Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56055 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 20:36 - pre 250 meseci
Citat:
degojs:

Evo i screenshot kao sto vidis ono dugme Add je disabled. Ne znam..



Nije disabled :P, kliknuo si samo na zemlju - jednostavno nisi ni izabrao tastaturu. Srbi (kao i dosta drugih naroda) koriste vise pisama, cirilicu i latinicu.

U pitanju je stablo. Kliknes na trouglice pored naziva (kao sto se pored foldera u Windows Expoloreru nalaze plusevi) i izaberi koju tastaturu dodajes.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 20:37 - pre 250 meseci
OK RADI :)))))
Mada isto ima trouglić i za Hrvate a ne znam da oni koriste više pisama.

A mora TAČNO na trouglić da se klikne, ne vredi 2-klik hehehehe

Al dobro, ipak radi i nije problem da se doda.

/edit
U stvari kod Hrvata i ima samo jedna moguća opcija, a opet ima trouglić. No dobro..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 31.10.2003. u 16:42 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 20:40 - pre 250 meseci
Citat:
degojs:
U KDE imas "start" -> Control Center -> Regional and .. -> Keyboard Layout.
Slicno ima i u GNOME ALI nema nikakve ikonice pored sata dole desno, dok u KDE ima.

Mada, ne znam, mozda je kod tebe malo starija verzija.

Citat:
Nego, moze i EKV, mada sam mislio da se otarasim ove Cece ;) - dogovoreno.

A nekad ti je Ceca bila dobra a? :) Tako ces ti i za Windows sutra da pricas :)))


Nemam ja to, ali nebitno - uskoro instaliram RH 9. A, Ceca je i sada dobra, samo sto ne slusam to pa stoji disk bezveze :)
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 20:43 - pre 250 meseci
Ja i dalje ne mogu da podignem sistem na 2 monitora.

Probao sam da podignem samo na jednom monitoru, i kad koristim samo nvidia ili s3 karticu - sve je ok. Zajedno nikako. Monitor se ukljuci i kad dodje do login prozora - ugasi.

Huh, ima li na ovom sistemu nesto poput metaloga na Linux-u? Ili dmesg i lspci? Nista mi nije jasno sta on ustvari radi prilikom podizanja. Zasto radi to sto radi? Zasto ne radi? Priznajem da me uspeo iznervirati.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 20:47 - pre 250 meseci
Posto imas S3 (trio64v+, virge ili sl.), da ti odmah kazem da to ne moze da radi kao sekundarni display na Windowsu dok je GeForce primarni. Obratno moze, probaj. U BIOS-u stavi da ti je primarna kartica PCI (taj S3) i videces da je lako da se podesi.

[Ovu poruku je menjao jc denton dana 31.10.2003. u 22:48 GMT]
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 20:47 - pre 250 meseci
popaje,
ajd ti meni samo još pomozi da meni propeva ovaj XMMS :) Kako kažeš ono instaliraj RPM dvoklikom na potrebni paket. Gde to? :)))))
Osećam se kao da sam gluv ovako.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 20:52 - pre 250 meseci
Taj plugin je veravatno u rpm "obliku". Skines to sa interneta i onda u Konqueroru kliknes na taj *.rpm, KDE otvori onaj utility za rpm bazu, selektujes dati paket, kliknes install i to je to.

Moze valjda i preko komande rmp -neki_switch ime_plugina.rpm, ali ne znam kako ide tacno. Pazi samo da ne zeznes rpm bazu kao sto je to Nemanja uradio jednom prilikom :)
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 20:53 - pre 250 meseci
Citat:
jc denton:
Posto imas S3 (trio64v+, virge ili sl.), da ti odmah kazem da to ne moze da radi kao sekundarni display na Windowsu dok je GeForce primarni. Obratno moze, probaj. U BIOS-u stavi da ti je primarna kartica PCI (taj S3) i videces da je lako da se podesi.

[Ovu poruku je menjao jc denton dana 31.10.2003. u 22:48 GMT]


Ok, probacu.

I dalje mi nije jasno zasto bih ceprkao po BIOS-u ako hardver i ovako lepo da radi sa drugim OS-om. Pobogu ljudi, postoje li ovde sistemski logovi - pojma nemam zasto ne radi, ovo je u najmanju ruku uznemirujuce...
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 21:01 - pre 250 meseci
Citat:
degojs:
popaje,
ajd ti meni samo još pomozi da meni propeva ovaj XMMS :) Kako kažeš ono instaliraj RPM dvoklikom na potrebni paket. Gde to? :)))))


jc_denton ti je odgovorio. Potrazi RPM na http://dag.wieers.com/packages/xmms-mp3/

Citat:

Osećam se kao da sam gluv ovako.


I bunis se? Pa ja sam slep pored dva zdrava monitora. :P

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 21:11 - pre 250 meseci
Citat:
I bunis se? Pa ja sam slep pored dva zdrava monitora. :P


Pa nisi li rekao da radi jedan? Eh, da je meni samo jedan zvučnik da zasvira..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 21:16 - pre 250 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
I bunis se? Pa ja sam slep pored dva zdrava monitora. :P


Pa nisi li rekao da radi jedan? Eh, da je meni samo jedan zvučnik da zasvira..


Tacno, napravi me Windows (jednookim) piratom i pored legalnog softvera. No, i tebi rade audio diskovi. :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 21:20 - pre 250 meseci
Citat:
No, i tebi rade audio diskovi.


To ćemo tek da vidimo :-)


Hehehe ovo počinje da je smešno: tražim šta neće da radi hahahaha
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 21:23 - pre 250 meseci
Citat:
degojs:
OK RADI :)))))
Mada isto ima trouglić i za Hrvate a ne znam da oni koriste više pisama.

A mora TAČNO na trouglić da se klikne, ne vredi 2-klik hehehehe

Al dobro, ipak radi i nije problem da se doda.

/edit
U stvari kod Hrvata i ima samo jedna moguća opcija, a opet ima trouglić. No dobro..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 31.10.2003. u 16:42 GMT]


Podela je po jezicima, pa po zemljama, pa po pismima/tastaturama. Na primer engleski jezik se govori u Americi, Kanadi i Velikoj Britaniji. Dalje u Americi i Britaniji postoji vise rasporeda od kojih ti biras odgovarajuci.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 21:29 - pre 250 meseci
Citat:
degojs:

Hehehe ovo počinje da je smešno: tražim šta neće da radi hahahaha


Ti se zabavljas, meni je tuzno. U tom pogledu glasam za Linux.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 21:32 - pre 250 meseci
Kada sam rekao da mu (izvinite, ali mrzi me da gledam kome) treba mp3 plugin on od mene napravi ludaka, a posle se zahvaljuje ivanu (dimkovicu) sto mu je to objasnio?! Svasta cu ovde da vidim. :-)
@lilit: novi kernel jeste glupost ako ti stari radi kako treba (zasto li mislim da cu biti razapet zbog ovoga?). Kako bi ti nazvala "244534625" u lilo promptu? :-) Ko ga jebe! Nije ni bitno.
rpm se instalira sa rpm -i ime_paketa.rpm. Ovo naravno radis kao root. RH nema podrsku za mp3 od verzije 8.0.
Po pitanju DVD, DivX... i ostalih skracenica mplayer jede decu! Sa kodecima koji stizu uz njega mozes da gledas sve sto ti padne na pamet. Skoro sam zaboravio sta znaci kodek. Veliki plus za linux.
Sve sto govorim vazi pre svega za KDE, jer ja njega koristim. Takodje, u pitanju je RH 8.0.

Svidja mi se sto je tama konacno krenula u dobrom pravcu. Vec je postalo smorno. Samo napred i zajebite prepucavanje. Ono vredjanje po pitanju strucnosti, zaposlenja, proizvoda firmi u kojima ljudi rade ne dolikuje ni deci a kamoli odraslim ljudima.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 22:54 - pre 250 meseci
Citat:
VRider:
Kada sam rekao da mu (izvinite, ali mrzi me da gledam kome) treba mp3 plugin on od mene napravi ludaka, a posle se zahvaljuje ivanu (dimkovicu) sto mu je to objasnio?! Svasta cu ovde da vidim. :-)


Od tebe niko nije pokusao da napravi ludaka - moja zamerka je bila na racun RedHat-a i nemogucnosti da pusta mp3 po gotovoj instalaciji, nikako na tvoj racun (nisi ga ti ni pravio :). Mislim da si to pogresno shvatio - nije bilo upuceno tebi uopste. Malo mi je bezveze da za takvu stvar mora da se skida dodatak, ali posto sam cuo da je problem do licenci, nisam se dalje zalio sto nije ukljuceno. Da sam od pocetka znao da je do licenci ne bih ni pitao, iskreno.
Nego, skinuo ja onaj RPM, ulogovao se kao root, klik-klik, pokrene se nesto, kaze nesto da gleda neke headere itd, progres bar klizi... i posle svega opet nece XMMS da pusta MP3. Ne znam, a i odustajem polako od toga. Dobro probacu ovo iz komandne linije kad se vratim kuci, mada.. komandna linija.. ccc. Ajd dobro, kako rekoh nije bitno, licenca pa sta da se radi.

Citat:
popaj
Ti se zabavljas, meni je tuzno. U tom pogledu glasam za Linux.


Kakva zabava bez muzike? Takvu zabavu jos nisam video :-)

Citat:
jc denton:
Nemam ja to, ali nebitno - uskoro instaliram RH 9. A, Ceca je i sada dobra, samo sto ne slusam to pa stoji disk bezveze :)

Neces ti slusati nista kad instaliras RH9, kao ni ja :-)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 23:55 - pre 250 meseci
Citat:
degojs:
Neces ti slusati nista kad instaliras RH9, kao ni ja :-)


FreeBSD mi uopšte nije prepoznao zvučnu karticu, pa bar ne moram da brinem oko tih licenci :)

Jedino me nervira što kad god startujem Gnome, dobijem 2 poruke o grešci: jednu koju si ti opisao (nešto sa mrežom), a drugu da ne može da koristi zvuk.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP01.11.2003. u 00:01 - pre 250 meseci
Hehehe, gluv i slep :)))

Gledali ste film mozda? Nikako da se dogovore :)))

fire, walk with me
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP01.11.2003. u 00:32 - pre 250 meseci
Neso-dentone,
zamolio bih te da i ti instaliras RH9 sto si i najavio kako bi mogli da iskljucimo mogucnost da se meni ili tebi nesto "desava" i da je to jedinstven slucaj, a da niko drugi nema problema. Ako ti ne uspes da reprodukujes problem na koji ja nailazim i obrnuto, prihvaticemo da je problem jedinstven slucaj.
Sta kazu ostali, moze li? Ako jos neko zeli da se ukljuci ovako, dobrodosao je naravno.

Dakle, ovako, RH9 ne dolazi sa podrskom za mp3 i na to nemam primedbi, nisam znao pa otud i moje cudjenje. OK, idemo da vidimo kako da je omogucimo.

Ovo sad mozemo da posmatramo kao instalaciju dodatne aplikacije, plug-ina ili kako god hocete vec da to nazovete. Moze li?

Poslusao sam savet popaja i skinuo u /root onaj RPM na koji sam dobio link. Takodje popaj rece da je stvar prosta i svodi se na dvoklik na isti. Uradio sam to, nesto je radio i kad je zavrsio (nista mi zivo nije rekao, ni da li je bilo greske ni da li je uspeo) ja sam ponovo pokrenuo XMMS i izabrao "Play File", pokazo na mp3 fajl ali opet nista. Onda sam ugasio XMMS, otisao do mp3 fajla, kliknuo 2x na njega i pokrenuo se XMMS, ali se pojavio i dijalog u kom me valjda pita koji fajl hocu da pustim :). Nema veze, ja pokazem na taj mp3 i opet nista.
Sta dalje?

Probacu i ono sa komandnom linijom sto je savetovao VRider cim se vrnem kuci, mada.. sam ulazak u komandnu liniju i kucanje nekih komandi meni je totalno off topic.

Jos jednom, voleo bih da denton stavi RH9 i javi kako kod njega stoje stvari.

P.S. (1)
kada sam skinuo ISO proverio sam MD5 i sve je bilo OK. Takodje prilikom instalacije RH je ponudio da proveri CDove i to sam uradio i za sva 3 CDa je javio: PASS.

Takodje prilikom instalacije je ponudio Test za zvucnu karticu i sviralo je.

P.S. (2)
E da, da bi iskljucio mogucnost da je CD sa mp3 ogreban, iskopirao sam isti u /root pa sam onda probao i ovaj put.. ma sta mislite sta je bilo? Nista.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP01.11.2003. u 01:11 - pre 250 meseci
Citat:
degojs:
Jos jednom, voleo bih da denton stavi RH9 i javi kako kod njega stoje stvari.


Ma nema da brines, ima da ga instaliram cim mi stigne (valjda su mi poslali). Hteo sam ja odmah, nego nema ga ovde kod mene Krusevcu, ili bar ja nisam mogao da nadjem.

Zezanje malo, opusteno bre ;)

fire, walk with me
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56055 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.