je to malo verovatno zbog klimatizovanog prostora, desava se da se jednostavno ruter zakuca i jedini nacin da sve proradi je RESTART rutera??!!! Ukoliko ima nekog ko je imao slicnih problema a resio ih je neka se javi jer ukoliko ne uspem da resim ovaj problem firma ce morati da pazari Cisca koji je mnooggooo skuplji ali radi posao perfektno.
"Give me a place to stand on, and I will move the Earth!" ... said Archimedes ...
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Linksys RV042 problem!!25.05.2008. u 02:40 - pre 193 meseci
Problem do firmwarwe-a... probaj da nabavis neki sveziji, ako ni to ne pomogne onda promeni ruter... mada ipak Linksys je to... ne bi smelo da se zakucava tek tako.

BTW, koliko puta do sada se desilo da vam otkaze primarni WAN link? Mislim da nema neke preterane potrebe za tim WAN2 na ADSL-u... ako odustanete od toga mozes lagano da probas sa nekim jeftinijim ruterom tipa TP Link ili pak 2Wire koji su rock stable.
 
Odgovor na temu

corrupt
Beograd

Član broj: 21930
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Linksys RV042 problem!!25.05.2008. u 08:00 - pre 193 meseci
Nije se jos desilo da otkaze optika, a drugi link ADSL moramo da imamo jer je u pitanju posao trgovanja na njujorskoj berzi pa iz tog razloga mora da postoji i backup backupa... tako jednostavno zahteva ta kompanija. A videcu jos neko vreme kako se ponasa ovaj Linksys, kome sam inace stavio najnoviji firmware ali opet ista stvar, a ukoliko ne bude resenja, uzecemo lepo Cisco 1802 ili Cisco 1812 ruter i resicemo problem trajno. Posto jos nismo zvanicno poceli da radimo na njujorskoj berzi a pocinjemo posle 1.juna ovo je test faza... a eto neko mi je preporucio tog Linksys-a kao pouzdano a povoljno resenje...
"Give me a place to stand on, and I will move the Earth!" ... said Archimedes ...
 
Odgovor na temu

corrupt
Beograd

Član broj: 21930
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Linksys RV042 problem!!27.05.2008. u 20:25 - pre 193 meseci
Problem RESEN!!!

Ubacio sam u Linksys RV042 pasivni hladnjak i postavio ga vertikalno da stoji na mrezastom postolju da bi imao normalan protok vazduha unutra preko rupica koje su sa strane... Posle ove intervencije nema vise zakucavanja zasad :) vec par dana radi OK...
"Give me a place to stand on, and I will move the Earth!" ... said Archimedes ...
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Linksys RV042 problem!!

[ Pregleda: 2111 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.