Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Krecenje saveti - dizajn, boje, primeri....

elitemadzone.org :: TechZone :: Krecenje saveti - dizajn, boje, primeri....

[ Pregleda: 42391 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
79.101.242.*



+18 Profil

icon Krecenje saveti - dizajn, boje, primeri....14.05.2008. u 12:33 - pre 192 meseci
Posto je doslo vreme za krecenje soba palo mi je na pamet da to ne bude bela boja kao do sada.

Dakle razmisljam se o koriscenju kreca u boji i tu mi treba vasa pomoc :). KOju boju odabrati i koju shemu krecenja primeniti ?
Jedna soba je izuzetno duguljasta, dakle dosta duza nego sto je shira, sa zutim i plavim namestajem. Druga je manja i gotovo kockasta sa plavim i u boji bukve namestajem. Na podu je kalsican parket. Prozori i vrata bele boje.

Bilo bi super kada bih nasao neke dobre slike okrecenih soba, lepe primera krecenja, kombinacija boja, dizajna i sl. Pa da pokupim neku ideju ili nesto vec iskopiram :).

Jer nisam najpametniji sta uraditi, ne bih da posle krecenja u boji dobijem vizuelno gori rezultat nego sa klasicnim belim zidom. Vec sam video kako su ljudi na taj nacin dobili na oko manji prostor, zatvoreniji, presaren ili lepa krecenja ali koja uopste ne odgovaraju boji drvenarije i namestaja, pa to ni na sta ne lici...


 
Odgovor na temu

ombudsman
puniša rajić
komandir

Član broj: 189611
Poruke: 4
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Krecenje saveti - dizajn, boje, primeri....04.08.2008. u 20:11 - pre 190 meseci
Druže ja ću ti dati najbolji savet pošto te niko ne ferma ni 5 %. Ako farbaš sam obavezno uzmi perive boje i nek ti u radnji izmiksuju boje. Malo je skuplje ali mnogo lepše i štediš živce i pare na majstora. Boje koje dobijaš sda perivom farbom mogu biti jake a takve nikad nećeš dobiti sa običnom farbom poludisperzijom. Nanosi se tanko četkom na valjak i vrlo dobro pokriova zidove, ne može poludisperzija ni da se poredi sa tim. E sad ako se odlučiš na poludisperziju spremi još jednog majstora perača i gajbu piva. Ja sam kuhinju trpezariju i hodnike radio sam sa perivom bojom lako kao kad spremiš sebi sendvič a dečije sobe sam radio poludisperzijom i jaja su mi do poda. Pomoćnik (matori_) je otišao kući ko prebijen pas a ja praznim ovu gajbu Tuborga da proslavim dan kad sam završio sa ovim sranjem. Valjak treba da ti je natopljen do bola a farba leti po celoj sobi inače ako tako ne uradiš ostaju ti fleke po zidovima.
A boje to je već filozofija sa poludisperzijom, sa perivom samo pokažeš prstom u katalogu.


Ne prodajem nasmešenog psa.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Krecenje saveti - dizajn, boje, primeri....05.08.2008. u 08:29 - pre 190 meseci
Pa zar ti ta periva nije poludisperzija ?

Ofarbao sam citav sprat sa tim gotovim miksovima (JUB) i isao sam da sve boje prave u Jupol Gold-u (taj je periv) a plafone sa obicnim belim Jupolom.

Ne vidim kako se razlikuje rad sa jednim ili sa drugim. Problem se moze javiti ako je jos mnogo razredis ...E onda si je**o cvorka.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

semiconductor

Član broj: 87235
Poruke: 147
79.101.135.*



+1 Profil

icon Re: Krecenje saveti - dizajn, boje, primeri....02.12.2008. u 15:35 - pre 186 meseci
Jeste malo bajata tema, ali...

Ja sam sobu okrecio u jaku kajsiju, znaci skoro dva koncentrata (ne tonera) na 20 kg polikolora i jedan do 2 litra vode...
Mora da bude gusto. Nema rasipanja, kapljanja, niti druge ruke, a boje ostale odlicne...
popio sam gajbu "Tuborga", ali mi se nisu otegla jaja :)))
Naravno, nanosio sam valjkom.
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Krecenje saveti - dizajn, boje, primeri....03.12.2008. u 10:18 - pre 186 meseci
Ajd da dam i ja neki savet za krecenje , verovatno ce koristiti nekome ko se bude spremo da kreci a nije nikada to radio
Dakle prvo zidove treba ocistiti od prasine npr metlom, onda treba udariti jednu ruku podlogu (osnovnu boju ) i onda treba videti gde treba da se izravnaju zidovi , to se radi glet masom , prvi put se izmesa gusce i nabaci se saceka se da jedna noc da se osusi pa se ismirgla i onda se nabaci opet jedna ruka osnovne boje i ako treba opet dogletovati gde treba i ismirglati i onda nabaciti jos jdnom grund boju i kreciti, po meni je krecenje najlaksi posao , najteze je pripremiti zidove
ako nekom nesto nije jasno neka pita slobodno

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Krecenje saveti - dizajn, boje, primeri....

[ Pregleda: 42391 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.