Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EUNet 1.5Mbs flat par pitanja

[es] :: ISP :: ADSL :: EUNet 1.5Mbs flat par pitanja

[ Pregleda: 1303 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon EUNet 1.5Mbs flat par pitanja12.05.2008. u 17:28 - pre 194 meseci
Posto imam nekih problema sa trenutnim provajderom koje nikako da resim, poceo sam polako da se informisem o ADSLu, za slucaj da moji pokusaji ispravljanja krivih drina ne uspeju. Mislim da tehnicke mogucnosti nisu problem posto zivim u centru Panceva, bukvalno u senci glavne poste i na dedicated POTS liniji (jedino ne znam dal ima slobodnih ADSL prikljucaka). Pride imam par svojih "bubica" na kojima insistiram, jedna je staticka IP adresa (da bi svojim klijentima mogao da dam konkretnu adresu za koju da mi izbuse rupe na svojim firewallima), i drugo hocu da koristim svoj ADSL modem (znaci bez igranja skrivalica i ostalog, moj modem u bridge modu i PPPoE authentikacija sa mog LAN rutera uz user/pass koji dobijem).

Malo razgledajuci, deluje mi da EUNet-ov ADSL ispunjava sve ove uslove, jes da naplacuje fiksnu IP poprilicno (naspram "truda" ) al dobro, tako je kako je. Ono sto mene najvise interesuje su iskustva u vezi sa FLAT tarifnim paketom 1536/192 i narocito sa konkretnim razlikama izmedju Standard, Silver i Gold paketa. Mozda gresim ali mi deluje ocigledno do sada da je realna cena 1.5Mbps paketa daleko od cirka 3k dinara za koliko se valja kod domacih provajdera i to se obicno rezultuje kroz katastrofalan download, traffic shaping i sve ostale mahinacije cak i u vreme kad mreza nije zagusena. Meni realno treba da mogu da povucem maksimalni bandwith i da on ostane maksimalan tokom skidanja jer neki put moram da povucem bazu od par giga i onda me shaping ubija u pojam jer ne mogu da predvidim kad ce download zaista biti gotov.

Koliko realno se dobija sustained downstream u vreme zagusenja na ova tri paketa?




Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: EUNet 1.5Mbs flat par pitanja13.05.2008. u 12:56 - pre 194 meseci
Zar niko nema 1.5Mbps preko EUNet-a?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: EUNet 1.5Mbs flat par pitanja13.05.2008. u 18:52 - pre 194 meseci
Ovde pominjana iskustva sa Eunetom su uglavnom povezana sa lošim p2p saobraćajem na jeftinijim paketima. Doplata za fiksnu IP nije velika, mislim da se kod drugih i više plaća tj to ide pod neke biznis i slične pakete a oni su bitno skuplji. Ako ti ne završava posao neka dyndns varijanta, onda ovo nije loša cena. Ne pominješ p2p pa mislim da bi običan transfer išao bez problema a tako je valjda kod svih. Jedino što neki malo ometaju p2p.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: EUNet 1.5Mbs flat par pitanja13.05.2008. u 19:14 - pre 194 meseci
Pa kontam da je p2p generalno ocajan na ADSLu zbog 1:8 asimetricnog odnosa, bar za torente; jes da poneki put pokrenem neki torent, ali to je relativno retko (usenet je majka, a rapid maceha ). Pretpostavljam da mi upload nece varirati kad je mreza opterecena jer nema toliko ljudi koji rade konstantan upload, 192kbps jeste malo, ali ne vidim da imam mnogo izbora po tom pitanju (da na zapocinjem ovu pricu, pretpostavljam da su svi ADSL korisnici vec svesni toga).

Ono sto se kolebam je zapravo da li ima potrebe da iskesiram jos love za silver ili gold, jer nije mala razlika silver je vise od 2k dinara preko, ili mi je dovoljan standard sa tom maksimalnom agregacijom. Ako mi download u 8 uvece (ili kad je vec peak) padne na 80% u standard, to nekako i moze da se podnese, ali ako padne na 60% ili manje onda je problem. Mislio sam ako ima DLera ovde sa tim paketom da mi to kaze iz svog iskustva. Staticki IP je ok, malo sam se bio "prenuo" kad sam video da se to kontinualno naplacuje posto je jednokratna operacija, ali ko sto rekoh bolje nisam video ovde.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: EUNet 1.5Mbs flat par pitanja

[ Pregleda: 1303 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.